M

Teğmen
05 Nisan 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 66 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar selam,

Üzerinde usb portu mevcut olan bir adet Airties 5650 modemim var. Bir harici diski modeme bağlı olarak uzun süredir kullanıyorum. Bildiğiniz gibi böylece diskim ağa bağlı oluyor. Evdeki pc'ler kapalı olsa dahi içindeki verilere ulaşabiliyorum. Ancak Airties 5650'nin Usb performansı biraz yavaş. Modeme bağlı harici diskteki dosyaları pc'me aktarmak istediğim zaman ağdan göndermek durumunda kaldığım için bir hayli bekliyorum. Modem, harici disk ve pc'm birbirine yakın ancak harici diski modemden çıkarıp pc'ye bağlamak istemiyorum.

Bir şekilde harici diskimi hem pc'ye usb'den bağlamak, hem de modeme bağlamak istiyorum. Aynı anda disk hem modeme, hem de pc'ye bağlı olursa harici diskten pc'ye veri aktarırken ağ üzerinden değil, normal usb'den aktaracağını ve dolayısıyla hızlı olacağını düşünüyorum. Bu şekilde harici hdd'yi hem modeme hem de pc'ye bağlamak için nasıl bir kabloya ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz ?

Not : Elimde alttaki resimdeki gibi bir y kablo var. Bu kabloyla hdd'yi hem modeme, hem pc'ye bağlayabiliyorum ancak pc hdd'yi görmüyor. Çünkü bildiğim kadarıyla bu tip kablolardaki bir çıkış sadece ekstra güç sağlıyor, başka bir işlevi yok.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaşlar selam,

Odama 39" - 40 " bir tv almak istiyorum. Tv sadece pc'ye bağlı oyun oynamak ve basit şekilde tv izlemek için kullanılacak.

Oyun oynamak için input lagi düşük bir tv istiyorum. Bu önemli.
Smart ve 3d olmasına gerek yok. Olmasa daha iyi hatta, daha uygun fiyatlı olur.

Tv izlerken de maç izleyeceğim.

Bana bu amaçlarla kullanılacak tv önerebilir misiniz ? Lütfen input lagi düşük diye plazma önermeyin, led tv istiyorum.

Bütçe meselesine gelirsek çok bütçem yok. 1200 - 1300 tl max. Daha altı olursa iyi olur. Zaten input lag harici özellikli bir tv istemiyorum.

Yardımcı olabilir misiniz ?
Konu yanlışlıkla açıldı. Modlar silebilir mi lütfen ? Kusura bakmayın.
Arkadaşlar selam,

Başlıktaki iki kulaklıktan birini alacağım. Creative x-fi gamer ses kartım olduğu için tactic 3d'nin ses kartı olması benim için önem arzetmiyor. Oyun oynayıp, müzik dinlemek için hangi kulaklığı alayım ?
Arkadaslar merhaba,

2-3 senedir memnuniyetle kullanmakta oldugum Phillips SHP 8500 kulakligim bozulunca kulaklik arayisina girmis bulunmaktayim. Creative sb 3d alpha ve sigma modellerini internetten inceledm ancak anladigim kadariyla bu kulakliklarn kendi ses kartlari var. Ben alacagm kulakligi Creative X fi xtreme gamer ses kartimla kullanacagm icin kendinden ses karti olan kulakliklara para vermek gereksiz sanirim.Bu sartlar altinda bana mikrofonlu olarak hangi kulakligi onerirsiniz? Butcem 100 Tl civari. Cok cok zorlarsam 150 Tl ye belki cikabilirim. Bu arada kulaklik oncelikle oyun (fps) daha sonra muzik agirlikli kullanilacak.Win 7 64 Bit kullaniyorum.
Yonlendirmelerinizi bekliyorum.
Selamlar.
Arkadaşlar selam,

İstanbul / Maltepe / Adatepe'de oturuyorum. Burada oturup uydunet kullanan arkadaş var mı ? Varsa memnun mu ? Pingler nasıl ?
Arkadaşlar selam.

Ttnet ile önemli problemlerim var :) (Kimin yokki) Hat değerlerim buna müsaade ettiği için (santrale 2-2,5 km kadar uzaktayım) Maximum 4 mb internet alabiliyorum. Hız probleminin yanında bir çok problem daha yaşıyorum ttnet ile ve artık bıkmış durumdayım ..

Mahallemizde Uydunet'de mevcut .. Uydunet'le ilgili benim merak ettiklerim şunlar :

1.) Uydunet'e geçsem ttnet ile aynı şekilde yine max. 4 mb hız mı alabilirim ? Yoksa 10 mb'lik tarifeye geçecek olsam 10 mb alma şansım var mı ? Yani aynı altyapıyı mı kullanıyor bunlar ?

2.) Online oyun oynuyorum..Ttnet'e göre genel olarak ping süreleri nasıl ?

3.) Evde 2 pc + telefon + media player'ı internete bağlı olarak kullanıyorum. Bunların Uydunet'le internete bağlanmaları konusunda ttnet'e göre bir fark var mı ? Yine aynı şekilde kullanabilirmiyim ?

4.) Son olarak İst. Maltepe / Adatepe taraflarında Uydunet kullanan arkadaşlar var mı ? Varsa memnunlar mı ?

Selamlar, teşekkürler.
Arkadaşlar selam,

Evimizde 2 tane desktop pc var. Bir tanesini ben, diğerini ise babam kullanmakta. Ben sürekli olarak online oyun oynarım (cod2 vb.) babam ise video izler, gazete okur vs.. tabi o bu işlemleri yaparken benim ping artar, zaman zaman internetim felç olur. Şimdi ben şöyle bir şey yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz ? Kendi pc'mi bu evin sw'i olarak düşünüp, babamın pc'sinin internete benim pc'den çıkmasını sağlamalıyım.Bu yöntemle modeme gelen ya da giden her byte'ın hangi pc'den, hangi programdan kullanıldığını görebilmek ve istediğim paketlere öncelik atamabilmek istiyorum.(Online oyun paketlerine öncelik verip, online oyunumun en az şekilde etkilenmesi gibi)

Bu 2 pc TP LİNK TD-W8591ND model wireless modem ile KABLOLU şekilde internete bağlı.

Neler yapmam gerektiği hususunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
Arkadaşlar selam.Yıllardır Cod2 online oynarım (arada da modern warfare2 online) ama artık sıkıldım.Battlefield'in çok methini duyuyorum bu aralar merak sardım ve bf serisinin en son oyununu orjinal olarak alıp oynamak istiyorum.
Ancak Bf serisinin en son oyunu hangisidir ? Bc2 mi ?Yoksa hangisi ?
Oyunu nasıl almak lazım ? Kutulu mu? yoksa steam'den mi ?Yoksa key mi almak lazım ? Aralarında ne fark var ? Açıkcası pek bilgim yok.Yönlendirebilirseniz sevinirim.
Bu arada oyunu yükledikten sonra en son dlc lerini ve yamalarını nereden indireceğim ? Nasıl olacak ? Hangisini indirmem lazım?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Arkadaşlar selam ..

2 aya yakın bir süredir Microsoft Sidewinder x4 klavye kullanıyorum .. Bildiğiniz gibi klavyenin 6x3=18 tane makro tuşu var .. Hiç elinde x4 ya da x6 makrosu olan varmı ? (iki klavyenin makroları da aynıdır,birbirlerinde kullanılır muhtemelen) Ya da hiç bu klavyelerin makrolarının indirilebileceği bir adres bilen var mı ? Bu klavyeler hakkında makrolarınız varsa bu başlık altında paylaşalım herkes yararlansın lütfen ..
Hakkında
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
#Alışverişlerim İçin Dükkanıma Bakabilirsiniz #
----------------------------------------------------------
#
Intel Corei7 920 # Gigabyte GA-X58 Ud3r # Patriot 3gb ddr3 1600mhz # Powercolor 1 gb Hd4870 # 1 tb Samsung 7200.11 # Creative X-Fi Xtreme Gamer # Samsung Dvd Writer # Nzxt Tempest # A4 Tech 755k # Sidewinder X4 # Samsung 226Bw # Creative Tactic 3d Alpha # Creative Gigaworks T3 Speaker # 32 gb Nexus 7 #
Hakkımda:
67616E64616C6638.gif67616E64616C6638.gif
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Benim Pc
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 39 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 511
İkinci El Bölümü Mesajları: 151
Konularının görüntülenme sayısı: 70.360 (Bu ay: 275)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 50 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.