Şimdi Ara

İnput Lagi Düşük Tv

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Odama 39" - 40 " bir tv almak istiyorum. Tv sadece pc'ye bağlı oyun oynamak ve basit şekilde tv izlemek için kullanılacak.

Oyun oynamak için input lagi düşük bir tv istiyorum. Bu önemli.
    Smart ve 3d olmasına gerek yok. Olmasa daha iyi hatta, daha uygun fiyatlı olur.

Tv izlerken de maç izleyeceğim.

Bana bu amaçlarla kullanılacak tv önerebilir misiniz ? Lütfen input lagi düşük diye plazma önermeyin, led tv istiyorum.

Bütçe meselesine gelirsek çok bütçem yok. 1200 - 1300 tl max. Daha altı olursa iyi olur. Zaten input lag harici özellikli bir tv istemiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz ?

• Dostum tam benim şu an üstünde okuduğum konuyu açmışsın bütçe bile aynı ya :) hani bu adamlar özellikleri verirkenki yazdıkları 5ms 2ms filan gibi değerler yanlışmış bende merak ettim input lag değeri en düsük bir 3d tv hangileri bi yardımcı olurlarsa bi taşta iki kuş olcak valla ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • input lag en düşük TV'ler Sony W655 , W805 ve W905 serileridir..
    Fakat bu TV'ler yazmış olduğunuz bütçeye uymuyor.. O bütçeye uyacak düşük input lagli TV olarak Samsung F5070 bakabilirsiniz. Fiyatı 1.400-1.500 TL civarlarında diye biliyorum..
  • Sony 42W655A al diğerlerinin input değeri çok yüksek 32" olanın input değeri yüksektir (Başka seçeneğin yok)

Sony 42W655A 13ms
    Sony 32W655A 35ms
    LG ................... 120ms
    Panasonic 42st60 70 - 80ms
    Samsung F8000 70 - 80ms
  • Majesteleri_84 M kullanıcısına yanıt
    Sony 42W655 en düşük ama pahalı diğerleri 40-50 ms gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 15 Ocak 2014; 5:12:36 >
  • Arkadaşlar bu input lag degerlerini nereden ogreniyorsunuz? Bir de verilen değerler dogru mu?

• Salvatuon kullanıcısına yanıt
    test sitelerine , kullanıcı yorumlarına falan bakıyoruz .

test sitelerine güven olmaz onuda söyleyeyim çünkü hileli ölçümler kullanıyorlar ...
    mesela sonylere 10 ms falan deniliyor ama sony 20-30 ms falan olması gerekir .
    diğerleri 40-50 ms ortalama ve üstü çıkıyor genelde ...
    oyun modunda olması gerekir yoksa 100-150 ms oluyor ...
    boyuta göre de değişir ms değerleri

http://www.displaylag.com/display-database/
  • Beyler günümüz de 10 veya 20ms Game mode için verilen değerler doğru değildir;zaten böyle hızlı paneller de yok(2009/2010 dan sonra üretilenler)

Şöyle düşünün(ebat da max.46 ise)>>Game Mode;min.35/40ms dir,piyasada ki tüm paneller bu seviyeden "başlıyor"!!! üstünü siz hesap edivegin gari

Yabancı Test sitelerinin de son 3/4 yıldır "güvenirlilik" lag lerini de kontrol etmek gerekiyor

Herifler "ayıp olmasın" diye ve doğal olarak da bazı markaların "yandaşları" olmaları sebebiyle(öyle olunması gerektiği için) özellikle insanların en hassas
    oldukları bu konular da resmen "sallıyorlar"

Sonra da insanlar gelip forumlar da bunları tartışıyor!

++

Teknik olarak yapılan testler de tam kesin latency değerlerini veremez! ya ortalama ya da benzer şekilde bir lag değeri çıkar ama bir panelin "her bir pixel
    noktası" bu sizin elinizdeki paneller ile zaten teknik olarak aynı latency değerlerini ekranın her noktasın da yine vermesi söz konusu değildir!

Zaten işlemcinin de yaptığı şudur;aktif alanın daha hızlı hale getirilmesi için,sistem deki ilgili ağırlaştırıcı veya etki eden devreleleri kapatık ki(aslında böyle
    olmaması gerekiyor!!)hızdan dolayı bunları pasifleştirip,hıza etki etmesini sağlıyor,ama her panel bunu birebir yapamaz/yapmıyor,bakın bunun 2000 den beri
    en iyi ve belirgin(genel anlam da)yapan iki üretici vardır;birisi bu işte en iyisi olan Tosh diğeri de Sony dir(ama istisnasız her serisi böyledir yine denmiyor
    yazdığım gibi "genel" tanımı koymaktayız!)>>bunlar "TFT-LCD" kategorisindeki paneller için böyledir!

A-Tosh da geçmişte TN panel gibi süper hızlı panelleri vardı(son örneği ise benim 2.panel olarak kullandığım imzamdaki 2011 Model Tosh 42WL863 paneldir ve TN panelden
    bile hızlıdır diyebilirim! zaten şu andaki en hızlı paneldir piyasadaki!)

Ama günümüz Tosh larının da bu konuda artık öyle Hızlı olan panelleri pek kalmadı hatta hiç kalmadı!

B-Sony ler ise bana göre en istikrarlı olan ve ilk çıktıkları günden beri bu konuda en stabil panellerdir

++
    Hız için güç kadar bir diğer en önemli etken ise genelde herkesin gözden kaçırdığı o Engine sisteminin stabilitesidir,bunu herkes kafadan atlıyor

Örnek;panel teknik-fiziki HW+SW olarak Hız konusunda çok iyi ama;stabiliteyi ya tam kullanamıyor ya da o konuda bir yavaşlığı söz konusu veya geç algılama
    yapıp istenen max.hıza çıkamıyor!!!(çoğunlukla bunu yapar paneller,işlemi toplarlayıp da aynı istikrar çizgisinde devam edemez!) ama paneli kağıt üstünden incelediğimiz
    zaman böyle olması gerekiyor olsa da,sonuç geciklemli oluyor!

örneğin bu paneller de hıza dayalı(Gaming harici işlemler de)FILM ve diğer çoğu işlemler son derece başarılı olabiliyorken ki çoğununuzun günümüz panelleri böyledir
    ama aşırı zorlama da bu paneller de şişiyor! çünkü aslında panel yeterince hızlı değildir(üzerindeki Modül tipi de buna ciddi etkendir!)+Engine sistemideki bir alay
    o çok beğendiğiniz özellikler de,Engine sistmi "kaç çekirdekli olursa" olsun ""YETERSİZ KALMAKTADIR""

not;bazı tipler var bu forumda,bu paneller hk.tek kelime bilmeden milleti yalan-yalnış bilgiler ile donatıyor! ülen aç panelin içini de anlat bakalım ve sistem nasıl işler
    desen,anlatamaz ve görmemiştir bile! hıza etkenleri say desen hiç bir şey bilmezler,yaw bu panel çalışır desen,onu da bilmezler ama bazı değerleri verirler veya
    saçma sapan şeyler yazıp,bir de Blog veya forum açıp bunları insanlara bilgi diye verirler v.s herkes uyanık olsun,meşhur laftır,...olmayacak Dua ya amin denmez....

Bu TFT-LCD klasik paneller,bu "malzemeyle" ancak bu kadar netice verirler!! adam paneli tanımıyorki ama Uzmanım diyor yaw,kafayı yemek işten değil

Bir panel de;en azından bugün elinizde olanlar,ister PDP ister TFT-LCD olsun;"HIZ" en önemli kriteridir! ancak bunlar pixel-tabanlı olduğu için hiç bir zaman bir CRT
    gibi olamazlar,hatta TN gibi de olamıyorlar(gerçi buna ebat da etken olsa bile;biz buna şöyle diyoruz>>>....ne kadar az sistem o kadar fazla Hız.... demektir!

Buraya kadar yazdıklarım eliniz de olan aletler içindi;bir de yakın da göreceğiniz/gördüğünüz yeni nesil dediğimiz ama hala bir şekilde pixel-tabanlı Amoled ve Oled ler
    vardır,bunlar da bu konu da oldukça iyi olsa da yine en azından ana üretilerin istedikleri veya işi bilenlerin istedikleri paneller değildir!

Zaten bu işin genel-Latency/input-Lag değerleri teknoloji bulucularını hiç bir zaman tatmin etmediği için,herifler son 10 yıldır saksıyı sürekli çalışltırıp,nasıl bir panel
    tipi yaratırız da şu Latency sorununu aşarız diye çalıştılar ve sonuçta başarılı da oldular ve bir CRT kadar hızlı panel tipi buldular!
    Neydi bunun adı;SED ve FED paneller(ancak üretimleri yılan hikayesine döndü ve sanırım bu iş öldü!) işte bu iki panel de "CRT tabanlı" pixel çalışmalı bir bir paneldi

HIZ sorunu sıfır! panel bildiğiniz CRT nin pixelli hali gibi diyebilirim zaten buna isim de tam takamadılar! ama netice de bunu buldular,gerçek Ferrari işte budur

Birisi "Ferrari-CRT" idi bunlar da "Ferrari-SED"(veya FED)oldular her ikisi de Amerikan teknoloji bulucusu Nano ile FED in Patentli ürünleridir
    SED Lisansı CANON elindedir,FED Lisansı ise Modül üretimi olarak AUO/Taiwan elindedir,panel üretimi olarak ise Pio/Sony elindedir

SED&FED için şöyle yazayım kısaca;bu iki panel de Amoled/Oled dahil hepsini çok kötü tokatlıyor

++

"Gamer" iseniz;hala TN panelli Monitörler en iyisidir!
    "Hard-core Gamer" iseniz;hala CRT Monitörler en iyisidir

gerçek mana da HIZ bunlar da olur;ya da elinizdeki panelin hızı size yeterlidir o zaman onunla devam ederseniz! ancak bazı insanlar gidip 55lik LCD alıyor,sonra bunu
    kalkıyor 22/24lük TN panelli Monitör ile mukayes eediyor yaw ya da Satıcı şöyle diyor ....abi sen Gamer isen o zaman PDP,Lag bunlar da "sıfırdır"....
    Evet ortada "sıfır" diye bir şeyler var ama o panel sıfır değilbir de adam gidip 65lik PDP alıyor 22lik TN gibi olacağını sanıyor yaw yaw hiçmi okul da fizik
    ve matematik okumadınız

Ve son olarak üreticiler bu konuda aslında sürekli çalışıyor ama hikaye şimdilik!
    buna tek çözüm bulan üretici ise Tosh oldu;örneğin "CELL_TV" böyledir,panel sistemi olarak klasik(şuan da kullandıklarınız)ama işletim sistemi olarak herifler Engine
    sistemini,panel dışına taşıyarak(ext.Media-Box) size bir kasa için de süper güçlü PC sunuyorlardı,kısaca bildiğiniz PC toplaması diyelim buna! öyle güçlü idi ki örneğin
    aynı an da 8(sekiz) adet 1080p/24fps FILMi oynatabiliyordu!! varın gücünü siz hesap edin gari Hız olarak sıfır LAF zaten olamazdı ama olması gereken en düşük
    seviyelere inebiliyordu,zaten şimdiki paneller gibi de ıvır-zıvır ne ararsanız yoktu sistemin içinde!

Saygılar
    CAN+

• quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

test sitelerine , kullanıcı yorumlarına falan bakıyoruz .

test sitelerine güven olmaz onuda söyleyeyim çünkü hileli ölçümler kullanıyorlar ...
    mesela sonylere 10 ms falan deniliyor ama sony 20-30 ms falan olması gerekir .
    diğerleri 40-50 ms ortalama ve üstü çıkıyor genelde ...
    oyun modunda olması gerekir yoksa 100-150 ms oluyor ...
    boyuta göre de değişir ms değerleri

http://www.displaylag.com/display-database/

Bilgilendirme icin tesekkurler. Benim Panasonic 50 GT50'nin 24-30ms imiş oyun modunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler günümüz de 10 veya 20ms Game mode için verilen değerler doğru değildir;zaten böyle hızlı paneller de yok(2009/2010 dan sonra üretilenler)

Şöyle düşünün(ebat da max.46 ise)>>Game Mode;min.35/40ms dir,piyasada ki tüm paneller bu seviyeden "başlıyor"!!! üstünü siz hesap edivegin gari

Yabancı Test sitelerinin de son 3/4 yıldır "güvenirlilik" lag lerini de kontrol etmek gerekiyor

Herifler "ayıp olmasın" diye ve doğal olarak da bazı markaların "yandaşları" olmaları sebebiyle(öyle olunması gerektiği için) özellikle insanların en hassas
    oldukları bu konular da resmen "sallıyorlar"

Sonra da insanlar gelip forumlar da bunları tartışıyor!

++

Teknik olarak yapılan testler de tam kesin latency değerlerini veremez! ya ortalama ya da benzer şekilde bir lag değeri çıkar ama bir panelin "her bir pixel
    noktası" bu sizin elinizdeki paneller ile zaten teknik olarak aynı latency değerlerini ekranın her noktasın da yine vermesi söz konusu değildir!

Zaten işlemcinin de yaptığı şudur;aktif alanın daha hızlı hale getirilmesi için,sistem deki ilgili ağırlaştırıcı veya etki eden devreleleri kapatık ki(aslında böyle
    olmaması gerekiyor!!)hızdan dolayı bunları pasifleştirip,hıza etki etmesini sağlıyor,ama her panel bunu birebir yapamaz/yapmıyor,bakın bunun 2000 den beri
    en iyi ve belirgin(genel anlam da)yapan iki üretici vardır;birisi bu işte en iyisi olan Tosh diğeri de Sony dir(ama istisnasız her serisi böyledir yine denmiyor
    yazdığım gibi "genel" tanımı koymaktayız!)>>bunlar "TFT-LCD" kategorisindeki paneller için böyledir!

A-Tosh da geçmişte TN panel gibi süper hızlı panelleri vardı(son örneği ise benim 2.panel olarak kullandığım imzamdaki 2011 Model Tosh 42WL863 paneldir ve TN panelden
    bile hızlıdır diyebilirim! zaten şu andaki en hızlı paneldir piyasadaki!)

Ama günümüz Tosh larının da bu konuda artık öyle Hızlı olan panelleri pek kalmadı hatta hiç kalmadı!

B-Sony ler ise bana göre en istikrarlı olan ve ilk çıktıkları günden beri bu konuda en stabil panellerdir

++
    Hız için güç kadar bir diğer en önemli etken ise genelde herkesin gözden kaçırdığı o Engine sisteminin stabilitesidir,bunu herkes kafadan atlıyor

Örnek;panel teknik-fiziki HW+SW olarak Hız konusunda çok iyi ama;stabiliteyi ya tam kullanamıyor ya da o konuda bir yavaşlığı söz konusu veya geç algılama
    yapıp istenen max.hıza çıkamıyor!!!(çoğunlukla bunu yapar paneller,işlemi toplarlayıp da aynı istikrar çizgisinde devam edemez!) ama paneli kağıt üstünden incelediğimiz
    zaman böyle olması gerekiyor olsa da,sonuç geciklemli oluyor!

örneğin bu paneller de hıza dayalı(Gaming harici işlemler de)FILM ve diğer çoğu işlemler son derece başarılı olabiliyorken ki çoğununuzun günümüz panelleri böyledir
    ama aşırı zorlama da bu paneller de şişiyor! çünkü aslında panel yeterince hızlı değildir(üzerindeki Modül tipi de buna ciddi etkendir!)+Engine sistemideki bir alay
    o çok beğendiğiniz özellikler de,Engine sistmi "kaç çekirdekli olursa" olsun ""YETERSİZ KALMAKTADIR""

not;bazı tipler var bu forumda,bu paneller hk.tek kelime bilmeden milleti yalan-yalnış bilgiler ile donatıyor! ülen aç panelin içini de anlat bakalım ve sistem nasıl işler
    desen,anlatamaz ve görmemiştir bile! hıza etkenleri say desen hiç bir şey bilmezler,yaw bu panel çalışır desen,onu da bilmezler ama bazı değerleri verirler veya
    saçma sapan şeyler yazıp,bir de Blog veya forum açıp bunları insanlara bilgi diye verirler v.s herkes uyanık olsun,meşhur laftır,...olmayacak Dua ya amin denmez....

Bu TFT-LCD klasik paneller,bu "malzemeyle" ancak bu kadar netice verirler!! adam paneli tanımıyorki ama Uzmanım diyor yaw,kafayı yemek işten değil

Bir panel de;en azından bugün elinizde olanlar,ister PDP ister TFT-LCD olsun;"HIZ" en önemli kriteridir! ancak bunlar pixel-tabanlı olduğu için hiç bir zaman bir CRT
    gibi olamazlar,hatta TN gibi de olamıyorlar(gerçi buna ebat da etken olsa bile;biz buna şöyle diyoruz>>>....ne kadar az sistem o kadar fazla Hız.... demektir!

Buraya kadar yazdıklarım eliniz de olan aletler içindi;bir de yakın da göreceğiniz/gördüğünüz yeni nesil dediğimiz ama hala bir şekilde pixel-tabanlı Amoled ve Oled ler
    vardır,bunlar da bu konu da oldukça iyi olsa da yine en azından ana üretilerin istedikleri veya işi bilenlerin istedikleri paneller değildir!

Zaten bu işin genel-Latency/input-Lag değerleri teknoloji bulucularını hiç bir zaman tatmin etmediği için,herifler son 10 yıldır saksıyı sürekli çalışltırıp,nasıl bir panel
    tipi yaratırız da şu Latency sorununu aşarız diye çalıştılar ve sonuçta başarılı da oldular ve bir CRT kadar hızlı panel tipi buldular!
    Neydi bunun adı;SED ve FED paneller(ancak üretimleri yılan hikayesine döndü ve sanırım bu iş öldü!) işte bu iki panel de "CRT tabanlı" pixel çalışmalı bir bir paneldi

HIZ sorunu sıfır! panel bildiğiniz CRT nin pixelli hali gibi diyebilirim zaten buna isim de tam takamadılar! ama netice de bunu buldular,gerçek Ferrari işte budur

Birisi "Ferrari-CRT" idi bunlar da "Ferrari-SED"(veya FED)oldular her ikisi de Amerikan teknoloji bulucusu Nano ile FED in Patentli ürünleridir
    SED Lisansı CANON elindedir,FED Lisansı ise Modül üretimi olarak AUO/Taiwan elindedir,panel üretimi olarak ise Pio/Sony elindedir

SED&FED için şöyle yazayım kısaca;bu iki panel de Amoled/Oled dahil hepsini çok kötü tokatlıyor

++

"Gamer" iseniz;hala TN panelli Monitörler en iyisidir!
    "Hard-core Gamer" iseniz;hala CRT Monitörler en iyisidir

gerçek mana da HIZ bunlar da olur;ya da elinizdeki panelin hızı size yeterlidir o zaman onunla devam ederseniz! ancak bazı insanlar gidip 55lik LCD alıyor,sonra bunu
    kalkıyor 22/24lük TN panelli Monitör ile mukayes eediyor yaw ya da Satıcı şöyle diyor ....abi sen Gamer isen o zaman PDP,Lag bunlar da "sıfırdır"....
    Evet ortada "sıfır" diye bir şeyler var ama o panel sıfır değilbir de adam gidip 65lik PDP alıyor 22lik TN gibi olacağını sanıyor yaw yaw hiçmi okul da fizik
    ve matematik okumadınız

Ve son olarak üreticiler bu konuda aslında sürekli çalışıyor ama hikaye şimdilik!
    buna tek çözüm bulan üretici ise Tosh oldu;örneğin "CELL_TV" böyledir,panel sistemi olarak klasik(şuan da kullandıklarınız)ama işletim sistemi olarak herifler Engine
    sistemini,panel dışına taşıyarak(ext.Media-Box) size bir kasa için de süper güçlü PC sunuyorlardı,kısaca bildiğiniz PC toplaması diyelim buna! öyle güçlü idi ki örneğin
    aynı an da 8(sekiz) adet 1080p/24fps FILMi oynatabiliyordu!! varın gücünü siz hesap edin gari Hız olarak sıfır LAF zaten olamazdı ama olması gereken en düşük
    seviyelere inebiliyordu,zaten şimdiki paneller gibi de ıvır-zıvır ne ararsanız yoktu sistemin içinde!

Saygılar
    CAN+

Vakit ayırıp da cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

Albani hocam da sağ olsun uzun uzun yazmış, bizleri bilgilendirmiş.

Hepsini anlıyorum, verilen input lag değerleri yalan. 10 ms diye bir değer yok, gerçeği 35-40 ms belki ama bir de gerçekler var.

Şu konunun sonunda daha elle tutulur bir sonuç çıksın istiyorum.

İnput lag konusunda pc'ye, playstation'a vs. bağlı olarak kullanan arkadaşlar varsa lütfen kullanım tecrübelerini söylesinler.
    "Ben X marka, Y model tv kullanıyorum ama lag mag farketmiyorum bence alınabilir vb." yorumlar çok daha gerçekçi olacaktır kanısındayım.

Şimdi herkes hemen hemen "Bu işler kişiden kişiye göre değişebilir, birinin farketmediği lagi diğeri farkedebilir. Adam gamer olmayabilir vb." gibi cevaplar verecek tabi ama hiç bu konulara girmeden herkes kullandığı tv hakkında fikrini yazarsa bence daha gerçekçi bilgiler edinilebilir.

Lagi hissedebilmenin kişiden kişiye değişebileceğini bizler göz önünde bulundururuz. Kimseyi de söylediğinden ötürü yargılamayız ama lütfen kullanıcılar model belirtip, kısa ve öz şekilde kendi yorumlarını yapsınlar.

Bu şekilde ; tv alacak tüm arkadaşlara daha gerçekçi bir veritabanı oluşturulabilir düşüncesindeyim.

Selamlar.

• Ya albani üstat reis ne yardırmış8n öle ayağımı denk aldım resmen konu gerçekten bi sonuca bağlanmamış arkadaşın isteği kullanan kişilerin bizim gibi daha az bilgiyw sahip olan insanlara daha sade anlatıp işte bu tv de oynuyorum fifada adamlar titriyo halay fln çekiyo die anlatırsanız daha bi güzel olcak. Ama üstat ben sana bişey diyim geçen gün mediamarkete gittim adam lg 42la620s önerdi ben 3D die tutturunca ama sonra bi baktım veledin teki geçmis ps4 oynuyo ya lg ninde eski bi tv si ulen dedim gayet akıcı yeterli benm için orda bitti yani otuz özelliği olmasına gerek yok ya ondan sonra daha düşük bi modele baktım la613s yanlış yazmadıysam lg nin 3d si var smart yok az işlem yüksek hız biraz takip edicem belki kampanyaya girerse diye ama yüksek ihtimal bunu alcam 1400 e fln

• evde 2 tv var biri crt diğeri panasonic 42g20 plazma. aynı kanal açıkken mutfaktaki tvnin sesi karşımdaki plazmadan en az 2-3 saniye önce geliyor. dolayısıyla görüntü de aynı şekilde crtde çok daha hızlı. Etkilermi bilmem ama crtye giden çanak anten kablosu da plazmaya giden kablodan 3 kat daha uzun.
  • bu durum normaldir ve benim panellerde de yaklaşık aynı!

Bende Müşterek Apt.Anten sistemi de var;ayrıca çatıda kendime ait de çanaklar var ve bazı kanallarda(genelde çoğunda)durum yaklaşık böyledir,
    örneğin kendime ait çanaklardan resim daha hızlı gelirken,Apt.Müşterek den daha geç geliyor

Ancak sanırım sen Lip-sync dediğimiz gecikmeli audio-video senkron sorunundan bahsetmiyorsun değilmi??

Veya sendeki anten sistemi tek ama CRT daha hızlı diyorsan ki bu da normaldir(yayının decode edlmesi süreci) bu her panelde/CRT de değişir
    ama normaldir!
  • hayır senkron sorunu değil. odalar farklı olunca görüntüyü görmediğimden sesten tahmin daha hızlı olduğunu ediyorum.
    tek anten çift lnb çıkışı ile ama crt uzak olduğundan 25 mt kablo kullandım. plazmada ise 7-8mt bir mesafe var.

iki cihazdada dsmart bağlı, (plazmada hd bağlı) vs. bence bu gecikme problem değil ama oyun oynamak isteyenler ve plazmanın bu konuda çok çok iyi olduğunu düşünenler için bilgi olsun istedim.
  • Dostum HIZ ayrı(sen hangi hızdan bahsediyorsan veya bahsettiğin "Motionhandling" ise)resmi işleme hızı ayrıdır!

Bahsettiğin şekilde bir farklılık da normaldir!

Gaming olayında ise birisi "sıfır" latency>>CRT yani mutlak sıfır ms cinsinden;diğeri ise panel tip PDP TV ve bunu latency değeri min.25/30ms den BAŞLAR!!

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 19 Ocak 2014; 21:55:56 >
  • teknik bilgi fazla olunca farklı yorumlayabiliyorsunuz tabi :)
    ben hız olarak sadece crtnin görüntü ve sesi daha erken ulaştırdığından bahsediyorum (2-3sn) .
    dediğiniz gibi bu gayet normal. ama insnalar plazmaları da crtler gibi sanıyor.
    ben öyle olmadığını, plazmalarda da hatrı sayılır bir input lag oluduğunu belirtmek istemiştim.
    çoğu kişi input lag denince tepki süresi anlıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.