Şimdi Ara

İSTEĞE BAĞLI HAZIRLIK SINIFI OKUNMALI MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
3
Favori
25.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İSTEĞE BAĞLI HAZIRLIK SINIFI OKUNMALI MI? Sakarya üniversitesi , Bilgisayar mühendisliği

• quote:

Orijinalden alıntı: nurullah67

İSTEĞE BAĞLI HAZIRLIK SINIFI OKUNMALI MI? Sakarya üniversitesi , Bilgisayar mühendisliği

kardeşim ben isteğe bağlı okudum pişman degilim ama birçok arkadaşım pişman.

Öncelikle ben neden pişman degilim onu söyleyeyim.Benim ingilizcem baya iyiydi.Sınavıda rahat geçerdim ama amacım fantazi olsun bir yıl yatıyım geziyim takılayım kluptü karı kızdı takılmaydı açıkçası.Bu nedenle ne dogru düzgün derse gittim ne de ingilizceme bir katkısı oldu.Ama ben istediğimi aldım.Bol bol eglendim takıldım.

Pişman olanlara gelince,boşu boşuna 1 yıl gitti,ingilizvce bir şekilde halledilirmiş,bölüme geç kaldık gibi düşünceler oldu.Gerçekten hazırlıktan istediğin gibi faydalanman zor.Bu nedenle amacın ingilziceyse patlama riskin var.bu şekilde düşüncelerim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: viper_3

quote:

İSTEĞE BAĞLI HAZIRLIK SINIFI OKUNMALI MI? Sakarya üniversitesi , Bilgisayar mühendisliği

Öncelikle ben neden pişman degilim onu söyleyeyim.Benim ingilizcem baya iyiydi.Sınavıda rahat geçerdim ama amacım fantazi olsun bir yıl yatıyım geziyim takılayım kluptü karı kızdı takılmaydı açıkçası.Bu nedenle ne dogru düzgün derse gittim ne de ingilizceme bir katkısı oldu.Ama ben istediğimi aldım.Bol bol eglendim takıldım.

Pişman olanlara gelince,boşu boşuna 1 yıl gitti,ingilizvce bir şekilde halledilirmiş,bölüme geç kaldık gibi düşünceler oldu.Gerçekten hazırlıktan istediğin gibi faydalanman zor.Bu nedenle amacın ingilziceyse patlama riskin var.bu şekilde düşüncelerim :)

Hocam , bende bir yıl yatmak , karıydı kızdı takılmak istiyorum . Ama benim ingilizcem iyi değil . Açıkcası derslere girmezsem gecemem. Birde kafama takılan bi soru daha var , hazırlıkta ingilizce okursam bölüm derslerini ingilizcemi göreceğim. Yada ingilizce okumanın ne faydaları var ?

• Bende merak ediyorum hazirlikta kalirsam bi yil dahami okuyucam ben burslu okuum bide burs yanmasin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fb1907fb1907

Bende merak ediyorum hazirlikta kalirsam bi yil dahami okuyucam ben burslu okuum bide burs yanmasin :)

evet kalırsan hazırlıkta bir yıl daha okuyorsun tabi ;)
  • UP
  • bende bilgisayar mühendisliği kazandım ingilizce bölüm ve hazırlık okucam , dersini çalışırsan ingilizceyi öğrenirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaveN-

bende bilgisayar mühendisliği kazandım ingilizce bölüm ve hazırlık okucam , dersini çalışırsan ingilizceyi öğrenirsin

Hocam yalnız 1. sınıftan itibaren göreceğin dersler türkçe. Anlayacağın ingilizceyi 5 sene boyunca unutmayacakmısın ?
  • hayır bölüm ingilizce 5 yıl boyunca ingilizce görücem öyle bir şey yok
  • quote:

hayır bölüm ingilizce 5 yıl boyunca ingilizce görücem öyle bir şey yok

aynen bende ingilizce uluslararası tic ve finans kazandım hazırlık mecburi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamilim90

quote:

hayır bölüm ingilizce 5 yıl boyunca ingilizce görücem öyle bir şey yok

aynen bende ingilizce uluslararası tic ve finans kazandım hazırlık mecburi

Hocam siz yanlış geldiniz öyleyse :) . Konunun başında isteğe bağlı hazırlık yazıyor :)
  • doğrudur pardon :D
  • benim bölümde de bu sene hazırlık isteğe bağlı ama ben okumayacam . Zaten bölüm dersleri içinde ıngilizce var gramer konuları falan . 5 yıl boyunca unuturum ben . Ayrıca ben soyle düşünüyorum ayda hiç yoktan 500 tl gitse 10 ayda 5 bin yapar ilerde bunun üzerine biraz daha katip yurtdışı dil kursu falan düşünüyorum şimdilik . Ama birazda şans işi bazı okulların hazırlıklarıda iyi mesela :) :)

• Benim ingilizce 0 ya hoca ders islemiyodu bi sinav yapiyodu herkes 90 95 100 u cakiyodu ben 70 75 aliyodum sinav asiri kolay oluyodu ama katkisi olmazmi ticaret universitesi gerci hazirlik varmi onuda bilmiyorumda

• İngilizcem anadilimden biraz daha kötü olduğu için tabiki İTÜ Hazırlıktayım
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 02NUR -- 25 Aralık 2013; 23:38:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: viper_3

quote:

Hort olacak ama, Hocam isteğe bağlı hazırlığı okuyunca sertifika veriyorlar mı?

Mesela İsteğe bağlı ing hazırlığı olan bir okulun hazırlığı başarı ile bitirdim diyelim ilk sene normal derslerde de başarılı olup, %30u veya %100ü İngilizce olan yani zorunlu hazırlık veren başka bir okula yatay geçiş yaparken ''ingilizce hazırlığı başarı ile tamamladı, yeterlilik sınavından muaf'' diye belge isteyecekler. Bu belgeyi isteğe bağı hazırlıktan başarılı olarak alabilir miyim?

• Böyle bir sertifika tabi kide vermiyorlar. Kendin dili öğrendikten sonra uluslar arası dil sınavları var ona girip al bu da sınav notum yeterince iyimiymiş ingilizcem? diyebilirsin. Üniversite bunu kabul etmezse zaten seni sınav yapar sen orada yeterli not alınca okumazsın
  • isteğe bağlı hazırlık doğru bir fikir mi bilmiyorum ama ben lisede hazırlık okudum 10. sınıftan beri de ingilizce adına hiçbir şey yapmadım. türkçe alt yazıyla dizi izlemek hariç hiçbir şeyi de unutmadım ha pratikliği kaybettim artık eskisi kadar akıcı konuşamıyorum ama öğrendiğin bir dili unutmak çok olası değil. hazırlıkta öyle sular seller gibi ingilizce öğrenmiyorsun zaten. hazırlığı daha çok temel atma gibi düşün çok basit ana kavramları öğreniyorsun. hazırlıkta yaptığın temel üzerine ileride bir şeyler kurarsın.
  • Eğer bölümün ingilizce değilse,okuma. Zaman kaybı olur sadece. Sonuçta tam anlamıyla bir ingilizce öğrenmek istiyorsan devamlı pratik gerektirir. Ama bir sene okumakla olmaz malesef,diğer sene unutur gidersin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.