Şimdi Ara

iphone'umu bul özelliği hiç işe yaradımı..??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostlar bu özelliğin sayesinde hiç telefonunu bulan varmı? yurt dısında 1 kız kacırılma vakasında bulunmus denılıyor ama zaten kızın annesı polıse haber vermıs telefonun sınyalından bıle bulunmus olabılır.... benım sorum turkıyemde telefonunu caldıran yada dusuren kısı bu uygulama ıle telefonunu buldumu ben hiç duymadım...sadece bir umut özelliği...

• Tabiki kullanılıyor. Sizin işinize yaramamış belki ama ben telefonu evde koyduğum yeri hatırlamayınca bile kullanıyorum.
    Umut verici değil gayet işe yarayan güzel bir özellik..
    Nerden çıktı şindi böyle bir soru? Yerde iphone mu buldun ya da iphone mu çalcan yakalarlar mı diye soruyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Wiggle -- 12 Haziran 2016; 15:12:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hatun telefonu arabanın kaputunda unutunca ve biz yola cıkıp 10 km kadar gidip telefonun olmadıgını farkedip iphonumu bul u kullanarak telefonu dustugu yol kenarındaki bariyerlerin arasında bulunca iyi ki iphone kullanıyoruz demiştik
  • Bu işlerden çok az anlayan kotü niyetli birisi için hiçbir işe yaramaz. Konum servislerini kapatmak cihazı harita üzerinde bulamamaya yetiyor. Çalınan bir cihazı bulmak zor.

"Bana yar olmadı madem kimseye olmasın" mantığı daha hakim. icloud.com'dan giriş yaparak cihazı kilitleyebiliyor veya içeriği komple silebiliyorsun. Icloud şifresini girmeden kimse de kullanamıyor böylece. Cihazı restore etmek veya sıfırlama da işe yaramıyor.
  • aviregal kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=66847756&p=1&anchorToGo=66847756#66847756

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arada tablet arkadaşımın elindeyken vs. gerektiğinde İphonumu Bul ile kilitliyorum güzel oluyor
  • iOS yazılımı on numara beş yıldız. Ve iPhone bul süper işe yarıyor. Birinde ben telefonu abdest aldığım yerde unutmuştum ve pc den girdim yerini görüp gidip aldım. Zaten Apple ürünlerine verdiğimiz para hep yazılımı için kendi adıma söyleyeyim. Yoksa 5-5s kasa hariç diğer cihazları beş para etmez. (En güzel Cihazı kasa olarak Huawei yapıyor.)

• pek yaradıgını sanmıyordum...ama işe yarıyormuş galiba!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkbey

iOS yazılımı on numara beş yıldız. Ve iPhone bul süper işe yarıyor. Birinde ben telefonu abdest aldığım yerde unutmuştum ve pc den girdim yerini görüp gidip aldım. Zaten Apple ürünlerine verdiğimiz para hep yazılımı için kendi adıma söyleyeyim. Yoksa 5-5s kasa hariç diğer cihazları beş para etmez. (En güzel Cihazı kasa olarak Huawei yapıyor.)

Hocam tam adresi veriyor mu?
    Yoksa nokta olarak bir yer mi gösteriyor?

• Birde Arkadaşlar mesela iphone numu bul açık olsa mesela kaybetsem adam telefonu kapatırsa ne olacak?
    Telefon kilitli iken kapama tuşuna basılı tutunca kapat yazısı geliyor ekrana.
    Ekranda kilitli iken telefonun kilitli ekranda kapatma tuşuna bassak dahi bu kapat yazısının çıkmasını engellemeyebilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Wiggle

Tabiki kullanılıyor. Sizin işinize yaramamış belki ama ben telefonu evde koydugum yeri hatırlamyomca bile kullanıyorum.
    Umut verici değil gayet işe yarayan hüzel bir özellik..
    Nerden çıktı şindi böyle bir soru? Yerde iphone mu buldun ya da iphone mu calcan yakalarlar mı diye soruyorsun

yok yaw cogu arkadasım telefonunu kaybetti hiç bulamadılar...ama o an bir umut hep girdiler bılgısayara hiç bir şekilde adrese ulasamadılar....o anki hallerını bir gorsen 2.çöküş oluyor...polise gidiyorlar ama 7 ay oldu bir arkadasımın hala sonuç yok...

• ffrisby kullanıcısına yanıt
    Telefonu bulacak kadar net veriyor. 3-5 metre sapar belki daha fazla ama bulman için yeterli olur.

• ffrisby kullanıcısına yanıt
    çok yakınına (açık alansa tam ustune) kadar goturuyor baktın bulamıyorsun ses calma ozelligini kullanarak sana sesli bildirim vermesini saglıyorsun telefonun.
  • sadece çalınma olarak düşünmeyin. telefon açık olduğu sürece konum bilgisi ve müdahele edebilmek birçok şekilde kullanılabilir. örneğin aileler çocuklarını takip edebilirler. yine kaybolma durumunda faydalı. yaşlı anne baba Alzheimer lı insanlar için. güvenlik durumlarında birçok faydası var.
  • Kardeşimin telefonunu açmadığı bir akşam nerde olduğunu takip etmek için kullandım, hiç pişman değilim
  • Forumu takip etmediğiniz belli :)

• Peki telefon kapalı olsa ve internetimiz kapalı olda yine bilgisayar üzerinden görebilir miyiz? Bir de ses çal diyoruz ya hiç denemedim telefon sessizdeyse de çalar mı?

• Zamanında alkollü bir mekanda yüksek alkolün de etkisiyle 5 unutmuştum. Perdeli sandalyenin altına düşmüş. 2 gün sonra iPhone'umu bul ile buldum.

İşe yaramıyor diyenler hangi kafayı yaşıyor emin değilim.
  • yaradı. 2 defa telefonumu kaybettim ve 2 defasında da buldum.
  • telefonu kaybedince işe yarıyor ama telefon çalınınca adam kitlenen telefonu tahrip edip atıyor çöpe
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.