Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-AORUS-M-rev-10#kf (sıfır) bu anakartı düşünüyorum. İşlemçiyi mecbur 2. el alacağım.Ram de 8GB 2333Mhz gibi bir ürünler araştırıyorum anakartı bu seçtim linktekini sizce uygunmu? işlemciyle o.c de high performans alabilirmiyim ve hangi oyunları açabilirim gpu henüz almadan yanıt bekliyorum???
  • emingbs60 E kullanıcısına yanıt
    Ryzen alacaksanız 3000mhz etkisi çok yüksek. Anakartın ram uyumluluk listesine bakarak alın uyumsuzluk sorunu yasayabilirsiniz

Ayrı bir konu açarsanız diğer arkadaşlarda tavsiye verirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 22 Temmuz 2019; 19:33:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düşündüm bu işlemciyi ama çok eski güvenemiyorum kartlara. Elimde patlarsa PCsiz kalırım tümüyle
  • Son olarak bende resimdeki psu var bende 500w ama psif pfc yazıyor Bu bana ilerde sorun çıkartır mı rx570 aldığım yada ram yükseltme durumlarında anakartı alıyorum b450m aorus 3000mhz ram bakıyorum , işlemciyi 2400g ayarladım sizce psu sorun çıkartır mı ve psu nun güç besleme kablosu 4 pin anakartın 8 pin ona dönüştürücüler varmış alıyım mı tavsiyeniz nedir?
    .
    .
    .
    Intel Xeon X3440 Klubü
    Intel Xeon X3440 Klubü
    Intel Xeon X3440 Klubü
    Intel Xeon X3440 Klubü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de yaklaşık 6-7 aydır xeon x3440 tabanlı sistemi kullanıyorum. Asus p7h55/usb3 anakartım var. Deneme yanılma yöntemiyle uygun değerlerde 4.00 ghz de stabiliteyi yakaladım. İsteyen arkadaşlar olursa bios ayarlarını paylaşabilirim. Bir ihtimal mevcut sistemimi elden çıkartıp, yeni nesil ddr4 amd tabanlı sisteme geçme düşüncem var. İlgilenen arkadaşlar özelden iletişime geçebilirler.
    Intel Xeon X3440 Klubü
  • Benchmark Skorum

Aklında soru olanlara yardımcı olabilirim yılbaşından beri bu sistemi kullanıyordum. Bugün itibariyle sistemi sattım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Achendroth -- 23 Temmuz 2019; 17:25:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhchiko

Merhabalar. İşlemci için kule tipi soğutucu bakınıyorum. Elimde aliexpressten aldığım çift fanlı 9cmlik 2 ısı borulu bir model var ama iş görmüyor gibi. Şimdilik çok ısındığından dolayı işlemciyi 3.00da kullanıyorum ve boşta 50-55 derece. Aida64 ile 15 dakika stres testine soktum 75-80 derece arasını gördü. Şimdi sizden bu kardeşinize ortalama 200tl civarı kule tipi soğutucu tavsiyesi bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada benim aklımda " Dark x124 ve Akasa venom" modelleri var.
    Up !
  • i5 750 işlemci 3.8 ghz 1.25v Thermal macun xigmatek pti-g3606.Fan olarak artric f12 pmw ve CM hyperx 212x kullanıyorum.Stres testi max 60 derece görüyor.Forumun ikinci el bölümünde uygun fiyatlara bulabilirsin soğutucu.Sıfır alıp çok paralar ödemene gerek yok.
  • Rhchiko kullanıcısına yanıt
    akasa venom voodoo kullanıyordum 3.8 turbo boost kapalı 1.36 volt ile sistem boştayken ortalama 30-35 derece 10 dakikalık stress testinde 60-65 dereceleri görüyordum.
    Termal macun kullanıyor musun? Boşta 50 derece normal degil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyla alakası yok bu yazdığımın . Benim gigabyte b450m anakartım ve hp le2201w vga monitörüm var Anakartın portlarını resim olarak bırakıyorum Dvi-d to vga mı almam gerek yoksa hdmi to vga mı almam gerekiyor???? Nasıl görüntü alabilirim
    Intel Xeon X3440 Klubü

• emingbs60 E kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı olmadan görüntü almak istiyorsanız işlemcinizin içerisinde grafik işlemci bulunmalı ryzen g serilerindeki gibi eğer g serisi bi işlemciniz var ise hdmi to vga veya dvi D to vga arasında bir fark yaşamazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Achendroth -- 27 Temmuz 2019; 13:49:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • xHeartLess

CM Hyper 212x modeline benzer değerlerde Akasa Venom almayı düşünüyorum. Yeterli midir ?

saasc

Termal macun kullanıyorum ama ucuz bir macun 30gramlık.https://urun.n11.com/laptop-sogutucu/zp-360-30gr-termal-macun-P237948629

Bu arada voltaj olayından pek anlamıyorum. Deneme yanılma yöntemiyle mi voltaj vermek lazım ? İlk zamanlar 3.6 - 3.8 kullanıyordum bu kadar ısınmıyordu. Kasam çok eski 10 yıllık falan kasanın yan kapağında ve arkasında (egzoz) 8cm'lik fanlara uygun ızgaralar var, o kısımları matkapla 12cm'e uygun halde deldim. Şimdi arkada ve yanda birer 12cm'lik fan var. Yan kapaktaki içe doğru arkadaki dışarı üflüyor. İşlemci soğutucu egzoza doğru üfleyecek şekilde konumlandı. Şu anda boşta 45 - 50 derece aralarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rhchiko -- 27 Temmuz 2019; 15:17:12 >
    2. El soğutucu modellerini araştırırsan 100 150 TL bandında gayet güzel çift fanlı 12 cm lik soğutucular bulabilirsin sıfır almaya pek gerek yok

İlk önce kaliteli thermal macun almakla başlayın işe,sonra soğutucu bakarsınız.Artric mx-4 2gr 30-40 tl bandında fiyatı var.
  • Arkadaşlae bende crea black pearl t9 microATX kasa var. Micro Atx psu hiç biryerde bulamadım Atx psu kasaya uyar mı????

• Arkadaslar, msi h55_p31 anakart nasildir ? 3440 ile kullanmayi dusunuyorum, oc yapilirmi islemci 8 gb ram ve bu anakart 500 tl istiyor, nasildir sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tenement Funster

Ben de yaklaşık 6-7 aydır xeon x3440 tabanlı sistemi kullanıyorum. Asus p7h55/usb3 anakartım var. Deneme yanılma yöntemiyle uygun değerlerde 4.00 ghz de stabiliteyi yakaladım. İsteyen arkadaşlar olursa bios ayarlarını paylaşabilirim. Bir ihtimal mevcut sistemimi elden çıkartıp, yeni nesil ddr4 amd tabanlı sisteme geçme düşüncem var. İlgilenen arkadaşlar özelden iletişime geçebilirler.
    Dostum bios ayarlarını merakla bekliyorum.

• mali63 M kullanıcısına yanıt
    Abi 500tl verilir mi ya b450 satıyolar o paraya,
    X3440 dediğin de ryzen 3 1200 den güçsüz bir işlemci.

• jac0B0 kullanıcısına yanıt
    İkinci el sistemi amd kursam bana kaca mal.olur ?

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.