Şimdi Ara

iphne 4'de ilginç bir şebeke sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • telefonum yurtdışı simkilitli iphone 4. hattım vodafone, orjinal mikrosim, 128kb.

3g kapalıyken, genelde oyun veya internette gezinirken, bazen de internet vs kapalı ve ekran kilitli bir halde dururken hat gidiyor. servis yok yazısı çıkıyor ve hat bir daha gelmiyor. uçak moduna geçip tekrar gelsem de değişen birşey yok. manuel olarak vodafoneu seçsem yine yok, gelmiyor şebeke. zaten şebeke arama bölümünde (avea- turkcell) gibi diğer şebekeleri de görmüyor böyle olduğunda. teli açıp kapattığımda geri geliyor şebeke.

ilginç olan ise, bu servis yok olayı olduğunda teli kapatmadan 3gyi açtığımda hat geliyor. kapatmadığım sürece 3gyi, sorun olmuyor. 3gyi kapatıp normal devam edeyim dersem, servis yok moduna giriyor yine. illa teli açıp kapatmam gerekiyor 3g olmadan teli kullanmam için.

telin elle kapatınca vs gibi sinyal düşme sorunu yok bu arada.

Edit: sabah yazımı tekrar okuyunca karışık ve anlaşılmaz bir şekilde yazdığımı farkettim. olay şu; telefonun şebeke durup dururken gidiyor. teli açıp kapatmadıkça geri gelmiyor. fakat teli 3g açık olarak kullanır isem, bu sorunu yaşamıyorum. kısaca olay bundan ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pabl0esc0bar -- 22 Ekim 2010; 14:58:26 >

• piyasadakı telefonların tam tersı bı tamırcıye gorunmesı lazım...
  • 3g ile kullanayım bari yeni versiyon yükleyene kadar, belki restore ile falan düzelir. şimdi birine kurcalatıp iyice mundar etmeyelim aleti.
  • sadece edge açık kalsın, öyle deneyin. 3g lazım olunca açarsınız
  • Hemen hemen aynı sorunu bende yasamaya başladım tel cebimdeyden sim kilitliye donüyor sim pini giriyorum 1 2 saat sonra tekrar yapıyor sim kesik olduğu için yapdigini düşünüyorum bugün yeni bir Micro sim alıp test edicem ins. Sorun sim karttadir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snatch1903 -- 22 Ekim 2010; 14:28:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr Bishop

sadece edge açık kalsın, öyle deneyin. 3g lazım olunca açarsınız

3g açıkken sorun yok, aksine 3g kapalıyken gidiyor komple şebeke. geri de gelmiyor, açıp kapatmadıkça.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pabl0esc0bar -- 22 Ekim 2010; 14:54:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snatch1903

Hemen hemen aynı sorunu bende yasamaya başladım tel cebimdeyden sim kilitliye donüyor sim pini giriyorum 1 2 saat sonra tekrar yapıyor sim kesik olduğu için yapdigini düşünüyorum bugün yeni bir Micro sim alıp test edicem ins. Sorun sim karttadir

seninki simden dsotum, benim simkiliti sormuyor, direk şebeke gidiyor. simkart da vodafonedan alınma micro sim. kesmedim yani kendim. yazılımsal olduğunu düşünüyorum, ibareler onu gösteriyor, inşallah öyledir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snatch1903

Hemen hemen aynı sorunu bende yasamaya başladım tel cebimdeyden sim kilitliye donüyor sim pini giriyorum 1 2 saat sonra tekrar yapıyor sim kesik olduğu için yapdigini düşünüyorum bugün yeni bir Micro sim alıp test edicem ins. Sorun sim karttadir

Tahminim senin problemin sim karttan.
  • Selamlar. Basebandi dusuk 4.1 version 16gb iphone 4 umdede ayni sorun var. İki kere cihazimi kapadim actigimda sebeke yoktu operatorleri tarattigimdada bisi bulmuyor acip kapayinca duzeliyor. Cihazi kesme sim kartli avea hattim ile kullaniyorum 3g filanda kapali bu sorunu sizin gibi test etmedim hangi durumlarda hat gidiyor diye ama bu durum can sıkıci, farkinda olmadan hat gitmismi diye kontrol etmekten cihazdan sogudum, cozum bulan olursa bende bekliyorum.
  • Kimse telefonunun jailbreak li olup olmadığından bahsetmemiş?
  • Iphone 4 , 4.3.3 sürümü simklitsiz telefonumdada aynı sorun var 3g kapalı iken aniden şebeke tamamen gidiyor ve bidaha geri gelmiyor ancak 3g yi açında anında düzeliyor. yada telefonu açıp kapayınca. kanımca telefonda şebeke arama da sorun oluyo şebeke gidince bi daha bulamıyo... yazılımsal dediler... daha çözüm bulamadım. sorunu çözen olursa paylaşırsa güzel olur...
  • Bugun bir arkadasım telefonunu elime tutusturdu ve düzeltmemi istedi benim de kafam karıştı.

Konu şu; yurt dısında yasiyorum arkadas "telenor" firmasından ip4 almıştı 6 aylık kontrat süresi bitince eski operatörü olan "3"e geri dondü kullandığı sim kart 3'e ait yeni sim kart numarası taşınalı neredeyse 1 ay oldu ama gel gelelim şebeke kısmında hala eski operatörün ismi yani "telenor@ yazıyor, ayarlar>genel>hakkında>operatör'e baktığım da yeni op. ismi yazıyor versiyon 4.3.5 neden olabilir, nasıl düzeltilir?
  • bu konuda fikri olan yokmudur...
  • Telefon garantisi devam ediyorsa şimdiden hayırlı olsun değişim yapacaklar. Buna benzer bir sorun benim de başıma geldi genpa değişim yaptı.
  • aynı sorundan dolayı bende i4 cıhazı servıse yolladım ama maalesef degısım yapılmadı mekanık tamır yapılıp geri geldi telefon 2 ay dır sorunsuz kullanıyorum bır daha umarım tekrarlaramaz cıhazımın garantısı 1.5 sene daha var ... Tekrarlarsa ve değişim yapılmazsa bu kez dava acacagım garanti veren firmaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: dbmaster

aynı sorundan dolayı bende i4 cıhazı servıse yolladım ama maalesef degısım yapılmadı mekanık tamır yapılıp geri geldi telefon 2 ay dır sorunsuz kullanıyorum bır daha umarım tekrarlaramaz cıhazımın garantısı 1.5 sene daha var ... Tekrarlarsa ve değişim yapılmazsa bu kez dava acacagım garanti veren firmaya

Acaba kontratlı mı almıştınız telefonu aynı olay bendede oldu vodafone kontratlı değişim yaptılar.
  • BENDE BOYLE BİR SORUN YASADİM YAKİN ZAMANDA 2.KEZ GENPAYA GİTTİGİNDE CİHAZİ DEGİSTİRDİLER AMA BUNDADA AYNİ SORUN TEKRAR ETMEYE BASLADİ. YAZİLİMSAL OLABİLİR YENİ SURUMU BEKLEMEK LAZİM BENCE
  • bende aynı sorunu yaşıyorum çekmeyen bir yere girdiğim zaman metro gibi servis yok yazıyor ama metrodan çıktığım zaman düzelmiyor telefonu açıp kapatmam gerekiyor e buda insanı bunaltıyor bir süre sonra soğudum telefondan telefonu aç kapa aç kapa sorunu çözebilen varsa yardım etsin lütfen iphone 4 5.0.1 jb li telefonum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.