Şimdi Ara

Kale fren balatası nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
10.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ön frenler için alacağım. Yumuşaktır, ses yapmaz, fren performansı iyidir, biraz erken biter dediler.
    Araç Citroen. Bugün almam gerekiyor, diğer alternatif MGA marka balata var parçacılarda hazır olarak. Usta kaleyi önerdi. Fiyat 300.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 7 Eylül 2022; 18:14:15 >

• Epeydir kullanıyorum, eski trw ön balataların yerine takmıştık. Balataların diske uyum sürecinden sonra (araç fazla kullanılmadığı için ilk 4 - 5 gün frenler zayıf hissettirdi) kale balata gayet olumlu izlenim verdi. Hala aynı kalitede üretiliyorsa tercih edilebilir ki bu süreçte tekrar alacak olsam yine aynı marka aynı ürünü gözü kapalı tercih ederim.

Karar sizin...
  • Kale Çok sert balataydı. Kendisi aşınmıyor diski yiyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 7 Eylül 2022; 20:19:30 >
  • Mga çoptür sakın alma onuda almıştım her frene basışımda leş gibi zehir kokusu geliyordu. Çinde atık maddelerden yapmışlar.
  • Eski Micra aracımda kullanmıştım. Fren mesafesi iyi ve yumuşak bir balataydı. Sadece aşırı fren kullanımı yapınca koku yapıyordu.
  • Balatanın yumuşak olması neyi ifade ediyor?
  • websosyal kullanıcısına yanıt
    Diski de yorumlar mısınız?

https://forum.donanimhaber.com/on--153847275
  • Yumusak balata diski daha iyi kapıyor. Fren dozajlaması ve performansı daha iyi oluyor ancak erken biter ve jantı simsiyah yapar.

Sert balata daha uzun süre de biter ama diski daha fazla eritir.

Kale balata 1 kere kullandım ve 3 ay sonra söktürdüm. Yağışlı havalarda disk ıslananınca 1-2 sn diski kavrayamıyordu. Çok büyük bi sorun olduğu için değiştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 7 Eylül 2022; 20:24:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

Yumusak balata diski daha iyi kapıyor. Fren dozajlaması ve performansı daha iyi oluyor ancak erken biter ve jantı simsiyah yapar.

Sert balata daha uzun süre de biter ama diski daha fazla eritir.

Kale balata 1 kere kullandım ve 3 ay sonra söktürdüm. Yağışlı havalarda disk ıslananınca 1-2 sn diski kavrayamıyordu. Çok büyük bi sorun olduğu için değiştirdim.
    Yerine ne taktırdınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 7 Eylül 2022; 20:25:55 >
  • Aracım ford olduğu için motocraft aldım.
  • Bir de, bugün sanayideki eleman sökerken izledim. İşlem basit geldi. Balata değişim işlemini kendisi yapan var mı?
  • yokuş aşağı fazla frenle kale balatayı yakmıştık Kale fren balatası nasıldır? 

• Konuda da Metin bey'in sözünü ettiği gibi disk üzerinde min. kalınlık belirtiliyor.

Daha önce disk torna görmediyse, durumu fena değil... Bence en az 1 balata değişimi kadar daha götürebilir. Balataları değiştiğimde kendi diskim daha tırnaklı, aşınmış durumdaydı. (eski sert balatalarımın eseri)
  • 4 ayri aracimda kullandim memnundum. Ozelikle kale siparisi veriyodum netten. Birde mga deneyeyim dedim aldim ses yapiyo mga. Kalede ses mes hic olmadi
  • MGA kullanıyordum daha önce ama araç yüklü ani frende kaçırma yapıyor, diski kiltleyemiyor, direkt söktürüp orjinal balata taktırdım.

• sert frenlerde koku yapması dışında memnunum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.