Şimdi Ara

kalori yakmak çok zor ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
129
Cevap
2
Favori
6.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam internette çok güzel yağ yakmaya yönelik koşu programları var onları uygulayın düz yürümekten daha iyidir tabi alışık değilseniz koşmaya , bir süre kondisyonunuzu artırmaya çalışın. Aynı şekilde beslenme de çok önemli abur cuburu fast foodu bırakmanız lazım.Aldığınız karbonhidratların da nerden geldiği önemli.Glisemik indeksi düşük yani kana yavaş karışan karbonhidratları tüketin bulgur pilavi kepekli makarna yulaf ezmesi gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şeker, abur cuburun her türlüsü , kola hazır meyva suyu gibi her türlü içecek , fast food, mayonez . Bunlar baş düşmanınız olsun. Makarna, pirinç pilavı, beyaz ekmek te hayatınızda olmasın .

• quote:

Orijinalden alıntı: brktmr

Bu yorumu yapabilmen için herkesin obez olması ve hickimsenin kilo verememesi lazım. Biraz mantık

/>

en az %15 obez var, onların suçu ne.zamanında bu düşünülemezmiydi.çok yanlış yapmış yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsankutamis

Hocam o bir şey yerken aldığın kalori vücut kilo endeksine göre değişiyor diye biliyorum aynı şekilde koşubandında gösterdiği yakılan kalori kişiye göre farklılık gösterir mesela 175 boyunda 130 kilo olan tabiri yerindeyse şişman birisi 5 km hızla 30 dk yürümesiyle yaktığı kalori ile 175 boyunda 75 kilo olan birinin yaktığı kalori aynı değildir olamazda 1 aydır bende gidiyorum spora ilk başlarda 5,5 6,0 km arasında 30 dk biniyordum ilk 1-2 hafta daha sonra 30 dk 6,5 7,0 çıkarttım en son sporum biterken de herzaman değil ama 20-35 dakika arası daha biniyorum çıkmadan. Evet kaloriyi yakması zor ama normal bir insanın günlük 2000 kaloriye ihtiyaç duyduğunuda işin içine katın derim. bu arada 101,5 kg dan 86 ya düştüm 81,5'ları da görmüştüm ama daha sonra tekrar almaya başlayınca spora yazıldım :)

uzun süredir 6-7 aydır çayı şekersiz içiyorum. son 2 ay a kadar kola vs içmiyordum ancak arada kola zero içmeye başladım ve bazen dışarda yemek yerken spor yapıyorum yea'nın verdiği gaz ile sprite falanda götürdüm bi kaç kere. kendiniz için işkenceye çevirmek yerine daha mutlu olduğunuz şekilde yapın bence çok abartırsanız bi süreden sonra işkence gibi gelmeye başlar arada küçük kaçamaklar kötü olmaz bence

1 ayda kaç kilo verdiniz hocam ?

• YOURMOVE kullanıcısına yanıt
    Hocam uygulamanin adi nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: LooF

Hocam uygulamanin adi nedir

Samsung health
  • quote:

Orijinalden alıntı: ileri iade

quote:

Bu yorumu yapabilmen için herkesin obez olması ve hickimsenin kilo verememesi lazım. Biraz mantık

/>

en az %15 obez var, onların suçu ne.zamanında bu düşünülemezmiydi.çok yanlış yapmış yani

Peki bu yüzde 15in ne kadarı doğuştan veya hastalıktan dolayı obez?Demek istedigim ağzını tutmayan sabah aksam hamburger kola cikolata tüketip hareket etmeyen spor yapmayan daha sonra obez olan insanlar suçu kendisinde arasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rigbone

quote:

quote:

/>

Peki bu yüzde 15in ne kadarı doğuştan veya hastalıktan dolayı obez?Demek istedigim ağzını tutmayan sabah aksam hamburger kola cikolata tüketip hareket etmeyen spor yapmayan daha sonra obez olan insanlar suçu kendisinde arasın.

ya tamam şöyle düşünemezmiydi belli kalorinin üstünü depolamasın vücut, ben bile düşündüm yani.

Yoksa evrimsel olarak eskiden uzun süreler aç kalındığı için vücutta besin depolayan bireyler hayatta kalmış depolayamayan bireyler çoğunlukla tükenmiş olamazmı.

• 35 dakikada 200 kalori nasıl az oluyor? 35 dakika spor mu yapılır? O zaman 24 saat çalışan birisi sadece kemik olarak kalması lazım. Sen dua et 35 dakikada 200 kalori yakıyorsun.
  • Ekmeği ve şekeri bıraktığınız anda kilo verirsiniz. Kahvaltıda da kızartma veya yağlı sucuk gibi şeyler yerine 2 tane haşlanmış yumurta. Bir haftada bile farkı fark edeceksiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rigbone

quote:

quote:

/>

ya tamam şöyle düşünemezmiydi belli kalorinin üstünü depolamasın vücut, ben bile düşündüm yani.

Yoksa evrimsel olarak eskiden uzun süreler aç kalındığı için vücutta besin depolayan bireyler hayatta kalmış depolayamayan bireyler çoğunlukla tükenmiş olamazmı.

Peki bu üst sınır ne olacak?Sonuçta herkesin vücudu yaptığı iş farklı bir yüzücünün günlük alması gereken kalori miktarı 10bin iken normal bir yetişkinin almasi gereken miktar ise 2500 civarı.Vücudumuz sandığımızdan daha akıllı sen gün içinde 3 öğün tuketirken bunu 2ye indirirsen vücudunda ona göre tepki veriyor metabolizmayı yavaşlatıyor yağ depolamaya çalışıyor.

• that sugar belgeselini izleyin
  • bende fitbit kullaniyorum. dun 27 bin adim attim yani yaklasik 19 km yurudum. toplam vucudumun yaktigi kaloriyle beraber 4000 civari kalori yaktim. Peki ne kadar mi aldim o gun, valla yemekle ilgili bir gun oldugu icin en az 3-5 farkli tatli vs yedim, en az 4000-5000 kalori almisimdir.

Yemek olayi cidden cok ama cok onemli.

sekerde aslinda cok kalori yok kj cinsinden tam olarak 100gr sekerde 1700kj var. fakat glikozun problemi surda; bu glikoz aslinda zehir gibi birsey diyebiliriz, cunku sana enerji verip vucudunu yaga cevirmekten baska hic bir faydasi yok. halbuki 100 graminda daha cok kalori olup; daha iyi protein verip ayni zamanda doyuracak besinleri tercih edebilrisin.

Diger bir nokta ise, atiyorum 100 gramlik findikla; 100 gramlik sekersiz findik ezmesi ayni seyler degil. Bir tanesi islenmis gida, otekisi islenmemis. 100 gramlik findigin ve findik ezmesinin kagit ustundeki besin degerleri ayni olmasina ragmen:
    1) Vucudun daha az islenmis maddeden daha az yararlanir, yani findik sana daha az kalori verir (ezmesine gore)
    2) Karinda tam duran besinler daha tok tutar.

Mesela meyve suyunu (taze sikma olsa bile) tercih etmeyin; cunku liflerini parcalamis oluyorsunuz; o da tokluk hissini yok ediyor.

• günlük ihtiyaç 2000-2400 kaloridir hipokalorik diyet uygularsan 1500 kalori civarı zaten verirsin
  • Hocam genelde o makinelerin üstünde yazan sayılar doğru olmuyor bir insanları motive etmek için %30 kadar daha fazla yazıldığı söylenmişti.

• Spor ile kalori yakarak zayıflamak aslında biraz hikaye. Denildiği gi sadece destekleyici nitelikte. Kilonun %80

civarı bazal metabolizma tarafından vücudun sen yatsanda mecburi olarak yakacağı kaloriden ibarettir. Bu da yedikleriniz ve yarattığınız kalori açığı ile doğrudan alakalıdır.

En zor bölgeler aşk tutamacı denilen kalça ve basen ile göbek/meme bölgeleridir.

• kalori yakmak çok zor !

kalori yakmak çok zor !

kalori yakmak çok zor !

Zor değil. Ben 110kg yim. Spor yapıyorum. Cayır cayır kalori yakıyorsun. Koşu bandı yerine tartan pist bul. Güzel bir decathlon dan koşu ayakkabısı ve tayti. Çık koş.

• Koşu bandı falan hikaye dostum.. Hiit programlar var bir araştır 10dakika yapıyorsun inanılmaz etkili.. Koşmak güzel birşey ancak koşarak kilo verecem dersen bu diğer bahsettiğim Olay daha etkili daha az zamanda iyi sonuçlar alırsın

• Hocam bu tempoyla her ay ayakkabi eskitirsiniz. Patrona ayakkabi parasi yazmayi unuymayin

Gunde 15km ortalama ayda 25gun icin 400km falan yapar. Somalili çocuklara donersiniz maazallah...

Ben de harekwtli is yapıyorum ve gunluk ortalamam 4km falan. Hatta tam tersi kilo almaya calisiyorum alamiyorum 1.83 boy 74 kiloyum.. Idealim 80kg bana ve cevrendekileein yorumlarina gore.. Kaburgalarim sayiliyor su aralar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi es_umit -- 21 Mayıs 2017; 12:19:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: es_umit

Hocam bu tempoyla her ay ayakkabi eskitirsiniz. Patrona ayakkabi parasi yazmayi unuymayin

Gunde 15km ortalama ayda 25gun icin 400km falan yapar. Somalili çocuklara donersiniz maazallah...

Ben de harekwtli is yapıyorum ve gunluk ortalamam 4km falan. Hatta tam tersi kilo almaya calisiyorum alamiyorum 1.83 boy 74 kiloyum.. Idealim 80kg bana ve cevrendekileein yorumlarina gore.. Kaburgalarim sayiliyor su aralar

yanlış alıntıladınız diğer arkadaş yürüyor 30 bin adım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.