Yüzbaşı
19 Mart 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 0)
Gönderileri
TEMMUZ 2020 EDİTI: Arkadaşlar yıl olmuş 2020 hala deji batarya iyi mi diye sorular geliyor.... Markaya güvendim aldım ve pişman olmadım. Kullandığım süre boyunca orjinal batarya gibi haatta daha iyi diyebileceğim performans aldım. Konuda detaylı acıklamalar yaptım. Ama artık hala sorup durmayın.
Orjinal batarya da en mükemmel performansını 1 yıla kadar korur, bu batarya da. Batarya yahu bu ne kadar pahalı olurda da olsun ömrü belli. 300+ tl verip 1.5 yıl verimli kullanacağıma 1 tıl verimli kullanıp yine dejiyle değiştirir sıfır bataryamla devam ederim.

ÜZERİNDE ELMA YOK DIYE KORKMAYIN BATARYA GAYET İYİ.

BU ARADA YENİ TELEFONUM NOTE 8 PRO

HADİ BY

Güncelleme 3:DEJİ BATARYADAN İLK ŞARJDA ÇOK MEMNUN KALDIM +7 saat kullanım verdi!!

Sırayla batarya deşarj verileri;


Güncelleme 2: Bataryanın %54 ile gelen şarjı %15 e indikten sonra %100 oluncaya kadar şarj edildi. %100 olduktan sonra bir süre de kapalı şarj ettim.
Şuan teste başlıyorum.
Orjinal apple 1000 mili amperlik adaptörü ile 2200mah lık pil %15 -100 arası 3 saat sürdü.Sonra yarım saatte kapalı şarj ettim.
Şuan durum bu ve ilk teste başlıyorum;
——————————————————————————————

Güncelleme1:Batarya bu sabah geldi.
Bende çabucak telefonu taktım.
Amatör olduğum için video hazırlayamadım .
Değişimi yaparken izlediğim video bu;

https://www.youtube.com/watch?v=dSH6nm2OwO0&feature=youtu.be

Arkadaşlar malesef videodaki kadar kolay değil, çünkü dejinin gönderdiği ekipmanlar yetersiz ve malesef batarya yapıskanını çıkarırken koptu ve bataryanın altına kaçtı. Bu yüzden bataryayı çöp haline getirerek cıkartabildim.

Bataryanın son durumu;


Lütfen bataryanızı atık pil ya da batarya toplama kutularına atın. Çevreye ve toprağa zararlı kimyasallar içeriyor dığaya atılması halinde canlılara zarar verebilir. Bu konuda duyarlı olalım.
Size en yakın atık pil toplama yerlerine tap’ın sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bataryayı kullanamayacagım için artık malesef bir tane de NOHON sipariş edeceğim ne olur ne olmaz diye...

DEJİ ye gelirsek;
Batarya %54 ile geldi şuanlık bir sıkıntı yok.
Şarjı bitirip tam şarj olana kadar doldurup test e başlıyorum.
—————————————————————

Selamlar.

Aralık 2016 dan beri değişim yapıp kullandığım 6s cihazımın bataryası artık eski performansını vermiyor.

Ibackupbot programından baktığımda 800 e yakın şarj döngüsü var.
Pil kaybı %24 seviyesinde
1715 mah tan suan aktif kullanılabilir 1300mah mevcut.
Ios 11 beta 5 itibari ile ;
Siri ve dikte
Arkaplanda uygulama yenileme
Lte
Carplay ve oto ekran parlaklık özellikleri kapalı olarak gündelik kullanımda oyun olmadan %100 şarj seviyesinden %50 ye tam 2 saat 23 dakika kullanım ve 5 bucuk saat kadar da bekleme aldım.
Sonuç olarak RE ZA LET!


N


n11’den “2200mah” lık DEJİ Iphone 6s bataryası sipariş ettim.
Yani orjinalinden tam 485 mah daha fazla..
Umarım kullanımda 485 mahlık farkı hissettirir..
Eğer memnun kalmazsam sırada NOHON Batarya incelemesi yapacağım..
2 haftalık deneme süresi içinde her gün kullanım ve bekleme sürelerini paylaşacağım.

6s bataryaları da artık ölmeye başladığı için bu konu benim gibi batarya dan muzdarip kullanıcılar için bir yol gösterici olur diye umuyorum.

Pil geldikten sonra belki bir değişim videosu da hazırlayabilirim ya da talimat hazırlayabilirim.
Gerçekten şu cocuk kadar bilinçli miyiz?
Sorumluluk duygusuna hayran kaldım.
Tüm kitaplar sana feda olsun küçüğüm..

https://www.youtube.com/watch?v=ph2UPZpE590&feature=youtu.be
Arkadaşlar van depremini hatırlarsanız depremin ve artçılarının ne kdar muntazam bir doğrultuda birbirine paralel sıralamada benzer büyüklüllerde ve derinliklerde meydana geldiğini hepimiz gördük. Son 48 saat içinde adıyaman sınırlarında meydana gelen depremlere ECSM EARTQUAKES sitesinden bakarsanız aynı gelişmelerin adıyamanda da meydana getirilmeye başlandıgını görürsünüz.
Bir resim eklesem daha inandırıcı olacak elbette ;

Alltaki resimde adıyamanın ilçesinde gerceklesen ve gerceklesmeye devam eden artcıların birbirine paralel doğrultuda ve insan eliyle üretilmiş depremler oldugunu bariz sekilde anlaşılıyor.


Ülkemiz bilinen bir silahla saldırı altında. Fay hattı bulunmayan adıyamanda böylesine doğrusal bir düzlemde ardı ardına onlarca deprem olması rastlantısal olamaz...
965 ten 179 tane kaldı ihtiyacı olan alsın daha ucuzu yok.
http://urun.n11.com/yuruyus-ve-kosu/nike-downshifter-6-erkek-kosu-spor-ayakkabisi-684652-003-P133166205

Düdüt: Bi firma calısanı, sahibi olmadığım kalmıştı ha. Yeğenime hediye için n11 e girdim bunu gördüm. 965 diyordu 5 dakka sonra 127 kalınca herhalde iyi bişeydir diyip paylaştım. Almıyorsanız almayın ulan sanki zorluyoruz sizi.

Kayaspor çalışanıyım he, senin cebindeki 120 lirayla zengin olcam he. Sen almıyorsun diye batacagım he nolur al he.( ironidir yazayımda sonra calışan oldugumu sanmasın bazı avanaklar)
Arkadaşlar selamlar. Bugün ayın 22 sinde kesilen hat faturamı sizinle paylaşmak istiyorum.
Devlete ne kadar vergi(!) veriyoruz bir bakalım


33.5 lira gelen faturanın telsiz kullanım ücreti olmadan yani 32 liranın 9.13 lirası vergi. 22 liralık paket için 9 lira vergi veriyoruz buda %45 vergi veriyoruz demek. Verginin üstüne telsiz kullanım diye diğer uudurma vergilere ek sabit bir ücret alınıyor.

Amaç nedir?
Devlet vatandaşından bu ülkenin vatandaşı olduğu için haraç mı kesiyor ? Sebep nedir? Devlet alıyor diye yasal diye harac a vergi demek mi zorundayız?
Arkadaşlar selamlar. Bugün ayın 22 sinde kesilen hat faturamı sizinle paylaşmak istiyorum.
Devlete ne kadar vergi(!) veriyoruz bir bakalım


33.5 lira gelen faturanın telsiz kullanım ücreti olmadan yani 32 liranın 9.13 lirası vergi. 22 liralık paket için 9 lira vergi veriyoruz buda %45 vergi veriyoruz demek. Verginin üstüne telsiz kullanım diye diğer uudurma vergilere ek sabit bir ücret alınıyor.

Amaç nedir?
Devlet vatandaşından bu ülkenin vatandaşı olduğu için haraç mı kesiyor ? Sebep nedir? Devlet alıyor diye yasal diye harac a vergi demek mi zorundayız?
Arkadaşlar iOs10 pil verilerini bu konuda paylaşırsak güzel olur. Tam dolumdan %90 80 70 50 ve 10 a gelinceye kadar ki veriler fena olmaz..
6s ile 9.3.2 de 9 saat kullanım alırken ios 10 da bu süre daha da azaldı.
6 saatı göremez oldum...
Arabaya alınan otostopçunun arabada motorlu testereyi görmesi durumudur, şimdi nereden aklına geldi diyeceksiniz, anlatıyim efendim.

bugün saat 9. 30 sularında 20 km lik bir mesafeye doğru direksiyon sallıyordum ve yolda otostop çeken bir eleman gördüm insanlık namına almak için durdum, genç bir çocuktu, trabzon'a gidiyorum dedi tamam dedim 20 km götürürüm seni sonra yine otostop çekersin dedim, arabaya bindi, sordum çek cumhuriyeti vatandaşıymış, otostop çekerek prag'dan iran'a gitmiş şimdi de aynı yöntemle geri dönüyordmuş, neyse sınırlı ingilizcemle biraz sohbet ettik bu arada yolumuzun üstünde baya uzun bir tünel vardı ve o tüneli pek sevmem yanında eski yol var oradan gideyim dedim, ben sağa kırınca bizim eleman, bayağı paniklemiş bir şekilde " trabzon yolu burası değil ki neden buradan gidiyorsun ki" dedi, ben "tünelleri sevmem bu yol da aynı yere çıkıyor" deyince, elaman baya bi rahatladı, bu arada ben de düşünüyorum ki bu adam bu yolu bilmiyor ama çok aşırı bir reaksiyon gösterdi hem girdiğimiz yol da izve bir yol değil, neyse 10 dakika sonra patikaya girdik az biraz gittikten sonra aşagıya doğru çok dik bir yoldan asagıya indik o da ne? zebaniler sarmazmı dört bir yanı? hemen göğsümde taşıdğım nenemin okuyup üflediği pirinçleri cıkardım ve tek tek zebanilere attım. ve kurtulduk. 5 dk sonra indirdim elemanı ama elemanın yüzündeki ifade sanki o'nu prag'a kadar götürmüşüm gibiydi, sonra gidip arabayı parkettim...

evet arkadaşlar otostop çeken herkeze bu çek arkadaşımız gibi uyanık olmalarını tavsiye ediyorum, sonuç ta sakat iş.
Edit:

Herkese Çok Teşekkür Ederim Dh ailesi.. Hikaye gerçek bir olaydan alınmıştır. Şuan avukat kardeşimiz Kızın memleketine hicret etmiş ve evlenmiştir. İş olarak gercekten de daha alt bir seviyede işe başlamış ancak kendilerini idame ettirebilmektedirler. Ben olsam şahsi fikrim olarak gitmezdim. Çevrede duyup gördüğüm tecrübe ettiğim boşanma davalarında konu hep ailenin şerefsizliklerinden kaynaklanıyordu. Bunu da siz güzel forumdaşlarımla kanıtlamış olduk. Kız kaçırma meselesi takibi de yapılır beeb sevecem de alamıycam.?? Yol ver gitsin yenisini buluruz:) Olmadı söyleriz memleketten helal süt emmiş bi kız bulurlar. Ben sadık biriyim gözüm de dışarda değil şükür.


EVEEEETTTT. Uzun Zamandır Görüpte Yapmak İstediğim CSB yi Yapmamın mutluluğunu yaşıyorum. İnanmayan çok az kişinin çıkması da beni mutlu etti.. Hepinize teşekkür ediyorum bir başka csb de görüşmek üzere kalın sağlıcakla


Üniversiteden beri birlikte olduğum bir kız var.
Gayet ciddi bir şekilde seviyeli bir ilişkiyle bugünlere kadar geldik bundan sonra alacağım karara ve vereceğim cevaba göre yollarımız ayrılacak ya da beraber yürümeye devam edeceğiz. İşin özü şu ki şuan bulunduğum büroda benim için bir gelecek planlamış durumda. İşler işte tamda bu noktada boka sarıyor.

Mütevazi denilecek bir büroda 2 kurucunun yanında 2 yıldır avukatlık yapmaktayım. Kazancım da gayet iyi olduğundan kendi büromu açma zahmetine girmedim. Ortam güzel işler de iyi çok sükür gelirim de iyi.

Evleneceğim kızla işi ciddiye bindirip artık zamanı geldi diye düşündük ve konuyu kızın ailesine de açtık. Ama aile çok sorunlu çıktı. Benim bulunduğum işde sağlam bir gelirim, iyi bir işim varken buradaki hayatımı yaşantımı işimi bırakıp kızın oturduğu ile taşınıp işimi orda yapmam sözü üzerine ancak onay verecek. Yani rızasını almanın tek yolu benüm bohçamı alıp o ile gitmem orda yaşamam...

Ancak böyle bir şey yapmamın imkanı da yok. Nasıl yapabilirim ki? Burda belli bir çevrem, saygınlığım var. İşim ve güzel bir gelirim var.. Hiç gitmediğim bir şehirde çevremin olmadığı bir ilde nasıl avulatlık yapabilirim ki? Kıt kanaat geçenerek iş yükü çok tüksek bir şekilde hayatımı işe adayıp evime zaman ayırımama durumu bile söz konusu.

Ancak şuan ki iş yerimde oldukça rahatım. İş yükü hafif, geliri yüksek daha ne olsun? Çoğu meslektaş stresten dert yanar bizde yok öyle bir şey.

Böyle bir ikilemde kalmışken bir yandan kızın gel demesi, diğer yandan ofistekilerin kal gitme dünya da milyarlarca kız var hayatını harap etme gibisinden lafları var.
Ne yapsam bilemiyorum.
Yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal...

Ben de küçüklükten beri ailemin hayat şartları için elimden geldiğinin en iyisini yapacagıma söz verdim. Parasal sıkıntı çekmek istemiyorum. Bu hayalimin anahtarı bu büroda bir kaç sene daha çalışmak. Hepsi bu ancak şuan kız için bunları çöpe atarsam ne olacak bilmiyorum. Gelecek öngörümü şuan koca bir sis bulutu sarmış. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Beklediğim kaybettiğim her zaman ilişkim açısından da kötü sonuclar doğuracak...
Konuyu doğru yere açıp açmadığımı bilmiyorum ama konu şu beyler; biz instagramda firma hesabında reklam yapmak, kampanyalar hakkında reklam resmi yapmak özel günlerde günlerde firmamız adına bilgilendirme, vs yapmak istiyoruz.
Yapmak istediğimiz şekli inatagramda örnek olarak buldugum bür kaç foto ile göstermeye calısıcam. Umarım yardımcı olabilirsiniz.
Hakkında
Konum: İstanbul,Şişli
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Volkswagen Polo 2015
Mobil cihaz
6S GOLD
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Takım
Galatasaray
TV
Samsung
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 391
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 970
İkinci El Bölümü Mesajları: 29
Konularının görüntülenme sayısı: 25.019 (Bu ay: 1)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.000 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.