Şimdi Ara

Adsl modemi router olarak kullanınca vdsl pppoe bağlantısı olur mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • vdsl modemi köprü moduna alıp Asus DSL-N10 B1 adsl modemi router yaparsam pppoe bağlantısı sağlanır mı

https://www.asus.com/tr/)/HelpDesk_Manual/

• Router modunda pppoe girişi varsa evet. DSL sinyalini Ethernete çevirmiş oldun. ADSL/VDSL olan bir modemin router tarafını kullanabilirsin. (Yazılım izin verdiğince tabiki)

• Teşekkür ederim. Daha yeni denediğim için konuya dönüş yapamadım

VDSL internet var. VDSL modemi bridge mode’a alıp Eski ADSL Asus modemi ayarlardan DSL WAN dan Ethernet WAN a aldım ve 10 yıllık ASUS dsl n10 b1 ADSL modem'de pppoe ile internete bağlandım. Bu pek bir şey kazandırmıyor ama bağlantı sağlandı.

Eski ASUS modem ile bağlantı yaptım ama TP-LINK TD854W ADSL modem ile bir türlü bağlantı yapamadım ayarlar ile ilgili resimleri daha sonra konuya ekleyebilirim

Şunu merak ediyorum telefon kablosunu ADSL modeme bağlayarak VDSL İNTERNET direk ADSL MODEM'de bağlantı olur mu? Bunu henüz denemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wa$abi -- 30 Eylül 2021; 5:54:27 >
  • TP-LINK TD854W ADSL modem arayüz ayarları ile ilgili resimler

Köprü:

Köprülenmiş ethernet

Köprülenmiş pppoe

Köprüleme devre dışı

Bu ayarlardan hangisini seçmem gerekiyor.

Bir de

802 1q devre dışı, aktif

VLAN ID

var devre dışı mı aktif mi olması gerekiyor. NOT: bridge mode'a aldığım asıl modem'de VLAN ID:35 olarak ayar yapılmış durumda

Bu sayfada ise IGMP etkinleşir var. Etkinleştirmek mi gerekiyor

Bu sayfalardaki doğru ayarı yapamadığımdan dolayı bağlantının gerçekleşmediğini düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wa$abi -- 30 Eylül 2021; 10:45:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.