Şimdi Ara

Bu ikaz işareti nedir ? Opel astra hb

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
50.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar dün 2 lastiğimde çivi vardı yama yapıldı lastiklere.Sonrasında bu ikaz ışığı yandı nette bulamadım anlamını.

Bu ikaz işareti nedir ? Opel astra hb

• Düşük lastik basıncı ikazı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SweentLyy

Düşük lastik basıncı ikazı sanırım.

Doğru cevap

Ekleme : lastik tamiri sırasında, sensör kırılmış ise de benzer uyarı verebilir. Lastikciler hala bu sensör olayına alışamadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.big -- 21 Mart 2015; 13:56:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lastik basıncı düşük, geçici çözüm olarak; ya ikaz lambası ile aynı simgede bir tuş vardır yada DDS yazan bir tuş vardır. aracı çalıştır, 3-5 saniye basılı tut, ikaz ışığı yanıp yanıp söner ve yeni basıncı kaydeder. 7 sene bindim o arabaya bol bol basardım, ha bide sport tuşuna :D :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetali07 -- 21 Mart 2015; 14:18:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetali07

Lastik basıncı düşük, geçici çözüm olarak; ya ikaz lambası ile aynı simgede bir tuş vardır yada DDS yazan bir tuş vardır. aracı çalıştır, 3-5 saniye basılı tut, ikaz ışığı yanıp yanıp söner ve yeni basıncı kaydeder. 7 sene bindim o arabaya bol bol basardım, ha bide sport tuşuna :D :D

Deneyeceğim hocam saolasın.Çözüm olursa burayı editlerim.
  • aynısını golfte yaşadık
    patlak lastik tamirinden sonra bile ışık sönmedi
    yetkili servise götürdük "30 bar hava yerine lastikçi 36 basmış size" deyip havasını aldılar ışık söndü

• 3 ihtimal var

1-Düşük lastik basıncı
    2-Fazla lastik basıncı
    3-Lastiği tamir ederken sensöre zarar verdiler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzin ışığı :( o sarı ışıktan kurtulmamız umuduyla

• Hocam lastikçi sensöre nasıl zarar verebilir.
    Önümüzdeki hafta araca jant taktıracam, burası ilçe işi ehli usta az, neye dikkat edeyim taktırırken?

• Haberdae etmeyi unutmuşum üstteki soruma cevap verebilirmisiniz

• Muhtemel tamir gören lastiğinize basılan hava diğer lastiklerdeki hava değerlerinden farklı.
    Farklı hava basınç değerleri, tekerlerin çap miktarlarını azda olsa değiştirir. Bu durumda dolaylı olarak tekerin devir sayısını değiştirir. 4 tekerde bulunan sensör, tekerlerin dönmesiyle beraber devir sayılarını ölçer. Devir sayılarında uyuşmazlık varsa bu uyarı ekranda görülür. Tüm lastiklerinizdeki basınç eşit olmalı. Basınçları eşitledikten sonra aracı hareket ettirip ilgili tuşa basılı tutun. Işık sönecektir.
  • CyberBot kullanıcısına yanıt
    Jant hakkında pek bilgim yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam jant takarken lastiğide sökecek mecbur
  • CyberBot kullanıcısına yanıt
    Sensör ABS ile birlikte çalışan sistem sorun olacağını sanmam

• bir lastikçi açıp "Lastik basınç sensörüne zarar vermeden lastiğiniz değişitirilir" yazalım, iyi para kazanırız,
    beceremezsek yan dükkana da sensörcü açarız
  • Astra H' de bu ışık genelde el freni için yanar, umarım el freniniz tam iniktir ya da fren teki biraz gergin de duruyor olabilir. Bir el freni ile uraşın, olmadı tanıdık usta varsa el fren telini hafif gevşettirip kontrol edebilirsiniz.

Diğer ihtimal de lastik basıncı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetali07

Lastik basıncı düşük, geçici çözüm olarak; ya ikaz lambası ile aynı simgede bir tuş vardır yada DDS yazan bir tuş vardır. aracı çalıştır, 3-5 saniye basılı tut, ikaz ışığı yanıp yanıp söner ve yeni basıncı kaydeder. 7 sene bindim o arabaya bol bol basardım, ha bide sport tuşuna :D :D

Denedim hocam basılı tuttum yanıp sönmedi hiç.
  • aracımda hava basınç sensörü olmadığı için soruyorum bilen varsa bu sensör çabuk kırılacak bir paraçamı fotoğraf atabilecek biri olursa memnun olurum
  • Sensörü sibobun altında ufak bir parça gibi düşünün. Lastikçiler lastiği janttan genelde paldır küldür söktüğü için sensöre zarar veriyor. Servise gidin, sensör arızası ise lastikçiden hasarınızı karşılamasını isteyin.
  • Bugün denedim hocam bir kaç kere yandı ve tamamen söndü ışık.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.