Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Jetta Teslim Süresi Veremiyorlar!

172
Cevap
0
Favori
6.289
Tıklama
Cevapla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   798 Mesaj
   09 Nisan 2012 13:50:27
   Jetta'ları kiralama, leasing şirketleri çok sayıda direk doğuştan rezerve ettikleri için, parekende alıcıya kalmıyor tabii araç.
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   19091 Mesaj
   09 Nisan 2012 13:57:46
   Türkiye'de Jetta'dan başka araba yok sanırım 60-70.000TL'ye.

   Kabul edelim ki ülke olarak arabadan anlamıyoruz. Trafik kurallarını zaten takan yok, cezamı kessinler ben yinede kurallara uymam diyen zihniyet kaynıyor. Arabayı ihtiyaç için değil, gösteriş için ve daha sonra kâr ederek satmak için alan bir toplum arabadan anlamıyordur.
   |
   |
   _____________________________
   Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
  • Yarbay
   6084 Mesaj
   09 Nisan 2012 14:11:01
   Osmanlı hükümdarları içinde tebdil-i kıyafet eyleyip halkın arasına çıkanlar II. Osman, IV Murad, III. Osman, III. Selim ve II. Mahmud ile sınırlıdır. Bunlardan sonuncusu bir yaz gününde yanına iki mabeyncisini alarak yollara dökülür. Sirkeci'ye gelip bir sandala binerek Beylerbeyi'ne geçeceklerdir. Şanslarına ihtiyar bir kayıkçı düşer. Amma ne kayıkçı. Yılların tecrübesi ile artık neredeyse İstanbul Boğazı'nda görünen yolcuları hallerine, tavırlarına ve kılık kıyafetlerine bakarak köylerini söyleyecek kadar tanımaktadır. Bittabi bu seferki yolcularının da kimliklerini hemen anlar. Ancak asla ses çıkarmaz ve işini yapar.

   Beşiktaş önlerine gelindiğinde padişah kayıkçıya,

   - Baba, der. 32 ile nasılsın?

   İhtiyar hiç tereddüt etmeden cevaplar:

   - 32'yi 30'a vuruyorum, 15 çıkıyor.

   Biraz sükuttan sonra padişah yeniden kayıkçıya laf atar:

   - İşitiliyor ki son zamanlarda şehirde hırsızlar ziyadeleşmiş, senin evine de giren oldu mu?
   - Bundan iki ay evvel biri girdi. Son günlerde birisi daha dadandı ya. Bakalım ne olacak.

   Padişah sükut eder. Kayıkçı da işine devam eder. Ancak mabeynciler konuşulanlardan bir manâ çıkarmak için kıvranıp durmaktadırlar. Bu durum padişahın gözünden kaçmaz ve kayık Beylerbeyi İskelesi'ne yanaşmak üzereyken kayıkçıya sorar:

   - Babalık, sana iki besili kaz göndersem, yolabilir misin?
   - Hay hay efendi, ruhları duymaz, cascavlak ederim.

   Padişah sandala bir kese akçe atar ve karaya çıkarlar.

   Gel gelelim mabeynciler meraktadır. Nihayet ertesi gün, hünkâr ile kayıkçı arasında geçen konuşmayı anlamak üzere doğruca Sirkeci sahiline. Öyle ya bir vesile ile padişah hazretleri bu konuyu açar da sözlerin manâsını kendilerine soruverirse!

   İhtiyarı, kayıkçılar kahvesinde çubuk çekerken bulurlar. Bir kenara çağırıp hususi görüşmek istediklerini söylerler. Dışarı çıkıp kayıkla biraz uzaklaşırlar. Adamlar hemen sadede gelerek;

   - Baba dün Beylerbeyi'ne üç yolcu götürdün.
   - Beli.
   - Onlardan ikisi biz idik, seninle konuşan da hünkârımız hazretleriydi.
   - Bir hatamız mı oldu ağalar?
   - Hayır da biz konuştuklarınızı merak etmekteyiz.
   - Canım mahrem şeyleri mi söyleteceksiniz bana?
   - Haşa! Ancak...

   İhtiyar nazlanırken ağalardan biri bir kese altın çıkarıp avucuna sıkıştırır. O zarnan ihtiyar, kayığın yönünü Sirkeci'ye doğru çevirip anlatmaya başlar:

   - Sultanımız buyurdular ki, 32 ile nicesin? Yani geçimin nasıldır, demek istedi. Ben de ağzımda 32 dişim var, onu bir aya göre ayarlıyorum. Ay 30 gün, ben ise 15 gün ancak iş bulabiliyorum, dedim.
   -Eee?

   İhtiyar yine nazlanır. Bu sefer diğer mabeynci keseye kıyar, ihtiyar devam eder:

   - Sultanımız son aylarda hırsızlar çoğaldı, sana da gelen oldu mu dedi. Yani 'kaşık hırsızlarını' kastederek 'Son günlerde evlenmeler arttı. Senin çocuklarından da evlenen oldu mu?' demek istedi. Ben de 'Evet evime bir hırsız girdi, yani oğlumun biri evlendi, diğeri için de hazırlıklar var, bakalım, Allah Kerîm dedim. Hünkârın hırsızdan kasdı, kaşık hırsızı, yani gelin idi.

   Mabeynciler 'Meğer ne kadar basitmiş!' manâsında birbirlerine bakarken kayıkçı sandalı iskeleye yanaştırır.

   -Ya üçüncü sual ne idi?

   İhtiyar yavaşça sandaldan çıkıp misafirlerini etekleyerek şu cevabı verir:

   -Aman efendim kerem buyurunuz. Padişah efendimiz buyurdular ki iki besili kaz... Allah ömrünüzü arıtırsın, işte sizleri gönderdi.

   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selçuk ALAGÖZ -- 9 Nisan 2012; 14:11:31 >
   _____________________________
  • Onbaşı
   26 Mesaj
   09 Nisan 2012 14:24:07
   quote:

   Orijinalden alıntı: Kubilay S.

   Valla ne diyeyim bilemedim.Elimde 70 bin TL olacak, onla C sınıfı bir araç alıcam, o C sınıfı araçta Jetta olacak ve uzun süre sıra bekleyeceğim.

   Allah akıl fikir versin.

   Bunun sınıf ile alakası yok bunun adına kalite farkı Alman farkı vw farkı deniyor bu grup arçların hepsi aynı şu anda transporter almak istesiniz alamazsınız sebebine gelince en az 3 ay aracı beklemeniz gerekiyor. Adamlar yaptımı böyle araç yapıyorlar :)
   |
   |
   _____________________________
  • Teğmen
   181 Mesaj
   09 Nisan 2012 14:41:25
   vw nin normal sorunu bu dünyada son krizdeki zarar açıklayan tek şirket vw di ama ülkemde hala sipariş alıyordu komşum cady aldı tam 4 ay 13 gün sonra geldi araç ve tabiki fiyatıda arttı oda vazgeçti araçtan
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   26947 Mesaj
   09 Nisan 2012 14:43:56
   bu forumda en fazla 3 kişi yeni jetta alır bırakın onlar yazsın siz niye bu kadar celalenniyorsunuz anlamadım gitti

   1 yılda beler 6 yada kimene
   |
   |
   _____________________________
   2014 Model GOLF 1.4 TSI BMT 122 PS DSG Highline METALİK PASİFİK MAVİ 2016 model Audi a4 2,00 TDI 190 ps QUATTRO desing İbiş beyazı 2017 model BMW 3.18 m plus mineral grey 2019 model peugeot 3008 1.5 dizel 8 ileri İnsana saygı yok ama Arabaya var !!!!
  • Yarbay
   3731 Mesaj
   09 Nisan 2012 14:48:29
   quote:

   Orijinalden alıntı: Coşkun

   vışş ne yapeceyizz yerabbiiii

   aklıma fıratın bu güzel karikatürü geldi nedense

   sübaneke işalla yareppim sübaneke dinimiz amin

   |
   |
   _____________________________
   elma değil bu yediğimiz galiba ......
  • Yüzbaşı
   318 Mesaj
   09 Nisan 2012 15:02:56
   2004'den bu yana vw kullanıyoruz. 2 farklı model arac ikiside passat 2004 - 2008 ikisinide sıfır model aldık. İkisindede 10 gün sıra bekledik. Ama forumu okudukça ciddi anlamda biz şu aralar yeni kasa Passat düşünüyoruz bana değil 6 ay 1 aydan fazla gün versin o masadan kalkar giderim. ( Tabii bu onları ilgilendirmez nasıl olsa hazır müşteri var. Ama bence tepki 1 kişi ilede sınırlı olsa tepkidir. ) Buna Jetta'da dahil. Ben 70.000 TL'yi gözden çıkarıcam araba vermeyecekler bana gülerim buna :)

   Saygılar...
   |
   |
   _____________________________
   FENERBAHÇE
  • Yarbay
   2454 Mesaj
   09 Nisan 2012 15:03:39
   Beklenen birsey yok ortada araba yok siparis alinmiyor, yok satiyor gibi bir durumda yok suan 1.6 tdi + dsg kombinasyonlu araclar uretilmiyor tekrar ne zaman uretim baslayacak, siparisler ne zaman acilacak belirsiz.Manuel almak isterseniz ellerinde var istediginiz donanim , renk kombinasyonunuda gelecek araclar icindede bulamazsaniz - ki opsiyon istenmedikce cogunlukla bulunuyor - siparis geciliyor ve 2 ay bekleniyor . Bende siparisler acilmayinca dsgden vaz gectim, ellerinde polo tdi dsg var ancak duz paket istedigim opsiyonlar yok, dsg ile ilgili problemlerde patlak verince manuele dondum gecen hafta siparisimi verdim haziranda geliyor, Comfortline pakete Esp paketi + hillholder + kendiliginden kararan ayna ic ayna,yagmur sensoru + sis fari + 16 inch alasim jant (henuz netlesmedi) eklettim.Gelince detayli inceleme konusu acicam :)   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
   2017 BMW 3.18i Edition Sport Line // 2013 Mercedes-Benz C180 CGI Fascination
   PS4 Slim 1TB // ASUS Zenbook UX32VD // Apple Mac Mini i5
  • Yarbay
   7357 Mesaj
   09 Nisan 2012 15:15:38
   quote:

   Orijinalden alıntı: MINERVAL

   Beklenen birsey yok ortada araba yok siparis alinmiyor, yok satiyor gibi bir durumda yok suan 1.6 tdi + dsg kombinasyonlu araclar uretilmiyor tekrar ne zaman uretim baslayacak, siparisler ne zaman acilacak belirsiz.Manuel almak isterseniz ellerinde var istediginiz donanim , renk kombinasyonunuda gelecek araclar icindede bulamazsaniz - ki opsiyon istenmedikce cogunlukla bulunuyor - siparis geciliyor ve 2 ay bekleniyor . Bende siparisler acilmayinca dsgden vaz gectim, ellerinde polo tdi dsg var ancak duz paket istedigim opsiyonlar yok, dsg ile ilgili problemlerde patlak verince manuele dondum gecen hafta siparisimi verdim haziranda geliyor, Comfortline pakete Esp paketi + hillholder + kendiliginden kararan ayna ic ayna,yagmur sensoru + sis fari + 16 inch alasim jant (henuz netlesmedi) eklettim.Gelince detayli inceleme konusu acicam :)

   hayırlı olsun kardeş
   |
   |
   _____________________________
  • Binbaşı
   1482 Mesaj
   09 Nisan 2012 16:31:07
   1 kocaman yıl, 12 ay, 365 gün.

   Bekleyenler varmış demek ki gerçekten.
   |
   |
   _____________________________
  • Çavuş
   62 Mesaj
   09 Nisan 2012 16:37:50
   İnsanlar özellikle de Türk tüketicisi neden Meksikada üretilen bir araca; tasarım ve de donanım olarak vasat seviyedeki bir araç için 60-70 bin TLsini gözden çıkarır anlayamıyorum. o sınıfta gayet ucuz ve kaliteli alternatifler var.
   _____________________________


   Yabancılardan insaf ve iyilik dilenmek gibi bir ilke yoktur. Mustafa Kemal ATATÜRK
  • Yarbay
   3270 Mesaj
   09 Nisan 2012 16:50:59
   quote:

   Orijinalden alıntı: ankamuh

   İnsanlar özellikle de Türk tüketicisi neden Meksikada üretilen bir araca; tasarım ve de donanım olarak vasat seviyedeki bir araç için 60-70 bin TLsini gözden çıkarır anlayamıyorum. o sınıfta gayet ucuz ve kaliteli alternatifler var.

   meksika da üretilmesinin dezavantajı nedir? çin gibi kalitesiz üretim mi yapıyorlar?
   |
   |
  • Yarbay
   3479 Mesaj
   09 Nisan 2012 16:54:06
   bu memlekette 15 ay askerlige dayanamayan zihniyet, parasiyla bi yildan fazla beklemeye razi, Allah akil ve fikir versin, para nasil olsa kazaniliyor, ama beyin Allah yapisi, herhalde kromozomunu eksik koyuyor takdiri ilahi, kodunuz mu bozuk nedir, is paranla rezil olmayi gecmis artik ...
  • Yarbay
   3215 Mesaj
   09 Nisan 2012 17:11:35
   Komedi!..
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   26947 Mesaj
   09 Nisan 2012 17:16:04
   quote:

   Orijinalden alıntı: ankamuh

   İnsanlar özellikle de Türk tüketicisi neden Meksikada üretilen bir araca; tasarım ve de donanım olarak vasat seviyedeki bir araç için 60-70 bin TLsini gözden çıkarır anlayamıyorum. o sınıfta gayet ucuz ve kaliteli alternatifler var.

   jettaya alternatif dizel otomatik ne var
   _____________________________
   2014 Model GOLF 1.4 TSI BMT 122 PS DSG Highline METALİK PASİFİK MAVİ 2016 model Audi a4 2,00 TDI 190 ps QUATTRO desing İbiş beyazı 2017 model BMW 3.18 m plus mineral grey 2019 model peugeot 3008 1.5 dizel 8 ileri İnsana saygı yok ama Arabaya var !!!!
  • Binbaşı
   1210 Mesaj
   09 Nisan 2012 17:17:33
   quote:

   Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

   Osmanlı hükümdarları içinde tebdil-i kıyafet eyleyip halkın arasına çıkanlar II. Osman, IV Murad, III. Osman, III. Selim ve II. Mahmud ile sınırlıdır. Bunlardan sonuncusu bir yaz gününde yanına iki mabeyncisini alarak yollara dökülür. Sirkeci'ye gelip bir sandala binerek Beylerbeyi'ne geçeceklerdir. Şanslarına ihtiyar bir kayıkçı düşer. Amma ne kayıkçı. Yılların tecrübesi ile artık neredeyse İstanbul Boğazı'nda görünen yolcuları hallerine, tavırlarına ve kılık kıyafetlerine bakarak köylerini söyleyecek kadar tanımaktadır. Bittabi bu seferki yolcularının da kimliklerini hemen anlar. Ancak asla ses çıkarmaz ve işini yapar.

   Beşiktaş önlerine gelindiğinde padişah kayıkçıya,

   - Baba, der. 32 ile nasılsın?

   İhtiyar hiç tereddüt etmeden cevaplar:

   - 32'yi 30'a vuruyorum, 15 çıkıyor.

   Biraz sükuttan sonra padişah yeniden kayıkçıya laf atar:

   - İşitiliyor ki son zamanlarda şehirde hırsızlar ziyadeleşmiş, senin evine de giren oldu mu?
   - Bundan iki ay evvel biri girdi. Son günlerde birisi daha dadandı ya. Bakalım ne olacak.

   Padişah sükut eder. Kayıkçı da işine devam eder. Ancak mabeynciler konuşulanlardan bir manâ çıkarmak için kıvranıp durmaktadırlar. Bu durum padişahın gözünden kaçmaz ve kayık Beylerbeyi İskelesi'ne yanaşmak üzereyken kayıkçıya sorar:

   - Babalık, sana iki besili kaz göndersem, yolabilir misin?
   - Hay hay efendi, ruhları duymaz, cascavlak ederim.

   Padişah sandala bir kese akçe atar ve karaya çıkarlar.

   Gel gelelim mabeynciler meraktadır. Nihayet ertesi gün, hünkâr ile kayıkçı arasında geçen konuşmayı anlamak üzere doğruca Sirkeci sahiline. Öyle ya bir vesile ile padişah hazretleri bu konuyu açar da sözlerin manâsını kendilerine soruverirse!

   İhtiyarı, kayıkçılar kahvesinde çubuk çekerken bulurlar. Bir kenara çağırıp hususi görüşmek istediklerini söylerler. Dışarı çıkıp kayıkla biraz uzaklaşırlar. Adamlar hemen sadede gelerek;

   - Baba dün Beylerbeyi'ne üç yolcu götürdün.
   - Beli.
   - Onlardan ikisi biz idik, seninle konuşan da hünkârımız hazretleriydi.
   - Bir hatamız mı oldu ağalar?
   - Hayır da biz konuştuklarınızı merak etmekteyiz.
   - Canım mahrem şeyleri mi söyleteceksiniz bana?
   - Haşa! Ancak...

   İhtiyar nazlanırken ağalardan biri bir kese altın çıkarıp avucuna sıkıştırır. O zarnan ihtiyar, kayığın yönünü Sirkeci'ye doğru çevirip anlatmaya başlar:

   - Sultanımız buyurdular ki, 32 ile nicesin? Yani geçimin nasıldır, demek istedi. Ben de ağzımda 32 dişim var, onu bir aya göre ayarlıyorum. Ay 30 gün, ben ise 15 gün ancak iş bulabiliyorum, dedim.
   -Eee?

   İhtiyar yine nazlanır. Bu sefer diğer mabeynci keseye kıyar, ihtiyar devam eder:

   - Sultanımız son aylarda hırsızlar çoğaldı, sana da gelen oldu mu dedi. Yani 'kaşık hırsızlarını' kastederek 'Son günlerde evlenmeler arttı. Senin çocuklarından da evlenen oldu mu?' demek istedi. Ben de 'Evet evime bir hırsız girdi, yani oğlumun biri evlendi, diğeri için de hazırlıklar var, bakalım, Allah Kerîm dedim. Hünkârın hırsızdan kasdı, kaşık hırsızı, yani gelin idi.

   Mabeynciler 'Meğer ne kadar basitmiş!' manâsında birbirlerine bakarken kayıkçı sandalı iskeleye yanaştırır.

   -Ya üçüncü sual ne idi?

   İhtiyar yavaşça sandaldan çıkıp misafirlerini etekleyerek şu cevabı verir:

   -Aman efendim kerem buyurunuz. Padişah efendimiz buyurdular ki iki besili kaz... Allah ömrünüzü arıtırsın, işte sizleri gönderdi.
   Güzel benzetme


   Not: Tebdil-i kıyafet ile halkın arasına karışanlar sadece bunlar değil. Yavuz ve Kanuni de çok yapardı
   |
   |
   _____________________________
   Confidence in Motion
  • Yarbay
   2929 Mesaj
   09 Nisan 2012 17:25:34
   quote:

   Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

   bu memlekette 15 ay askerlige dayanamayan zihniyet, parasiyla bi yildan fazla beklemeye razi, Allah akil ve fikir versin, para nasil olsa kazaniliyor, ama beyin Allah yapisi, herhalde kromozomunu eksik koyuyor takdiri ilahi, kodunuz mu bozuk nedir, is paranla rezil olmayi gecmis artik ...

   İnsan 9 ay cocuk bekleyeniyor, kimisi 1 yil araba bekliyor. Allah sabirlarini arttirsin.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________
   in money we trust!
  • Yarbay
   3123 Mesaj
   09 Nisan 2012 17:33:17
   quote:

   Orijinalden alıntı: cihanair

   quote:

   Orijinalden alıntı: ankamuh

   İnsanlar özellikle de Türk tüketicisi neden Meksikada üretilen bir araca; tasarım ve de donanım olarak vasat seviyedeki bir araç için 60-70 bin TLsini gözden çıkarır anlayamıyorum. o sınıfta gayet ucuz ve kaliteli alternatifler var.

   jettaya alternatif dizel otomatik ne var   Focus fluence corolla   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
  • Yarbay
   26947 Mesaj
   09 Nisan 2012 17:46:55
   quote:

   Orijinalden alıntı: _eRay


   quote:

   Orijinalden alıntı: cihanair

   quote:

   Orijinalden alıntı: ankamuh

   İnsanlar özellikle de Türk tüketicisi neden Meksikada üretilen bir araca; tasarım ve de donanım olarak vasat seviyedeki bir araç için 60-70 bin TLsini gözden çıkarır anlayamıyorum. o sınıfta gayet ucuz ve kaliteli alternatifler var.

   jettaya alternatif dizel otomatik ne var   Focus fluence corolla

   Focus dizel otomatik geldimi

   Fluance ben rakip gormuyorum toyota tercih meselesi   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________
   2014 Model GOLF 1.4 TSI BMT 122 PS DSG Highline METALİK PASİFİK MAVİ 2016 model Audi a4 2,00 TDI 190 ps QUATTRO desing İbiş beyazı 2017 model BMW 3.18 m plus mineral grey 2019 model peugeot 3008 1.5 dizel 8 ileri İnsana saygı yok ama Arabaya var !!!!
  Hızlı Cevap
Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
üniversite
son dakika
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.