Şimdi Ara

İnternetten Para Kazanmak ( Yandex Toloka ) 3 GÜN SONRA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
22
Favori
25.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen yıl
 • Cevaplayan Üyeler 65
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 87
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 53 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 24
 • Favoriye Eklediklerim 23
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • LaOtzi (87 mesaj) PURECAUCASIANWHITE (10 mesaj) DarK BrotherS (9 mesaj) Vatikanli Mumin (7 mesaj) o şahıs (6 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (154 mesaj) Mobil (23 mesaj) Mini (11 mesaj) Uygulama (25 mesaj)
 • @
10 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> İnternetten Para Kazanmak ( Yandex Toloka ) 3 GÜN SONRA
Sayfaya Git:
Sayfa:

İnternetten Para Kazanmak ( Yandex Toloka ) 3 GÜN SONRA


(En Son Oy Tarihi: 30.3.2021)
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  764 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  GÜNCELENDİ: 08.06.2019 Son veriler konunun en altında.

  Merhaba,konuya başlamadan önce sizi uyarmak istedim . Bu uygulama ile alacağınız para ile geçiminizi sağlayamazsınız.Yattığım yerden para kazanayım armut piş ağzıma düş olayı aramayın . Öğrenciyseniz sizin için biçilmiş kaftan diyebilirim.Buraya ayıracağınız günde 1-2 saat öğrenciler cep harçlığını çıkarabilir, internet faturanızı ödeyebilir , boş zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Bir kaç sene önce Yandex Toloka'ya rastladım 1-2 hafta deneyerek 10 $ gibi bir kazanç sağladım. Ancak doların düşük olmasından dolayı çokta cazip gelmemiş ve bırakmıştım.Şuanda doların fırlaması ve kazancın o kadar da kötü durmamasıyla tekrar kullanmaya başladım ve deneyimlerimi yazarak sizleri bilgilendiriyorum. Sabırla okuyunuz.


  YANDEX TOLOKA NEDİR ?

  Kullanıcının yandex te yapmış olduğu aramalarda kullanıcının beklentisi dışında bir sonuç çıkmaması ve aramayla ilgili alakalı sonuçların çıkması için sizlere ufak görevler veriyor. Bu görevlerle sizler yandex in arama algoritmasını geliştiriyor ve kullanıcının aramasında en alakalı sonuca ulaşmasını sağlıyoruz.  YANDEX TOLOKO NE KADAR KAZANDIRIR ?

  Yandex toloka'da para kazanma olayı tamamen sizin görev yapma performansınıza ve görevi ne kadar doğru , özenli yaptığınıza bağlı . Yandex aynı görev için size farklı başka bir kişiye farklı ücret ödeyebilir . Bunun nedenini aşağıda "Eğitim görevi" adı altında açıklayacağım . Size verilen ücreti etkileyecek ikinci etken ise profil puanınız ( Aşağıda detaylı açıklayacağım). Profil puanınız ne kadar yüksekse aynı oranda gelen görev sayısı ve ücreti de artacaktır.  TOLOKA DAN ÖDEME NASIL ALACAĞIZ ?

  Daha önce kulllandığım da PayPal ı ödeme almak için kullanmıştım. Biliyorsunuz Türkiye de PayPal kalktığı için başka ödeme seçeneklerini denemek zorunda kaldım . PayPal dan sonra Skrill kullanmıştım. Skrill kullanan arkadaşlar çok fazla komisyon aldığını söylüyor ama ben pek hatırlamıyorum ne kadar aldığını o yüzden biz Skrill kullanmayacağız.Yeni ödeme sistemi olan Papara yı kullanacağız .Yandex den Papara ya ödeme almak için en az 0.5 $ olması gerekiyor. Papara her ödeme aldığımızda % 2 komisyon alıyor. Parayı direk banka hesabına gönderemiyorsunuz. Öncelikle Papara daha sonra Papara üzerinden dilediğiniz banka hesabına gönderebilirsiniz. Papara dan parayı banka hesabına aktarmak için yanlış hatırlamıyorsam Papara hesabından en az 10 TL olması gerekiyor. Ödemeler normalde 1-2 güne yatıyor ama bir problem olursa en geç 30 gün içerisinde hesabınıza yatıyor.İninal kart hakkında bilgim yok .


  DAHA ÖNCE BENİM ALDIĞIM ÖDEME  ÖDEME ALMA YÖNTEMLERİ

  PAPARA KOMİSYON


  DH DEN ÖDEME ALAN ARKADAŞLAR

  Nick= dj batuhan


  ALINTIDIR =http://www.batuhankilinc.com/internetten-para-kazanmak/yandex-toloka-ile-internetten-kazanc.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber  Nick= o şahıs

  YANDEX TOLOKA PROFİL PUANI SİSTEMİ

  Profilinizde isminizin yazdığı yerde sarı alanda rating puanı yani profil puanınız var . Görevinizi ne kadar dikkatli ve özen göstererek hatasız bir şekilde teslim edersek bu puan artacaktır. Puanın artmasıyla yandex iyi görevleri bize gönderecek ve ücretleri aynı oranda artacaktır.Profil puanınız düşükse para kazanamama ve görev gelmeme gibi durumlar olabilir.Görev gelmez derken günde 10 gelecekse 1-2 görev alabilirsiniz ama puan düşükse her şeyin sonu değil gelen görevleri yine dikkatli yaparak profil puanınızı arttırabilirsiniz.  YANDEX TOLOKA NE TÜR GÖREVLER VERİYOR ?

  Görevlerin bir çok çeşidi var ben de tamamını görmüş değilim sadece gördüklerimi ve bildiklerimi yazarak kafanızda bir şeyler oluşmasını sağlayacağım . Bu arada hiç bir görevi yapmak zorunlu değil .

  Navigasyon görevleri = Sizlere kullanıcının navigasyon aramasını sesli mesaj olarak verebilir ve bunu metine dökmeniz istenebilir.

  Video kontrolü = Çeşitli videolar verebilir çalışıp çalışmadığını ses kalitesini görüntü kalitesini kontrol ettirebilir.

  Lokasyon kontrolü = Bir işletme kartı gösterip ( İşletme kartı = işletmenin bilgileri bulunuyor) işletme kartında bulunan bilgilerin doğruluğunu kontrol ettirip işletmenin kartta belirtilen bölgede olup olmadığını Google panaromadan kontrol ettirebilir.

  Saha görevi =Sizin dışarı çıkıp belirli işletmeler fotoğraflamanızı isteyebilir. Saha görevini aşağıda detaylı açıklayacağım tekrardan .  YANDEX TOLOKA GÖREVLER KONTROL EDİLİYOR MU ?

  Evet bazı görevler kontrol ediliyor o yüzden görevleri sallarım hesabı yapmayın lütfen . Kontrol aşamasında olan görevlerin paraları hesabınıza geçmez beklemeye alınır . Peki nereden anlarız kontrol aşamasında olduğunu .

  Resimde gri renkli alandaki para görevin kontrol aşamasında olduğunu ve kontrol edildiğinde eğer görev doğru yapılmışsa para yeşil alana yani hesabınıza geçecektir. Eğer kesinti yapılırsa görevde hata yapmışsınızdır. Bu arada her ufak hataya paranız kesilmiyor ciddi büyük hatalar ve çok hata yapmışsanız paranız kesilir.  YANDEX TOLOKA EĞİTİM GÖREVİ NEDİR ?

  Yandex bazen size ücretsiz görevler gönderebilir. Bunlar eğitim görevleridir yandex bir nevi sizi sınıyor sınava sokuyor . Bu görev sonunda o görevi yapmaya uygun musunuz değil misiniz bunu ölçüyor. Görev sonunda puanlama yapıyor ve puanınız yüksekse o görevleri alma olasılığınız daha yüksek . Profilin altında yüksek puan aldığınız görev kategorilerini görevilirsiniz.
  YANDEX TOLOKO SAHA GÖREVİ NEDİR ?

  Görevler arasında saha görevlerini görebilirsiniz . Saha görevleri yandex haritasını güncellemek ve resimler eklemek için sizi çevrenizdeki işletmelere gönderip resimler çektirebilir . ( Bu görevler genelde yüksek ücret verir . Kar olasılığı kişinin bulunduğu konuma göre değişir)  BENDE BULUNAN SAHA GÖREVLERİ


  TANDEX TOLOKA GÖREV TALİMATI NEDİR ?

  Yandex her görev için nasıl yapılması gerektiğini açıkladığı bir talimat veriyor. Göreve başlamadan önce görev yapılırken nelere dikkat edilir, hangi durumlarda hangi seçenekler işaretlenir veya seçilir bunları detayıyla anlatıyor. Talimatı okumak görevin en önemli kısmıdır talimata uymazsanız paranızdan kesinti yapabilir aynı oranda görev gelmeyebilir.Biliyorum fazlasıyla sıkıcı oluyor ama okumak şart !
  ÖRNEK OLARAK SAHA GÖREVİ TALİMATI


  YANDEX TOLOKA + 18 GÖREVLER

  Yandex bazen görev gereği + 18 P.rografik sitelere yönlendirebiliyor.Yanımızda birileri varken veya aile ortamında görev yapıyorsanız bu görevleri engelleyebiliyorsunuz . Yanımızda birisinin olmasını örnek verdim hiç istemezsin oda olabilir.

  Burada işaretli + 18 ikonunu kaldırırsanız o sırada görev listenizde bulunan + 18 görevler görükmeyecektir .
  Eğer profilinize girip oradan düzenle diyerek aşağıya inip "Yetişkin içeriğe sahip görev yapabilirim" seçeneğini kaldırırsanız + 18 içerikli görev hiç gelmeyecektir.  YANDEX TOLOKA RUSÇA GÖREVLER NEDİR ?

  Bazen toloka size rusça görevler gönderebiliyor. Bunu nedenini henüz bende anlamadım ancak görmezden gelebilir veya yandex toloka uygulaması içerisinde bulunan forumdan yetkililere bildirebilirsiniz.  YANDEX TOLOKA GÖREV NEDEN GELMİYOR ?

  Arkadaşlar eğer kayıt olurken dili yanlış seçmişseniz genelde Türkmen diye seçiyorlar Türk diye ondan dolayı görev gelmeyebiliyor.


  YANDEX TOLOKA GÖREV SAYISI ARTTIRILIR MI ?

  Evet eğer başka dil biliyorsanız dillerden Türkçe nin yanı sıra diğer dilleri de seçerek gelen görev sayısını arttırabilirsiniz.

  MOBİL TOLOKA VAR MI ?

  Evet mobilde de toloka uygulaması var . Aşağıya google play linki bırakıyorum indirip kullanabilirsiniz. Zaten saha görevleri için mobil zorunlu .

  GOOGLE PLAY TOLOKA =https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yandex.toloka.androidapp&hl=tr

  ÖRNEK GÖREV ARAYÜZLERİ

  Bir kaç tane görev arayüzü ekliyorum buraya inceleyebilirsiniz.

  Görev navigasyonda yapılan aramaların ses kayıtlarını metinedönüştürme .  Sesi dinleyerek seste geçen adresi aşağıdaki metin bölümüne yazıyorum .
  3 GÜNLÜK VERİLER PUAN VE KAZANDIĞIM PARA


  KONUYU SÜREKLİ GÜNCELLİYORUM .
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir > • 2017 de 1-2 ay uğraşmıştım hiç akıl işi değil. Vakit kaybı.

  Verilen tüm görevleri yapmıştım, puanım da yüksekti ama 2 hafta görev gelmedi sonra bıraktım zaten.

  Bunu yapmak için günde 7 saat pc de oturcağınıza asgari ücretle işe girin daha iyi.
  İsteseler kendileri gelip bilgi toplar, fotoğraf çekerler zaten. Malum isteyen ülkemize gelip, gezebiliyor. Sahillerde nargile içebiliyorlar Size ses kayıt metni görevini öneririm. Türk vatandaşlarımızın yaptığı aramalara en iyi hizmeti sunabilmek için sesli aramaları metin haline çeviriyorsunuz böylece ülkemize döviz (dolar) kazandırarak ekonomiye giren para miktarını arttırıyorsunuz. Bir nevi sanal ihracat, ülkeye ne kadar yabancı para girerse o kadar iyi :) Ses kayıt metni görevinde herhangi bir fotoğraf, konum bilgisi paylaşmanıza da gerek yok.
 • Binbaşı
  1069 Mesaj
  beklemedeyim. İkna olursam referans kodunla üye olacağım
 • Yüzbaşı
  764 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Merhaba, resimlerle güncelledim referans kodu çokta mühim değil canım sıkıldığı için içerik üretmek istedim.
  |
  |
  Türevlenebilen Fonksiyon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1069 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: LaOtzi

  Merhaba, resimlerle güncelledim referans kodu çokta mühim değil canım sıkıldığı için içerik üretmek istedim.
  banka hesabı açması sıkıntılı mı peki hocam? Ziraat hesabım bile yok. Hani belirli bir paraya kadar bekletsem sonra topluca ceksem, böyle bir imkan var mı?

  bir de günlük kaç saat calısırsak aylık şu kadar para alırız?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Alfred Blalock -- 5 Haziran 2019; 11:3:20 >
 • Yarbay
  3592 Mesaj
  hocam günde yarım saat çalışarak ayda kaç dolar kazabiliriz
 • Yüzbaşı
  764 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Hiçbir problem yok , istediğin kadar beklet yaşın 18 den büyükse banka hesabı açmak 1-2 saatlik iş . İster toloka da beklet ister para ödemesi alacağın sitelerde . Zaten direk banka hesabına aktaramıyorsunuz. Aracı olarak attığım firmaları kullanıyoruz orada tabi komisyon alıyorlardı daha önce PayPal vardı kaldırıldı şuanda skrill ve papara kullanıyorum .
  |
  |
  Türevlenebilen Fonksiyon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1069 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: LaOtzi

  Hiçbir problem yok , istediğin kadar beklet yaşın 18 den büyükse banka hesabı açmak 1-2 saatlik iş . İster toloka da beklet ister para ödemesi alacağın sitelerde . Zaten direk banka hesabına aktaramıyorsunuz. Aracı olarak attığım firmaları kullanıyoruz orada tabi komisyon alıyorlardı daha önce PayPal vardı kaldırıldı şuanda skrill ve papara kullanıyorum .
  peki hocam görevler nasıl ?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Alfred Blalock -- 5 Haziran 2019; 11:14:22 >
 • Yüzbaşı
  764 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Merhaba, açıkçası onu tam olarak bende söyleyemeyeceğim çünkü bende 1 ay kullanmadım.Seneler önce 1-2 hafta kullanmıştım onda da ortalama bir performansta 10 dolar yapmıştım . Senelerdir hesap boş olduğu için puan fazlasıyla düşmüş ilk girdiğim gün 0.30 dolara bir görev yaptım hala görev bekliyorum . Puanımı yükseltip bu ay ki durumu söyleyeceğim .
  |
  |
  YasinJR10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  764 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Bakın bunu yukarıda konuda da güncelleyim çok iyi bir noktaya parmak bastınız .

  Örnek vermek gerekirse navigasyon seslendirmesi var. Siz ses var olarak işaretleyerek o sesi aşağıdaki açıklamaya yazı olarak geçiriyorsunuz veya ses yoksa ses yok anlaşılmıyor olarak işaretliyorsunuz.

  - Siteler verebiliyor kontrol ediyorsunuz siteler çalışıyor mu diye .
  - Reklamları türüne göre sınıflandırıyorsunuz
  - verilen resimlerde belirli nesneler işaretlenmiş size onların doğru mu işaretlendiğini sorabiliyor .

  UYARMAM GEREKEN BİR NOKTA VAR !!

  + 18 görevler çıkabiliyor dolayısıyla hesabınızdan + 18 görevleri kapatabilirsiniz.
  |
  |
  Türevlenebilen Fonksiyon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1069 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: LaOtzi

  Bakın bunu yukarıda konuda da güncelleyim çok iyi bir noktaya parmak bastınız .

  Örnek vermek gerekirse navigasyon seslendirmesi var. Siz ses var olarak işaretleyerek o sesi aşağıdaki açıklamaya yazı olarak geçiriyorsunuz veya ses yoksa ses yok anlaşılmıyor olarak işaretliyorsunuz.

  - Siteler verebiliyor kontrol ediyorsunuz siteler çalışıyor mu diye .
  - Reklamları türüne göre sınıflandırıyorsunuz
  - verilen resimlerde belirli nesneler işaretlenmiş size onların doğru mu işaretlendiğini sorabiliyor .

  UYARMAM GEREKEN BİR NOKTA VAR !!

  + 18 görevler çıkabiliyor dolayısıyla hesabınızdan + 18 görevleri kapatabilirsiniz.
  hiçbir yazılım bilgisine vs sahip değilim ama para kazanabilirim yani hocam değil mi? İngilizce de yok
 • Yarbay
  2768 Mesaj
  Ağustos ayında boş olacağım. Takip.
  |
  |
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  Bunlara inanmıyorum hiç  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Yüzbaşı
  764 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Yazılımla alakası yok ki :) girip bir kontrol edin lütfen herkes yapabilir .
  |
  |
  Türevlenebilen Fonksiyon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  764 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Merhaba,fazlasıyla haklısınız ön yargılısınız dahi diyemem. Ben hala bir çoğuna inanmıyorum . Buradan ödeme almasaydım buna da inanmazdım . Ödemeler bazen çok geç yatabiliyordu problem oradaydı ama yatmadığını hiç duymadım . ( Şuan hiç para çekmediğim için bilemiyorum ne zaman nasıl yatıyor ) Birde şunu söylemem gerekir öyle aylık 1000 $ kazanacaksın 2000$ kazanacaksın olayı değil bu . Zaten mükemmel bir gelir elde etmek mümkün değil sadece ülkede doların 6 TL olmasından dolayı aylık hatırı sayılır bir gelir elde edilebilir.
  |
  |
  Dr. Doctor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1069 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: LaOtzi

  Merhaba,fazlasıyla haklısınız ön yargılısınız dahi diyemem. Ben hala bir çoğuna inanmıyorum . Buradan ödeme almasaydım buna da inanmazdım . Ödemeler bazen çok geç yatabiliyordu problem oradaydı ama yatmadığını hiç duymadım . ( Şuan hiç para çekmediğim için bilemiyorum ne zaman nasıl yatıyor ) Birde şunu söylemem gerekir öyle aylık 1000 $ kazanacaksın 2000$ kazanacaksın olayı değil bu . Zaten mükemmel bir gelir elde etmek mümkün değil sadece ülkede doların 6 TL olmasından dolayı aylık hatırı sayılır bir gelir elde edilebilir.
  hocam benim 400 500 lira para kazanmam lazım Pederden de isteyemiyorum, buradan alabilir miyim diye düsünüyorum.
 • Yüzbaşı
  764 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Kazanıyorum diyen var ama ben pek inanmıyorum ama uzun vadede denemek istiyorum. Zaten bilgisayar başında zaman geçiriyorum bir şey kaybetmem . Dolar yüksek olduğu için kazanamazsınız da diyemeyeceğim. Benim ilk kazandığım 10 $ o dönem 30 liraydı şuanda neredeyse iki katı . Mesela şuanda 1 $ bir görev geldi ancak galiba rusça böyle problemler olabiliyor toloka nın forumu var oradan yetkililere bildirebiliyoruz .

  Düzeltme = Yazım hatası .  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaOtzi -- 5 Haziran 2019; 11:33:40 >
  |
  |
  Türevlenebilen Fonksiyon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  10028 Mesaj
  +18 görev nedir  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Yarbay
  2345 Mesaj

  Webcam siteleri vb modere ediyorsunuz  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  &#8367; kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  10028 Mesaj
  Eskiden İngilizceydi yapamamıştım, mobileyim bakmadım da görevler Türkçe oldu mu acaba.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Binbaşı
  1069 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: LaOtzi

  Kazanıyorum diyen var ama ben pek inanmıyorum ama uzun vadede denemek istiyorum. Zaten bilgisayar başında zaman geçiriyorum bir şey kaybetmem . Dolar yüksek olduğu için kazanamazsınız da diyemeyeceğim. Benim ilk kazandığım 10 $ o dönem 30 liraydı şuanda neredeyse iki katı . Mesela şuanda 1 $ bir görev geldi ancak galiba rusça böyle problemler olabiliyor toloka nın forumu var oradan yetkililere bildirebiliyoruz .

  Düzeltme = Yazım hatası .
  çok zaman alıyorsa bulasmayayım. 400 lira öyle büyük para değil Bunun için 5 6 saat veremem günlük
  |
  |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Sohbet
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,299
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.