Şimdi Ara

İX35 LPG hakkın da... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
15
Favori
141.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cok guzel rakamlar tasarruf acisindan bakalim bayrama kadar viellada yalan ciksa bayramdan sonra sizinle ozelden gorusup taktiracam bende

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lpg, hyundai servisi dışında taktırılınca hangi garantiler devam ediyor, hyundai servisinde taktırınca hangi garantiler devam ediyor? Kesin bir bilgi varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yılmaz38

lpg, hyundai servisi dışında taktırılınca hangi garantiler devam ediyor, hyundai servisinde taktırınca hangi garantiler devam ediyor? Kesin bir bilgi varmı?

Hyundai nin hangi garantisi var ki ben aylardir amprtisor bekliyorum garanti kapsamina alip almayacaklari belli degil bosver garantilerine inanma taktir gitsin

• Hyundainin yönlendirdiği firmaya ve işaret edilen lpg kitini taktırdığınızda 2 yıl motor garantisi veriyor ilgili LPG kiti firması. Diğer Hyundai 5 yıl garantisi devam ediyor. Tabii beyanları öyle...
  • Beyler merhaba.Forumu başından beri okudum.LPG %50-60 gibi tasarruf sağlamıyor.Ayrıca benzinde belli oranda yakıyor.Bahsedilen gibi 220 krş civarı normal seviyeler.2004 c max ime 3 yıldır takılı ve çok memnunum.Keşke 2005 te aldığımda hemen LPG taktırsaydım.Boşuna fazla yakıt parası vermişiz.Gerçi ben yılda 10 000 km ancak yapıyorum.Klima açıkken yakıt fazla farketmiyor.Ve keşke ülkemizde dizel araçlar fiyat olarak uygun olsa da alsak; hatta 2.0 - 2.5 motor alabilsek.Bir de sorum olacak. Bu ix35 e zaavoli marka olmuyor muymuş? Neden olmuyormuş acaba? Paylaşırsanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacher22 -- 24 Temmuz 2012; 3:18:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim lpglerden her firmanin taktigi deney arabalari var ama bir turlu lovato haric hic biri montaja baslamiyor

• Bu arada vielladan ses seda yok galiba oda prins gibi piyasayi sicak tutmaya calisiyor oda ortaya bir idda atti yok performans yuzde 10 artiyor tasarruf yuzde 50-55 lerde olacak ama her ne hikmetse ortalarda bizi bilgilendirecek kimse yok en azindan prinste oyalama yapiliyor onda buda yok

• quote:

Orijinalden alıntı: burhan47

Bizim lpglerden her firmanin taktigi deney arabalari var ama bir turlu lovato haric hic biri montaja baslamiyor

Dostum lovato 6 aydır montaj yapıyor 2 yıldır da italyada test ediyor türkiye de 50 bin km yi deviren ix35 var.. Ben de lovato taktırdım kafamdaki şüphelere rağmen..

Kesinlikle iyi bir ustaya montaj yaptırın köylü mehmet ağa takmasın izmirde sebahattin abi var filizler otogaz tek kelimeyle mükemmel dürüst ve bilgili bir ağabey..
    Lpg mi benzin mi hiç belli olmuyor..Performans kaybı yok gibi belki yokuşlarda biraz etkiler o da normal zaten bizim arabanın yokuş performansı iyi degil..
    Lpg ye geçişler çok hızlı kit harika sessiz ..

Ben yüzde 30 a razıydım tasarruf yüzde 40 ı geçiyor bana başta araba rölantide benzinle çalışıyor demişlerdi ama kesinlikle öyle bişey yok norrmal sistemler gibi önce benzin hemen lpg ye geçiyor stop edene kadar lpg.. Çok az arada benzin atıyor o da az dedigim gibi..Aslında benzin atmasını ustalar tavsiye ediyor benim kankim de lpg ci makina mühendisi o da dedi yağlama sistemi oluyormuş..

Ne kadar geç taktırırsan o kadar çok zarar edersin.. Bu kiti taktıracak arkadaşlar düşünmeden taktırın ama iyi usta şart onu söyleyeyim..

• Ustam bayramdan sonra seninle irtibata geçip taktirmaya gelecem ama 10 aydir prins , viella ve brc nin yuzunden odediğim fiyat farkini haram ediyorum ben onceden taktiracaktim bu firmalar lovatonun sistemini kötulediği için takmadim olari bekledim beklerken km yaptim benzine verdim az buz bir rakam değil bunlar yuzunden odediğim rakam yine şeytan üçlüsünden ses seda yok oyalama taktiği bu arada şeytan üçlüsü brc , prins ve viellaya taktiğim isimdir

• quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

quote:

Orijinalden alıntı: burhan47

Bizim lpglerden her firmanin taktigi deney arabalari var ama bir turlu lovato haric hic biri montaja baslamiyor

Dostum lovato 6 aydır montaj yapıyor 2 yıldır da italyada test ediyor türkiye de 50 bin km yi deviren ix35 var.. Ben de lovato taktırdım kafamdaki şüphelere rağmen..

Kesinlikle iyi bir ustaya montaj yaptırın köylü mehmet ağa takmasın izmirde sebahattin abi var filizler otogaz tek kelimeyle mükemmel dürüst ve bilgili bir ağabey..
    Lpg mi benzin mi hiç belli olmuyor..Performans kaybı yok gibi belki yokuşlarda biraz etkiler o da normal zaten bizim arabanın yokuş performansı iyi degil..
    Lpg ye geçişler çok hızlı kit harika sessiz ..

Ben yüzde 30 a razıydım tasarruf yüzde 40 ı geçiyor bana başta araba rölantide benzinle çalışıyor demişlerdi ama kesinlikle öyle bişey yok norrmal sistemler gibi önce benzin hemen lpg ye geçiyor stop edene kadar lpg.. Çok az arada benzin atıyor o da az dedigim gibi..Aslında benzin atmasını ustalar tavsiye ediyor benim kankim de lpg ci makina mühendisi o da dedi yağlama sistemi oluyormuş..

Ne kadar geç taktırırsan o kadar çok zarar edersin.. Bu kiti taktıracak arkadaşlar düşünmeden taktırın ama iyi usta şart onu söyleyeyim..

Abi ben kuruş hesabini anlamiyorum mumkunse bize litre bazinda net bir rakam verebiliyor musun mesela denemissen 120 km veya 140 km hizla 100 km de kaç litre lpg ve kac litre benzin harciyor

• arkadaşlar merhaba kütahyada selim usta otogaz gasitaly marka fs5 kit taktı 2 sene motor garantisi var arayın görüşün fiat çok uygun
  • arkadaşlar bence sıvı sistemi beklemek daha mantıklı diğerlerindeki tasarruf oranı ile motoru deldirmek bana pek mantıklı gelmedi %30 luk bir tasarruf için değmez parası fazla olsun ama sağlam olsun biri peşin 5000 tl diğeri 3000 tl bence 5000 tl ver sağlam olsun kafan rahat olsun ve araban %100 lpg ile çalışsın tasarrufunda en az %45 olur
  • Arkadaslar bugun itibari ile aldigim bilgiye gore prins bayramdan sonra montaja baslayacakmis buna cok sevindim dedigim gibi 2 bin tl fazla olsun ama guzel olsun icin rahat etsin arabaya o kadar para verdik o kadar farkimi dusunmeyecez motora hic mudahale olmayacak deldirme kurcalama yok

• TSI motara sahip,araclar montaji yapti biz hala bekliyoruz ve prinsten celiskili aciklamalar d3vam ediyor kimi ayin 17 si kitlerin gelec2gini ve montaja baslanacagini soyluyor gorustugum baska bi prins servisi yani denizledeki servis prins yetkililerinin d3nizliye geldigini ve kendisine montajin ocak ayini bulacagini soyledi kafam karisti lovato taktiranlardanda dogru durust bir yakit tuketim bilgisi alamiyoruz devlet sirri gibi sakliyorlar arabayi satmayi bile dusunmeye basladim yada evi isyerine yakin tasiyacam iki secenekte yakit tasarrufu sagliyor

• Lovato taktiranlardan yakitla ilgili deneyimlerini bekliyoruz diger markalar fos cikti oyalama taktigi yapiyorlar brc var oda cvb vermiyor lovato galiba piyasanin kaymagini yiyecek helal olsun erken kalkan yol alir lovato bu yarista erken kalkti
  • Lovatocular neden bu kadar ketum taktiranlardan hic yakit tuketim verisi alamiyoruz

• Slm.. Kit takıldıktan sonra yaklaşık 7000 km yaptım.. 6 ay oldu .. malatya ya izne gittim yakıtı tam olarak ölçtüm.. 4-5 farklı ölcüm yaptım hepsi de aynı sonucu Verdi..

100km de 15 krş lpg 80 krş benzin yakıyor. ( lpg 2300 benzin 4.500 civarı ortalama) anlayacagınız 23 krş civarı ama siz 25 krş diyin.. kesinlikle bu rakamı geçmedi ..

şehir içi ise net ölçme imkanım olmadı ama 30 krş tahmin ediyorum..

bizim araç şu an uzun yolda minimum 45 krş yakar ya da 40 yaksın diyelim 10 bin km de 1500 tl tasarruf yapar yani 20 bin de paranızı fazlasıyla çıkartıyorsunuuz ondan sonra kar satarken de kolay satarsınız lpg li diye..

erken kalkan erken yol alır halen bekliyormusunuz siz..
  • GÜNCELLLLLLLLLLL.....
  • arkadaşlar hyundai garantisi bitiyormu tam anlamadım 5 yıl garanti var bozuluyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: pm204

arkadaşlar hyundai garantisi bitiyormu tam anlamadım 5 yıl garanti var bozuluyormu

Hangi firma olursa olsun kural değişmez yetkili servis dışında müdahele edilen üniteler garantiden çıkar...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.