Şimdi Ara

iPhone X, BİM'de 4999 TL'ye satışa çıkıyor! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
455
Cevap
6
Favori
57.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O tarihte bende almıştım da benimki 154₺ ye gelmişti g930 ama bozuldu. Sizin kulaklık çalışıyor mu? Bu arada ticari kredi kartım var alsam mı iphone x ne dersiniz 9 taksitle?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bim kısa süreli olarak sizinde paylaştığınız gibi iphone 5 den itibaren tüm cihazları ama türkiye genelinde o kadar az stokları vardıki ,çoğu ilde stok olmadığı gibi , çoğu ildede 3,5 mağazada ya vardı ya yoktu yani reklam gibi birşeydi yani 5-10 telefonu az zararla satıp ses getiren reklam yaptılar @brksnck
  • intel7mix kullanıcısına yanıt
    Tamam fiyat yine de yüksek ama 3 telefonu ne yapacaksın? :)
  • blacksss kullanıcısına yanıt
    satsalarda 5-10 tanesini azcık zarar edip anca satmışlardır oda ses getiren bir reklam yapabilmek için işte telefon başı 500 tl zarar etsen 50 tane satsan 25000 yapar reklama verilecek paradan daha az ama daha etkili bir reklam mesela@blacksss
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖzGüR-LüK

O tarihte bende almıştım da benimki 154₺ ye gelmişti g930 ama bozuldu. Sizin kulaklık çalışıyor mu? Bu arada ticari kredi kartım var alsam mı iphone x ne dersiniz 9 taksitle?

Ben ilk indirimli fiyatları kaçırdım, o yüzden benim aldığım fiyat 197 tl ye geldi. Birde benim dediğim fiyatta kargo parası dahil. Sanırım ben hızlı kargo seçip 10 gün gibi bir sürede teslim almıştım diye hatırlıyorum.

Kulaklığı ben daha sonra forumdan bir arkadaşa satmıştım. Yaklaşık 1 yıl kullandım ve özellikle diablo 3 vb. gibi oyunlarda harikaydı. Sattığıma aslında pişmanda oldum.

Ticari kartınız varsa Bime gelen iPhone X piyasada en ucuzu sanırım şuan. Ayrıca ticari kartlara Bim taksit yapıyormu bilmiyorum. Ama ben şu kanaatteyim, şuan iPhone 7 kullanıyorum, önceki telefonum ise iPhone 5S ti. Amiral gemi diye adlandırılan ve piyasanın en yüksek fiyatlı telefonları ile orta seviye telefonları aşağı yukarı aynı süre kullanılabiliyor ve çok özel iş ve işlemler dışında aynı hizmeti sunuyorlar. iPhone X ile Samsung A5-A8 gibi telefonu kıyas yapalım, ağırlıklı olarak sosyal medya, mail vs. gibi kullanım olacaksa "bence A5 işinizi görür" aradaki fark ile başka türlü değerlendirin. Ben şahsen son kez iPhone aldım ve bundan sonra almam gibime geliyor. Tabi yurt dışına gidip orda çalışıp oranın parası ile kazanıp, oranın parası ile alacaksam durum değişir.

• Dolar 2.3 falan olsa alırdım

• WaylandIZMIR kullanıcısına yanıt
    belkide hiç satmayacak @WaylandIZMIR
  • Demek ki istenince(kısmende olsa) ucuz satılabilabiliyormuş.Buradan aç gözlü distribütörlere selam olsun!

• Ben amazonda müşteri temsilcisiyle görüşüp ücretsiz kargoyla yollar mısınız dedim. 10 günlük kargoyu seçmiştim. O da bu sizin için o kadar önemli mi gibi bir cümle kullandı evet dedim 8 günde falan teslim etmişlerdi. Hocam bu telefonum 5s. 40 aydır kullanıyorum bu telefonu hala götürüyor ama günde 3 kere şarja takmal zorunda kalıyorum. Bilmiyorum samsungda çok hoşuma gidiyor ama almışken bir kere alma taraftarıyım. Kdv sini kullanacağım bana 4250₺ gibi bir rakama gelir, + ikdisadi ürünlere girdiği için %20 sini her yol gelir vergisinden düşüyorlar.

• serserim06 kullanıcısına yanıt
    görüntüde lüks yaşıyo görünür ama borca batıktır içi kan ağlıyodur @serserim06
  • iphone x i bim poşetine koymak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariesnet

Sadece markası İçin bu telefonun bu kadar ettiği bir gerçek..

Yaklaşık 12 yıl önce ebay dan iPhone 2 aldığımda insanlar bana tuhaf bakıyordu. Nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalışıyorlardı.

Şimdi xiaomi kullanıyorum önümüzdeki yaz op6 düşünüyorum..

Herkes biliyorki iPhone X in üstündeki elmayı çıkar kaç kişi bu fiyatı verir?

12 yıl önce iPhone alabildiysen insanların sana tuhaf bakması gayet normal.
  • Bunu söylemeden önce bim dediğiniz firmanın büyüklüğünü, yıllık cirosunu, borsa değerini falan araştırın öyle konuşun.

• Turk Dil kurumu sayfasından alıntıdır.

"Ayranı yok içmeye, atla gider sıçmaya:

Yoksulluğuna bakmadan gösteriş yapmaya kalkanların gülünçlüğünü anlatmak için kullanılan bir söz."

• quote:

Orijinalden alıntı: ongunbey

Turk Dil kurumu sayfasından alıntıdır.

"Ayranı yok içmeye, atla gider sıçmaya:

Yoksulluğuna bakmadan gösteriş yapmaya kalkanların gülünçlüğünü anlatmak için kullanılan bir söz."

Boşver hocam alsınlar...Kimsenin kimseye faydası yok.Adam kendi kazanıp alıyor.Yerine biz ödemiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehsag

nerden biliyorsunuz 650 dolar kadar az olamaz@akhtar

İşte ispatı

• quote:

Orijinalden alıntı: volga tuygun

Tamam fiyat yine de yüksek ama 3 telefonu ne yapacaksın? :)

3 tane cihazı kendim kullanmayacağımı tabi ki. Örnek göstermek için demiştim.
  • Luzumsuz mesajlar yerine biraz bilgilendirici olalim. Zaten yoneticiler bu bolumu terk etmis gorunuyor

- birincisi her halukarda, bir malin fiyati en ucuz olarak (legal ve guvenilir olmasi sartiyla) nerede ise, o urun oradan alinmalidir. Bu cihaz da bugunku kurla vergisiz (bazi eyaletlerde, sayica az) 3.800 TL , cogu vergili olan (8-10% mertebesinde) eyaletlerde ise 4.100 TL civarinda. Buna zorunlu kayit ucretini eklersek 4.250 TL dir bu cihaza sahip olma maliyeti

- her insanin bu cihazi kendisi veya onca cevresinde bir tanidigi vasitasi ile bu fiyattan alma sansi oldugunu varsayarsak , geriye kalan fark garanti gecersizligi , garanti suresi , sigorta edilebilirligi gibi seylerdir ve kisi 4.250 mi oder 6.050 mi oder , kendi kararidir

- sahsen ben 440 dolar vergi dahil fiyata iphone u 2007 yilinda ilk satin aldigim gunden bu yana her ama her iphone u ciktigi aylarda mutlaka aldim , hayatimda hic yurt icinden iphone almadim , hic bir iphone um kendi hatalarim haric garantiye ihtiyac duymadi , arti her degistirecegim zaman HEMEN HEMEN aldiktan 1 sene sonra ic piyasaya o telefonu 1 sene once aldigim fiyata yakin bir rakamda sattim

- bu yuzden , kontratli hele hele faiz yuku bindirilen 12 aydan uzun kontratli telefon almayin , yurt icinden telefon almayin , hatta yurt disindan alirken de amerika , japonya gibi en dusuk fiyatin oldugu ulkeler disindan almayin derler , ki dogrudur

- telefonu her sene degistirmek size maliyet olarak donmez , eger telefonu kirmadan dokmeden kullanirsaniz , 1 sene sonra sattiginizda aldiginiz fiyata yakin bir fiyata satarsiniz , en onemli detay bu , ama bekletip , bir sonrakini alirim , iki sene daha gider derseniz , almaya karar verdiginiz zamanki telefon ucuz olmayacagi gibi , elinizdekinin de degeri otelediginiz sene nispetinde dusecektir

• Helal olsun bee!! fakir fukaranın dostu BİM e :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Her sene olan şey.

Ayrıca iPhone X'un ederi en fazla 3000 lira. Ötesi yok.

iphone7 var o fiyata 2 yıl eski modeli.piyasayı takip etmiyoruz galiba bayadır.avrupa'da vergisiyle 1150euro olduğuna göre bizdeki ederi 5400TL'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 5 Mart 2018; 9:47:23 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.