Şimdi Ara

iPhone Almak için 8.000 ile 10.000TL arasında vergi vermek. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
2
Favori
10.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
130 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • samsung tuşlu telefon neyinize yetmiyor. Çıkarın bazen cebinizdeki telefonlari...

• Telefonun fiyatı da pahalı, vergisi de çok aşırı yüksek..Çevremdeki herkesi Apple'dan uzaklaştırmaya çalışıyorum. Bizim gibi fakir ülkeler için Apple aşırı lüks

• Valla dostum bende anlamıyorum insanları ben şahsen vermem ama ülkede anlamadığım bir iPhone yoğun talep var.. Redmi note 7 kullanıyorum. 1300 TL ye almıştım yetiyor.. iPhone yerine gamebook ve 4K LG tv aliyorsun.. Onu Geçtim birde tehlikeli telefon düşünsenize gaspcinin biri elinde iPhone 13 pro Max görüyor.. Şu son zamanlarda polis arkadaşım dan çok duyuyorum.. 4 Tane gaspçı iPhone adamın elinden almaya çalışıyor adam direniyor bıçağı saplayip alıyorlar telefonu 4-5 bin TL ucuza satıyorlar hemen

• Affedersiniz ama bir telefona 3000 TL'den fazla para vermenin enayilik olduğunu düşünüyorum. Bazı arkadaşlar da yurt dışı fiyatlarını yazmışlar ve daha da kötüsü bunu "birim" hesabı yaparak yazmışlar. Diğer ülkelerin büyük bir kısmında alım gücü Türkiye'ye göre çok daha yüksek, fakat yemek olarak telefon falan mı yiyeceksiniz? Ya da barınma ihtiyacınızı telefondan mı karşılayacaksınız? Bu ürünler yurt dışında da fazlasıyla pahalı, ancak Türkiye'deki kadar vergi verilmiyor. Tabi, günün sonunda bir telefona bu kadar para vermek saçma bir durum ama yapacak bir şey yok, zira bu şirketlerin de ayakta durması gerekmekte...

• soultechuser S kullanıcısına yanıt

Vergisiz olsaydı zaten 3000tl den pahalı olmazdı...3 bine anca oyuncak alırsın bu devirde.

• Telefondan tasarruf olmaz.  

• Bugün kaymakamlığa gittim, işin içinden çıkamıyoruz, buraya gelen meblağ belli. herkese ödeme yapamıyoruz, gelecek ay başvurunuzu yapın diyor. Deki vergi alıyorlar herşeyden ama iş ödeme yapmaya gelince Ccciiinnnaaahhh ödemiyorlar. Derdim başka benim ama telefonda alınan vergide harbiden absurd ve fazla o vergi yüzünden telefon alamayacak olan çok insan var. Parası olanında vergi ödemiş, veya onun fiyatı yüksekmiş onun umurunda değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    3bine alacağın telefon hele bu kurlarla sadece amatör eğlendirir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt

Arkadaş, dediğin doğru; ülkedeki kur yüzünden hemen hemen her şey eskisine nazaran çok daha pahalı. Fakat, yurt dışında da bir telefonun bin dolar olması yine pahalılık göstergesidir.

• akp vergiler ile ayakta duran bir partidir

• Bunun sonucu olarak da bir macbook'un bir iphone'dan daha ucuz olması gibi komik bir durum çıkıyor. Devlet resmen git macbook al onla gez diyor.

M1Macbook Air Base model 899 dolar Tr'de 9250 tl ye bulunabilirken 799 dolarlık 128 gb İphone 13 12 bin tl

3 bine bu devirde anca oyuncak gibi 5. sınıf her parçası 3-4 yıl öncesi teknolojisi bir telefon alırsın bu kurlarla kuru bırak vergisi imei filanda var o 3 binin içinde

• Cnrps C kullanıcısına yanıt

Hocam neyseki macbook'a vergi koymayı unutmuşlar iphone'dan daha ucuza macbook alabiliyoruz şaka gibi

• SilenthillDream kullanıcısına yanıt

hem 4k tv'yi hem gamebook'u nasıl iphone fiyatına alıyormuşsun merak ettim 1650 li laptoplar en az 7-8k şu devirde

• ExMilitary kullanıcısına yanıt
    iPhone 13 pro Max tan bahsediyorum :) 17-22 bin TL arasında kaldı ki stoklar tükendi heryerde :)

• Ülkemizde zengin de çok inan tükenmesi hiç bir anlam ifade etmiyor. Zaten Apple öyle çok bir stok getirmedi Türkiye'ye

Bu isler öyle olmuyor iste. Parası olan istediği gibi harcama özgürlüğüne sahip bu senin enayi olarak görmeni gerektirmez senin başka bir şeye harcadığın parada bize göre enayilik mi diyelim? İnsanları artık harcadıkları parayla falan yargılamayın. İsteyen istediğini alır kullanır. Bu mantıkla ev araba vs alınmaz. Fiyatlar pahalı mi pahalı bu sadece Apple’ın suçu mu? Alınan vergi ortada neredeyse yarısı vergi olan bir ürün pahalı diyebilir miyiz? Dolar kuru falan ortada zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xgny58x kullanıcısına yanıt

Yahu ev almak ile telefon almak arasında ne gibi bir benzerlik olabilir ki? Eğer ki aralarındaki benzerliği ikisini de satın almak olarak görüyorsan affedersin ama çok sığ düşünüyorsun. Apple ürünleri yurt dışında da pahalı, üstelik orada da vergi ödüyorsun; tabi, orada buradaki kadar fazla vergi vermiyorsun. Apple'ın her ne kadar yenilikçi ürünleri olsa da şirketin çok kötü atılımları da var.

Parası olan kişi istediği gibi harcar, buna neden laf edeyim ki? Fakat, ben bir telefona yirmi bin lira verecek birisine enayi gözüyle bakarım; bu da benim özgürlüğüm değil midir?

• ExMilitary kullanıcısına yanıt

Yani üç bin lira civarlarında bir sürü Android telefon var. Kullanmasını bilene gayet iyi cihazlar sunulmakta, tabi buradaki amaç telefonu çıkartıp masanın üstüne koymak ya da alınacak telefonla sadece Instagram'da takılmak değilse. Bu arada beş yıldır ZenFone 3 kullanıyorum, telefonumda hiçbir problem yok.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.