Şimdi Ara

iPhone X, BİM'de 4999 TL'ye satışa çıkıyor! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
455
Cevap
6
Favori
57.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bay Robot

quote:

Orijinalden alıntı: yelkenli12

cihaz ilk çıktığında applenin muhasebeciliğine soyunup şu fiyatın altında olmaz diyen kafalar vardı! fahiş fiyatların TEK SEBEBİni vergilere bağlayıp devlete saydıranlar vardı! şimdi soru şu: devlet bimden vergi almıyor mu ki 1100 tl daha düşük fiyata satabiliyor bu cihazı???!!!!

hasılı ne zaman uyanıp firmaların açgözlülüğünü yüzlerine vuracaz?

iPhone X, BİM'de 4999 TL'ye satışa çıkıyor!

Buyrun bakın telefonun ne kadarı vergi. Vergisiz fiyatı 4242 lira.

Yani yurtdışından alırsanız en pahalı bu fiyata alıyorsunuz. Sanırım en pahalı satılan ülke de arap emirlikleri bizden sonra, orda da 4100 lira gibi bir meblağ...

Edit: Arap emirlikleri fiyatına vergisi dahildir. Ayrıca forumda apple düşmanı çok ama yarın apple fiyatları samsung’dan ve saire daha düşüğe satsa bu çamurcular da yarın samsung’a aynı şekilde çamur atmaya başlayacak. O yüzden umursamamak gerek...

Edit2:
    iPhone X, BİM'de 4999 TL'ye satışa çıkıyor!

Göründüğü üzere apple’ın bize pahalıya sattığı yok her yerde fiyatlar aşağı yukarı aynı tabii biz hariç bizim vergiler hariç olunca aynı...

Edit3: BİM’e cumhurbaşkanımızın oğullarının ortak olduğu bilinen bir gerçek BİN vergi verse ne olur vermese ne olur...(!)

Yurtdışı fiyatlarla kiyaslarken neden oradaki vergi dahil fiyatlara bakiyorsunuz.? Ortalama 1000 dolar ürünün fiyatına zaten vergi dahil.Türkiye'de vergi hariç fiyatı bile (4242 tl yaklasik 1116 dolar)yurtdisi vergi dahil olan 1000 doların üzerinde bir rakam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 11.11’de 3384₺’ye iPhone 8 aldığım için, sadece izlemekle yetiniyorum bu topiği çayımı yudumlayarak

• bıme bol bol hırsız gırer gıbı gozukuyor bu ay uzak durmak lazım
  • 5000 lira bile olsa Iphone X cidden alınmaz.

Buyrun izleyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • marine-gear kullanıcısına yanıt
    116 dolar büyük bir rakam değil ve şirketler bizim ülkedekinin aksine ülkesine daha ucuza satar. Asıl siz neden amerika’ya bakıyorsunuz?

• Asgari ücret komisyonu yine toplanmış :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fiyat çok iyiymiş bütün aile fertlerime birer hediye alayım .

• Şı BİM Ekran kartı olayına da el atsa fena olmaz. Bence IPHONE X den fazla satar. :)

vergi oransaldır. örneğin yüzde 20 oran üzerinden hesapla 2bine satarsan 400 ödersin, 4bine satarsan 800 ödersin, 6bine satarsan 1200 ödersin. öbürünün fiyatında 2bin tl vergi varsa devlet ondan daha fazla vergi aldığı için değildir bi anlayın artık şunu. apple amerikada bin dolar satış fiyatıyla duyurdu bu cihazı bakın!!!! bin dolar son satışa rakamıdır, yani firmalar gidip iPhone x i bin dolardan almıyor, örneğin 800dolardan alıyor. apple türkiye gidip abd den iPhone x i bin dolardan mı getiriyor sanıyorsunuz?!!!! anlaşılan daha işin ABCsindesiniz
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Hala yurtdışı fiyatı kiyaslarken oradaki fiyata verginin dahil olduğunu görmezden geliyorsunuz.

• Bim senden ricam 1080 ti getir fiyattta 1600 tl yi geçmesin

• quote:

vergi oransaldır. örneğin yüzde 20 oran üzerinden hesapla 2bine satarsan 400 ödersin, 4bine satarsan 800 ödersin, 6bine satarsan 1200 ödersin. öbürünün fiyatında 2bin tl vergi varsa devlet ondan daha fazla vergi aldığı için değildir bi anlayın artık şunu. apple amerikada bin dolar satış fiyatıyla duyurdu bu cihazı bakın!!!! bin dolar son satışa rakamıdır, yani firmalar gidip iPhone x i bin dolardan almıyor, örneğin 800dolardan alıyor. apple türkiye gidip abd den iPhone x i bin dolardan mı getiriyor sanıyorsunuz?!!!! anlaşılan daha işin ABCsindesiniz

Bende onu anlatmaya çalışıyorum siz beni yanlış anladınız sanirim. Apple Türkiye de neden yurtdışı vergi dahil fiyattan vergisiz hali bile pahalı satıyor? Sonuçta orada 1000 dolar vergi dahil olan ürün burada vergiyi kaymadan en fazla 800-900 doları geçmemesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marine-gear -- 4 Mart 2018; 19:51:57 >

• isakoc kullanıcısına yanıt
    Vaybe, baya satmışlar, bende ilk defa gördüm :)

Hadi 100 dolar değil 200 dolar fark olsun vergiyi de çıkarınca. Açın karşılaştırın tek tek o farkın olmadığını da göreceksiniz. Allah’ın aşkına samsung’unda diğer markalarınkini de karşılaştırın onlarda en az 200 dolar fark var bu arada.

• aktuelbro A kullanıcısına yanıt
    Konuda X pahalı alınmaz ve Bimde iPhone satışıyla dalga geçilen yorumlar arasında kaynamış bu önemli mesaj

ilginçtir ben de böyle bir bilgi bulamadım ayrıca yaşadığım şehirdeki bugün önünden geçmiş olduğum 3 BİM'de de 9 Martta iPhone 6 32 GB 1899TL'ye satılacak gözüküyor resmi BiM kataloglarında o satış da yer almıyor bu da her Cihazın belirli şehirlere ait olarak satılabileceği fikrini düşündürttü bana
  • Ürünün resmi ithalat fiyatı ithalatçı tarafından fatura edilen 650 dolar. Tüm vergiler dahil edilince 1000 dolar yani 3800 tl. Apple Türkiye 6099-3800=2299 tl kar ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: marine-gear

quote:

Bende onu anlatmaya çalışıyorum siz beni yanlış anladınız sanirim. Apple Türkiye de neden yurtdışı vergi dahil fiyattan vergisiz hali bile pahalı satıyor? Sonuçta orada 1000 dolar vergi dahil olan ürün burada vergiyi kaymadan en fazla 800-900 doları geçmemesi lazım.

amacım sizi rencide etmek değil kusura bakmayın lütfen. öfkemiz firmaların saçma fiyat olitiikalarınadır. haklısınız

• Gittik X aldık 2 ay olmadan Bim'de satışa çıktı. Artık satıp nokia 1100'a geçeceğim. Bu bim de Çok oluyor ama! Yakında tesla araba da satarsa hiç şaşırmam.
  • Yıl olmuş 2018 ve Türkiye'de hala vergi gerçeğini görmemekte ısrar eden tipler var. Ya ağır bir zeka sorunu var, ya da yandaşlıktan ileri geliyor. Apple da Xiaomi de aynı vergilere tabi. Ucuza mı aldığınızı zannediyorsunuz Xiaomi'yi?

BİM burdan gram para kazanmıyordur. Para kazansa sınırlı stok olmaz, yıl boyunca satmaya devam eder. Böyle reklam yapıyorlar.

iPhone X'in kendisi zaten pahalı. Türkiye'ye özel bir şekilde pahalı değil. Türkiye'deki aşırı vergiler, bir de alım gücünün düşüklüğüyle daha da belirgin oluyor.
  • Bi dost yoğurt, bi kerem peynir bi adette iphone x alayım evladım :)

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.