Şimdi Ara

iPhone Almak için 8.000 ile 10.000TL arasında vergi vermek. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
2
Favori
10.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
130 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

Ben troll falan değilim, ekonomik veri okumayı bilmeyen, oda olsun bu da olsun diyen ama üretimi olmayan bir ülkede yaşadığının farkında değilsin.

İpHOne üretmek var mı yok? Ayfon isterimm demek var.

Araba üretmek yok? aman araba isterim demek var.

Hazıra dağ dayanmaz diye bir laf var bilir misin.

Forumdaki ergen tayfası hep böyle. Verilere bakmadan o da olsun diyip duruyorlar.

Devlet ÖTV'yi sıfırlasın, petrolde, arabada, tüm ithal ürünlerde. Bu artan cari açık doları yükseltecek dolar 20 tl olacak ve yine pahalıya alacaksın. Bunu akıl etmekten bile yoksunsun

• ivenrec kullanıcısına yanıt

Senin yaşın kaç aslanım ciddi soruyorum

Ulan daha 2-3 sene öncesine kadar bile sorun yoktu.Herkes araba alırken,ev alırken böyle zorlanmıyordu.Yanlış ekonomik politika+komşularla yanlış politikalar+adaletsiz+güvensizlik bu duruma getirdi.

Tek şey üretim değil.üretimin olmadığı yerde devlet olarak çok açılmazsın,israf yapmazsın

Evet israf yaparsan,halkın bir kesimi de şakşakcılık yaparsa böyle kaçınılmaz son olur

Senin gibilerden analist değil ancak palavra bakanı olur.merak etme,kriz var denilen ecevit zamanında da yaşadık.üretimin olmadığı.Ama ne böyle vergi vardı ne ötv vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Arkadaş sen trol olmadığına emin misin, yoksa aynı soruları sormaktan sürekli başa dönmekten zevk mi alıyorsun ?

Konu mesajında Ne yazıyor?

PEAK GAMES 1.8milyar dolar'a satıldı. Yazıyor.

Türk firması değil mi ?

1.8milyar dolar bugün Arçelik firmasından daha değerli bir rakam.

Buradan gelen vergi ne oldu ? Devlet kazandı.

Bu firmada çalışan, nitelikli istihdam kazandı...

Firma girişimcisi kazandı, farklı girişimler kuruldu...

Hala "ayfon" üretmek yoh diyorsun...

Araba üretmek yoh diyorsun...

Dünya'da kaç adet Mercedes Benz Var?

Neden Herkes ben de Mercedes Benz Yapayım diye yarış halinde değil???

Çünkü Mercedes Benz 50.000adet tedarikçi ile çalışıyor.

Mercedes Benz'e çıkıp rakip olmak mı istersin ? Yoksa ona tedarikçi olmak mı ?

Bugün Renault,Hyundai, Honda, Mercedes Türkiye'de üretim yapıyor neden? Demek ki araç üretmek fiziksel güç ile değil beyin ile patent ile oluyor... Demek ki nitelikli iş gücü günümüzde önemli...

Nitelikli iş gücüne bir örnek TESLA, araba üretmek yok dediğin için yazıyorum. Tesla nasıl oldu ? PayPal in sahibi tarafından kuruldu doğru mu ?

Elektrikli Otomobil alanında Mercedes Benz parçaları üzerine kendi şarj alt yapısını kurdu, kendi motorunu ve kendi batarya yönetim sistemini geliştirdi. Gidip biz de araba yapak motoru Bosch'tan alak, bataryayı LG'den yönetim sistemini taiwandan, tasarım atölyesini Almanya'da kuralım, kabuk tasarımı pininfarina'dan alıp üzerinize birleştirip logo basıp Mercedes ile rekabet edelim mi dedi ??

Bu bile olsa da pek tabi bir ilerleme ama asıl nokta fikir sınai haklara sahip olmak, patentler, modeller geliştirmek bunu ticaretin bir bağımlılığı haline getirmek.

O da özgür yaşamak ile olur, sürekli vergiler ile edilen toplumlarda günümüzde emek yoğun iş gücü ile ekonomi döndüren sisteminizde bunlar olmaz çünkü beyin göçünü durduracaksin önce..

Sen de tedarikçi ol, yaziliminda, entegre tasarımında tedarikçi ol.. fikir yoğun işlerde tedarikçi ol..

Bana bak arkadaş, ya ada gibi muhalefet yaparsın.

Ya da geri kafalı fikirlerin ile trol olarak kalırsın.

Bilmem anlatabildim mi ? Yassah ile, aynısından ben de ureteyim ile, ek vergi koymak ile bu işler olmuyor. Vizyoner olmak lazım.

Iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 16 Ekim 2021; 10:1:14 >

• Arkadaşım hep olması gerekeni yazıyorsun, bunları 5 yaşındaki çocukta söylüyor. Bunları bende senelerce söyledim, sonuç var mı ? YOK. Bende artık güncel durumu yorumlayıp, ona göre hareket etme kararı aldım, Sanada tavsiye ederim. Sinir sistemin bozulmaz en azından.

Senin eleştirin ne? iphone pahalı alamıyorum. Alamıyorsan gelirin yeterli değil. Gelirin yeterli değilse almayacaksın, bütçene uygun cihaz bakacaksın.

Gelirin yeterli ama vergi vermek istemiyor musun? O zaman almayacaksın bu çarka vergi ödememiş olacaksın.

Yani gülü seven dikenine katlanır. Bana hikaye anlatmana gerek yok.

Bu şeye benziyor, ya vergiler çok yüksek kur çok yüksek mercedes alamıyorum. Mercedes alamayan bak EGEA alıyor.

Kafayı yememek için bunu yapacaksın.

Aslanım demek seviyesizlik değil,dengesiz demek,millete aloooo demek seviyesizliktir

Biz bu fiyatların sadece kur ile değil,vergi+ötv yapılan zamlar diyoruz adam hala konuşuyor

• scorpion3560 S kullanıcısına yanıt

kişisel münakaşa yapmayı bırak, konuyu kişiselleştirme, aslanım, kaplanım hitapları boş muhabbet.

vergi + ötv olmasının bir amacı var diyorum bende. ama doğru ama yanlış, devlet ötv'yi ithalatı kısmak için fiyatı şişirip alımı zorlaştırmak için koyuyor.

doğru mu? DEĞİL.

Bir durumu açıklamak o durumu savunmak anlamına gelmez güzel KARDEŞİM.

• Konu başlığı günceklensin

• Guncelleme

14.380 ile 16.808 TL arasimda bir telefon almak icim vergi veriyoruz

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.