Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2725. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63.417
Cevap
385
Favori
3.381.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27232724272527262727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maaart

Aynı santral bölgesinde kalırsanız çalışır, ama başka santral bölgesindeyseniz çalışmaz, ufak yerlerde genelde tek santral oluyor, Taşındığınız adres yakın ise %99 çalışır, önce istiyorsanız yeni adreste kablo net kullananan bir komşuda test edin modeminizi takıp yardım isteyin, İzmir’de Bornova Bayraklı ve Alsancak ta aynı modem üç adreste çalışıyor...

Modemin mac adresi tarifeniz - aboneliğiniz ile eşleşiyor, adres ile eşleşmiyor, ancak mac adresi kontrolü yapıp bu eşleşmeyi yapan serverın hizmet alanı dışında bir adrese giderseniz çalışmaz, bunun içinde coğrafi olarak çok mesafe gitmeniz yada yakın mesafe olsa bile tam iki santral sınırında bir yerden diğerine taşınmış olmanız lazım, genelde bu serverler iki üç ilçeye hizmet veriyor...

sağolun hocam yakın bir yere taşınıyoruz fakat bilemiyorum aynı hizmet bölgesi mi,olmazsa modemi götürürüm çalıştığını görürüm sonra tekrar getirip takarım müşteri hizmetlerinden ayarlarlar.taşınacağım ev şu anda boş benim amacım bağlandığını teyit etmek.malum covid olduğu için eve taşındığımızda çok fazla girip çıkılsın istemiyorum.o yüzden önceden halletmeye çabalıyorum

• gewa G kullanıcısına yanıt
    O zaman bu kadar uğraşmaya gerek yok bence direk nakil yaptırın yeni adreste kursunlar, sonra modemi eski adrese getirip kullanmayı deneyin, nakil yapınca eski adresteki kutudan daireye gelen fiziki kabloyu hemen genelde sökmüyorlar, adreste yakınsa çalışır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

O zaman bu kadar uğraşmaya gerek yok bence direk nakil yaptırın yeni adreste kursunlar, sonra modemi eski adrese getirip kullanmayı deneyin, nakil yapınca eski adresteki kutudan daireye gelen fiziki kabloyu hemen genelde sökmüyorlar, adreste yakınsa çalışır...

bizim taşınma daha 10-15 gün sürer hocam evin içinde daha yapılacak şeyler var o yüzden 17'sinde biten taahhüdümüzü yenilemiyoruz 17'sinden sonrada artık bir süre daha kullanıp ne kadar sürerse farkını ödeyip kapattırıcam.o yüzden yeni abonelik açtım yarın gelip taşınacağımız yere kurulum yapacaklar.hem kullandığım modemi hemde eski modemi götüreyim artık hangisi olursa bir kurulum olsun gerekirse sonra tekrar müşteri hizmetlerinden değiştirtirim.siz de bütün sorularıma cevap verdiniz yol göstermeye çalıştınız çok teşekkür ederim hocam.

• https://www.tp-link.com/tr/home-networking/wifi-router/archer-c20//

arkadaşlar bu router ile 5ghz den bağlansam 10mb hız tam alabilirmiyim wifeden

• Slm arkadaşlar.Benim de tahhütüm ayın 17 sinde bitiyor.Yeni tahhütü 17 sinde mi 18 inde mi vermek mantıklı olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayaz77 kullanıcısına yanıt

Ver gitsin bugun vereceksen beklemenin bir faydasi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diyar_21 -- 12 Aralık 2020; 21:19:34 >
  • 3 defa aradım son 1 saattir, operatöre bağlanmayı beklerken telefon kapandı.

• mateach M kullanıcısına yanıt
    Benim de 19’u. Merakla bekliyorum 😄
  • Yeni tarifeler çıkarsa 1 ocakta mı yayınlanır? Belki gündüz 100 e 25 tarifesi 100'e 50 ye dönüşür

• mateach M kullanıcısına yanıt

Fiyatların artma ihtimali de var ama :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mateach

Yeni tarifeler çıkarsa 1 ocakta mı yayınlanır? Belki gündüz 100 e 25 tarifesi 100'e 50 ye dönüşür

Eğer böyle bir şey olursa, şimdikinden daha yüksek fiyat olarak çıkarsa 100'den 50'ye şeklinde tarifemizi upgrade edebiliriz,tekrar sözleşme imzalayabiliriz. Eğer aynı veya daha düşük fiyattan çıkarsa zaten mevcut üyeliklerin ona güncelleneceğini düşünüyorum. AKK'nin kalktığı zaman AKK abonesiydim fiyat değişmeden tam sınırsıza aktarıldım.

Düzenleme: Temennim Upload ve Akıllı Sınırsız hızının acilen arttırılması, umarım en az 10 Mbit upload alacak duruma geliriz. Gerçekten altyapı bunu rahat kaldıracak düzeyde, sistem ve server yükseltmeleri yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüfürbazHaydoo -- 12 Aralık 2020; 22:0:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: evohan

https://www.tp-link.com/tr/home-networking/wifi-router/archer-c20//

arkadaşlar bu router ile 5ghz den bağlansam 10mb hız tam alabilirmiyim wifeden

Yüksek ihtimalle alırsınız. uzaklığınıza bağlı olaraktan ve router'ı modeme kablolu şeklinde bağlarsanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: KüfürbazHaydoo

Yüksek ihtimalle alırsınız. uzaklığınıza bağlı olaraktan ve router'ı modeme kablolu şeklinde bağlarsanız.

Alıntıları Göster

200 tl altında veya civarı başka önerbilceğiniz router varmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 12 Aralık 2020; 22:31:10 >
  • Ayaz77 kullanıcısına yanıt

Bana bittiği gün arayın bir gün sonra arasanız 1 gün taahhütsüz(pahalı) kullanmış olursunuz dediler yukarıda verilen özel numaradan ne kadar doğru bilmiyorum.

Ben de bir düzenleme yapılacağını düşünüyorum. Örneğin 500TL olan 100Mbps sınırsız, 200TL'ye düşebilir. Daha kolay olan Akıllı Sınırsız'da alt değerleri artırma yoluna gitmeleri de mümkün onlar da 25/15, 50/25, 100/35 olur en fazla. Upload konusunda bir düzenleme yapacaklarını sanmıyorum ama yaparlarsa da sadece 100'lük tarifelere 10Mbps verirler gibi geliyor. Fiyatlar zaten yüksek olduğu için zam beklemiyorum, kotalı tarifelerde ise bir miktar ucuzlama olacaktır diye bekliyorum(bu da genelde tarife fiyatını düşürme yerine kota miktarını artırma şeklinde oluyor genelde, 75GB kota yerine aynı paraya 100GB kota vermek gibi.).

Benim tahminlerim bu yönde, boşuna beklentiyi yüksek tutmayın derim. Ha eğer gerçek sınırsızlar hususunda bir baskı görmezlerse bu kadar da olmaz onu da ekleyeyim.

• bilgi@sayar kullanıcısına yanıt

Ben fiyatlara zam geleceğini düşünüyorum. Mevcut paketlerde bir iyileştirme olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayaz77

Slm arkadaşlar.Benim de tahhütüm ayın 17 sinde bitiyor.Yeni tahhütü 17 sinde mi 18 inde mi vermek mantıklı olur?

Aleyküm selam. Kullandığınız gün kadar yansıyor. Paketinizin aylık TAAHHÜTSÜZ fiyatı ne ise onun üzerinden gün bazlı ücreti yansır. Arayıp sormuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolfighter -- 13 Aralık 2020; 0:15:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evohan

200 tl altında veya civarı başka önerbilceğiniz router varmıdır

Alıntıları Göster

Hocam ben router kullanmıyorum ama bu konuda xiaomi ac 1200 önerildi konuşuldu, konuda aratırsanız ,arkadaşların deneyimlerini görebilirsiniz. Fiyatına göre değerlendirmenizi yaparsınız ben Fiyatını uygun buluyorum fakat performans nasıldır bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Bana bittiği gün arayın bir gün sonra arasanız 1 gün taahhütsüz(pahalı) kullanmış olursunuz dediler yukarıda verilen özel numaradan ne kadar doğru bilmiyorum.

Ben de bir düzenleme yapılacağını düşünüyorum. Örneğin 500TL olan 100Mbps sınırsız, 200TL'ye düşebilir. Daha kolay olan Akıllı Sınırsız'da alt değerleri artırma yoluna gitmeleri de mümkün onlar da 25/15, 50/25, 100/35 olur en fazla. Upload konusunda bir düzenleme yapacaklarını sanmıyorum ama yaparlarsa da sadece 100'lük tarifelere 10Mbps verirler gibi geliyor. Fiyatlar zaten yüksek olduğu için zam beklemiyorum, kotalı tarifelerde ise bir miktar ucuzlama olacaktır diye bekliyorum(bu da genelde tarife fiyatını düşürme yerine kota miktarını artırma şeklinde oluyor genelde, 75GB kota yerine aynı paraya 100GB kota vermek gibi.).

Benim tahminlerim bu yönde, boşuna beklentiyi yüksek tutmayın derim. Ha eğer gerçek sınırsızlar hususunda bir baskı görmezlerse bu kadar da olmaz onu da ekleyeyim.

Konuda paylaşılmadı galiba, kampanyaları 1 ay uzatmışlar. Yani son katılım tarihlerini 31.01.2021 yapmışlar. Bu da yeni yılda diğer firmaların fiyatlandırmalarını inceleyip kendilerine buna göre yol çizeceklerine bir işaret bence. Bunun yanında yeni tarifeleri de girmeye başlarlar mı bilemiyorum, bunun cevabını Türksat'ta çalışan arkadaşlar haftaya verebilir.

• Bir sorum var bana bu soruların cevapları hakkında kimse net bir şey demedi hiç kimse bilmiyor sallıyor

1-Apartmanın önünden fiber kablolar geçiyor ama apartman eski olduğu için kutumuz yok kutu koymaları için bizden kutunun parasını alacaklar mı? mesela apartmanda ki müşteri potansiyeline bakıp para almıyor diyende var alıyor 5000tl diyende var

2-Kabloyu yoldan cekerken apartmanın kapısına kadar giden mermerleri kıracaklar mı?

3-Yan apartmanın kutusu var onların kutusundan internet cektirip yararlanabilir miyim?

• M.S .T kullanıcısına yanıt

1.Hayır talepte bulun.

2.kırmazlar doğalgaz borusu varsa onun yanından çekerler.

3.Hayır.

• 
Sayfa: önceki 27232724272527262727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.