Şimdi Ara

İX35 LPG hakkın da...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
368
Cevap
15
Favori
141.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İX 35 konu başlığı altında LPG konusu kaynayıp gidiyor ve defalarca aynı sorularla muhattap olmak zorunda kalınıyor, İX35 LPG uygulaması yeni bir konu olduğu ve ilgi göreceğini düşündüğüm için için bu başlık altında konuşulursa daha faydalı olur düşüncesindeyim..

• Konuyu actiginiz icin tesekkur ederim bende ix 35 sahibiyim lpg konusunda saglikli bilgi alamiyoruz prinsin lpg sistemi yalana dondu adi var kendi yok gecen seneden beri bekliyoruz ha bugun ha yarin veya olmadi haftaya yada onumuzdeki ay kesin diye diye bir seneyi umutla gecirmemizi sagladilar prins diger markalardanda saglikli bilgi yok galiba biz ix35 sahipleri lüksü pahali yasamaya devam edicez bana gore deger bu arabalar mukemmel gerci ben prins ten dolayi umudumu kestim
  • quote:

Orijinalden alıntı: burhan47

Konuyu actiginiz icin tesekkur ederim bende ix 35 sahibiyim lpg konusunda saglikli bilgi alamiyoruz prinsin lpg sistemi yalana dondu adi var kendi yok gecen seneden beri bekliyoruz ha bugun ha yarin veya olmadi haftaya yada onumuzdeki ay kesin diye diye bir seneyi umutla gecirmemizi sagladilar prins diger markalardanda saglikli bilgi yok galiba biz ix35 sahipleri lüksü pahali yasamaya devam edicez bana gore deger bu arabalar mukemmel gerci ben prins ten dolayi umudumu kestim
    Arkadaşlar slm. Ben diğer tartışmalarda da paylaştım. Yeni (2012) aldığım ix35'ime 350 km'deyken Hyundai Erzurum Cihan Bayiinin yönlendirmesiyle Dadaş Otogazda Landirenzo marka LPG kiti monte ettirdim. Bir sorun yok. Garantisi devam ediyor ve Landirenzo da motor garantisi verdi, sözleşme yaptık. Şu anda 860 km deyim yakıt tüketimi kesinlikle düştü. Fakat şöyle biraz daha yol yapayım burada paylaşırım. Epeyce sessiz çalışan motorda şimdi kedi mırıltısı gibi bir ses çıkmakta motordan... Benimle beraber 3-4 aracın daha taktırdığını biliyorum. Korkmayınız. GDI motora uygulama gayet başarılı diye düşünüyorum şimdilik.
  • Su andaki yakittuketim verileri nasil ustam 100 kmde kac ltre lpg yakiyor yuzde kac tasarrufu var bilgi verirseniz taktiracam
  • Tasarruf oranları belli olmadigi icin bekleyecem bir yil daha arabami seviyorum satmam kendime bi tane 2. El dizel alirim bi sene boyunca kullanirim cunku ben fazla mesafe yapiyorum arabayi alali 9 ay oldu kilometre 47 binde benim icin lpg sart dedigim gibi net bir bilgi olmadigi icin dedigim gibi ikinci el dizel alirim sirketim icin bir sene kullanirim is icin ozel gezmelerde ix 35 i kullanirim fiyakwli ve rahat araba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burhan47 -- 14 Temmuz 2012; 10:49:04 >
  • quote:

Konuyu actiginiz icin tesekkur ederim bende ix 35 sahibiyim lpg konusunda saglikli bilgi alamiyoruz prinsin lpg sistemi yalana dondu adi var kendi yok gecen seneden beri bekliyoruz ha bugun ha yarin veya olmadi haftaya yada onumuzdeki ay kesin diye diye bir seneyi umutla gecirmemizi sagladilar prins diger markalardanda saglikli bilgi yok galiba biz ix35 sahipleri lüksü pahali yasamaya devam edicez bana gore deger bu arabalar mukemmel gerci ben prins ten dolayi umudumu kestim
    merabalar.. bugün ankarada gimatta şahsen bikaç lpg firmasıyla görüştüm .. landirenzo taktıklarını söyledi.. bikaç montaj yapmışlar.. sorun yokmuş garantide veriyorlar.. biri 2550 ye takarız hemen elimizde kitimiz var dedi.. diğeride aynı marka başka yer 3300 dedi.. taktıran varmı..
  • Arkadasim sana tavsiyem benim gibi yap bekle piyasa tam otursun oyle taktir su anda sadece montaji yapan ustalarin tahminleri var tasarruf orani ve guvenilirligiyle ilgili bekleyelim kullanicilarin yorumu he olacak tasarruf ve memnuniyetlerini ona gore taktirirsin
  • Taktiranlardan yorum yok
  • quote:

Taktiranlardan yorum yok
    Valla ben Hyundai ix35 aracımda LPG taktırdım Erzurum'da. İstanbul Landirenzodan tekniker bizzat gelerek sistemi Dadaş Otogazda kendisi bizzat taktı ve kontrolllerini yaptı. 1000 küsur km yaptım. Şu anda hala aldığım benzin ve lpg'de devam ettiğim için, çok kesin rakamlar olmamakla birlikte hesaplamalarıma göre, genellikle 110 km hızla ve klima yolun neredeyse %60'ında açık durumdayken, %80 uzun yol olmak üzere, 220-230 krş civarında (7.3 ortalama) yaktığını söyleyebilirim. Netleşince kesin rakam ortaya çıkacak tabii. Şu an durum budur.
    Bu arada, geziden birkaç gün önce yarım deponun üzerinde benzin almıştım.LPG tankını da fulleyerek karadeniz'e doğru yola çıktım. Benzin göstergesi 900 km yol yaptığım civarda göstergenin teke indiğini farkettim, bunu görünce şaşırdım. Ben benzin LPG'deyken harcamaz (ya da çok harcamaz) diye biliyordum, takan usta da benzer şeyler söylemişti. Göstergeye (yol bilgisayarındaki) güvenerek 100 TL'lik daha benzin aldım. Tabii yeniden eski seviyesine geldi gösterge... Ama bu durumla ilgili endişe var ve sorularım olacak... Mümkünse ve biliyorsanız yanıtlayabilir misiniz?
    1- Acaba o kadar benzini yakmış mıdır? Ya da gösterge mi doğru göstermiyordur? Yani biraz daha alsam benzin acaba full mü olacak ki??? Bunları bilen varsa ve cevaplarsa senirim. Gerçi soracağım yarın ustaya da... :)
    2-Sistem tamamen Benzin+LPG mi çalışıyor, bunun oranı nedir sorup öğreneceğiz bakalım.
  • Arkadaslar ben izmirde bir kac yere baktim benzin arti lpg olayi pek kafama yatmadi beklemeye karar verdim piyasa yerine otursun prins , brc ve viella nin kitleride bir seneye kadar netlesir o zaman taktiririm
  • Arkadaslar viella ile gorustum muhtemelen bayramdan once montaja baslayacaklar fiyat 5500 tl civari dediler tasarruf %50 ile 60 arasi olacakmis insallah prins gibi hayal olmayacak
  • quote:

Arkadaslar viella ile gorustum muhtemelen bayramdan once montaja baslayacaklar fiyat 5500 tl civari dediler tasarruf %50 ile 60 arasi olacakmis insallah prins gibi hayal olmayacak
    % 50 -60 çok afaki bir oran değil mi ?

Birde likid ile sıralı sistem arasındaki farkları açıklayan olursa iyi olur. Likid beklerken sıralı sistemler montaja başladı bile. Ha bir de hyundainin herhangi bir lpg firması ile anlaşması oldu mu ? BRC ile olacak denilmişti aracı alırken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gugukkuşu

% 50 -60 çok afaki bir oran değil mi ?

Birde likid ile sıralı sistem arasındaki farkları açıklayan olursa iyi olur. Likid beklerken sıralı sistemler montaja başladı bile. Ha bir de hyundainin herhangi bir lpg firması ile anlaşması oldu mu ? BRC ile olacak denilmişti aracı alırken.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben de izmirde filizler otogazda sebahattin filiz agabeye lovato montajı yaptırdım.. Beni bilenler bilir 2 yıldır takipteyim..
    prinsi sildim 5000 tl maliyet gereksiz
    brc 3500 tl civarı olacak belli degil ne zaman başlayacagı

lovato yu 8 aydır takip ediyorum 50 bin yapan kişilerle montaj yapanlarla ana dagıtım şirketiyle bölge bayileri ile görüştüm en son izmirde sebahattin abinin montajını tesadüfen gördüm hayran oldum audi ye takmıştı...

Montajı çok begendim benim arabaya yaptıgı.. en ufak bir sorun yok merak etmeyin arkadaşlar..performans kaybı sıfır abartmıyorum yokuşta 160 ile klima acık bastım süper hararet göstergesi standart artmadı.. yakıt tüketimini sonra yazacagım ama şunu diyeyim audi de 50 tl lpg ve 15 tl benzin ile 285 km yapmış.. Benim tahminim bizim arabada 22 krş ortalama yakar.. benzinden lpg ye anında geciyor sıkıntı yok maksimum 20 saniye süresi var rölantide audi seat volkswagen grubu benzin yakıyor ama gdi arabalar lpg ile calışıyor ondan dolayı tasarruf artıyor yüzde 35 diyin siz fazlası bonus olsun ama yüzde 40 ı bulur gibime geliyor..

Bence fazla düşünmeyin ne kadar erken takarsanız parasını o kadar cıkartırsınız ben bayramda 5000 km yapacagım benzinde 40 krş lpg de 25 krş olsa kabataslak yazıyorum 750 tl cıktı :)

20 bin de cıkartıyor parasını satarken de hemen satarsınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

Bence fazla düşünmeyin ne kadar erken takarsanız parasını o kadar cıkartırsınız ben bayramda 5000 km yapacagım benzinde 40 krş lpg de 25 krş olsa kabataslak yazıyorum 750 tl cıktı :)

ya hocam facede'ki sayfamızda niye yazmıyorsun LPG konusunda faydalansın arkadaşlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

Arkadaşlar ben de izmirde filizler otogazda sebahattin filiz agabeye lovato montajı yaptırdım.. Beni bilenler bilir 2 yıldır takipteyim..
    prinsi sildim 5000 tl maliyet gereksiz
    brc 3500 tl civarı olacak belli degil ne zaman başlayacagı

lovato yu 8 aydır takip ediyorum 50 bin yapan kişilerle montaj yapanlarla ana dagıtım şirketiyle bölge bayileri ile görüştüm en son izmirde sebahattin abinin montajını tesadüfen gördüm hayran oldum audi ye takmıştı...

Montajı çok begendim benim arabaya yaptıgı.. en ufak bir sorun yok merak etmeyin arkadaşlar..performans kaybı sıfır abartmıyorum yokuşta 160 ile klima acık bastım süper hararet göstergesi standart artmadı.. yakıt tüketimini sonra yazacagım ama şunu diyeyim audi de 50 tl lpg ve 15 tl benzin ile 285 km yapmış.. Benim tahminim bizim arabada 22 krş ortalama yakar.. benzinden lpg ye anında geciyor sıkıntı yok maksimum 20 saniye süresi var rölantide audi seat volkswagen grubu benzin yakıyor ama gdi arabalar lpg ile calışıyor ondan dolayı tasarruf artıyor yüzde 35 diyin siz fazlası bonus olsun ama yüzde 40 ı bulur gibime geliyor..

Hayırlı olsun kazasız günlerde kullanmanızı diliyorum. Maliyeti ne oldu acaba ?
  • Ustam bende bekleyecem bayramdan sonra taktiracam o zamana kadar prins yada viella montaja baslamasa sizin memnuniyetinize gore lovato taktiracam
  • quote:

Ustam bende bekleyecem bayramdan sonra taktiracam o zamana kadar prins yada viella montaja baslamasa sizin memnuniyetinize gore lovato taktiracam
    Arkadaşlar koca forumda 2 kişimi lpg taktırdı, başka taktıran varsa yorumlarını paylaşabilirmi? ix35 almak için lpg olayının tam oturmasını bekliyorum bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neo59

Arkadaşlar koca forumda 2 kişimi lpg taktırdı, başka taktıran varsa yorumlarını paylaşabilirmi? ix35 almak için lpg olayının tam oturmasını bekliyorum bende.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar kasa görünümünü çok begendigim için 1x35 aldım
    tüp takdırmayı düşünüyorum aracım 2100 km de LPG firmalarıyle görüştüm
    firmanın biri ARC takarız dedi ancak fiatı aklımı karıştırdı Bayi aracılığıyle gelirsen
    2600 tl direk gelirsen 1500 tl takarız dediler.
    ARC hakkında hiç bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşırsa memnun
    olurum.
    Birde aracım fazla yakıyormuş gibi geldi.km de 0,50 yaktı.kac km sonra yakıt tüketimi normale
    dönüyor.Bilgilendiren arkadaşlara teşekkürler
  • Arkadasim lpg konusunda belirsizlik var daha net bisey yok kimi takiyoruz diyor kimi yalanliyor prins marka lpg icin diger benzin arti lpg konusunda daha net tasarruf bilgisi yok net bir yorum olmadigi icin lovatoyu tavsiye etmiyorum sana tavsiyem viella haftaya toplantisi var galiba haftasonuna kadar netlesir tavsiyem prinsi bosver oyalama taktiginden baska bisey yapmiyorlar lovato ve zavoli daha net degil tasarruf bilgisi onuda gec viella yi taktir bende oyle yapacam
  • quote:

Arkadasim lpg konusunda belirsizlik var daha net bisey yok kimi takiyoruz diyor kimi yalanliyor prins marka lpg icin diger benzin arti lpg konusunda daha net tasarruf bilgisi yok net bir yorum olmadigi icin lovatoyu tavsiye etmiyorum sana tavsiyem viella haftaya toplantisi var galiba haftasonuna kadar netlesir tavsiyem prinsi bosver oyalama taktiginden baska bisey yapmiyorlar lovato ve zavoli daha net degil tasarruf bilgisi onuda gec viella yi taktir bende oyle yapacam
    Arkadaşlar ben bayinin tavsiye ve yönlendirmesiyle Landirenzo taktırdığımı belirtmiş ve yorumlarımı yukarıda yapmıştım. Yenileyeyim. Hyundai Erzurum Cihan bayiinin yönlendirmesiyle LPG taktırdım ve 2750 / 12 taksite mal oldu... Aracı aldıktan sonra 1 ay bekledim ve kullandım. Sonrasında 400 km'de iken LPG kiti taktırdım. Bu aldığım benzin de dahil olmak üzere şu ana kadar 2000 km yapmışım. Benzin + LPG olarak 586 TL para harcamışım. Şu anda 80 TLden fazla (göstergede yarım depodan fazla) benzinim hala var. Bu durumda bu 80 TL'yi çıkarsak 506 / 2000 = 0.253 krş ortaya çıkıyor. Tabii bunun 950 km'si uzun yol... Bu yolun da çok büyük kısmında klima açık idi... Hesabımda yanılıyor muyum ne dersiniz? Ve tabii ilk planda LPG'siz yaktığım benzini de çıkarırsak zannediyorum son durum 220 krş civarında düşünülebilir ki, iyi bri rakam diye düşünüyorum. Kaldı ki, performans açısından düşüş olayı da fark edilebilir nitelikte değil! Benzinden LPG'ye geçiş ise hiç mi hiç fark edilmiyor. Bir de LPG giriş birimini, benzin kapağını açtığımızda gayet geniş bir alan olduğundan oraya yaptırdım ki, bu AVM'lerde refüze edilme riskini de ortadan kaldırıcı nitelikte. Ben son derece memnunum. Umarım bu durum bozulmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woodlawn -- 21 Temmuz 2012; 1:17:50 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.