M

Yüzbaşı
27 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 137 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Resmi bir kurumda çalışıyorum.Yeni bilgisayar kullanmaya başladım.Ayarlardan uyku moduna ekran kararmasını kapattığım halde 10 15 dakika klavyeye dokunmazsam zorla uyku moduna geçiyor ve çok uzun olan şifreleri girmek zorunda kalıyorum.Arka planda gizli şekilde çalışacak mini program yada ince ayar hakkında yardıma ihtiyacım var.Media playerı döngüye alarak denedim ama gene geçti?Fikri olan var mı?

Arkadaşlar şu anakarta sahibimhttps://www.asrock.com/mb/Intel/H81%20Pro%20BTC%20R2.0/index.hu.asp

üzerinde kingston 1333 mhz 8 gb ram var.Azıcık pc mi güçlendireyim dedim.
İkinci bir 8 gb ram takmak istiyorum ama kararsız kaldım.

kingston 1600 mhz de kampanya var 290 a var. gel gör 1333 mhz ler 350 den aşağı değil?1600mhz yi takarsam uyumsuzluk vb sorun yaşarmıyım?

illa 1333 mü takmak zorundayım
Eski samsung televizyonlarda önce smart ekranına girilir ve oturum açılır.Daha sonra oturum kapatılır ve develop kayıt açılır.kullanıcı adı develop şifre ise modelden modele değişmekle beraber 3 tane bilinen şifre var.000000 111111 veya şifre girilmez.hangisi olursa.develop oturumunda giriş yaptıktan sonra mavi tuşa basarak ayar ekranına girilir.en altta gelişmeye tıklanır.2 seçenek açılınca üste hangi program girilecekse onun ip sini yazarız.Ben ottplayer kullanıyorum eski tvlerde kasmayan en stabil ottplayer 88.150.252.53 bu ip yi girdikten sonra ok deriz.altta butona girerek programın indirmesini başlatırız.İnmesi bittikten sonra 3 tane ottplayer gelir.ortadaki ottplayer simgesini girerek kullanıcı adı ve şifresi alırız.Daha sonra pcden ottplayer sayfasına girer ve m3u listelerini girerek kullanmaya başlarız.max 1000 kanallık klasörler oluşturursanız kasma yapmaz.örnek olarak bu video

https://www.youtube.com/watch?v=cp2Qay0092g

diğer iptv programları ip leri SMART IPTV 213 239 214 202 SSIPTV 91 122 100 196 SETIPTV 94 23 97 11
Daha önceki tavsiyelerinizle power ı güçlendirmiştim yanlış hatırlamıyorsam 850 veya 900 wattlık almıştım.Nereden bakacağımı bilemediğimden ekleyemedim.Sistem özelliklerini ekledim.

Gönlümde 1050 ti var ve en çok bu karta talep gelmişhttp://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-gtx1050-ti-4gb-oc-gddr5-128bit-nvidia-dx12-ekran-karti.html diğer muadil modellerle neredeyse 200 tl oynuyor.Sizce almışken msi mı almalıyım?

Darboğaz yaşarmıyım?1000 tl bandında başka kart tavsiyeniz var mı?

Sadece güncel oyunları oynamak istiyorum.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler
Samsung akıllı tvim artık kendini akıllı zannetmiyor.Youtube vb tüm platform desteğini ve browser desteğini artık kapadı.Nasıl akıllıysa bende bilmiyorum. mini next uydu cihazım da böyle bir hayatta yaşamak istemiyorum dedi ve yaşamına son verdi. Özetle yeni uydu alacağım ama en azından youtube ve dizi-sinema sitelerine de browser üzerinden ulaşabileceğim bir uydu tavsiyesi istiyorum.Döküman okumam gerekirse ccbox ve ipcam öğrenebilirim ama gün içinde eşim ve kızım kullanacağı için düz basit saniyeler içinde youtube dan pepe rafadan tayfa açan basit bir cihaz arayışındayım.Filbox ve dijitürk tarzı platformlara üyelik düşünmüyorum.Cihaz küçük ve 200 tl bandında olursa daha mutlu olurum çünkü kızım her şeyi ısırıyor. Next uydu yorumları okuduğumda youtube da sürekli hata verdiğini okudum karar veremedim.Yardımcı olanlara çok teşekkürler
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda uzun yola gidicem arkadaşımın dacia loganı var 7 koltuklu olanlardan.Ondan emanet port bagaj alacağım ama fotosunu attı bagajın ben çatı çıtalarına nasıl oturtucam bunu tam anlayamadım.Daha önce port bagaj kullanan birisi bana söyleyebilirmi?(sanırım onun çıtalar boyuna benim enime o yüzden mi sıkıntı çıkar? )
Merhaba arkadaşlar megane 1 aracım için usbli teyp ve teyp yuvası için meşhur olan internetten satış yapan 3 siteden birisinden sipariş verdim.Satıcı arkadaşta ilgiliydi saolsun.Piranha teyp 60 tl + 15 lira da teyp yuvasına verdim.10 20 liraya da montaja versem ohhh dedim ne güzelmiş çok para kar edicez

Meğersem o işler öyle olmuyormuş.Perşembe yola çıkan kargoyu cuma kargo firmasından almaya gittim.Firma aras kargo.Demesinler mi kargonuzu kaybettik bulamıyoruz haydaaaaa.Bende girdim depoya arıyoruz kargoyu yaklaşık 30 dakika da bulmuşuzdur.Bakın okurken dile kolay geliyor da 30 dakika cidden uzun bir zaman.

Neyse aldım kargomu eve giderken kargoyu açmamla beraber teypin olmadığını fark ettim.Satıcı arıyorum abi teyp yok.-Ne demek teyp yok !? abi yok diyorum poşet delik olmasın diyor

Dedi bizim kalfa unutmuştur eh iyi tamam da pazartesi gönderirim cumartesi uraşamam dedi neyse dedim tamam.Sizce bitti mi ? Tabi ki hayır

Pazartesi aradım abi bak ben şu ilçedeyim adresi değişti.Tamam bilader söylemiştin zaten biliyorum merak etme birazdan göndereceğim dedi.Neyse Salı günü kargoya gittim kargom var mı diye tabi ki yok cevabı geldi.Haydaaaaa.Satıcıyı arıyorum n11'i arıyorum aras kargo merkez şubesini arıyorum kargom yok.En sonunda satıcı gönderi belgesini buldu bir baktım gene eski adresime gönderilmiş.Ben artık ağlıyorum hüngür hüngür

Bu arada tekrar ediyorum okurken dile kolay geliyor da bir kargo şubesinin telefonuna bağlanmak için kaç dakika uğraşıyorsunuz ne kadar zormuş öğrendim.Harcanan kontör harcanan zaman yorgunluk ve en değerlisi zaman tabiki.Bitti mi tabiki hayır

Zar zor çarşamba günü yanlış giden adresteki aras kargoya ulaştım.Sağolsunlar yarına gelir merak etmeyin geçmiş olsun dediler sağ olsunlar en azından 1 hafta sonra teybe ulaşmış olacaktım

Perşembe sabahı kargoya gittim kamyondan daha indirmedik sizin zaten adresiniz yazılı merak etmeyin öğlene kadar getiririz dediler.Haydaaa tamam bekleriz eywallah.Öğlene kadar elim telefonda iş yerinde tilki gibi bekledim.Malum yarın tatil başımıza ekstra iş gelmesin.Öğlen tekrar gittim bakın kargo hala gelmedi çok şanssız bir adamım ben bi iş çıkıcak ne oldu bizim iş dedim.Dolaşıma çıktı kargo gelir acele etmeyin dediler.Tamam dedim iş yerime bir daha gittim.Daha kapıdan girmemle kargocunun şefleri arıyor.Yaaa kusura bakmayın sizin kargoyu kenara ayırmıştık unutmuşuz gel al

Tamam dedim gene yürüdüm.Gittim aldım.5 tl şubeler arası gönderim parası.Tamam dedim onuda ödeyelim eyvallah ama hala mutluyum fotoğraf çektiriyorum hala inancımı kaypetmedim.Bitti mi tabiki hayır

Oto elektrikciye gittim.30 lira montaj ücretine anlaştık başladı usta.Daha plastik yuvayı eline almasıyla bu sıkıntılı yan sanayi demeye başladı.Sağolsun uğraştı kırdı japonladı zar zor oturttu yerine teybide taktı tamam dedim bu iş buraya kadar.Tabiki teyp bozuk çıktı çalışmıyor.Git bunu iade et al benimkiler çalışıyor bu teyp bozuk gondiklemişler seni.

Şimdi iade ile uğraşacağıma 120 liraya montaj dahil ismini hatırlamadığım marka bir teyp taktırdım elektrikciden cidden midem bulandı bu işlerden cünkü daha fazla uğraşmak istemedim.Bitti mi tabiki bitmedi

Satıcı hay hay dedi geri iade alalım ama önce n11 den iade prosedürünü başlat.iş yerine geldim iade için özel kod aldım tekrar kargocuya yürüdüm.kargoda gene sıra bekleyip kargoyu doldurup özel kod hata verdi uğraştırdı yılmadım.Pc başına geçtim tekrar n11 den iade bilgilerinin kalanlarını doldurdum.Şimdi satıcıya ürün varacak da adam iade paramı yatıracak.En az 1 hafta daha sürecek.Söyleyin arkadaşlar 20 30 lira için bu eziyeti çekmeye değer mi? Ben yandım siz yanmayın sonuna kadar derdimi dinleyen herkese teşekküler....
Laptopla mutlu mesut tv den film izleyebilirken format atıp windows 10 a geçtim ama artık hdmi kabloyu taktığımda birşey değişmiyor.Updateler yapıyorum ikincil ekran bul diyorum hiç fark etmiyor.Tv de hdmi 3 girişinin olduğu gözüküyor ama kara ekran var :(
Arkadaşlar ekran kartı aldım.Driver yükledim monitörde böyle görüntü var.Pc ve monitörü ayrı cihazlarda test ettim sorun yok.Ayarlardan bi düzeltme istiyor yardım edebilecek var mı?
Merhaba arkadaşlar.Elimdeki sisteme uygun bu yıl çıkan oyunları oynayacak 1000 tl den aşağı bir kart arıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Cahillikten soruyorum.Bu sisteme ekran kartı ve güç kaynağı takviyesiyle son oyunları yüksek çözünürükte açarmı?Açar derseniz doların düşmesini bekleyeceğim.

Mümkünse vatandan alacağım kartı oraya götürsem ücretsiz montaj yaparlar mı?Güç kaynağı en az yada uzun süre kullanmak için kaçlık almalıyım.Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler
Hakkında
Forum İmzası:
Katılım zamanı: 27 Mart 2005
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 627
İkinci El Bölümü Mesajları: 197
Konularının görüntülenme sayısı: 27.254 (Bu ay: 38)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 158 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.