Yarbay
13 Haziran 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
19 üye
Görüntülenme
Toplam: 113 (Bu ay: 10)
Gönderileri
arkadaşlar bu anycubic mega s cihaza ne yaparsanız yapın kalibrasyon yaptıramıyorsunuz. sağdan soldan tam mm ayarlı olmasına rağmen. ne yaparsanız yapın yine ayar tutmuyor . yakınken alıp söküyor filamenti , uzakken yamultuyor . hele ki orta kısım da tamamiyle ayar tutmuyor yamulma oluyor . bu cihaz üstadları yardım bekliyorum .

2015 iMac sahibiyim çok sıkıntılı saçma bir işlem bu . aliexpress den aldım ekran yapışkanlarını işlemi yaptım ama yarım mm ekran sağda kalmış. şimdi söksem yine zay olacak bu yapışkanlar acaba ısıtsam oturtsam nasıl olur. deneyim olan arkadaşlar vardı

Arkadaşlar ender 3 pro şuan için fiyat performans açısından en iyi cihazlardan biri fakat kabinli olmaması ve abs baskıda büzülme sorunu yüzünden sorun yaşıyoruz. Bununla ilgili kabin çalışması yapan var mı. Veya ABS sorunu çözen varmı . kenarlardan büzülme sorunu oluyor ne yazıkki

Hızlı bir harici ssd aldım. bu diske ubuntu kurup istediğim zaman bu usb den boot edip kullanmak istiyorum. ubuntuyu bu şekilde kullanan kuran arkadaşlar bir kaynak varsa paylaşmanızı istiyorum mümkünse...

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/70/93/9a/70939aee22e9993e38fe7bc423d79f18.png&t=0&width=480&text=1

Akasa marka kart okucusu kullanmaktayım bundan önce ki anakartım da asus anakarttı ve o anakartta hiç sorunsuz çalışan akasa kart okuyucu usb2.0 anakart bağlantısından kullanıyorum ve Bilinmeyen Usb aygıtı hatası veriyor. cihaz sağlam ve eski anakartta çalışıyor böyle bir sorun yaşayınca aldığım yerden iki ayrı ASUS X570-F anakartı denedim ve ikisindede aynı hatayı vermekte eski yada başka anakartta bu sorun yok. Sorun ilk windowsa girdiğinde oluyor. çalışırken kart okuyusunun usb bağlantı kablosunu çıkarıp taktığınızda ise kart okuyucusu çalışıyor. Ama tekrar bilgisayarı kapatıp açtığınızda yine aynı hatayı veriyor ve çalışmıyor. anakartın usb girişlerinde de bir problem yok başka aygıtlar çalışıyor. Bu resmen bir yazılımsal bir bios sorunu.

Değerli arkadaşlarım. şimdi güç kaynağı alıyorsunuz alırken 550 watt güç kaynağı aldım yok 700 aldım falan kafanız rahat hareket ediyorsunuz burada dikkat edilmesi gereken şeylere biraz değinmek istiyorum. bir güç kaynağında toplam watt dan ziyade güç kaynağının 12v değeri dir önemli olan. eskilerden efsane mesela aopen kasanın güç kaynağı yada bir orjinal kasanın güç kaynağı kendi totalde 300 watt iken 12v değerine baktığınızda 12v değeri 220 watt gibi değerlerdir. yani asıl olması gereken 12v değeri yüksek olduğu için aldığımız çakma güç kaynaklarında totalde 450 watt bile yazsa ondan katlarca çok daha iyi dayanır ve daha iyi stabilite sağlar. burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey güç kaynağı alırken 12v ve amperine bakmanız örneğin 12v altında 18amper mi yazıyor. ozaman anlayın ki bu güç kaynağının 12v değeri 12*18 eşittir 216 watt tır. yani bu güç kaynağı 450 watt ama 216 wattı 12v tı kapsıyor. gerisi bize pek lazım olmayan bizi hiç yormayan 3v ve 5v değerleridir. bu durumda o güç kaynağı tırttır.. Güç kaynağının iyisi ve pahalısı 12v değeri ile anlaşılır. çünkü bizim ekran kartları işlemci falan bu değeri kullanır. buna dikkat edin. örneğin bir orjinal dell hp lenovo gibi kasalardan çıkan güç kaynağının 300 wattı . sizin aldığınız ...fox. ...sby gibi güç kaynaklarının yarı gücü bile olsa 5 ile çarpar döver döver komaya sokar. bilginize dostlar...
Crucial m2 500 model CT500MX500SSD4 asus marka notebook a taktım aşırı ısınma var cihaz boşta 50-51 . yükte 76-78 lere vuruyor . bu cihazı kullanan arkadaşlar sizde durum nasıl . laptop içi diye mi böyle yoksa bu ne arkadaş ya böyle ısınma olmaz ki uzun ömürlü olmaz
ne kadar youtube da güzelleme yapan youtuber leri reklam için takla atan bilişimcileri izlemek bazılarına zevk versede , gerçekten bir sorununuz yada yardıma ihtiyacınız olduğunuz bu portakal renkli forumda cevap bulup gidiyorsunuz. bu değerli efsane sitemiz Türkiye’nin bir efsanesi ve yıkılmaz taşıdır. Gün Oksay a ne kadar teşekkür etsek azdır... bizim gibi üyeler fosil olduk forum da ama sitemiz her daim önde ve her daim bir numara ... alemde tekfir DH ...
asus marka anakart aldım firma resmen sıfır diye ikinci eli de geçin ayıplı ürün yollamış. ürünün amd fanını takmak için sökülmesi gereken vidalar yalama şekilde geldi vidalar yerinden çıkmıyordu. elimde başka tabla olduğu ve bilgisayarcı olduğum için işi çözdüm. ama Emperor diye bir firmadan sakın alışveriş yapmayın. aman dikkat arkadaşlar.

Yurtdışında izlediğim bir çok video da sararmış eski cihazların hidrojen peroksit ile beyazlatıldığına şahit oldum. peroksit sürülüp güneşe çıkartılıyor ve beyazlama sağlanıyor. Bu işin güneşe çıkmadan bir yöntemi yok mu. Beyazlatma sağlayacak başka bir ışık yok mu yada kaynak yok mu bilgisi olan var mı ?

Hakkında
Meslek: Computer Professional
İlgi Alanları: Bilgisayar,Silah,Otomobil
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
YILMAZTURK CASE
Otomobil
Volkswagen
Mobil cihaz
Apple
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.979
İkinci El Bölümü Mesajları: 396
Konularının görüntülenme sayısı: 625.299 (Bu ay: 2.109)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 122 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.