Şimdi Ara

İstanbul'daLPG 1.70

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LPG bölümüne en az beş tane konu açılmıştı.

Yok efendim makas daralıyormuş,

artık LPG ekononomik değilmiş, falan...

Bazı arkadaşlar LPG kitlerini sökmüşler, öyle yazmışlar.

Eee, LPG 2 TL den 1.70 e inmiş, şimdi ne olacak ?

Makas tekrar açılacak diyen ben şimdi azıcık gururlanabilir miyim izninizle ?

Peki kitlerini sökenler ne yapacaklar ? Bence kemirmeye başlamışlardır bağlantı kablolarını

Şaka bir tarafa, aldığım güzel haberlerden biriydi bu, paylaşayım istedim.

Selamlar.

• kit neden sökülüyorki?
    makas daraldıysa benzinliye alıp kullanırsın bir süre zaten gene belli benzin v.s. yükselir elbet...
    zaten 1.2 katı fazla yaktığını düşünsekte zarar yazması oldukça güç lpg nin....
  • Geçenlerde en daraldığı anda bile bunun ölçümünü yapmıştık.

Forumdaki arkadaşlarla ortak olarak bir kararda buluştuk.

Ortalama %28-%30 tasarrufluydu hala .
  • Benim de sevindiğim bir haber oldu bu,
    geçen gün 2.00 ytl'den alınca canım sıkılmıştı
  • LPG kitini söktürdüm diyenler bence yanlış söylemişlerdir.
  • ulaştırma ve iskan bakanı gecen acıklama yaptı yurt dısında petrol yarılara indi ulkemizde hala benzin 3.2lira dedi

bu fiyatın coklugunun önune gecmiyo denetleme kurumu işini yapmıyo dedi

madem petrol fiyatları yarıya indi benzinde yarı olmalıydı dedi

ve ardından fiyatları assa cekmeyen bu şirketlere yakında cok buyuk cezalar gelecek diye konustu

benzinden agzı yanan herkes için sevindirici bi demeç inş sölediklerini yaparlar ve benzinin aşşağı çekilmesini saglarlar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mromer911

ulaştırma ve iskan bakanı gecen acıklama yaptı yurt dısında petrol yarılara indi ulkemizde hala benzin 3.2lira dedi

bu fiyatın coklugunun önune gecmiyo denetleme kurumu işini yapmıyo dedi

madem petrol fiyatları yarıya indi benzinde yarı olmalıydı dedi

ve ardından fiyatları assa cekmeyen bu şirketlere yakında cok buyuk cezalar gelecek diye konustu

benzinden agzı yanan herkes için sevindirici bi demeç inş sölediklerini yaparlar ve benzinin aşşağı çekilmesini saglarlar..

hiç zannetmiyoum....bunlarmı indirecek...

• benzin yarı fiyata mı_? inanılmaz bir şey. açıkcası inanmam da ama olursa da hayır demem o da ayrı mevzuu

bugün gazete de yazıyordu "kömür bedava doğalgaz lüks" "kömür kullananlardan oy bekleniyor doğalgaz kullananlardan değil" diye 1-2 okuyucu eleştiride bulunmuş biraz da doğruluk payı var hani
  • Sabah kalktım, pencereden bakınca bir de ne göreyim, evin önündeki LPG istasyonunda(evin önünde lpg istasyonuna izin verenlere de ayrıca) uzunca bir kuyruk oluşmuş. Ne yalan söyleyim, herhalde savaş çıktı dedim. Millet stok yapıyor.

Sonra dışarıya çıkınca bir de ne göreyim bir gecede LPG 1.50 ytl ye düşmüş... (Ankara) İnanamadım pompacıya sordum...

Alıştırdılar milleti fahiş fiyata, şimdi de biraz indirim olunca sanki bedava gibi hücum ediyor halk istasyonlara...

Hala dünyanın en pahalı LPG sini satıyorlar.
  • bu hızla giderse talep arzı doğurur fiyat ın düşmesi gerekir ama tam tersi olacağı su götürmez

yani atalarımız yüce insanlar demişler ki "her inişin bir çıkışı vardır"
  • lpg nası düştü neden düştü?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

lpg nası düştü neden düştü?

Muhtemelen bir hata oldu .

Yarın 30 kuruş zam gelecek vede ozaman bunları sorgulamayacağız
  • Bi 30 kuruş daha düşse tamamdır.
  • başbakan da konuşuyordu, "varil fiyatları yarıya düşmüş, artışı hemen yansıtanlar düşüşü neden yansıtmıyor diye incelenecek, yargıya götürülecek" diye. İnşallah bu %15 lik düşüş nedeniyle bu incelemeden vazgeçmezler...
  • arkadaslar hem basbakan hem bakanlar bu işle ilgili bi kac seferdir konusuyorlar petrol fiyatları yarı oldu benzin hala ateş pahası bunu önleyecegiz diye..

şimdiye kadar cok eleştirdik neden mudehale etmiyorlar diye ama bu ulkede insanın önune surekli sacma sapan gundemler gelince hersey her an istenildigi gibi gerceklestirilemeyebiliyo

anayasayı sivilleştireceklerdi ne oldu?

bi dunya abzurt ve sıkıcı gundemler bunu da engelledi..

petrol fiyatlarına mudahele edeceklerini solediler ve en azından benim düşüncem mudehale edilecegini beklememiz gerektigidir..
  • valla deligibi soyuluyoruz . savastan baska hiçbir konuda birleşemeyen ve tepki göstermeyen bir topluluk olduğumuz için 5 ytl ye benzinde satarlar 3 ytl ye lpg de yazılar olsun valla , 30 kurusluk indirime sevinir olduk halbuki %100 den fazla zaten geciriyorlar benzin stokları tükenince benzindede indirim olcakmıs , yokya petrol varil fiyatı 1 dolar artınca hemen geciriyorlar hiç stokların bitmesini beklemiyorlar . dicek bişey bulamıyorum
  • %15 kesinlikle göstermeli bir düşüştür. Bence petrol fiyatları dip yapmışken yapılan en son zam iyice sorgulanmalı. LPG 1 ay önce bu fiyatta olmalıydı, bugün değil. Kazandıkları bu rant geri alınmalı.

Ayrıca benzine de indirim gelecek bence yakında. O makas yine azalacak.

Ama her halükarda 1000+ YTL verip taktırılan LPG kiti sökülmez. Saçmalıktır. Söken olduğuna da inanmıyorum, milleti gaza getirmek için öyle yazanlar olması muhtemeldir. Ayrıca LPG'ye ne kadar çok kişi geçerse fiyatların o kadar artacağı korkusu mevcuttur.

Bence alternatif yakıtlar arttıkça hem benzin hem de LPG fiyatları düşmeye mahkumdur. Örneğin CNG ve hybrit arabalar yaygınlaşsa benzin şirketleri ne yapacak merak ediyorum.
  • bugün İzmir'de 1.61 ytl'den aldım.
  • güzel haber aynısını benzin ve mazottada bekliyoruz
  • Türkiye gibi denetleme mekanizması ahbap-çavuş ilişkisinde olan bir devlette serbest piyasada petrol demek, tuttuğumu s****** demek oluyor.Enerji Piyasası Denetleme Kurumu diye bir kurum niye var ? Ayrıca Ulaştırma Bakanı ile Başbakan birşey yapamıyorsa bu ülkeyi kim yönetiyor o zaman ? Başbakan bazen gerçekten saçmalıyor ( velev ki, pompalı olayı son olarakta şu petrolle alakalı yorumu ) fakat ne zaman saçmaladığının farkına varıyor merak ediyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.