Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
969
Cevap
28
Favori
82.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan 19x165 oldu 20 yapıyorum gene 19 a atıyor :D inş böyle kalır bari hiç yoktan iyidir bakalım 2 3 güne yine kendiliğinden gidicekmi
  • bakgari035 B kullanıcısına yanıt
    Hocam ben anlamadım bios kendi kendine çarpanı mı değişiyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    onun gibi birşey girip 20 yapıyorum kaydediyorum açılınca gene 19 kalıyor pili yeni değiştirdim garip şeyler oluyor :D
  • Hocam turbo boostu kapattıktan sonra çarpanı 20 yapıp kaydetseniz bile bilgisayar açılınca 19x olarak başlayacaktır. 20x yapıp 20x şeklinde çalışsın istiyorsanız tburbo boostu açmanız gerekir. Şahsen ben t.b. u kapatıp 19x200 şeklinde stabil olarak kullanıyorum, size de tavsiye ederim. 20x e takılmayın yani.
  • Eyw hocam bunu bilmiyordum.
  • Selamlar arkadaşlar. Yeni topladığım sistemde overclock yaptığımda Windows'a giremeden çakılıyor. Voltaj olarak CPU'ya 1.275v ve 1600MHZ seçeneğinde RAM'lerime de üreticinin verdiği(11.11.11.28) değerleri girip 1.5V veriyorum. D.O. C.P.'da bir tek çarpanla oynamama izin veriyor. Değerleri 19X ve 200 BCLK olarak ayarlıyorum 3.8GHz yükseliyor. Voltajı ve RAM frekanslarını otomatik tuttuğumda da aynı şekilde girmeden kitleniyor. Nerede yanlış yapıyorum bilemiyorum. Fotoları da yüklüyorum.

Sistem:
    ASUS p7h55d-e LX
    X3440
    Kllisre DDR3 1866MHZ 4X2 RAM
    RX570
    Soğutucu: Deep cool gammaxx S40
    Psu: FSP 700w 85+Intel Xeon X3440 KlubüIntel Xeon X3440 KlubüIntel Xeon X3440 KlubüIntel Xeon X3440 KlubüIntel Xeon X3440 KlubüIntel Xeon X3440 Klubü

• Vexx7 V kullanıcısına yanıt
    1.275 az olmuş ondan. 3.6da deneyin 1.3v'da. Sıkıntı çıkartmazsa yavaş yavaş artirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ramleri 9-9-9-24 yapıp deneyin, 1600mhz de çalışsın; voltajı 1.28 lere getirip deneyin, fazlasını vermeyin;
    1.3 volt ve üzeri kabaca 3.8ghz üstü içindir. Yine olmazsa xtreme phase full power mode seçeneğini enabled yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNGamer -- 5 Temmuz 2019; 13:12:27 >
  • Teşekkürler arkadaşlar. Voltajı yükselttim açıldı. Problemsiz çalışıyor şu an.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.8 voltaj mi verilir? Bilginiz olmadan yorum yapmayın. Blokluyorum sizi denk gelip yanlış bilgi sonucu elimddkinden olurum.

• Rakamlari yanlış yazmışım..Bu işlemciye 2 katindan fazla volt verilemeyecigini ve bunun yazim yanlışı oldugunu dusunememeniz sizin sorununuz. Onceki birkac sayfalayi okursaniz kac volt verilmesi gerektigini nedenleriyle resimlerle açıklamıştim. Ne kadar boş insan olduğunuzu hemen belli ettiniz, blok icin teşekkürler sizi tanimis oldum.

• Intel Xeon X3440 Klubü

PCH Diyotu napabilirim arkadaşlar, mosfetlere soğutucu taksam yararı olur mu :)
  • benimde aynı gibi mosfetlere küçük parçalardan taktım gene 70 lerde :D
  • Pch diyot sıcaklığını bios üzerinden bakıp aida ile kıyaslayınız.Hwmonitör ile bakmanızı tavsiye ederim.Bu tarz programlar kesin sonuç verecek diye bir beklenti içine girmeyin.

• Merhabalar. İşlemci için kule tipi soğutucu bakınıyorum. Elimde aliexpressten aldığım çift fanlı 9cmlik 2 ısı borulu bir model var ama iş görmüyor gibi. Şimdilik çok ısındığından dolayı işlemciyi 3.00da kullanıyorum ve boşta 50-55 derece. Aida64 ile 15 dakika stres testine soktum 75-80 derece arasını gördü. Şimdi sizden bu kardeşinize ortalama 200tl civarı kule tipi soğutucu tavsiyesi bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada benim aklımda " Dark x124 ve Akasa venom" modelleri var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • xHeartLess kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam baktım.
    Bios Pch temperature 50 civarı. HWMonitör'de ise Pch sıcaklığını göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme355 -- 17 Temmuz 2019; 5:23:12 >
  • Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 ay önce ben de bu kervana katıldım. İşlemciyle beraber kule tipi bir soğutucu da taktım. Çok bilgim olmamasına rağmen overclock işini merak ederek 2.6ghz den birden 3.8ghz'e ayarladım ve pc kendini kilitledi. 2-3 gün bilgisayarcıda yattıktan sonra bios sıfırlanarak pc kendine geldi. Şimdi rx 570 model ekran kartı aldım fakat bu işlemci stock haliyle bu ekran kartını beslemeyeceğini biliyorum. DH55TC model anakarta sahibim. Overclock yapmaya dair bilgim neredeyse sıfır. Bu anakartla nereye kadar çıkabilirim? OC yapmama yardımcı olabilir misiniz?
  • Merhabalar bende önceden all in one pc ler vardı yavaş olmaları nedeniyle satıldı. şimdi 1600tl gibi bir bütcem var xeon 3440 öneriyorlar ve elimde boş bir kasa var anakart+cpu+ram+gpu alacağım. bana bu xeon 3440 lı sistem toplamamı önerdiler yinede danışmak amaçlı ne düşünürsünüz fikir almak istiyorum??
  • emingbs60 E kullanıcısına yanıt
    Benim lga 1156 anakartim vardı oyuzden x3440 taktım. Ama ilerde birazd daha para koyabilirim derseniz eğer 2.el 2400g+b450+8gb ram öneririm. Biraz daha biriktirince rx 570 alırsınız.

Önüde açık olur. 3-5 yil sonra ryzen 3600 takıp rtx 2080 bile takarsınız

Edit: 2.el alacaksanız 100 200daha koyup 2400g b450 8gb ram rx 570 alabilirsiniz fırsat kovalarsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 22 Temmuz 2019; 16:35:49 >
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.