Şimdi Ara

DSL girişi olan Wifi 6 modem tavsiyesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
2
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bakır kabloyla RJ11 telefon hattıyla 35Mbit internet alıyorum. Quest VR'lar için wifi6 modem bakıyorum fakat çok fazla bir seçenek yok araştırdığım kadarıyla.

Keenetic Hopper KN-3610-01EN 1800 Mbps VDSL2 Modem (2,6k)

https://www.akakce.com/modem/en-ucuz-keenetic-hopper-kn-3610-01en-1800-mbps-fiyati,437448865.html

Asus DSL-AX82U 5400 Mbps XDSL Modem (5,2k)

https://www.akakce.com/modem/en-ucuz-asus-dsl-ax82u-5400-mbps-xdsl-fiyati,1204333271.html

TP-Link VX230V AX1800 1800 Mbps VDSL 2 Modem (1,9k)

https://www.akakce.com/modem/en-ucuz-tp-link-vx230v-ax1800-1800-mbps-vdsl-2-fiyati,269345183.html

Zyxel DX3301-T0 1800 Mbps VDSL2 Modem (1,8k)

https://www.akakce.com/modem/en-ucuz-zyxel-dx3301-t0-1800-mbps-vdsl2-fiyati,68349177.html

Yukarıdaki modellerden bugün için Keenetic düşünüyorum fakat deneyim ve/veya farklı tavsiyeleriniz varsa dinlemek isterim. Teşekkürler.

• uzaktan bağlantı yapıcaksan asus senin için iyi olur(bende ax86u pro var). Örnek olarak bilgisayarımı uyandırıp steam link ile mobilden oyun oynayabiliyorum.Onun dışında wifi6 özelliği iyi geniş şekilde çekiyor bir sıkıntı yaşamazsın ve ileriye dönük olarakda kullanabilirsin daha sonradan fiber gelince.

asus tercih etmeseydim Keenetic modem alıcaktım bende o da çok iyidir diye duydum

• 35Mbps internet ve Wi-fi 6 standardında modem...

• quote:

Orijinalden alıntı: boynavy

uzaktan bağlantı yapıcaksan asus senin için iyi olur(bende ax86u pro var). Örnek olarak bilgisayarımı uyandırıp steam link ile mobilden oyun oynayabiliyorum.Onun dışında wifi6 özelliği iyi geniş şekilde çekiyor bir sıkıntı yaşamazsın ve ileriye dönük olarakda kullanabilirsin daha sonradan fiber gelince.

asus tercih etmeseydim Keenetic modem alıcaktım bende o da çok iyidir diye duydum

Selam hocam,

Steam VR üzerinden oyunları kablosuz oynamayı planlıyorum ve bunun için de Wifi5 veya 6 destekleyen bir modem olması gerekiyor. Ben de ileride fiber vs gelince tekrar modem vs uğraşmamak için şimdiden fiberle de uyumlu DSL girişi olan modemleri araştırıyorum da önceki mesajdakiler hariç başka modem yok. Virtual Desktop ile PC üzerinden VR bağlantısını yaparım diye düşünüyorum. Bahsettiğin modele de baktım o da fiber uyumlu bir router, herhangi bir dsl girişi yok :) Asus ile Keenetic arasında kaldım. Keenetic ile VR deneyimi olan varsa yazarsa sevinirim ayrıca nette pek birşey bulamadım.

• Şöyle bir şey de yapılabiliyormuş. Mevcut DSL-N16 modeme (wifi4 kapatıp) Wifi 6 160Mhz destekleyen Wifi 6 router bağlayıp o şekilde internet ile sorun çözülebilir görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmanager

Selam hocam,

Steam VR üzerinden oyunları kablosuz oynamayı planlıyorum ve bunun için de Wifi5 veya 6 destekleyen bir modem olması gerekiyor. Ben de ileride fiber vs gelince tekrar modem vs uğraşmamak için şimdiden fiberle de uyumlu DSL girişi olan modemleri araştırıyorum da önceki mesajdakiler hariç başka modem yok. Virtual Desktop ile PC üzerinden VR bağlantısını yaparım diye düşünüyorum. Bahsettiğin modele de baktım o da fiber uyumlu bir router, herhangi bir dsl girişi yok :) Asus ile Keenetic arasında kaldım. Keenetic ile VR deneyimi olan varsa yazarsa sevinirim ayrıca nette pek birşey bulamadım.

Alıntıları Göster

asus bazı modellerini 2 türlü yapıyor fiber vs dsl olarak o yüzden bakmamıstım benim modelde dsl var mı diye yokmuş dediğiniz gibiyse.Sizin dediğiniz asus modelde güzel olur. VR olarak oculus quest 2 ile denedim hiç bir sıkıntı yaşamadım kendi modemim de.

• Hocam hangisini aldınız? Tp link ax1800 olan ısınıyor diye bir yerde okudum ama o modelmiydi hatirlayamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fotografya

Hocam hangisini aldınız? Tp link ax1800 olan ısınıyor diye bir yerde okudum ama o modelmiydi hatirlayamadim.

Henüz almadım hocam. Asus'un routerlarına bakıyorum halen. Fiyatlarda yılbaşından önce bir güzellik olursa bekliyorum. AX3000 veya AX57 düşünüyorum. Tp-link veya Keenetic vs çok inceledim fakat birinde ürün çeşidi yok olan da üst seviye, öbüründe de arayüz ve özellikler hoşuma gitmedi.

• cmanager kullanıcısına yanıt

Ben keenetic extra dsl kn2112 aldım ama bu wifi5 destekliyormus iade edip wifi6 destekli bir cihaz almak istiyorum fiberde kullanmak için. Gerçi wifi6 ile arasında fark olur mu onu da bilmiyorum. Tt nin verdiği modem yerine kullanicam sadece. Keenetic hopper dsl varmış modem router olarak o da baya pahalı. Usb 3.0 ve wifi6 olması iyi olur sizin tavsiyeniz ne olur?

• fotografya kullanıcısına yanıt

Keenetic'de sadece 1 model var wifi 6 destekleyen (160mhz). O da Titan. Fiyatına bakabilirsin. Tuzlu biraz ama Keenetic özellikleri çok olan özelleştirilebilirliği en yüksek marka. Hopper işini görür illa 160mhz bandwidth çalışsın demiyorsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmanager -- 11 Aralık 2023; 9:37:9 >

Keenetic web sitesinde hopper dsl wifi 6 olarak yazıyor ama.

keenetic.com.tr
    Keenetic Hopper DSL
    https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-hopper-dsl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotografya -- 11 Aralık 2023; 8:49:7 >

Doğrudur hocam. Hopper senin işine yarar. Ben 160Mhz bakıyordum aklımda wifi 6 ve 160mhz çalışan bir tek Titan var. Hopper mı alacaksın hocam ? Yorumlarını beklerim.

Ya hocam sorma ben wifi vs bilmeden direk extra dsl kn2112 verdim gigabit destekli modem router. Sonra en son teknoloji wifi 6 imiş sonradan öğrendim :) cihazı evde kutusunu açmadım daha. İade edip hopper dsl ya da wifi6 olan daha uygun bir modem router mi alsam diyorum. Hopper e baktım wifi6 yazıyor. Kimisi de wifi5 ile wifi6 arasında fark fazla olmaz diyor kafam karıştı. Bana tt zaten modem verecekte ben onu kullanmak istemiyorum. Birde bu gpondan çıkan kablo sadece router özellikleri olan cihazlada kullanılabilir diyorlar illa modem olmasına gerek yokmuş doğru mu? Senin daha uygun wifi6 modem tavsiyen olur mu?

160 mhz çalışmasının ne avantajı var?

Hocam, 160mhz olayını ben VR için istiyordum ama şimdilik erteledim biraz o yüzden modemi de ertelemiş oldum. Bende DSL hat var, yani bildiğin bakır telefon kablosu :) İlla modem almana gerek yok, router da alabilirsin eğer fiber hattın varsa. Çünkü ben router alsam direkt hatta bağlayamıyorum dsl hattına. Ama bendeki wifi4 modemden çıkış alıp wifisini kapatıp wifi6 router bağlayıp o şekilde kullanmayı düşünüyorum o yüzden illa da modem olsun takıntısından vazgeçtim. Bu şekilde herhangi bir kayıp olmayacağını söyledi keenetic ve asus teknik servis. Wifi5 ile wifi6 arasında ne kadar fark var veya gerekli midir bilemiyorum. Ama wifi4'ten wifi6'ya geçmek farkettirecektir diye tahmin ediyorum.

Ne aldınız hocam sorun var mı?
  • oldboy83tr O kullanıcısına yanıt

Quest sevdasından vazgeçtim şimdilik hocam. O yüzden TP-Link Archer AX23, AX1800 Mbps Dual-Band Wi-Fi 6 Router aldım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.