Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xeonlu sistemle aynı paraya kurarsın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ananni A kullanıcısına yanıt
    Halihazırda kullandığım ayarlar

Intel Xeon X3440 Klubü Intel Xeon X3440 Klubü Intel Xeon X3440 Klubü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tenement Funster -- 14 Ağustos 2019; 14:14:9 >

• Arkadaşlar yeniden merhaba
    Yeni kule tipi bir soğutucu 100 120 tl civarı
    x3440a o.c yaptım 3.8 ghz voltajda 1.25 verdim iyimidir yeterlimi ?
    Şuana kadar bi sorun çıkmadı yarım saat prime 95 testi yaptım sorun yoktu ancak testde ghz 1.800e falan düştü yanlış bir şey mi yaptım acaba.
    Intel Xeon X3440 Klubü
  • ferg13 F kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam . İşlemciden işlemciye voltaj fark edebiliyor voltaji otomatiğe alıp o değerden aşağı doğru yavaş yavaş düşürün

• 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Peki ben çarpanlara ellemedim otomatikte galiba sabitliyimmi 20 çarpan falan
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheArchaeologist -- 11 Eylül 2019; 13:27:20 >
  • Overclock yapacaklara referans olsun diye bilgi paylaşıyorum.3.8 ghz için 1.3v yapın.4 ghz için 1.360v ile devam edin.
  • Intel Xeon X3440 Klubü

Arkadaslar resimdeki urunun adi ne ve yurtici hangi siteden bulabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende bayadir kullaniyorum da. H55m d2h gigabyte için overclock ayarlari bilen var midir?

• YouTube da SP TECH diye bir kanal var Xeon işlemciler için overclock videoları çekiyor orada bios ile overclock yapabilirsin hatırlıyorsam AI TWEAKER bölümünden yapılıyordu

• arkadaşlar kolay gelsın bende bu olayın içine girdim :) GA-H55M-S2 anakart işlemci x3470 overclock olmaya musaıtmıdır olursa rx 470 almayı dusunuyorum besleyebılırmı.
  • suskun3754 S kullanıcısına yanıt
    X3470 ile çok yüksek değerlere ulaşmak istiyorsanız sıvı soğutma şart, ama kule tipi bir soğutma ile Xeon x3440 alıp yüksek değerlere çıkabilirsiniz.
    Aynı zamanda yüksek overclock için p55, orta derece için h55 seçilmelidir.
    H55 veya P55 anakartlarda bazı düşük modeller 1333MHz ram destekliyor ve bunun overclock performansına etkisi vardır.
    Anakart olarak tavsiyem en az 1600-1866MHz destekleyen anakartlar alın.
    Xeon x3440 rtx 2080ti bile besler, önemli olan sizin bütçenize en uygun olanı (RX 460, GTX 960, GTX 660, GTX 1050 vs.)

• bu anakartla rx 470 besleyecek kadar olmazmı kule tıpı sogutucu kullansam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suskun3754 -- 26 Eylül 2019; 3:2:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Webster75

X3470 ile çok yüksek değerlere ulaşmak istiyorsanız sıvı soğutma şart, ama kule tipi bir soğutma ile Xeon x3440 alıp yüksek değerlere çıkabilirsiniz.
    Aynı zamanda yüksek overclock için p55, orta derece için h55 seçilmelidir.
    H55 veya P55 anakartlarda bazı düşük modeller 1333MHz ram destekliyor ve bunun overclock performansına etkisi vardır.
    Anakart olarak tavsiyem en az 1600-1866MHz destekleyen anakartlar alın.
    Xeon x3440 rtx 2080ti bile besler, önemli olan sizin bütçenize en uygun olanı (RX 460, GTX 960, GTX 660, GTX 1050 vs.)
    2080ti mi bu bütçedeki herkesin max 1080p çözünürlüğü var.
    Rx 570 sınır değer. Rx 580de bile yer yer darboğaz oluşuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 26 Eylül 2019; 8:5:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

X3440 da x3470e göre kule tipi soğutucu ile daha yüksek performans alırsınız
    Anakart sistem performansına etki etmez sadece ömrünü belirler rx470 besler fakat ram desteği o anakartta düşük olduğundan oyun vs. performansı düşer.

• saasc S kullanıcısına yanıt
    2080ti ile kullanacak kişi 2k, 4k çözünürlükte oynar ve aynı zamanda bu çözünürlükte ekran kartına yük bindiği için her hangi bir darboğaz söz konusu olmaz.
    Ama 1080p çözünürlükte farkedilecek seviyede darboğaz olur.
    Mesela i9 9900K ve X5675 in 4K testleri hemen hemen aynı performansı veriyor.
    Arkadaşın 1080p ile kullanacağı bir ekran kartı rx460, rx470, GTX 960, GTX 660 vs. ile sınırlıdır.
    Bir sistemde darboğaz oluşabilmesi için ekran kartının yüksek, işlemci orta seviyede olsa bile düşük çözünürlükte çalışırsa olur.

• beyler ben sıstemımı acarken mavı ekran verdı format astıyım dıyorum usb den falan bıosu kaydedınce tekrar goruntu gelmıyor tekrar baslatım bıosa gırıyorum ayarlar kaydedılmemıs gozukuyor sorun nedır sıstemde
    Biosdan usb ile format atamazsanız anakartın bios pilini çıkarın 5-10dk bekleyin ve tekrar takın, sonra biosu geçip sisteme girin ve anakartınıza uygun en güncel bios update i yükleyin
    Büyük ihtimallen bios pili takıp çıkarma işe yarayacaktır
    Sistem dosyalarını silmiş olabilirsiniz öncelikle format atmayı deneyin

• beyler benım sorunum pc acılıyor wındows yazısı gelıyor mavı ekran gelır gelmez kapanıyor sonra tekrar baslıyor ama goruntu gelmıyor.bıos pılını cıkarmayı denedım olmadı GA-H55M-S2 anakart kullanıyorum son surumu f4 bıos olması lazım benımde oyle yazıyor cd denmı format atıyım sankı bıyere gırmeye calısınca bılgısayar kendını resetlıyor ıslemcı sıcak degıl kule tıpı sogutma var
    İşlemci eğer çok yüksek (4-5ghz) değerlerine çıkardıysanız böyle bir problem çıkabilir, x3470 aynı zamanda çok ısınabilen bir işlemcidir.
    Eğer yüksek oc yaptıysanız format atsanızda düzelmez.
    Bios pilini bilgisayarcı da çıkarabilirsiniz. 5-10dk bekleyin, tekrar takın. Sonuç olarak işlemci stok hızına geri döner.
    Sistem düzelecektir fakat bir daha overclock yaparsanız bilinçli yapın.
    Sorun overclock değilse format atmayı deneyin, çözüm olmazsa anakartta problem olabilir.

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.