Şimdi Ara

ismail saymaz sözde doçente öyle bir ayar verdi ki stüdyo inledi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
3
Favori
80.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
258 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.
    İnan o kadar zor değil :)

Ve bunlardan sürüsüne bereket

Memleketin burnunun boktan çıkmaması biraz da bu kendinden çok toplumu düşünen aydınların (!) suçu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    O halde hiçbir zaman gelişemeyeceğiz. Bir durumu ya başında düzelt, düzeltemiyorsan bir daha dokunma, ne kadar yanlış bir düşünce.
    Şöyle bir örnek vereyim.
    Son 15-20 yıla kadar TV'lerde okunan Kur'an larda meal gösterilmiyordu, gösterilmeye başladıktan sonra Kur'an okumayan biz mislümanlar Kur'anı okumaya başladık.
    Sizin düşüncenize göre meal olmamalı değil mi?

Biraz geliştirin düşünce yapınızı...

• Treth kullanıcısına yanıt
    Hadi canım hadi sen gülen cemaati dediğin teröristi övmeye geri dön.Jet Fadıldan 20 yılda 4 kez kazık yemiş bir güruh ile aynı seviyede olmam mümkün değil.

Bu teröriste gülen cemaati diyen tek sen kaldın.Bilemiyorum artık neden böyle diyorsan...

ismail saymaz sözde doçente öyle bir ayar verdi ki stüdyo inledi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kernel Panic -- 7 Ocak 2020; 9:54:26 >
  • Ben suna bakarim ezan kuran turkce iken icerigi degistirilmis mi ki yoksa ayni mi diye??ayni iyise problam ne??? Allah turkce bilmiyor mu yoksa!Allahin Dini Allahin buyurdugu Son peygamber Hz. Muhammed di kabul etmis kisiler ha turkce okumus haa arapca ne farkeder..oyle bir tartisma yuruyorki burada.Turkce de Allah ve peygamberi tanimiyorlar sanki diye...Turkce okunsa bir cok kisi musluman da olurdu kazanan islam olurdu..bunlar islam karsiti bence..islamin yayilmasinda korkuyirlar neden turkce okuttu deyip ters propaganda asil bunlar yapiyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeXaS_GaL -- 7 Ocak 2020; 11:50:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selman beyi savunanlar izleyin. Adam daha ezanın anlamını bilmiyor:
    https://odatv.com/mob_video.php?id=8H573

• Teknokratik kullanıcısına yanıt
    Ne güzel yapmışlar içimin yağları eridi.

Sizin gibiler asla Din olgusuyla hareket eden toplulukların acınası cahilliğini göremiyor.Suriye , Irak veya İran veya Arabistan gibi mi olmak istiyosun ?

Gençlerin fas lı kızlar gibi mi olsun yurt dışına çıkınca kendilerinden geçiyolar Medeniyeti görünce gözleri dönüyo insanların

Teknoloji desen daha ortadogu ulkeleri atmosferi aşamamış , Ekonomik zekaları sıfır Petrol olmasa pisliklerino yiyecekler..

Yani daha görmeniz için ne gerekiyor arkadaşım anlamış değilim İleri gorüşlü Atam olmasa bizde aynısını yaşıyor olurduk.

Sizlerin anladığı nokta Ortadoğu ya Emparyalistlerin oyun oynadığı anlamadığınız noktada Ortadoğunun bunlara kanıcak ve baş edemeyecek kadar salak olmas

Batı yı sevin kardeşim salaklardan yana olmayın dünya hep böyleydi besin zincirinin üstünde birilerinin olması gerekiyor.Ya yer etmeiceksin artislik yapmıcaksın karşılarında duruyosanda Bilgin ve Zekan olucak yoksa heep böyle ağlatırlar adamı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aimstein -- 7 Ocak 2020; 12:29:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kernel Panic

Hadi canım hadi sen gülen cemaati dediğin teröristi övmeye geri dön.Jet Fadıldan 20 yılda 4 kez kazık yemiş bir güruh ile aynı seviyede olmam mümkün değil.

Bu teröriste gülen cemaati diyen tek sen kaldın.Bilemiyorum artık neden böyle diyorsan...

Cemaatin adı Gülen cemaati olduğu içindir muhtemelen.
  • univer66 U kullanıcısına yanıt
    ''Siz islam dinini uygulamiyorsunuz müslüman arapların dinini uyguluyorsunuz '' ettiğiniz laf bu
  • snop02 kullanıcısına yanıt
    yahıdiler hırıstiyanlar hangi dilde dua okuyor bi anlatsana.
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Eksik kelime kullanmisim müslüman sanan araplar yazacaktim. Suan inindiklari din islam degil.biraz islam dan biraz kendi kültürlerinden karisim yapip din uydurmuslar(bana göre). Ayni zihniyette olan türkiyede çok insan var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • univer66 U kullanıcısına yanıt
    hayırdır sen din alimisin fetva veriyosun.
  • Türkçe okunduğunda gidip namaz kılmayacaksaniz kılanlarin hangi dilde okunmasini istemesine karışmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

yahıdiler hırıstiyanlar hangi dilde dua okuyor bi anlatsana.
    Bak hristiyan Türkler ne duası ediyorlar: saint Antoine kilisesi sayfasından alıntı:

http://www.sentantuan.com/dua/ozel-dualar/

BUGÜN SENİN İÇİN DUA ETTİM
    Bugün Senin İçin Dua Ettim

BugünBugün senin için dua ettim
    Tanrı duydu biliyorum
    Tek kelime konuşmasa da
    Cevabını kalbimde hissettim.

Para ve şöhret değildi dileğim
    Senin de umurunda değiller bilirim
    Onlardan çok daha kalıcı
    Uçup gitmeyen hazineler diledim.

Her yeni güne uyandığında
    Hep senin yanında olmasını
    Sağlik ve hayırlar bahşetmesini sana
    Ve hayatı paylaşacak dostları.

Küçük ve büyük herşeyde
    Mutluluk bulmanı diledim
    Tanrının sevgili şefkatini ise
    Herşeyden çok diledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 7 Ocak 2020; 13:58:30 >

• cemsinan kullanıcısına yanıt
    ecnebileride eklesene.
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    İngilizce bin tane dua koyarım. Ne alaka. İncil İngilizce mi yazıldı zannediyorsun? Adamların kendi dillerine çevirmeyi başarmaları zaten reform sürecinin parçası

Yüzlerce yıl önce kat ettiler o yolu.

• cemsinan kullanıcısına yanıt
    engin bilginize hayranım.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.