Yarbay
06 Ekim 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 158 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhaba. 2017 model dizel otomatik Audi A3 buldum 2. El olarak. 117 bin Km yapmış araç. Sadece bagaj kapağı değişen olarak gözüküyor ekspertizde. Diğer bütün parçalar orjinal. Düzenli bakımları yetkili servisinde yapılmış. Şasiden baktırdım ve filo aracı çıktı. 260 bin TL fiyat. Sizce bu araç alınır mı?

Turizm Sektörüne 150 Milyon Dolarlık Yeni Vergi

TBMM’de ele alınacak olan yasa teklifiyle, kâr ya da zarar ettiğine bakılmaksızın turizm sektörüne 150 milyon doları bulacak yeni vergi geliyor.

Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, 17 bin otel ile binlerce restoran, eğlence yeri, yat, tekne ve gemiler, havayolu şirketleri, seyahat acenteleri ve özel sektöre ait havaalanlarından ciroları üzerinden yüzde 1'e kadar vergi alınacak. Muhalefet milletvekilleri, tasarının yasalaşması halinde otellere haciz geleceğini, turizmcilerin batacağını, çalışanların da işsiz kalacağını savundu. CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, “Türkiye'deki 17 bin otelden kârının değil, cirosunun yüzde 1'i alınacak. Patnos'taki otel parayı ödemezse icra gelecek, vergi dairesi malına el koyacak” diyerek şunları söyledi:
“Sektörde faaliyet gösteren işletmelerin hepsi icralık olur. Otelciler, tur operatörleri zaten vergi veriyor, ayakta kalmak için mücadele ediyor, şimdi bir de haraç geliyor. Cirodan yüzde 1'i toplayın, ben Turizm Bakanı'na plaket vereceğim. Turizmde 1.5 milyon kişi çalışıyor bunun 700 bini öğrenci. Bu parayı alırsanız, personele maaş ödenemez, turizmci iflas eder. Turizmciyi boğuyorsunuz.”

Kaynak:
https://t24.com.tr/haber/turizm-sektorune-150-milyon-dolarlik-yeni-vergi-yolda,829744
AKP Mujdeledi! Yeni Cezaevleri Geliyor


Adelet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, 'hükümlü ve tutuklu sayısındaki öngörülemeyen artış' nedeniyle 5 yıl içerisinde 193 yeni cezaevi yapımının planlandığını açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'in, Adalet Bakanlığı'na sorduğu 'son 5 yıl içerisinde kaç cezaevi projesinin yapımına başlandığı ve yeni yapılacak cezaevleri' sorusuna Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından cevap verildi.
Yanıtta 17 Aralık 2018 tarihi itibarıyla Türkiye genelinde 389 ceza infaz kurumu bulunduğu ve bu kurumların toplam kapasitesinin 211 bin 838 kişi olduğu bildirildi.

Hüriyet'ten Rifat Başaran'ın haberine göre yazılı verilen yanıtta, "Hükümlü ve tutuklu sayısındaki öngörülemeyen artışın karşılanması amacıyla önümüzdeki 5 yıl içinde 193 yeni ceza infaz kurumu yapımı planlanmış olup bunların 126 adedi inşaat aşamasında, 23 adedi ihale aşamasında, 35 adedi proje aşamasında, 9 adedi planlama aşamasındadır" denildi.


https://t24.com.tr/haber/tutuklu-sayisindaki-ongorulemeyen-artis-icin-193-cezaevi-yapilacak,814152

Helal olsun adamlara. Durmadan çalışıyorlar
Ihlaszede Yasa Tasarisina AKP ve MHP’den Ret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü grup toplantısında, 2001 yılında yaşanan kriz sırasında batan ihlas Finans Bankası'ndan parasını alamayan 68 bin kişi için Meclis'e sunacaklarını aktardığı kanun teklifi AKP ve MHP'li milletvekillerin oylarıyla reddedildi.
9 ay sonra 68 bin kişinin parasını alamadığı davanın zaman aşımıza uğrayacağını hatırlatan Kılıdçaroğlu, dünkü grup toplantısında, İhlas Finans Bankası'nın Ören ailesine ait olduğunu belirterek, "Ören'i korudular" dedi. "9 ay sonra Ören ailesinin keyfine diyecek yok" diyen Kılıçdaroğlu, "Bugün konuyla ilgili kanun teklifimiz geliyor. Vicdan sahibi AKP, MHP, HDP, İyi Parti milletvekillerine sesleniyorum; kul hakkını, alın terini savunuyorsanız, Allah'a inanıyorsanız bu kanuna evet diyeceksiniz. Ayrımcılık bizim kitabımızda yoktur. Yeter ki bu ülkenin vatandaşları için taş taş üstüne koyan bir irade sergilesin" diye konuşmuştu.
Teklif sahibi CHP’li Akif Hamzaçebi, yaptığı konuşmada Milletvekillerinden destek isterken, 19 yıllık mağduriyeti şöyle anlattı:

“İhlas Finans kurumuna para yatırıp da geri alamayan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermeyi amaçlayan kanun teklifinin 14 yıllık geçmişi var. 2005 yılında Bankacılık Kanunu Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülürken, vermiş olduğumuz önerge ile İhlas Finans’ın tasfiyesinin de TMSF’ye devredilen bankalarda olduğu gibi yürütülmesini önerdik, komisyonda kabul edildi, genel kurulda AKP oylarıyla çıkartıldı.
“Bu çok acılı bir hikâyedir. Her gün gazetelerde okuyorsunuz. Yıllardır bu vatandaşlardan mail, mektup alan biriyim. Denizli’den yaşayan Halime ablamız. 71 yaşında, kanser oldum diyor. Eşimin Almanya’da biriktirdiği paraydı dedi. Evladım var onu evlendirip ölmek istiyorum diyor. Acılı aileler çözüm bekliyor.”

Kaynak:
https://t24.com.tr/haber/chp-nin-ihlaszede-yasa-tasarisi-akp-ve-mhp-oylariyla-reddedildi,807152
Avrupa Merkez Bankası (ECB) üzerinde Atatürk’ün portresinin bulunduğu euro bastı. Türk koleksiyonerin çalışmaları sonucunda basılan para piyasada kullanılan euro ile aynı özelliklerde bulunuyor. Para, turizmde tanıtım ve hatıra amacıyla kullanılacak:
Avrupa Merkez Bankası Atatürk Portreli Euro Bastı
Avrupa Merkez Bankası (ECB) üzerinde Atatürk'ün portresinin bulunduğu hatıra parası bastı. Nümismat (Madalya ve eski para bilimiyle uğraşan) Özgür Honaş'ın çalışma arkadaşlarıyla birlikte yürüttüğü süreç sonucunda basılan para, Türkiye'nin tanıtımı ve marka değerini ön plana çıkarmak amacıyla turizm alanında kullanılacak.
Kaynak
AKP Yardim Komurlerinin Yarisi Kaya Cikti

AKP Yardim Komurlerinin Yarisi Kaya Cikti

YARISI ISITIYOR

Kurum tarafından santrallere verilen kömürlerde dönüşüm oranları yüzde 100’e yakınken zenginleştirme işlemi sonucu yoksullara dağıtılmak üzere verilen kömürlerde bu oranın yüzde 40-45 aralığına kadar düştüğü belirlendi.

100 TONUN 37 TONU ATIK

Kaynak:https://www.artigercek.com/haberler/yardim-komurlerinin-yarisi-kaya-cikti
Merhaba. 72 Ekran tuplu bir Sony Trinitron TV’im var. Bu televizyona RGB mod yaptirmak istiyorum. Istanbul’da bunu yapabilecegim bir yer biliyor musunuz?

Not: Arcade Kabin yapmak istiyorum o nedenle bu modu yaptirmak istemem.
Avrupa Birligi: Turkiye’ye Verilen Siginmaci Yardim Paralari Kayip
Avrupa Birligi: Turkiye’ye Verilen Siginmaci Yardim Paralari Kayip

‘Bilgi paylaşılmadı’
AB Sayıştayı denetçilerinin denetleme için AB kurumları, uluslararası kuruluşlar, yardım dernekleri ile Türkiye’de birçok bakanlık yetkilileriyle görüşmeler yaptığı belirtilirken Aile ve Sosyal Politika Bakanlığı’nın, denetçilerle bilgi paylaşmayı reddetikleri belirtildi. Raporda şu ifadeler yer aldı: “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, denetlemenin konusu olan Sosyal Uyum Yardım Programı (ESSN) ve Şartlı Eğitim Yardımı Programı’nın (CCTE) da aralarında bulunduğu mali yardım projelerinden kimlerin yararlandığını gösteren veri tabanına erişmemize izin vermemiştir. Bunun sonucunda, kayıt aşamasından ödeme aşamasına dek bu programlardan kimin yararlandığını takip edememiş bulunmaktayız.

Kaynak:
http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/dunya/1140161/AB_pesinde__Gocmen_parasi_kayip.html
Konkordato ilan eden şirketlere farklı sektörlerden her gün bir yenisi eklenirken, Türkiye ekonomisinin önemli aktörlerinden biri olarak görülen inşaat firmaları da birer birer konkordato talebinde bulunuyor.

Konkordato talebinde bulunan inşaat şirketlerinin sayısı son iki günde dörde çıktı. Ceylan İnşaat, Nafia İnşaat, Palet İnşaat ve Nuhoğlu İnşaat'ın konkordato istedikleri kaydedildi.

CEYLAN İNŞAAT

İnşaat sektörünün önde gelen firmalarından Ceylan İnşaat, yaşadığı mali sıkıntıyı aşamayınca konkordato talebinde bulundu. Hacizlere karşı koruma talep eden şirketin konkordato davasında mahkeme tarafından koruma kararı çıkarken üç kişilik komiser heyeti atanması kararlaştırıldı.

Sektörde 37 yıldır faaliyet gösteren Ceylan İnşaat için Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi, yapılan başvuru sonrası şirkete yönelik ü aylık geçici mühlet kararı verdi. Şirketin, yaşanan mali sıkıntı nedeniyle konkordato ilan ettiği belirtildi.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDEN BİR KONKORDATO DAHA

NAFİA İNŞAAT

Kamu sektöründe gerçekleştirdiği ‘anahtar teslim’ işlerle tanınan Nafia İnşaat da konkordato talep etti. İstanbul Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesi, şirkete üç aylık geçici süre kararı verdi. Konkordatonun tasdikine ilişkin ilk tahkikat duruşması 10 Aralık 2018’de yapılacak.

Nafia İnşaat Genel Müdürü Mehmet Emin Yıldız, döviz kurlarındaki artıştan dolayı maliyetlerinin üç katına çıktığını belirterek, “Hükümetimiz devlet müteahhitlerine destek olursa, konkordatodan çıkacağız ve işlerimizi daha sağlıklı bir şekilde bitirip teslim edeceğiz” sözlerini kaydetti.

Nafia İnşaat’ın 250 çalışanı bulunuyor.

KAMU İHALELERİ ALAN İNŞAATÇI DA KONKORDATO İSTEDİ

PALET İNŞAAT

Ankara merkezli Palet İnşaat ve Ticaret AŞ ile şirketin yöneticileri Alim Melih Kura, M. Emre Okyar ve K. Faik Okyar da konkordato başvurusunda bulundu.

Ankara Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan başvuruda, şirketin mali sıkıntıya düşmesine, ekonomide yaşanan olumsuz gelişmelerin neden olduğu kaydedildi.

Çoğunlukla kamuya ait projeleri üstlenen şirketin elindeki projelerin sözleşme büyüklüğünün 680 milyon lira olduğu kaydedildi.

ATATÜRK BARAJI'NIN İNŞAATÇISI DA KONKORDATO İSTEDİ

NUHOĞLU İNŞAAT
Son olarak gayrimenkul ve inşaat sektöründe 1986’dan beri faaliyet gösteren Nuhoğlu İnşaat da konkordato talebinde bulundu.

Konut, altyapı, çevre düzenlemesi, kent parkları, eğitim ve sağlık projeleri gibi alanlarda çalışan şirket son olarak İzmir Karabağlar’daki Yenitepe Projesi’ni ekonomik kriz gerekçesiyle durdurmuş, 900 işçisini işten çıkarmıştı.

Büyükşehirlerde İstanbul Akvaryum, Aqua Florya Alışveriş Merkezi, Küçükkuyuport, Sinan Erdem Arena, Bursa Hayvanat Bahçesi, Bayrampaşa Şehir Parkı gibi yapılarda imzası bulunan Nuhoğlu İnşaat halihazırda İstanbul Fikirtepe’deki Yenitepe Kadıköy, İzmir Karabağlar’daki Yenitepe İzmir ve Çeşme’deki Marinera Çeşme projelerinde satışlara devam ediyordu. Bu projelerde toplamda 3 binden fazla daire ve ticari birim yer alıyor. Şirkete konkordato komiserlerinin atanması bekleniyor. (EKONOMİ SERVİSİ)

Kaynak
2 vatandaş konkordato ilan etti.
Ekonomik açıdan darboğaza giren vatandaşlar da artık teker teker şahıs konkordatosu ilan etmeye başladı. İlk kararlar Mersin Adliyesi ve Kuşadası'ndan geldi. Mersin'de Z.Ş. isimli şahıs, Kuşadası'nda ise M.Ş. konkordato ilan etti. Vatandaş konkordato ilan edince mahkeme bir serbest mali müşaviri komiser olarak atıyor.
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/1100243/ilk_kez_oldu__iki_vatandas_konkordato_ilan_etti.html
Hakkında
Konum: İstanbul,Kartal
Hakkımda:
46E10B51731947ECBC40745E9DD5E3EE.jpg
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 4.459
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 8.331
İkinci El Bölümü Mesajları: 242
Konularının görüntülenme sayısı: 165.020 (Bu ay: 653)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6.086 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.