Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2726. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63.406
Cevap
385
Favori
3.379.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
43. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 27242725272627272728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam merhaba,

Benim ev içi kablolama hatalı yerlerden geçiyor zamanında ben yokken yapıldığı için kaldı öyle. 6 7 sene oldu.

Ben ev içindeki kabloları keserek kendim kablo alıp ev içinde yeni bir yerden geçirsem herhangi bir sorun olmaz sanırım değil mi ?

Apartman dan Eve gelen kablodan sonra tv ve internet bir dönüştürücüyle ayrılıyor. O dönüştürücüden sonraki kabloları değiştireceğim.

Merak ettiğim bir nokta daha var ben kendim parasıyla yeni kablo alsam sıfırdan apartmandan bu kabloyu bana getirirler mi ? Zaten kabloyu ben alacağım geldiği yerde belli eski kabloları çıkarıp yenisini takarlar mı acaba ?

Aslında onlar yapmazsa bende yapabilirim ama müdahale etmek istemiyorum. Apartmanda olan kutunun kapağı açık.

Benim mevcut kabloyu söküp yeni kabloyu aynı girişe taksam apartmandaki kutuya sorunsuz çalışır mı acaba ?

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam

Değiştirebilirsiniz ama konnektörler güzel yapılsın kablo kaliteli olsunki verimli çalışsınlar piyasada çok kalitesiz kablo var çünkü kabloyu onların yapma ihtimali düşük ama genede bir danışın takarsanız çalışır ama müdahale etmemenizde fayda var genelde kablolarda numaratör vs oluyor onda numaratör olmazsa o kabloyu fazlalık vs diye sökülebilir.

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkürler hocam.

O zaman Ev içini her türlü değiştiriyorum kafama göre. Apartmandan eve geleni ise dokunmuyorum, bir sorun olursa onu da değiştirmek için danışır öyle hareket ederim artık.

Tekrar teşekkürler.

Edit: Bu arada rg 11 kablo alacağım. Sizin tavsiye ettiğiniz bir kablo varsa ona da bakabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 13 Aralık 2020; 13:41:44 >
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam bağlantı noktalarına dikkat etmen yeterlidir.

• Merhaba arkadaşlar. 1 ay sonra taahhüt bitmek üzere. D-Smart internetini kullanmaktayım ve hiç memnun değilim. Mahallemizde 1 yıldan beri kablonet altyapısı var. Aynı şekilde binamızda da. Özellikle 100 güldüren akıllı sınırsız 100 mbps tarifesini araştırıyorum ve taahhüt bitince geçmeyi düşünüyorum.

Kısacası sormak istediğim kullanan arkadaşlar memnun musunuz? Geçmeye değer mi?

Teşekkür ederim

• Yaklaşık son 1 haftadır 10-15 dk lik aralıklarla 2-3 saniye internet komple kopuyor,bu olayı başka yaşayan var mı ?

• kablonet'in yüzümüzü güldüreceğini hiç sanmıyorum sonuçta bankalar daha türk telekom'dan zararı karşılayamadı.. suçlu yine biziz..

• Kablonet modemin 5ghz hızı sürekli değişiyor. Mi tv stick kullanıyorum 100 mbps paketim var ama 30 mbps alıyorum.

Ara ara hız 4-5 mbps ye düşüyor. 5ghz wifi ayarı söyler misiniz stabil olanından ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dert Sahibi -- 13 Aralık 2020; 17:56:17 >
  • Aradılar 87 TL diyorlar 100 MB akıllı sınırsız, sizde de aynı mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patren -- 13 Aralık 2020; 17:21:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Patren kullanıcısına yanıt

Yok hocam 80₺ 126 arayip sorun

• Akşam ve gece saatlerinde skandal dalgalanmalar yaşıyorum feci batırdılar son 3 4 ayda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba xbox series x üzerinden fifa 21 oynuyorum fakat aldığım ping 60-66 ms arası bu ping süreleri türkiyedeki en yüksek ping rakamları ethernet cat 6 kablosu ile bağlıyım bunu düşürmenin bi yolu yok mudur

• diyar_21 kullanıcısına yanıt

Modem ücreti ile 87'dir. Tüm tarife fiyatları standart. Herkese aynı fiyatı veriyorlar

• HA-DH kullanıcısına yanıt

turksat kablonun günümüzde ne telekom ile, nede bankalar ile bir ilgisi bulunmamakta olup, 90ların başında ptt tarafından kurulan, bir dönem telekom tarafından işletilen, bir dönem ise özel firmalar tarafından işletilen günümüzde devlet tarafından işletilen bir issdir...

• maaart M kullanıcısına yanıt

Varlık fonuna dahil edildi Türksat yanılmıyorsam değil mi?

• maxi909 M kullanıcısına yanıt

Evet

• Dert Sahibi kullanıcısına yanıt

Mi cihazların wireless performansları normalde zayıf. 2.4 ile bağlanın uzak mesafede

• mateach M kullanıcısına yanıt
    Yan yanalar hocam.

2.4 ghz / 5ghz wifi ayarı verir misiniz.
  • Dert Sahibi kullanıcısına yanıt
    2,4 Ghz için; 40Mhz
    Kontrol kanalı için yan band Üst
    Düzenleyici modu kapalı
    Obss varlığı devre dışı
    Stbtc x kapalı

Kontrol kanalını da çevrenizde ki diğer modemlere göre karar vermelisiniz hangisinin daha verimli olacağına 13-11-7 bu sırayla deneyebilirsiniz. Ama sizde başka kanal daha verimli olabilir denemeden bilemeyiz 😊

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • maxi909 M kullanıcısına yanıt
    Varlık fonuna sermayesel olarak devredildi, sahiplik anlamında bir değişim yok, bildiğiniz kamu kurumu, zaten bizde varlık fonu olayıda gerçek bir varlık fonu işi değil, detaylarını biliyorsunuzdur...
  • 
Sayfa: önceki 27242725272627272728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.