Binbaşı
06 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 240 (Bu ay: 14)
Gönderileri
Merhaba, 10 yıldır süren iOS maceramı, iPhone X’den Android bir cihaza geçerek bitirmek ve yeni bir mecraya yelken açmak istiyorum. 2 Olmazsa olmazım var, cihaz önerebilir misiniz. Tşk

1) Yüz tanıma
2) kablosuz şarj

Merhaba,

whatsapp uygulaması içinden binlerce fotoğraf gönderip-almışım zaman içinde. Haliyle whatsapp'ın diskde kapladığı yer epey arttı. Küçültmek için tüm medyaları sildim mesajlardan. Şu anda whatsapp / ayarlar / Hesap / disk kullanımı'dan bakıldığında gayet makul, 9,7mb'lık bir büyüklük var, ilk fotodaki gibi.

Lakin, ios ayarlar / genel / saklama alanı kullanımı / alanı yönet / whatsapp menüsünden baktığımda hâlâ 558 mb'lık devasa bir disk kaplama görünüyor. (2.foto)

bu işi bilen babalar ios'un da whatsapp fotolarını sildiğimi anlayıp, data kaplamaı alanını 9,7mb görmesi için ne yapmam gerektiğini yazabilirler mi? Veya mantıklı bir açıklama? Çok tşk.

Merhaba, ing bank ve sahibinden uygulamaları app Store dan otomatik güncellenmiş ama springboard dan yok olmuşlar. Sanki yüklenmemiş gibi yani. AppStore dan tekrar yüklüyim diyorum bu defa da yüklü gibi sadece "aç" butonu çıkıyor AppStore da :( Respring, reboot işe yaramadı. Tel 5s jb'li iOS 7.0.4. Çözümü bilen?
Çalışmayanlar :(
-----------------------
Activator
No Lock Screen

Çalışanlar :)
-----------------
NoVoiceMail


devam edecek....
Merhaba,

usb tethering yapmak için lazım, netbook'u sıfırladım, itunes kurmak istemiyorum ama o olmadan da usb modem olarak görmüyor?

Sadece driver yükleyerek hallolur bu tahminimce, nerden bulabilirim driverları?

Not : wi-fi tethering'de herhangi bir sıkıntı yok.

tşk.
5.0.1 JB sonrası çalışmayan iBooks'u fix ediyor, denedim sorunsuz çalışıyor.

Yükledikten sonra Respring yapmayı unutmayın.

Download burdan
Merhaba,

durum çubuğunu aşağı çekince ortaya çıkan "notification center" ı komple disable etmek istiyorum. Var mı bunun bir yolu, burda yer alan tüm itemları silsek bile boş sayfa çıkıyormuş, ben komple kaldırmak istiyorum.

Sebebine gelince, durum çubuğunu aşağı çekme hareketine, Activator'de "home tuşu" vazifesi atayacağım, uzun zamandır böyle alıştığım için başka bir harekete atamak istemiyorum home tuşunu, illa da durum çubuğunu aşağı kaydırma olsun istiyom,

yok mu bilen?
Esse'nin genel merkezine bu sabah attığım mail, şu ana kadar bir dönüş olmadı, ben de DH forumla paylaşma gereği duydum. Bakalım ne gelişmeler olacak, paramızla rezil oluyoruz tüketiciler olarak

şikayetvar.com'a da yazdım, ama orada da 1500 karakter sınırı var, kuşa dönmüş bir şikayet oldu haliyle


Merhaba,

Şehir hayatının vazgeçilmezi olan AVM vakit geçirmeleri ve bu AVM’lerdeki mağaza gezmeleri, bizim aile için genelde, biraz da hemen hemen merdiven başlarındaki ilk mağaza olması sebebi ile Esse’den başlar. Çoğunlukla da Esse’nin fiyat/performans ya da fiyat/tatmin oranı yüksek ürünlerini alıp çıkmakla da sonuçlanır. Her hafta sonu herhangi bir AVM’de Esse mutlaka tavaf edilir :), o hafta birşey almasak bile en azından belli ürünü gözümüze kestirir ve sonraki haftalarda biraz daha indirime girince ya da ruh ibremiz mutlak alışveriş yapma modunu gösterince, mutlaka oradan bir ya da bir kaç ürün alırız. Bu nedenledir ki, evimizide, banyomuzda ve özellikle de mutfağımızda pek çok ürün ya bizzat Esse/Essenso markadır, ya da Esse’den alınmadır.

Bu ürünlerin keyfini çıkarır, “Home Sweet Home” duygusunu sonuna kadar yaşar ve konuklarımızı gururla Esse ürünleri ile ağırlar, onlara da ürünlere sahip olmaları konusunda telkinler ederiz.

Bu hafta sonu da Optimum AVM’deki Esse ziyaretimiz sırasında, ne zamandır gözümüze kestirdiğimiz ve hakikaten şık bir ürün olan Cam Çay Makinesinin 99 TL’ye inmiş olmasının da verdiği cesaret ile almaya karar verdik. Evde zaten 3-4 senedir sorunsuz çalışan ve çok memnun olduğumuz çay makinası (inox ve başka bir marka) olması bile bizim satın alma kararı vermemize engel olamamıştı. Sonuçta evdekini de, ihtiyacı olan birine verir, hem birini sevindirmiş olur, hem de mutfağımıza daha çok yakışacak olduğunu düşündüğümüz Esse çay makinesini uygun fiyata kullanarak, zaten keyif ve görsel bir şölen olan çay saatlerini daha da bir taçlandırarak adeta bir ritüele dönüştürürüz dedik. :)

Bu duygular içinde, satın aldığımız ürünü, eve gelince açıp, kullanma kılavuzunu hızlıca gözden geçirdiğimde şunu farkettim ki, aslında bu ürün, üzerinde yazdığı gibi bir “çay makinesi” değil. Bir seferlik suyu kaynatmaya ve kaynamış suyu kullanım için herhangi bir kaba ya da bardağa boşaltana dek sıcak tutmaya yarayan, tek kullanımlık bir alet. Yani, kettle’ı tabandan çıkartıp tekrar koyarsanız ayarladığınız bütün programlar gidiyor ve kapanıyor, her seferinde tekrar tekrar ayar düğmelerine basmak gerekiyor. Eğer, ara ara 10 bardak çay dolduracaksanız, 10 defa kettle’ı tabandan kaldıracağınız için 10 defa da sıcaklık ayarını yeniden yapmak gerekiyor. Düğmeye basmayı unutma sonucu ice-tea benzeri bir sıvı içme ya da, bir seferinde 60, diğerinde 90 düğmesine basma gibi oluşabilecek dikkatsizlikler nedeniyle ağzınızın yanması, veya yeterince sıcak olmayan çay içmeler gibi tasızlıkları her zaman yaşatabilecek bir ürün satın almışız. Velhasıl bir design hatası/eksikliği olmuş.

Ama hiç dert etmedik bunu, ne de olsa, hemen 1 gün sonra götürür, severek aldığımız ama beklentimizi karşılamayan bu ürünü iade ederiz diye düşündük. Çünkü Esse’ye güveniyorduk, şimdiye kadar nadiren de olsa bu tür durumlarda hiç sorun çıkarmamıştı Esse. Ya başka bir ürün alıp farkını verebiliyor ya da eğer o gün alışveriş modunda değilsek direk kredi kartına iade alabiliyorduk.

Pazartesi akşamı, işten yorgun gelmeme rağmen, ürünü götürüp iade etmek istediğimizde Optimum Mağazasındaki görevli (Barış Ö.), bugüne kadar Esse’den görmeye alışık olmadığımız bir tutum sergiledi. İnanın ellerim titreyerek çıktım mağazadan ve çookk uzun yıllardır kafamızda oluşan Esse imajı bir anda 8 şiddetindeki depreme maruz kalmış gibi yerle bir oldu.

Nasıl mı? Çok uzun bir mail oldu ama kısaca şöyle özetlemeye çalışacağım;

- Öncelikle bizi aptal yerine koymaya çalıştı. Tutarsız ve çelişkili argümanlar öne sürerek, iade alamayacağını söyledi. Neymiş, orası Outlet Mağazası imiş iade olmazmış. Bildiğim kadarı ile Outlet Mağazası filan değil. İstinye Park’daki, Palladium’daki, Capitol’deki, Nautilus’daki ve diğer tüm Esse’lerdeki hangi kalitede ürün ve fiyatlar varsa bu mağazada da var. Defolu ya da Outlet ürün satılması söz konusu değil bu mağazada.

- Sonra, termostatın bozuk olabileceğini iddia etti. Daha ürünün nasıl çalıştığını bile bilmiyor. Reyon görevlisinin bile aksi yönde uyarısına rağmen (evet Barış Bey, bu üründe her seferinde sıcaklık ayarını tekrar tekrar yapmak gerekiyor demesine rağmen) bir yerleri aradı, sonra ürünün bu şekilde design edildiğini kendisi de anladı.

- Bu defa, efendim zaten piyasadaki bütün çay makineleri böyle çalışır, bunların çalışma prensibi bu şekildedir gibi saçma sapan, 5 yaşındaki çocukların bile inanmayacağı teoriler üretmeye başladı. Kendisine, zaten 3-4 senedir Arzum marka çay makinesini sorunsuz olarak kullandığımı ve çalışma şeklinin böyle olmadığını, suyu 1 kere kaynattıktan sonra, istediğiniz kadar kettle’ı alt tabladan alın çay doldurun, tekrar yerine koyduğunuzda suyu sıcak tutmaya devam ettiğini anlattım. Keza annemde Arçelik marka, başka bir arkadaşda Sinbo marka, baldızda ise Tefal markaların olduğunu, ve hepsinin de bu anlattığım şekilde çalıştığını anlatmaya çalıştım.

- Baktı olmuyor, taktik değiştirip başka başka, şark kurnazlıkları, 3.sınıf tüccar mantıkları öne sürmeye başladı;

- Ürünü incelemeye yollayalaım dedi. Nesini yollayacağız, ürün bozuk değil ki, bu modeldeki tüm ürünler bu şekilde design edilmiş, şeklinde kendisini cevapladım.

- Ardından, ürünün bu şekilde çalışmasının aslında iyi bir özellik olduğunu, yangın çıkma tehlikesini önleyeceğini filan öne sürerek, bizi tekrar aptal yerine koyarak kandırıp, ikna etme yollarını denedi.

- Baktı olmuyor, bu defa da, orasının bir ticarethane olduğunu (kendimi bir an Sultanhamam’daki bir mahalle dükkanında zandettim), ve her gelen ürünü iade alırsa kendilerinin nasıl para kazanacağını filan öne sürdü. Hatta kağıt üzerinde bir takım hesaplar çiziktirdi. Neymiş, haftasonu her mağaza bu üründen 3er tane satmış olsaymış, 30 tane edermiş, bunlardan yarısı bu ürün istediğimiz gibi çalışmıyor diye iade getirse zarar ederlermiş, olur muymuş filan.

- Daha sonra, kendisinin yetkili olmadığını öne sürdü. Ben de yetkili birini çağırmasını ya da aramasını rica ettim. Bu defa da, ofis çalışma saatleri dışında olduğunu, şu anda kimseye ulaşamayacağını öne sürdü.

Baktım, kendisi ile uzlaşılacak gibi değil, hiç bir şekilde iler-tutar tarafı yok konuşma ve tavırlarının. Birbiri ile tutarsız, garip ve anlamsız cümleler kurup duruyor, adeta takla atıyor ürünü iade almamak için, peki o zaman dedim. Bütün sakinliğimi toplayarak mağazadan ayrıldım. Arkamdan, telefonunuzu alalım, sizi sona arayalım şeklinde bağırmaları filan da kâr etmedi.

Özet olarak, bir kişi yüzünden, kafamızdaki tüm Esse imajı yerle bir şu anda. Kendimizi aşağılanmış ve salak yerine konulmaya çalışılmış hissediyoruz. Bu satten sonra, 99 TL’lik basit bir ürün için, 9999 TL harcasam bile, sesimi bütün, sosyal-medyadan, şikayet sitelerinden, forumlardan, üye olduğum e-mail gruplarından, gazetelerin tüketici köşelerinden, Tüketici Hakem Heyetinden, Tüketici Mahkemelerinden duyurmaya çalışacağım. Şimdiye kadar elimden geldiğince nasıl Esse’nin iyi reklamını yapmaya çalışıyorsam, bundan sonra tam tersine kötü reklamını yapmaya başlayacağım.

Umarım bundan sonra, eleman seçiminde daha dikkatli olur, iletişim ve ikna becerileri ve tüketici hakları konusunda yeterli eğitimi verirsiniz. Lütfen Robert Bosch’un o meşhur sözünü de ezberletmeyi unutmayın mağazalara koyduğunuz yetkili! elemanlara. “Bir müşteriyi kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim”

Saygılarımla.
iPhone 4 üm için dealextremeden birseyler sipariş etmiştim 15-20 dolarlık. 3 hafta oldu henüz gelen giden birsey yok. Bu de'den ilk alışverişim. Acaba adamların noel yoğunluğu filan mıdır? Bir de postaneye gidip sormam mi gerekiyor? Yoksa direk eve gelir mi sipariş. :(
Hakkında
Konum: İstanbul, Üsküdar
Forum İmzası:
Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmektir
Hakkımda:
Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmektir
Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmektir
Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmektirTırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmektir


Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Lenovo
Otomobil
BMW 3.20i First Edition M Sport
Mobil cihaz
One+ 10 pro 12/256
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PS5
Takım
Galatasaray
TV
Philips Ambilight
Tablet
iPad mini
Notebook
Lenovo
Notebook
HP
Notebook
Dell
Motosiklet
Honda Repsol
Formula 1
Alfa Romeo
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 20 sa.
Mesaj Sayısı: 1.151
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.122
İkinci El Bölümü Mesajları: 52
Konularının görüntülenme sayısı: 53.688 (Bu ay: 257)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.710 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.