D

Yüzbaşı
19 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 0)
Gönderileri
1 ay önce freedos desktop pc almıştım bi yerden. O zaman istediğim lisans stokta yoktu. Bugün oem lisans aldım aynı yerden. Ama öğrendim ki oem lisans faturasında harddisk işlemci ya da alınan pc gerekliymiş. Ben tek başına aldım. Bu lisansım geçersiz mi sayılacak şimdi? İncelemeye gelseler korsanmış gibi ceza mı keserler?
Ringtone oluşturma programlarıyla telefona sync ettiğimde zilsesleri menüsünde görünmüyor. 2 ayrı iphone 4 ios 5.0.1'de denedim. Saniyesi 30'un altındaydı. 1 hafta öncesinde 4.3.3 ile çalışıyordu aynı müzik tonları. Deneyip de kendi oluşturduğu zil sesini kullanan var mı aynı cihaz ve sürümde ? Ya da bi yerde ayarı mı var ben mi açamadım.
iki notebook arasında kaldım. msi'ın özellikleri daha iyi fakat kalitesi toshiba'nınkinden daha düşük diye biliyorum. kararsız kaldım. ikisini kullanmış olan varsa ya da markalar arasında seçim yapacak olsanız hangisini seçerdiniz. notebooklar şöyle;

http://www.vatanbilgisayar.com/toshiba-c660-100-c660-100-core-i3-380m-2.53ghz-2gb-ddr3-500gb-15.6-max.intel-dvdrw-cam-bt-w7str/productdetails.aspx?I_ID=54622

http://www.sanalmarketim.com/urun/832a8e7b19541beff0a98e68557e702b/MSI-CX640-097XTR-Core-i5-2410M-6GB%282+4%29-Ram-500GB-Harddisk-1-GB-Paylasimsiz-GT520M-Ekran-Karti-15.6#34;-FreeDos-%28Canta-ve-Kulaklik-Hediye%29
500 kişilik koğuşlarda aynı yerde mi kalıyoruz nasıl oluyor bilen varsa söylesin. not: diyarbakır ktm'ye zorunlu olarak gidecek olan bir asteğmenim.
Kusursuz çalışanlar
- 3G Unrestrictor
- 5 Row Keyboard (Hikaru)
- 5 Row Keyboard (ShowCase)
- 5 Row Keyboard Deutsch
- Activator
- AptBackup
- Barrel 2
- BiteSMS
- CyDelete
- Cyntact
- Direct Closer
- Emoti Keyboard
- FaceBreak
- FakeClockUp
- FBPhotoSave
- Five Icon Dock
- FolderCloser
- FolderEnhancer
- Fullscreen Safari
- Glass B&W
- Gridlock
- Grooveshark
- GV extensions
- iBlackList
- iconNotifier
- Iconoclasm
- iFile
- iKeyEx 3
- Infinidock
- Infinifolders
- iPhoneDelivery
- LastApp
- Lockdown Pro
- Lockinfo
- Lock Seconds
- MobileNotifier
- MobileTerminal
- Mover Open
- Multifl0w
- MultiIconMover
- MxTube
- My3G
- MyWi
- Navigate From Maps
- No Bookmarks
- NoSpot
- OpenSSH
- Photoalbums+ (working beta)
- PhotoMail
- PlayAwake
- Pull-to-Refresh Mail
- Pull-To-Refresh Safari
- Recent/CallLog Delete
- Remove Background
- Remove Recents
- RetinaAppIcons
- RetinaAppIcons
- Safari Download Manager
- SBSettings
- ScrollingBoard
- ShakeToUndo Killer
- Smoothboard
- SNES A.D. Plus
- SNES A.D.X. Plus
- SpringFlash
- SwitcherMod
- Synchronicity
- TetherMe
- The Notified Pro Beta
- TV Tube Sleep
- Veency
- WinterBoard

Kusurlu çalışanlar
- CleanStatus (status bardaki tüm ikonları temizlemiyor)
- Springtomize

Çalışmayanlar
- Action Menu Plus
- AppBackup
- Backgrounder
- Bluetooth Profile Selector
- Celeste
- Inspell
- MakeItMine
- MultiMusicInfo
- Music Control
- Shrink
- Snappy
- VoiceMailBlock
- YourTube 2

not: yabancı bi forumdan alıntıdır, hepsi 4.3.1'de denenmiştir.

şu çok yakında az kaldı haberlerinden bıktık ama bu sefer adamlar sağlam hazırlamış. kaynak pod2g
blackra1n'i yapan GeoHot'un geri döndüğü vehttp://www.limera1n.com/ 11 ekimde yeni bir jailbreak tool çıkaracağı söyleniyor. Sitedeki fotoğrafa göre 3gs, ipad, 4'ü kırmış. GeoHot tarafından da az önce doğrulandı.

http://www.theiphonewiki.com/wiki/index.php?title=Limera1n&diff=10076&oldid=prev

http://www.limera1n.com/limera1n.exe
Birçok arkadaş 4.1 için jb bekliyor. Bunlar şimdi ikiye ayrılıyor

1- 4.0.2 shsh kaydına sahip olanlar. 4.1 için jb çıktığında eski baseband'i koruyup(unlock için) telefonu normal kullanacaklar

2- 4.0.2 shsh kaydı için geç kalıp alamayanlar*, unlock+jb ikisinin aynı şey olduğunu zannedip bekleyenler, shsh kaydı ne onu dahi bilmeyenler :)

1. grup için bir sorun yok ama 2. grup aslında telefonunu 2 ay kullanamayacak benim bildiğim(yeni baseband için unlock çıkana kadar en azından). şöyle ki 4.1'e basebandi koruyamayarak update edecek ve sadece jb yapabilecek, unlock yapamayacak. yeni baseband için unlock bekleyecek... başka bir forumda firmware dosyasını editleyerek shsh kaydı olmadan 4.0.2'den 4.1'e baseband koruyarak geçilmiş. jb çıkmadığı için unlock çalışacak mı denenmedi daha ama telefon 4.1 ve eski baseband.

bir de şu yanlış anlaşılma var: "telefonun 4.0.2 ise bekle, 4.1 jb çıktığında kullanacaksın, yükseltme", iyi ama kimse shsh'dan bahsetmiyor. kaydı yoksa kullanamayacak. yanlış bir şey var bilgilendirirseniz herkes için iyi olur.

düzeltme
quote:

Orijinalden alıntı: oerdogan
4.1 e yukseltirken basebandi koruyabiliyorsun illa shsh kaydina gerek yok. Yanlis bilgilendirme yapmissin duzelteyim dedim. Telefon 4.0.2 oldugu muddetce erken unlock sansi var.

quote:

Orijinalden alıntı: vuslat571
Malesef kardeş shsh kaydıdır zaten basebandı sabitleyen, basebandı sabitlemenin başka bir yolu varsa ki mesajından oldugu anlaşılıyor anlatırsan çok memnun oluruz.
Ben 4.0.2 nin shsh ını almıştım..Bugün arkadaşımın teli için sabahtan beri denemedigim yol kalmadı malesef sadece 4.1 shsh kaydı alınabiliyor.
Dolayısıyla teli halen 4.0.2 olan ve shsh almayan arkadaşlar o şekilde beklesinler..

APPLE is NOT signing iPhone4 4.0.2 (8A400) SHSH requests anymore. All you can do now is select CYDIA and hope that CYDIA has your SHSH saved. If not, there is nothing you can do.
CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPhone4 4.0.2 (8A400) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE.

özetle: telefonu 4.0.2 olupta shsh kaydı olmayanlar. şuan için herkes gibi beklesin. jb çıktığında büyük ihtimalle 4.0.2 için de işe yarayacak. bir ihtimal 4.1'e yükseltmeden baseband sabit aynı sürümü jb yapacaklar. eğer yeni jb 4.0.2 için yaramayacaksa(düşük ihtimal) yeni baseband'in unlocku beklenecek.
gücünü usb 2.0 üzerinden alan bir harici disk almak istiyorum, araştırdım. böyle bir sorun varmış bazı markalarda. ikinci bir kablo olmadan çalışmıyormuş. hangi markalar bunlar, ve çok iyi dediğiniz markalar neler görüşlerinizi almak istiyorum. şimdiden teşekkürler.

kapasite 120-200 arası.
sonyericsson dan nokia ya not gönderildiginde okuyamiyor. chat de olmuyor malesef. forumda 2 program buldum ikisi de chate yaramiyor. hata veriyor.

kullanan program varsa ya da onerisi bluetoothdan chat ile ilgili yazarsa sevinirim. sonyericssondan se ye, veya nokia ya. bazi programlar iki taraftada bulunmak zorunda chat yapmak icin ona da raziyim! hic yapamiyorum derslerde cekilmez oluyor ya.. yardiim
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 618
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 20.233 (Bu ay: 71)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 26 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.