Şimdi Ara

Kamiq mi Astra mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Farklı segment araçlar olduklarının farkındayım. Ancak birbirine çok yakın fiyatta oldukları için kıyaslayacak olursanız sıfır km olan iki araçtan hangisini tercih ederdiniz?
    -Skoda kamiq 1.0 TSİ elite
    -Opel Astra 1.4T edition

• Güçlerine baktığın zaman Astra diyorsun yani. 145 hp motor 1270 kg kasayı rahat rahat uçurur.
    Kamiq ise 110hp 1214 kg. E buradan güç farkı belli zaten
    (Suv diye satılan "kocaman" araçların benim Cliomdan farkı olmaması da komik )

Dışarıdan bakınca Kamiq dedim ben açıkçası. Altı biraz da yüksek olunca hava falan atarsın.

Kullanım açısından bilgim yok youtubeden video bakabilirsin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Oncek astra yeni kodiaq kullanicisi olarak kamiq derim. Kodiaq alirken bakmistim kamiq e de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KievKarambolü kullanıcısına yanıt
    Aslında güçlerinde donanımında ve sınıf olarak üstün olan astra ama yine de kamiq daha güzel ve yeni geliyor göze. Donanım ve güç olarak aynı olsalar kamiq derdim kesin.
  • Sukulented kullanıcısına yanıt
    Kamiq cok beğenilen bir araç ama yukarıda da belirttiğim gibi donanım ve sınıf farkı astranin lehine. Ama baş diz mesafesi ve bagajda kamiq astradan aşağıda değildir hatta üstün bile olabilir.
  • Hangi aracın iyi olduğu dışında 1-2 yıl sonra satıldığında hangisi daha az değer kaybeder acaba.
  • kimbülü29 K kullanıcısına yanıt
    Opel halk arasında her zaman tutar gibi, diri kalan bir araba zaten.

Teşekkür ederim yanıtınız için. Haklısınız astranın kendini benimsettiği aşikar. Ancak tercihler crossover ve suv araçlara yöneldiği için kamiq’in de elinin güçlü olduğunu düşünüyorum.
    Kamiq güzel araç lakin 2.el piyasa sı kısıtlı. Skoda suvda satış çok yoğun değil. QQ, Duster,Tucson,3008,2008, C5 le piyasayı domine etmişler T-roc ve karoq var sadev vag grubundan. Astra da 1.4 T lerle ilgili çok olumsuz arıza haber okudum ama bunu araştırın da alın.

• Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yanıtınız icin. Evet Skoda suvda cok yaygın değil ama yaygınlaşacağını düşünüyorum. Astra ile ilgili yazdıklarınızı dikkate alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimbülü29

Teşekkür ederim yanıtınız için. Haklısınız astranın kendini benimsettiği aşikar. Ancak tercihler crossover ve suv araçlara yöneldiği için kamiq’in de elinin güçlü olduğunu düşünüyorum.

trafikte kaç tane kamiq gördünüz?

• Pek işine yarayacak bir yorum değil belki ama bence iki seçim de iyi değil.. Yok illa bu iki araç diyorsan astra alırdım. Sırf yerden 5-10cm yüksek diye boş kamiq almazdım benim için donanım zenginliği daha önemli.

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    En fazla 10 tane

• aakuza A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yorumunuz için siz ne alırdınız peki yakın fiyatlara otomatik olması şartı ile

• Astra her koşulda çok daha iyi bir araç. Bunun üstüne Skoda da daha boş.

Tek dezavantajı kasasının eskimesi Astra tarafında

Sık görüştüğüm bir akrabamda Astra var ben de sene başından beri Kamiq dahil bir çok B Suv test ettim, inceledim, kullandım vs. Sonuçta yine C sınıfı bir araç aldım. Eğer amacınız yerden yüksek araç değilse dediğim gibi Astra her koşulda daha iyi araba.

Hocam araba konusu ihtiyaçlara göre belirleniyor sizin ihtiyacınızı bilmiyorum ama şöyle bir liste çıkardım C-hatchback, C-suv ve B-suv'dan aklıma gelenleri yazdım. Sıfır km sarı sitede girip detaylı inceleyebilirsiniz. Bayilere de sorun belki daha uygun bir fiyat çıkarabilirler.

2021 1.0etsi otomatik leon 270.000

2020 Kia sportage dizel otomatik 290.000

2020 Kia Ceed dizel otomatik 261.000

2020 Peugeot 308 1.2 otomatik 240.000

2020 Corolla hb dream X-pack 1.2 otomatik 250.000-260.000 (aktif kullanıcısıyım tavsiye ederim)

2020 1.5 tsi eski kasa Golfler düşük km(3000-5000km) 280.000-295.000

2020 Renault Captur 1.3tce 140hp 244.000-250.000

2020 Ford Puma 1.0 Ecoboost 246.000

2020 Seat Arona 1.0 Ecotsi Xcellence 250.000 (kalitesi hakkında bilgim yok)

Sıfır km Focus hatchback gördüm. Sizce iyi bir araba mı? 242.000 tl fiyatı

• birisi hedef çalışılmış bir araba

platformu o araca özel , bir önceki kasası ayrı , iki önceki kasası ayrı platform

diğeri modaya ayak uydurmuş , ticari kaygılarla üretilen , aman o sınıfı yerden yüksek boş geçmeyelim diye üretilmiş bir araç

multimedia ekranı ve geri görüş kamerası eksiği var gibi nereden baksanız 5.000-8.000 arası gider. Motoru çok verimli değil ve performansı da ortalamanın altında kağıt verilerine göre. Şahsen tercih etmezdim ama yol tutuş ve yalıtım olarak sınıfının iyilerinden olduğunu düşünüyorum. Kullanan birisi yorum yaparsa daha sağlıklı olur

Teşekkür ederim bilgiler için değerlendireceğim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.