Şimdi Ara

İnterneti cift modem kullanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evimde modem bilgisayarımdan farklı bir odada olduğu için 20 metrelik bir internet kablosu kullanıyorum ama kablo çok ortalıkta durduğu için evdekiler bu durumdan şikayetçi size sorum şu:
    Modemin yeri değişmeden ikinci bir cihaz yardımı ile odamdan da internet kullanabilmem için bir yöntem var mı yoksa modemi odama mı taşıtmam gerekiyor ? (internet sağlayıcım kablonet)

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 23:17:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Var wifi extender var o olmazsa hiç çekmiyor oda telefonda bile yavaş internet veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thaixen -- 25 Temmuz 2018; 22:48:53 >
  • thaixen kullanıcısına yanıt
    extender gecikme sağlıyor ondan access point koyman lazım ( yani modemden ap ye kablo çekmen lazım) en kötü powerline adaptörü kullan wifi özellikli ama ilk seçenek daha ucuza gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 25 Temmuz 2018; 23:12:47 >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    koblo olmadan bir yöntem yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thaixen

koblo olmadan bir yöntem yok mu ?
    var hocam ben denedim bir ara çalıştırdım. şöyle anlatayım modemim bir üst katta benim odam aşağıda bulunuyor wifi olarak verim alınamıyordu bende access point cihazı aldım önce kablolu bağladım sonra birkaç araştırmadan sonra araya ethernet kablosu bağlamadan sinyali odama almaya başardım ve bağlandım. hiçbir sıkıntı olmadı birkaç gün denedim hızım ile alakalı bir sorun oluşmadı sanki ana modem dibimdeymiş gibi sinyal alıp bağlandım. biraz araştırırsan yapılabilir hocam. ben yaptığım için diyorum sana.
  • modeminizi odanıza taşımanız daha sağlıklı olur kablosuz çözümler fazla sağlıklı olmaz eğer oyun oynayan biri iseniz
  • erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    Bende son çare olarak onu düşünüyorum aklımda daha çok tekrardan çatıdan bir hat inse modem tarzı bir aletle bağlanma şansım olur mu diye düşünmüştüm yani hem içerde hem burda o tarz bişey mümkün müdür bilginiz var mı ?
  • bahadır_sad B kullanıcısına yanıt
    wifi olarak değil de ben kablolu bağlanmak istiyorum zaten laptop değil benim bilgisayar kablolu bağlantı daha sağlıklı oluyor oyun oynarken
  • quote:

wifi olarak değil de ben kablolu bağlanmak istiyorum zaten laptop değil benim bilgisayar kablolu bağlantı daha sağlıklı oluyor oyun oynarken
    o zaman hocam eğer modemi taşıma şansınız varsa taşıyın başka bir modemle routerla uğraşmayın hemde ortalıkta kablo sorunu olmaz. dediğim yöntem aslında oyun oynamamış olsanız sağlıklı bir yöntem fakat oyunlarda tabi garanti olmaz. tabi siz bilirsiniz tavsiyem modemi odanıza taşımanız yönünde benim şuan.
  • quote:

Bende son çare olarak onu düşünüyorum aklımda daha çok tekrardan çatıdan bir hat inse modem tarzı bir aletle bağlanma şansım olur mu diye düşünmüştüm yani hem içerde hem burda o tarz bişey mümkün müdür bilginiz var mı ?
    mümkün olabilir ama yine dediğimi yapmanız lazım access pointle köprü yaparsınız ve kablolu bağlanırsınız. o şekilde yapmak isterseniz bir yönlendiriciye ihtiyacınız var. bunu yaptığınızda kapsama alanıda genişlemiş oluyor ev içinde eğer eviniz büyükse wifide bağlantı sorunu yaşıyorsan onu da çözmüş olursun.
  • Powerline kesin çözüm. Mükemmel bir cihaz wifi ile 40ping fark yerken powerline 3 ping veriyor ekstra. Tplinkin powerline başlangıç kitinş aldım ben ve cihaz rj45 portları 100mbps veriyor en fazla ama 2 powerline arası hız 500-600mbps arası hız oluyor. Gbit olanı alırsan daha iyi olabilir.Hiç kırma dökme olmadan 2 cihazıda elektrik prizine takıyorsunuz ve pair tuşuna bi kere basıyorsunuz. Sanki ethernet kablosu çekmiş gibi kullanıyosunuz.

• bseeek B kullanıcısına yanıt
    Hocam alabileceğim sitenin linkini birde siz kaç tl ye almıştınız onu yazar mısınız
  • quote:

Hocam alabileceğim sitenin linkini birde siz kaç tl ye almıştınız onu yazar mısınız
    https://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-pa4010kit-500mbps-tak-kullan-85-enerji-tasarruflu-300-metre-mesafeli-nano-powerline-adaptor-p-BD303175

Zamanında 176 tlye almışım şimdi uçmuş fiyatlar. Bilmiyordum fiyatların böyle olduğunu.

• Kardeş saçma sapan usb adaptörler ile oyun oynayamazsın. Sen beni dinle

Masaüstü bilgisayar ise pci-ex, ac destekli, kaliteli yongalı WiFi card alırsan kablolu bağlantı ile çok bir farkı olmaz.

Fakat burada sadece WiFi card, bağlantı dalgalanması ve Ping sorununu tek başına çözmez. Modemin WiFi yongası dandik ise, yani piyasada isslerin taksitle verdiği boktan modemlerden ise, herhangi biri akıllı telefon ile interneti kullandığında bağlantı yine boka sarar. Ya modemin kaliteli olacak yada ucuz bir Acsespoint satın alarak sadece kendi bilgisayarına onun üzerinden sinyal göndereceksin. Başka bir bağlı cihaz olmaz ise AP ye yine sorunsuz kullanırsın ki ben böyle yapıyorum.

• Arkadaşlar merhaba,

Salonda netmaster kablolu modem ile kablonet kullanıyorum. Netmaster kablolu modeme Asus modem bağlı ve eve wifi dağıtımını onun üzerinden yapıyorum. Şimdi salonun yan odasına masaüstü bilgisayar aldım. Bilgisayarla modemler arasında sadece duvar var. Masaüstü bilgisaraya usb wifi adaptor almak mı mantıklı yoksa kablonetin kablosunu splitter ile dağıtarak yan odaya hat çekip direk bilgisayara kablolu takmak mı mantıklı? İki seçenek içinde kullanılacak ekipman, model önerisi verebilirseniz super olur.

Teşekkürler,
  • Ben kendi çözümümü anlatayım, Linksys EA6400 Router aldım, Linksys Wumc710 aldım, (daha yeni modelleri çıkmış olabilir) Firmanın vermiş olduğu modemin wifi özelliklerini kapatıp, router ile evde interneti yayıp, wumc710 ile bağlantı sağlıyorum. Asus çözümüde tercih edilebilir, onlarında çözümleri mevcut.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.