Şimdi Ara

İstanbul'da arduino alınacak yerler(Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
11.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba iyi günler. Uzun zamandır arduino ile uğraşmak istiyorum. Birtürlü fırsatım olmadı daha öncesinde aliexpress ten almayı düşünüyordum, fakat ağustos ayı boyunca İstanbuldayım. İstanbulda uygun fiyata set falan alabileceğim bir yer var mı ? yada başka önerisi olan falan. Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler...

• Avrupa yakasi Karakoy.. Veya anadolu yakasi Yazicioglu ishani..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmet/elektro A kullanıcısına yanıt
    Tam olarak nerelerde hocam ve uygun fiyatlı mı olur yoksa herhangi bir siteden sipariş edilen uçuk fiyatlarla mı satış yapıyorlar ?
  • karaköy meydanının rıhtım tarafında, karaköy pasajı var. çevresinde, birkaç tane daha var. tünel tarafında ise, selanik pasajı var. bu pasajlarda bir çok dükkan var. rahatça fiyat araştırması yapabilirsin. klon uno'lar 20-25 liradan başlar.(fiyatı daha düşük olanlarını tavsiye etmem.)
  • klon uno r3 15 liraya almıştım ben. halen kullanıyorum :) chipi aynı zaten. sıkıntısı yok. karaköy pasajından almıştım.
  • Tamamdır karaköye bakmak gerek o zaman , teşekkür ederim. Hafta sonu kapalı mıdır ki yada kaçla kaç arasında açıktır oralar acaba ? Başka önerilecek yerler varsa beklerim :)
  • karaköy'de dükkanlar, cumartesi öğleden sonra kapanmaya başlar. bazılarının kapanması, 15:00'ı bulabilir. hafta içi ise, 18:00'da kapanmaya başlar. pazar günleri kapıdır.
  • dergul D kullanıcısına yanıt
    Şanssızlık...

Hafta için 9.00-18.00 çalışıyorum,
    bir tek hafta sonlarım boş. onlarda da kapanıyormuş. Üsküdardayım ben de .
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxford74

Şanssızlık...

Hafta için 9.00-18.00 çalışıyorum,
    bir tek hafta sonlarım boş. onlarda da kapanıyormuş. Üsküdardayım ben de .

cumartesi günü çalışmıyorsan, o gün dükkanları ziyaret edebilirsin.dükkanlar 13 ile 14 saatleri arasında kapanmaya başlıyor.
  • oxford74 kullanıcısına yanıt
    Uskudar'daysan; Kadikoy rihtim'da Yazicioglu is hani var, sana uygun.. :) Hem Yazicioglu cumartesi de aksam yediye kadar acik!

Bunu kesin değerlendireceğim . Teşekkür ederim :) Bakalım umarım uygun bulurum.
  • Hocam ne yaptınız bende ıstanbuldayım almayı dusunuyorum toplam ne kadara mal oldu acaba ona göre yurtdısından alayım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oxford74 kullanıcısına yanıt
    Şahsen , Karaköy Selanik pasajının bodrum katına indiğinizde sağda kalan küçük elektronikçi dükkanından aldım 25 TL verdim . Ama internetten istersen kapıma kadar gelsin dersen Direnç.net ' den alabilirsin .

NOT: Muhtemelen klon alacaksın 25 TL olandan , zaten Klon alırken 2 adet var birisi SMD chipli diğeri DIP soketli eğer SMD' yi alırsan orjinal yazılımı kullanamazsın DIP soket almanı öneririm çünki aralarında fiyat farkı var cüzi bir rakam çok değil .
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaOtzi

Şahsen , Karaköy Selanik pasajının bodrum katına indiğinizde sağda kalan küçük elektronikçi dükkanından aldım 25 TL verdim . Ama internetten istersen kapıma kadar gelsin dersen Direnç.net ' den alabilirsin .

NOT: Muhtemelen klon alacaksın 25 TL olandan , zaten Klon alırken 2 adet var birisi SMD chipli diğeri DIP soketli eğer SMD' yi alırsan orjinal yazılımı kullanamazsın DIP soket almanı öneririm çünki aralarında fiyat farkı var cüzi bir rakam çok değil .

yanıltıcı bilgi. smd işlemcilisini aldım. 15 liraya. arduino uno r3. canavar gibi kullanıyorum.
    orjinal yazılımını kullanamazsından kastınız nedir? bilmiyorum fakat, orjinal Arduino'nun yazılımı
    ile çatır çatır yazılım atıyorum ben. Sadece usb chipi farklı, onun için ayrı sürücü kurman gerekiyor.
    Robotistan'ın sitesinde onun için açıklama ve driver'ı mevcut. Oradan indirebilirsin.
    Orjinal Arduino programı CH30 mu CH40 mı öyle bir şey olarak görüyor. Ancak yüklüyor sorunsuz. Bilginize.

Ahmet bey merhaba, Yanıltıcı bilgiden kastınız nedir? Yazımda orjinal yazılımdan kastınız nedir? demişsiniz ancak cevabını kendiniz vermişsiniz SMD chipliler için ayrıyetten sürücü yüklemeniz gerekiyor ve bu windows işletim sisteminin düşük ve ya yüksek versiyonlarında sıkıntı yaratabiliyor . Ben yukarıda SMD alırsan çalışmaz gibi kesin bir yargıyada varmadım öneri olarak sıkıntı yaşamaması için DIP soketli olanını önerdim çünki kendimde kullanıyorum .Arkadaşın benim önerim sonucunda bir sorun yaşaması beni memnun etmez çözümünü bilmediğim için yardımcıda olamam . Lütfen yazımı tekrar okuyup tekrar değerlendiriniz.
  • ben arduinoyu robotistandan sipariş ettim 60 liraya geldi kargoyla birlikte. İnternetten lezzetli robot tariflerini izledim il 4 videosunu. Hepsini başarıyla yaptım. İlerlemek istiyorum yukarıda karaköy pasajında var demişsiniz parça teminatı için oraya gideceğim cumartesiye kadar inşallah size yazarım
  • karaköy pasajının alt katında bulunan bayraktar dükkanında, jumper kabloları 5 tl satılıyor.
  • Binarywriter B kullanıcısına yanıt
    Hocam dün itibariyle kendime bir set topladım. Yer olarak da Kadıköy de Yazıcı elektrik elektronik pasajı gibi bi yer var iş hanı. Orda topladım set malzemeleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxford74

Hocam dün itibariyle kendime bir set topladım. Yer olarak da Kadıköy de Yazıcı elektrik elektronik pasajı gibi bi yer var iş hanı. Orda topladım set malzemeleri.

Hocam hangi parcalari toplamda ne kadara aldiniz yaklasik olarak

• Binarywriter B kullanıcısına yanıt
    Hocam şuanda az bi iş yoğunluğum var gün içerisinde yazıcam parçaları.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.