Teğmen
06 Haziran 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1399 (Bu ay: 47)
Gönderileri
olum ben 4 senelik yazıyordum kuzenime gittim evine 200k yapmıştım dedim ki 94k yapmıssın falan o dedi okul bos is babasi dedi ki ne ozguvensizsin yaz 4 senelik kocaeli haberlesme elektrik falan baba dedi olmaz cunku 4 sene okuyup 6 milyara calıscan tam okladı ben atladım oradan diyom ki ne m*l adamsın falan baya agır konustum o da pcye bakıyor

babası benimle kavga etti o da kaldı ortada saat 22.05 falandı bilgisayar programcılığı yazdı başa sonra 20 dakika kala elektrik yazdı ben eve gittim babası ona küstü la
marketlerde satılanlar davalık olmuştu sanırım maraş dondurmasına hakaret olduğu için. hiç gerçeğinden yemedim. maraş'a gitmeden tadabileceğim bir yer, marka vs var mıdır?

beykoz'da (istanbul anadolu) oturuyorum.
dizi/film önerisi istedim, konu dışı diye silmişler konumu. tuhaf bi yer cidden. forumu bırakmayı düşünüyorum şu sıralar. alışamadım bi türlü şu baskıcı yönetim ve kurallara. tyt ayt genel sohbette de bölüm tanıtımı yapmıştım uzun uzun, onu da silmişlerdi. bari konuyu taşısalardı da faydalanacak insan yine faydalanmaya devam etseydi. bir ay sonra bilgisayar alırım, yazılım modelleme falan öğrenirim. bi daha da uğramam bu diyarlara
kardeşim minecraft'ı satın almış 130 liraya. papara'da aylık üyelik (abonelik) yazıyor nedense. her ay 130 lira ödemek mi zorundayız biz bu oyuna? tam oyun fiyatı değil miydi o?
arkadaşlar ben bu sene sayısalda üçüncü oldum ama aileme bir türlü bunu beğendiremedim. akrabalarım falan da niye birinci olmadın diye dalga geçti benimle. ben de tercihlerimi silip bir sene daha hazırlanmaya karar verdim ama maalesef bir türlü silemedim şu tercihleri. gelmeyecek bölüm yazsaydın diyeceksiniz ama üçüncüyüm aw gelmeyen bölüm mü var? her neyse arkadaşlar ösym'ye ulaşmayı denedim ama maalesef günlerce cevap vermediler ve son tercih süresi yaklaşık 7 saat önce doldu. nasıl bir yol izleyebilirim sizce? kırıkla birinci olabilir miyim? olamam gibi geliyor offf bittim ben ya
kuzenimden kardeşime geçmiş, o da hastaneye gitmeyince tüm eve bulaştı. misafirler evi terk etmiyor, onlara da bulaşır bir iki güne. uyuz salgınımız hayırlı olsun
günlük basma sınırı var mı bunun? belirli seferden sonra çift basma olayı var mı bunda? 30 dakika geçmeden ikinciye basamıyormuşuz onu biliyorum sadece.
Üniversite sıralamaları yukarı mı çekiliyor? Her şey bir proje mi? Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS Matematik kaç ayda biter (sıfırdan)? Ayrıntılar haberimizde.

2013 YGS 8.'si Aykut Ufacık ve LYS Sayısal 61.'si Ersun Dikel'in tercih etmesi ile gündeme gelen üniversitenin sıralamalarının fırlamasından sonra şüpheli bir şekilde %800 kâr elde etmiş olan ÇRSHÜ Genel Başkanı; 2022 yılında mezun öğrencilerin bir şeylerin ters gittiğinin farkına varmasıyla ilk defa iddialara cevap vermek zorunda kaldı.

"İddialar hiçlikten meydana gelmiştir ve bu yüzden asılsızdır".
-Nil Karga (ÇRSHÜ Genel Başkanı)

Geçtiğimiz hafta başlatılan protestolarda yakalanan sekiz öğrencinin kendilerini savunma amaçlı verdiği savunmaların ses kayıtlarının internete sızdırılmasının ardından birçok veli, üniversite yönetimini kınayıp verdikleri ücretleri dibine kadar haram ettiler. İşte o ses kayıtlarından bazı kesitler:

"...Aykut abiyi bazen üniversitenin karanlık koridorlarında Nil hanım olduğunu tahmin ettiğim şapkalı, gizemli bir kadın ile gizli bir şeyler konuşurken görüyorum. Daha sonra içinden paralar dökülen bir çanta ve maaş bordrosu olduğunu tahmin ettiğim bir kağıt parçası ile uzaklaşıyor Aykut abi. Sebebini bir türlü anlayamıyorum..."
-Ank*** Tı*** (Mezun Öğrenci)

"...ÇRSHÜ'de JSAE mezunu olan bir birey olduğum için doğal olarak kendimi geliştirmem gerekiyordu. Sonuçta yerleştiğim bölümün sıralaması 632. Boşuna mı o kadar yüksek sıralama ile alıyor? Evet. Boşunaymış meğer. Üniversite hayatım boyunca çeşitli global etkinliklere katılarak "Yüksek Boyutlu Optimizasyon ve Paralel Kompütleme" alanında kendimi geliştirdim. Stajımı rakip olarak görülen bir üniversitenin Cyber Security bölümünde tamamladım. Tamamen eğitsel amaçlarla Ersun abinin telefonu ile Nil hanımın telefonu arasında geçen bazı mesajlaşmaların PDF çıktısına erişmem söylendi ve aynen bana söyleneni yapmayı başardım. Projemi teslim ettiğim gecenin ardından kimse bir daha staj müdürümden haber alamadı. Odasında bulunan bir notta ise 'Tatile çıkıyorum, uzun süre ortalıkta görünmeyeceğim. Meyve soyarken yanlışlıkla elimi kestim, duvardaki büyük kan ve darbe izine aldanmayın. Her şey yolunda.' yazıyordu. Siz polisler artık olayı incelemeseniz de ben bunun peşini bırakmayacağım!.."
-Ap** (Yüksek Lisans Öğrencisi)

"...Ben ÇRSHÜ'de önlisans bilgisayar mezunuyum. Ara eleman cart curt yetiştirilen bir bölüm olduğu için taşrada mühendisliktense iyi okulda önlisans bölümü okuyup zengin olmak gibi hayallerim vardı. DGS'yi bile halledemedim. Ersun ile aynı dershaneye gidiyorduk biz. Kendisi ile çocukluk arkadaşıyızdır. Normalde asgari ücret ile geçinemedikleri için okuldan sonra sanayide çalışan bir birey olmasına rağmen bir gün okula Bugatti marka arabası ile geldi. Dershaneye kayıt olup bir de üstüne parayı peşin ödemişti. Evinde 400 kadar soru bankası ve deneme olduğunu iddia ediyordu. O zamanlar yalnızca durumu düzeldiği için onun adına sevinmiş olsam da mezun olduktan sonra Nil hanım ile bir şeyler çevirdiklerinin farkına vardım. Yıllardır işsizim! ÇRSHÜ'den mezun olup nasıl işsiz kaldım ben? Keşke felsefe okusaydım! Bu çocuk kesinlikle Nil tarafından fonlanan bir proje!..."
-Kar**** Yığ**** Ola*** (Mezun Öğrenci)

YÖK tarafından bu olaya soruşturma başlatılıp başlatılmayacağı henüz bilinmiyor. Tercihlerin açıklanması ile Nil Dershanelerine giden 17 şüpheli derece öğrencisinin okul sıralamalarını daha da yukarılara çekeceği ise dedikodular dahilinde.

Yazılım Haber (2022)
yeni gözlük aldım. kafamı sağa sola çevirince görüntü de sağa sola yamuluyor. neden böyle oldu?
her gün iki saat gidiş iki saat dönüş yol çekilir mi sizce? gün içerisinde toplam dört kez otobüse binmiş olacağım. yurt çıkmaz ise en azından. bu sürenin ikinci senemde üç saate düşme olasılığı da var.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 23 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.239
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 1.000)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.996 (Bu hafta: 23)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.