Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bu adamı fazla ciddiye almayın. Tıklamaya oynuyor genelde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • X3470 islemciyi 4 ghzde calistiriyorum. Snowman sogutucu ve dark freezer termal macun ile bugun aida64 programiyla tam yukte yarim saat test yaptim. Cpu maksimum 73 derece gordu ama cekirdekler 10 derece fazla gosteriyodu, 81-83-84-83. Benim bakmam gereken cpu sicakligi mi sadece?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OnizukaSensei kullanıcısına yanıt
    Çekirdekleri dikkate alın. Ayrıca sonuç iyi bence

Edit: işlemci voltajını kaç girdiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2019daDHyekatilmak -- 23 Haziran 2019; 13:4:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Bir videoda izleyerek yaptim overclock islemini ve orda 1.4 vermisti islemciye. Daha azini verdim ama oyuna girerken veya bir sure sonra pc birden kendini kapatiyodu. Ama 1.4te herhangi bir sorun olmuyor. Uzun yillar sonra ilk kez duzgun calisan pc sahibi oldum
    Ama biosun 8 gb rami gormemesi sorununu cozemedim. Sanirim ram uyusmazligi oluyo garip. Olabilecek her yolu denedim tek ram yani 4gb aktif oluyo sadece. 8 gb siparis verdim o da daha gelmedi maalesef.

Anakart ve ramleriniz nedir?

Gigabyte h55m d2h modeli anakart ve hi level ile everest marka ramler var. Ikisi de ayni ozelliklerde sadece marka degisik.
    Ben once ram slotu bozuk sandim cunku mesela 1. slota 4gb ramin her ikisini takinca goruntu geliyo ama 2. slotta iki ramden de goruntu gelmiyo. Sonra biostan kontrol ettim. 1. slota ram takinca biosta aktif olarak gosteriyo ama ramleriin ikisini 1. ve 2. slota takinca sadece 4 gb ram aktif oluyo o da ikinci slottaki ram oluyor. Tekli takarken aktif olan slot ikisini birden takinca aktif olmuyo digeri oluyor. Cok degisik bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnizukaSensei -- 23 Haziran 2019; 17:50:21 >
    Windows 64 bit dimi?

Evet windows 64 bit.

Hocam ya 2 ram taktiginizda windowsta 8 görüp kullanılabilir 3.99 mu görüyor yoksa sadece 4 gb mi?

Yuklu ram 8 gb kullanilabilir ram 4 gb yaziyor. Donanimlari gosteren programlarin hepsi de toplam 8 gosteriyor. Ama hicbir sekilde aktif edemedim.

Buna benzer bir sorun bende de var. İşlemci soketinin pinlerini dikkatlice kontrol edin eğik pin var mı? En çok neden olan sorun pinlermiş

Bunu da iyice inceledim ama bir sorun yok pinlerde. O yuzden cozulmeyecegini anlayip tekli 8 gb ram siparisi verdim. O da daha gelmedi.

• Arkadaşlar bu pch diyot tam olarak ne oluyor. Oc sıfırlamasında bu sıcaklığın etkisi olabilirmi Intel Xeon X3440 Klubü
  • bakgari035 B kullanıcısına yanıt
    Hocam onun chipset sıcaklığı olduğu söyleniyor. Chipset soğutucusunun termal macununu yenileyin

Hocam pc ilk açtığımda 55 derece ile açılıyor ztn o bir bakıyım ozaman teşekkürler.
    Benim anakartımda kuzey köprüsü yok.Genelde orasının ısındığı söyleniyor ne yapıcam ben :D
    Intel Xeon X3440 Klubü

Hocam kuzey köprüsü isim olarak kalktı galiba net bilmiyorum ama ısınan kısım görselde işaretli yer oluyor

Hocam araştırdım galiba dediğiniz gibi bir yazı buldum.

Intel Xeon X3440 Klubü
    Hocam sizin oc sifirlaniyor dediğiniz tam olarak nedir. Herhangi bir overclock denemenizde sistem yük altında ya da genel kullanımda mavi ekran verip mi kapanıyor? Yoksa sistem kendini mi kapatiyor? Mavi ekran verip kapanması genel olarak voltaj ayarları ile alakalı oluyor.( Elektrik kesintisi gibi) Sistemin kapanması ise genel olarak anakart ya da işlemcinin çok isinmasindan kaynaklanıyor.

Hocam mesela 3.0 oc liydi daha dün baktım tekrar eski haline dönmüş büyük ihtimal bios pili alıcam düzelir diye ümit ediyorum. Birde oc yapıyorum biosta oldu gözüküyor fakat pc açılınca oc yapmamışım gibi kalıyor. Elektirik kesintisi gibi kapanıyor daha mavi ekran almadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakgari035 -- 26 Haziran 2019; 14:20:40 >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.