Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2724. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
63.416
Cevap
385
Favori
3.380.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27222723272427252726
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TV isteyen için avantajlı oluyor sanırım.

• Arkadaşlar bu Vodafone net kablonet altyapısında şu an ki altyapı şuan ki kablolaama kullanıyoruz değil mi. Olumsuz tarafına kafam basmadı. 100 güldüren bitiyor. Ayın 18 i son. Fiyatlar hepsini sollamış. Güya devlete ait ama özellerden pahalı. 15 inde belki tarife çıkar bu dertte biter. Vodafone kablonetten son durumda uzak mı duralım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mateach M kullanıcısına yanıt

Aynı sistem modem değişiyor tek.

• Önceki sayfada olumsuz yorum çok denmiş o yüzden sordum. Router kullanıyorum hangi modem takarsalar problem yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Teknik olarak docsis 2.0 ise kullanılır performans kısmen göreceli düşük olur ancak Türksat bazen olmuyor fln diyip sıkıntı çıkartıyor, geçici fln diye bastırıp halledersiniz diye umuyorum, ayrıca aynı bölge sınırları içinde olacaksanız mevcut modemi yanınızda götürüp hat çekili isede ihitiyaca göre iki adres arasında taşıyarak kullanabilirsiniz...

modemi taşımam sorun olmaz ama adresle modemi eşleştiriyorlar diye biliyorum, mesela başka docsis 3.0 modem alıp takıp çalışmıyor illa kabloneti arayıp modemi eşleştiriyorlar diye aklımda kalmış.yanlış biliyor olabilirim aydınlatırsanız sevinirim.eğer istediğim yerde takıp çıkarabileceksem benim için daha rahat olur.

• 100mbit akıllı sınırsız 81 tl geçtim. Ama yavaşlık her hissettiğimde deli olacağım Mecbur kullanmak zorunda kalmak ne kadar sinir bozucuymuş. Tv kullanmıyordum. Tvsini iptal ettirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 12 Aralık 2020; 11:47:30 >
  • maaart M kullanıcısına yanıt

Kullanamaz sistemler güncellendi en azından istanbulda.

• Ayın 18 i son günüm. Belki açıklanır yeni tarifeler. Olmadı 100 megabait 500 gb seçeceğim

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

Yorumlarınızı merak ediyorum hocam. Özellikle akşam 25 mbps durumunda.

Bütün forum mecbur bu tarifeye geçeceğiz gibi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Kullanamaz sistemler güncellendi en azından istanbulda.

peki tek docsis 3.0 modemi iki ayrı adreste kullanabilir miyim

• gewa G kullanıcısına yanıt

hayır

• quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Yorumlarınızı merak ediyorum hocam. Özellikle akşam 25 mbps durumunda.

Bütün forum mecbur bu tarifeye geçeceğiz gibi :)

Ben 25mbit kabul edemiyorum. taahüt verdim ama bu konuda şikayettimden vaz geçmek gibi niyetim yok. 100 50 düşse sesimi cıkarmam ama artık upload 10 yapmaları lazım. 10 senedir aynı hızları kullanıyoruz. Ama ekranlarımız artık 8k 12k ve yakın gelecekte 16k konuşur olacağız. 25mbit 4k için bile yetersiz.

• 4 günlük düzgün bağlantıdan sonra bugün 1-15 mbit arasında (kablolu/kablosuz farketmiyor) değişiyor hızım. Modemi resetlememe karşın değişen bir şey yok maalesef. Geçen sefer saha ekibinin telefonunu kaydetmiştim bu sefer direkt onları aradım, bakalım ne zaman düzelecek?

Edit: çok şükür düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulluk -- 12 Aralık 2020; 15:7:25 >
  • Mahalleme 1 hafta önce kablonet altyapısı yapıldı sıfırdan ve bu altyapının Docsis 3.0 olduğunu öğrendim Madem Bu firmanın gpon'a geçme gibi bir amacı var niye hala docsis altyapı yapmaya devam ediyorlar...

• gewa G kullanıcısına yanıt
    Aynı santral bölgesinde kalırsanız çalışır, ama başka santral bölgesindeyseniz çalışmaz, ufak yerlerde genelde tek santral oluyor, Taşındığınız adres yakın ise %99 çalışır, önce istiyorsanız yeni adreste kablo net kullananan bir komşuda test edin modeminizi takıp yardım isteyin, İzmir’de Bornova Bayraklı ve Alsancak ta aynı modem üç adreste çalışıyor...

Modemin mac adresi tarifeniz - aboneliğiniz ile eşleşiyor, adres ile eşleşmiyor, ancak mac adresi kontrolü yapıp bu eşleşmeyi yapan serverın hizmet alanı dışında bir adrese giderseniz çalışmaz, bunun içinde coğrafi olarak çok mesafe gitmeniz yada yakın mesafe olsa bile tam iki santral sınırında bir yerden diğerine taşınmış olmanız lazım, genelde bu serverler iki üç ilçeye hizmet veriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maaart -- 12 Aralık 2020; 17:18:4 >
  • yusufgoktass kullanıcısına yanıt
    Son kullanıcı için büyük fark yaratan bir durum yok, firmanın ticari olarak bir avantajı vardır ki onu seçmiştir, dünyada halen ağırlıklı olarak kablonet docsis 3.0 ve 3.1 ile veriliyor, aslında gpon kablonet bile değil...
  • Arkadaşlar tekrar merhaba sistem Gpon bu hafta aktif oluyor. Ping değerleri düşer mi? Türknetten geçmeyi düşünüyorum.
  • Evet

• Evet yurtdışı çıkışı Superonline olursa 40-43 ping alırsın frankfurtdaki serverlardan

• 
Sayfa: önceki 27222723272427252726
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.