Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2727. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.402
Cevap
385
Favori
3.379.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27252726272727282729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merhaba, Ocakta açıklanacak tarifeler hakkında bilginiz var mı hiç daha yüksek hızlı tarifeler gelecek gibi mi ? Veya en azından akıllı sınırsız için bir bilginiz var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • orktas O kullanıcısına yanıt

Merhaba malesef hocam.

Teşekkür ederim hocam deneyeceğim.
    5ghz kullanmak daha mı faydalıdır sizce ? Xiaomi mi tv stick kullanıyorum 5ghz bağlı.
  • Dert Sahibi kullanıcısına yanıt

Evet daha yüksek hızda internet taşır 5ghz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sağ olun

• Dert Sahibi kullanıcısına yanıt
    Teorik olarak yakın mesafede 5 Ghz daha mantıklı ama Mi stick ile 5 Ghz de Netmaster modem nasıl çalışıyor bilmiyorum eğer bir sıkıntı yaşatıyorsa bir de 2,4 Ghz’ de deneyin en iyi kararı deneyimle siz verebilirsiniz.

Dene allah dene harap oldum 😅
  • Odamdaki powerline 70-80 mbps internet veriyor, salondaki kablonet modem 30-40 mbps arası internet veriyor.

Kablonet modemin kablolusunda sorun yok ama kablosuz dağıtımı leş ötesi.

Onu kapat bunu aç onu düşür şunu yükselt diye deneye deneye bir hal oldum fayda etmedi.

Zaten sokağa çıkma yasağı günlerinde internet hızı oynak olmaya başladı. Sıkıntı üstüne sıkıntı.

Rica ederim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 14 Aralık 2020; 7:40:31 >
  • Telekom sıva altı borulardan daire içine fiber kablo çekmeyi becerebiliyorken.

Kablonet sıva üstü hat çekebiliriz dediler. Telekom borulardan geçirebiliyorda bunlar mı geçiremiyor.

Kablonetle tanışamadan iptal oldu.

• Arkadaşlar 19 unda taahhütüm bitiyor. Direk 100 mbit kullanıyordum 2 senedir akıllı snırsız değil. Şimdi mecburen akıllı sınırsızlardan birine geçmem gerekecek. Ancak bu akıllı sınırsız hızları konusunda pazarlık yapılabiliyor mu? Ben 25 mbitten (100 mbit akıllı sınırsız) daha yüksek bir hız vermezseniz bölgemdeki başka iss ye geçeceğim desem hızı artırabilirler mi?

• rampy kullanıcısına yanıt

Yok hocam arttirmazlar. Herkes yazsin hizlarda iyilestirmeye gidilsin, memnun degil kimse.

• szr_yalcin S kullanıcısına yanıt

hiç üzülmeyin hakkınızda hayırlısı olmuş bence.

• Peki tarifelerde güncelleme yapılacağına dair bir duyum var mı?

Not: Bu zamana kadar ki kablonet internetinden oldukça memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rampy -- 14 Aralık 2020; 14:35:35 >
  • 2 yıllık Superonline maceramdan sonra 31 Ocak'ta Türksat'a geri dönüş yapacağım.. Fiber olduğu için Superonline'a geçmiştim ama beklentilerimi karşılamadı.. Elimde Netmaster cbw-383zn var. Akıllı 100mbit tarifesine geçersem bu modem ile 100mbit hız alabilir miyim? Docsis 3.0 var, alacağımı düşünüyorum ama yine de sizlere danışayım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MikaHakkinen

2 yıllık Superonline maceramdan sonra 31 Ocak'ta Türksat'a geri dönüş yapacağım.. Fiber olduğu için Superonline'a geçmiştim ama beklentilerimi karşılamadı.. Elimde Netmaster cbw-383zn var. Akıllı 100mbit tarifesine geçersem bu modem ile 100mbit hız alabilir miyim? Docsis 3.0 var, alacağımı düşünüyorum ama yine de sizlere danışayım dedim.

Kablolu da rahat alırsınız fakat kablosuzda sizi üzebilir ama bir router takviyesiyle halledebilirsiniz. Modemin kendi kablosuz bağlantısında uzaklığa ve sinyal kirliliğine bağlı olmak üzere hızınız değişir, 20-30 da alabilirsiniz 80-95 arası da alabilirisinz.

• MikaHakkinen kullanıcısına yanıt

Eğer Turksat sunuyor olsaydı Netmaster cbw-383zn ile 320Mbps download, 160Mbps upload alabilirdiniz. (WiFi yayınından kaynalanacak sorunları göz ardı ediyorum.)

modemin desteklediği maksimum hızlar sayfa 3'te yazıyor:

http://netmaster.com.tr/files/prod//A6jFfWsJl8.CBW-383ZN-KULLANIM-KILAVUZU.PDF

alabilirsiniz hocam ben ayni modemle alıyordum nitro paket aldigim zamanlarda...

hocam lokasyon neresi acaba ve ne gibi sıkıntılar yaşadınız biraz açarmısınız? çünkü ben de sözleşmem bitince SOL'ü düşünüyorum çünkü.

• Merhaba arkadaşlar. Hem cbw383Z4 hem de infinity 401 modem kullanan var mi aranızda. Kalite hız vs fark var mı aralarında?

• 
Sayfa: önceki 27252726272727282729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.