V

Teğmen
25 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar. Bir süredir araştırmam sonucunda en son R5A komponentlerde karar kılmış bulunmaktayım. Aracımın boşlukları 13cm. Kesme biçme olmadan bu işi yapmak istiyorum. Zaten bu faktörü gözden çıkarsam 2 yollu değil 3 yollu bir sistem kurarak midrange li sahnesi yüksek bir işe girecektim. Tarz olarak sq sistemlere yakınım. Bu yüzden high-end e yönelik dls leri gözüme kestirdim.
Aracımın bagajının ufak olması ve aşırı bas ses sevmediğimden sub düşünmüyorum Şu an hali hazırda avt isw aktif koltuk altı bass bulunmakta 90 whatt rms 50 hz'e iniyor. Ahım şahım bir şey değil mid bass denebilir. Bu komponentlerle subsız yeteri kadar bas alabilirmiyim bilmiyorum. Dip ses 55hz'e kadar düşüyor. Klasik müzik de dinliyorum, elektronik müzikte. Hip hop tarzı müzikler dinlemiyorum. Daha sert kısa baslar. Ses kalitesi de önemli.
Demek istediğim sadece amfi ve bu amfiyle R5A ları beslesem yeteri kadar tatmin edebilir mi? Yoksa illa sub gerekli mi? Yoksa ses kalitesinden bir miktar feragat ederek Hertz markasına mı yönelmeliyim? Sub girerse işin içine ekstra akü ve 1 faradlık kapasitör de almam gerekecek. Start stop özellikli ve bu haliyle bile devreye girmekte zorlanıyor.

Amfi tavsiyelerinize de açığım.

Unutmadan ana ünite standart multimedia sistemi. 4x20 watt gibi komik bir çıkışı var. Bu işler biraz mangır meselesi. İşlemci gerekiyor ama ona verecek durumum yok şu an. Crossover ların kesimleriyle idare etmek zorundayım. Çünkü kaliteli kablolar, izolasyon, montaj derken sınırlarımı zorlayacağım.

Teşekkürler.

Reference series R5A is a 13 cm (5,25") 2-way component.
- Powerful magnet system.
- Cone made of non pressed paper produces an excellent midrange and bass..
- Crossovers with selectable tweeter level.
- 25 mm silk dome tweeter T25.
- Grilles are included.
Specifications
Woofer size 13 cm / 5,25"
Tweeter T25, 25 mm (1,1" ) silk dome tweeter
Power handling capacity 80 W RMS / 120 W max
Impedance 4 ohm
Frequency range 55 - 20.000 Hz
Sensitivity 93 dB (1W/1m)
Crossover Filter box with 6/12 dB slope (LP/HP)
Crossover point (Hz) 4500 Hz
Size of filter box 145 x 85 x 45 mm ( 5,71 x 3,35 x 1,77")
Outer diameter of woofer 130 mm / 5,25"
Magnet size 90 mm / 3,54"
Mounting hole 120 mm / 4,72"
Mounting depth 60 mm / 2,36"
T/S parameters
single V/C
Fs Hz Re Ohm Qms
Vas liter Vas Cuft Qes
Qts Sd cm² BL
EAN Bar code 73316440600440
Arkadaşlar ps3 pes 2015te online oynarken kamera açısını değiştirme olanağımız var mı? En uzak kameraya alıyorum fakat zoom olayı aktif olmuyor. Böylelikle radar manyağı oluyosun ilerdeki boş adamı bulabilmek için ki bu topu ayağında tutmaya gelmeyen bir oyun için hiçte mantıklı değil. Online dışında oynarken kamerayı uzaklaştırabiliyorum. Ayrıca başka sinir olduğum olay kamera takibi. İlerideki adam pas atınca kamera aheste aheste dönüyor bir bakıyorum topu karşı taraf almış atağa çıkıyor. Ya da şut çekiyorum gol mu oldu kaleci mi çıkardı outa mı çıktı daha sonra anlayabiliyorum. Yok mudur bunun seçeneği?
Yoksa bir mail patlatıcam konamiye bu sivri zeka kamera fikrini veren kim diye.
Arkadaşlar netten sipariş ettiğim ikinci el Avt isw 90 model koltuk altı basımı bugün kargodan alıp hemen oto elektronikçiye koştum. Bası taktılar fakat ses çok cılız geliyor. Kulağımı yakınlaştırdığımda az da olsa ses geliyor ve ellediğimde belli belirsiz bir titreme var. Bas hoparlöründe en ufak oynama yok. Dolayısı ile hava üfürme hiç yok. Kumandası çalışmadı gerçi içinden çıkan kumanda orjinal kumadası değil netten fotolarına baktığım kadarıyla. Telefon ethernet kablosuyla bağlanıyor kumandası bas ile. Basın üzerindeki ışık mavi yanıyor sıkıntı yok gibi. Acaba kumandayı çalıştırabilirsem ses de artar mı? Basın üzerinde ses, frekans, faz tüm değerlerle oynadım son sese getirdim ama nafile. Acaba yanlış bağlamadan mı? Kumanda yüzünden mi? Yoksa anfisi veya basın sürücüsü mü bozuk? Bastan gelen belli belirsiz ses acaba teypin çıkışından gelen güçle olduğu kadar çalışıyor sorusunu getirdi aklıma. İşim nedeni ile bir hafta sonra tekrar baktırmaya götürebilicem ama aklıma fena takıldı. Hayal kırıklığı yaşadım. Size de sorayım istedim.
Elimde daha önce pcimde kullandığım Microlab X14 5+1 ses sistemi var. Bunu Samsung 55D6500 tvme takmak istiyorum. Mümkün müdür? Eğer mümkünse ne gibi adımlar izlemem gerekiyor.
Tvnin giriş ve çıkışları bu sayfadan görülebilir;
http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/tv/led-tv/UE55D6500VSXTK-spec

Bu da ses sisteminin manuelı
http://www.microlab.cn/UploadFiles/2009111601149808.pdf
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 129
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 5.193 (Bu ay: 37)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 19 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.