Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.309
Cevap
147
Favori
460.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yazalı bayağı olmuş,düzeltinmi tvyi?

quote:

İlgin ve bilgiler için teşekkürler.

Rica ederim hocam,bu arada bloğunda bir tur attım

quote:

bu modeli nasıl güncelleyebilirim?
    vesteldriver'de seri no yu yazılınca yazılım çıkmıyor da.

Sevgili Ado'ya PM atarsan belki bulur yazılımını.

quote:

mb120 4k ile netflix açıp izleyen varmı acaba?

Gençler bu sorunun cevabını bilen,kullanan MB120 kartlı tv'si olan yokmu aranızda

EK:
    Ekler yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 19 Aralık 2016; 0:43:28 >

• Selam arkadaşlar,

Başıma öyle bir iş açtım ki... MB96 kartlı tvme bilinçsizce yazılım yükseltme başarısızlığımdan sonra full yazılım yüklemeye çalışırken hiç açılmaz hale getirdim.

Aslında şu an cevap aramıyorum, servise gönderdim bile çünkü tv hiç tepki vermiyor :) Benim gibi macera peşine düşecek arkadaşlara ders olsun!

Sağolsun teraspy çok yardımcı oldu ama iş işten geçtiği için tv hiçbir müdahaleyi kabul etmiyordu.

Bakalım servis ne diyecek, sonucu yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zyprox

mb120 4k ile netflix açıp izleyen varmı acaba?

Ben 50UB8300 ile 4K film izledim.
    Gayet güzel ve sorunsuz çalışıyor.
    Tv üzerindeki wifi ile izledim, modem ile arasinda 2 oda olmasına rağmen kesinti olmadan oynattı.
  • hydesigner kullanıcısına yanıt
    zamanında benimde bu tarz tecrübem olmuştu. Büyüklerimiz ne demiş; ÇALIŞIYORSA ELLEME...
  • teraspy kullanıcısına yanıt
    peki ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz
  • Arkadaşlar merhaba, ablamın nexon 39 inç televizyonu hiç açılmamaya başladı. televizyonu fişe taktıktan sonra kırmızı ledi yanıyor, sonra kumandadan açılış tuşuna bastığımızda cihazın kırmızı led ışığı açılır gibi oluyor ve ışık yanıp sönüyor. daha sonra ise ışık tamamen sönüyor. cihazın hangi model anakart vs kullandığını bilmiyorum. sadece elimde seri numarası var ve vestel tv driver sitesinden seri no ile sorgulattığımda hiçbirşey çıkmıyor. Ne yapmamı önerirsiniz acaba?

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

Seri nosu: 7141548 400433

ürün kodu ise: 10089683

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows 11 -- 19 Aralık 2016; 18:36:7 >

• Garantisi varsa direk servis çağır. Kendi kendine mi oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknokolik35 T kullanıcısına yanıt
    evet öyle oldu. garantisi bitmiş olabilir. araştırmam lazım. faturasını bulmam lazım.
  • yüklediğiniz resimde üretim tarihi şubat 2014 görünüyor garantisi bence de bitmiştir ...
    tv yanınızdaysa servis menüde ilk çalıştırma tarihi yazar, oradan da garantinin dolup dolmadığı anlaşılabilir (2 yıl geçmişse dolmuştur)...
  • hydesigner kullanıcısına yanıt
    İlk yüklemede yapılan hatadan sonra hata yapmaya devam etmen kötü olmuş,gerçi olan olmuş artık Umarım" beyfendi,kartınız yanmış" demezler
  • kadem444 K kullanıcısına yanıt
    Bana kalsa vesteldriver'e durumu belirten bir email at,paylaşımı güncellesinler
  • Eğer donanımsal bir hata yoksa,sorun yazılımsaldır,ve büyük ihtimal de yazılımsal görülüyor,tvnin seri nosunu sevgili Ado'ya PM ile bildirirsen belki yazılımı alabilirsin,çünkü anladığım kadarıyla kumanda faal durumda,tv de faal durumla,sadece boot edemiyor gibi görünüyor.Tabii yazılım full olmalı,yani bildik 3 dosyalı olandan
  • Sevgili ferhat121 PM ile sorduğun soruların cevapları :
    1.soruna cevap : Hayır olmaz,öyle birşey olsa 9090 model tvme neler yapmazdım ki
    2.soruna cevap : Farklı bir tv yazılımı asla yükleme.

EK:

Sevgili Ado zaten yazılmı vermiş,ve tvnin yeni yazılım yokmuş maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 23 Aralık 2016; 20:40:35 >
  • 47 PF9090 için YENİ KURULUMDA veya RESET ATTIKTAN SONRA GERİ GELEN KANALLAR:

Daha önce yapıldımı bilemiyorum,forumda yandex arama ile arattım fakat göremedim...
    Eskiden yeni yazılım atıldığında,biliyorsunuz kanal listemiz sıfırlanıyordu,mesela benim anlamadığım neden hala vestel tvlerde "AzerSpace1" uydusu bulunmaz,ben bu uyduyu da izliyorum,ve her yazılımda uyduyu tekrar KAYDEDİYORDUM,ve binbir zahmetle kanal listemi yüklüyordum.
    Bugün süper bir olayı icat ettim,yok yok icat etmedim tabii,şakaydı...
    Çok önceden tvden aldığım nvbloc dosyalarına hex editörle baktığımda tvdeki uyduların orada olduğunu gördüm,nvblock_0.bin,nvblock_4.bin ve nvblock_7.bin içindeler.Bu dosyayı yedekleyip, buradaki arapsat50yi azerspace yapıp tvye yolladım,binbir ümitle baktığımda hiç bir uydunun tvde görünmediğini ama kanalların çalıştığını gördüm.
    Birkaç deneme yaptıktan sonra tamamen uğraşmayı bırakıp,tvye reset attım (menü+4725+Diagnostic+factory reset),ardından tam uyduları eklerken aklıma geldi,tekrar reset attım ve elimdeki orjinal dosyaları tvye yolladım...
    Veeee,resetten sonra ilk defa uydu ayarlamadan,eklemeden,kanal arattırmadan veya yüklemeden son listem karşımda.
    Bunu tekrar reset atarak yeniden denedim,olumlu olunca size de haber vereyim dedim
    Bunu şöyle yapıyoruz :
    1-İlk önce güncel kanal listemizi yapıp sıralıyoruz(eğer yeni kanal eklemediyseniz yapmasanız da olur)
    2-Menü+7935 yapıp otel menü açıyoruz
    3-Otel menüden "USB'ye kopyala" gelip OK basıyoruz
    Aldığımız dosyaları pc,android,laptop ne kullanıyorsanız orada saklıyoruz.
    Eğer yeni yazılım yüklenecekse yüklüyoruz veya tvye reset atacaksak atıyoruz veya ilk kurulum yapacaksak yapıyoruz,ardından anten ayarına girmeden veya ayar yapmadan:
    1- Aldığımız CLONE00001 isimli klasörü usbye kopyalıyoruz
    2- menü+7935 yapıp otel menüyü açıyoruz
    3-Otel menüden "USB'den kopyala" gelip OK basıyoruz.
    4-Karşımıza gelen CLONE00001 üzerine gelip OK basıyoruz
    Veeee eski listemiz vede eklediğimiz uydumuz karşımızda .

Bende 47pf9090 var,ancak sanırım diğer modellerde de olur,denemek lazım,deneyen olupta yazarsa sevinirim.
    32SC7600 tv'de denendi,sonuç olumlu
    Nexon modeli bilemiyorum ama 48 inç tvde sonuç olumlu

EK:
    Yeniden düzenledim
    EK 2:
    cihaz ekledim
    EK 3:
    Video ekledim

Ben bu siteyi çok zor açıyorum,önce youtube'dan sandım,filmi sildim,link verdim ve denedim, yine de zor açıldı,sonra tekrar filmi yerine koydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 25 Aralık 2016; 18:59:1 >

muhtemelen kartla alakalı sıkıntı çıktı :) garantisi olduğu için kısmet diyorum artık.
    Bende de aynı ağırlık var, youtube'da video izlemek son günlerde eziyet haline geldi.. Ayrıca açıklayıcı bilgi için çok teşekkürler.. son derece faydalı ve gerekli bilgiler.. Ancak sanırım "AzerSpace1" uydusunu izlemek için ikinci bir LNB gerekiyor.. Çünkü bendeki uydu listesinde AzerSpace uydusu görünmüyor.. Acaba ikinci LNB takınca mı uydu listesinde görünecek..?
  • Rica ederim.

AzerSpace,uydu listesinde yok maalesef,2.ci lnb taksan bile görünmüyor,elle ekliyorsun listeye.Diyelim,yeni yazılım attın,hadiiii tekrar önce elle uyduyu ekliyorsun,arkasından frekansları ekliyorsun.Bende eklediğim youtubdan kaynaklanıyor sanıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 24 Aralık 2016; 17:30:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,

bende vestel 65 inc 8500 seri tv si var üzerinde digiturk play yüklü ama user name ve pass alanı yok ben digiturk üyeliğimi burda kullanamıyorum sadece bir kaç dizi ve film var başka hiç bişey yok.. tivibu gibi değil yani bunun nedeni nedir benmi bulamadım acaba.
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    quote:

unpop ;

Merhaba,

Digiturk'un websitesine göre online spor karşılaşması seyretmek için alacagınız digiturk smart tv paketini izleyebilmeniz icin televizyonunuzun Lg, Samsung, Arcelik, Beko ve Grundig markalı olması gerekiyor.

Yani televizonunuz smart dahi olsa abonelik satın aldıgınız digiturk play uygulamasını Vestel Smart Tv inizde kullanamıyorsunuz. Vestel smart tv lerde genelde kutularında Lig tv ya da digiturk play amblemleri oluyor ama

bunlardan anca eski maçları izliyebiliormussunuz, yeni abonelikleri desteklemiyor. Peki Vestel Tv lerde uygulama ya da kendi browserı üzerinden abonelikle digiturk playden maç izlememize imkan var mı ya da illa tv ye PC mi baglamamız gerekiyor.

Daha önce de bu sorulmuş ama cevap alamamış,gerçi benim bir fikrim yok bu konuda fakat,kendi sitelerinde sanki vestel tv desteği yok gibi görünüyor.Konuyla alakalı olanlardan kesin bir cevap gelir mutlaka.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

hım bu kötü olmuş umarım bişeyler olur umarım cevap buluruz.
  • 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.