Yarbay
13 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 190 (Bu ay: 0)
Gönderileri
quote:

Orijinalden alıntı: Klakson123

Hepimizin bildiği gibi enpara bankacılıkta güzel ilerliyor fakat eksik olan bir şey o da biz Windows Phone kullanıcılarını görmezden gelip uygulama geliştirmiş olmaması.
Eğer sizde enpara'dan vazgeçemeyip Windows Phone kullanıyorsanız bu kampanyayı imzalamaktan çekinmeyin.

Buradan Kampanyaya gidebilirsiniz.
https://www.change.org/p/enpara-com-windows-phone-i%C3%A7in-uygulama-geli%C5%9Ftirilmesini-istiyoruz
Arkadaşlar merhaba, malumunuz Nokia'nın, son dönemdeki haberlerden de bildiğimiz gibi, mobil cihaz bölümü Microsofta satıldı. Elop şöyle etti, Microsoft kumpas kurdu diyenlerin aksine ben bu satışın nokia için bir detoks süreci olacağına inanıyorum. çünkü zaten mobil bölüm durmadan zarar ediyordu, şirketin finansal olarak buna dayanacak gücü kalmamıştı. Ayrıca, nokianın kendi içerisinde yaşadığı organizasyon sorunları da vardı. Nokia'nın sayısı azınsamayacak şekildeki birçok projesi, yönetimdeki adamların işgüzarlığı yüzünden iptal edildi. İşte bugün daha yeni görüyoruz nokianın 2001 yılında tablet yaptığını, son anda vazgeçildiğini. Anssi Vanjoki,nokianın eski mobil bölüm başkanıyken ve ayrıca nokianın başkan yardımcısıyken ki bu kişi aynı zamanda n95in de yaratıcısıdır, demiştir ki Android'e geçmek kışları soğuk havada ısınmak için Finli çocukların pantolonlarına işemesine benziyor. Bu ve benzeri şekiilerde Nokia, daha samsung'un esamesi bile okunmazken Android'i seçmemiştir, symbian ısrarında devam etmiştir, ve meego olmadan maemo 6 ile yola devam edilmemiştir, ve kendisini microsoftun kollarına atmıştır. Microsoft ise nokianın kendisine koşulsuz bağlılığı karşısında maddi yardımlar yapmış ve Nokia ile daha yakın ilişki içerisine girmiştir. Microsoft'un en büyük hatası Windows Phone ismini seçmek olmuştur. Çünkü windows deyince insanlara bir antipatiklik vs geliyordu, daha yeni yeni bu kırılıyor. Örneğin microsoft bunu XBOX Phone yapsaydı adını hemen herkes atlardı, sırf xboxın sempatisi için diye düşünüyorum. Nokia'nın yönetim kademesinde mhendislerden gelen parlak fikirler hep gözardı ediliyordu Symbian kullanılırken. Peki şimdi nokianın mobil bölümünün satılması nasıl nokia'ya bir detoks, kendinden arınma süreci yaratabilir diye soruyorsunuz haklı olarak. Buna şöyle cevap verebilirim, bence herkesin yararına oldu bu anlaşma nasıl mı diye bakacak olursak:

1. Nokia'nın Mobil Bölümü, inanılmaz zarar ediyordu, bundan kurtuldu. hem yatırımcılar, yönetim kuruluna baskı yapıyorlardı, hem de maddi olarak bu yükü daha fazla taşımanın imkanı yoktu.

2. Microsoft, Nokia'nın mobil bölümünü satın alarak alıştığımız Nokia kalitesinin Microsoft güvencesi altında geleceğini gösterdi. Hem ürün ve servisler olarak hem de maddi olarak şirket kendini tehdit altında hissetmeyecekti. Microsoft'un böylesine cihaz üreten bir şirkete dönüşmesi gerekiyordu tıpkı apple gibi.

3. Haritalar hizmeti ve Nokia markasının 10 yılllık kullanım hakkını, bütün mobil ar-ge ve nokia çalışanlarını bünyesine katarak know-how gibi mobil sektördeki deneyimi bünyesine kattığı için Microsot.

4. DETOKS süreci: Nokia'nın hantallaşmış olan mobil cihaz biriminden kurtularak hem Haritalar-Navigasyon hizmeti, hem mobil ağ çözüm (baz istasyonu üreticisi olarak) hizmeti, hem de ar-ge ve patentlerini lisanslama şeklinde kar eden bölümlerinin hepsini elinde tutması ile karlı çıkan bir NOKIA

5. Birçoğumuz Microsoftun Lumia markası ile windows phone platformunda yoluna devam edeceğini NOKIAyı ise sadece Asha ve Nokia X olarak kullanacağından dolayı Microsoft'a tepkiliyiz. Ancak şöyle bir durum var, daha yeni çıkan bir habere nokia ismi microsoft, gelecek ürünlerde nokia ismini devam edecek. ilgili tweet nokia'nın resmi hesabından atıldı. Şöyle bir nokta var ama burada gelecek ürünlerimiz derken sadece tanıtımı yapılan ürünler mi olacak Lumia 930 ve 630 gibi yoksa diğer ürünlerde de olacak mı burası tam açıklığa kavuşmuş değil.

6. Detoks sürecinin sonucu ise: nokia bütün organizasyonel hantallıklarından ve mali yükümlülüklerden kurtuldu. Daha da önemlisi artık elinde sadece kar eden bölümler var. Bizi ilgilendireceğine inandığım kısmı ise anlaşmadan sonraki 30 ay boyunca NOKIA şirketi hiçbir şekilde mobil cihazlarla ilgili NOKIA markasını kullanamaz diyor. Bu da 31 aralık 2015 günü bitiyor. Yani Nokia isterse Nokia mobil cihaz olarak 2016dan itibaren yoluna devam edebilir. Ve yoluna istediği gibi devam edebilir. Belki Android'li bir seri görürüz, belki tizenli, belki sailfish jolla işletim sistemli, belki de windows phonelu bile olabilir! (windowsphone kısmı şu an için şakaydı, ama yine de kim bilir )

7. Detoks süreci olduğuna dair fikrimin oluşmasına sebep olan faktörlerden birisi de nokia'nın şirket ana sözleşmesi (code of conduct) değiştirmesi.misal şöyle bir kısım var, herhangibir çalışan yolunda gitmeyen birşeyler olduğunu sezinler ya da farkına varırsa üst yöneticilere erişme hakkına sahiptir. Bu da örneğin bir mühendisini herrengibir sorunla karşılaştığında üstüne gidebilmesi durumdur. Genelde şirketlerin verimlilik artışına neden olur.

Kaynaklarım:
1.http://www.winbeta.org/news/microsoft-use-nokia-brand-name-lumia-asha-and-nokia-x-lineup
2.http://www.forbes.com/sites/ewanspence/2013/09/05/could-we-see-a-finnish-smartphone-from-nokia-in-2016-jolla-sailfish-android/
3.http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/nokia-cannot-use-mobile-brand-post-microsoft-deal-until-2016-422340
4.http://www.zdnet.com/blog/hardware/nokia-using-android-like-peeing-in-your-pants-for-warmth-in-winter/9772
5.http://www.nokiapoweruser.com/2014/04/25/the-new-nokia-website-goes-up-enabling-mobility-invent-with-us-look-like-keywords/

Wpcentral'a yakın olan güvenilir kaynaklara göre Nokia Lumia 1520'nin at&t ile piyasaya çıkış tarihi 8 Kasım olacak. Daha önce evleaks'in belirttiği üzere 22 Ekim de ise cihazın tanıtılması bekleniyor. Cihazın kontratsız fiyatı ise 699$ olacak. 6 inçlik 1080p çözünürlüğündeki full hd ekran, 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik işlemci birimi, Windows Phone 8.0 GDR3 İşletim Sistemi, 32 gb kapasite, micro-sd kart desteği, 20 mpx PureView kamera, 2 gb ram, 3400 mah bataryaya sahip olması beklenen Nokia'nın gelmiş geçmiş en iyi cihazı olmaya aday olan Lumia 1520'nin 4 farklı renk seçeneği ile gelmesi bekleniyor.

Kaynak:http://www.wpcentral.com/att-nokia-lumia-1520-early-nov-699-contract-four-colors

edit: Kaynak eklendi.

edit2: Grafik işlemci modeli eklendi. Yokluğumda grafik işlemci sorusuna cevap Mr. H'ye teşekkür ederim. Ayrıca 22 Ekim tarihi kesin değildi, artık bu tarhi KESİNLEŞTİ. Windows Phone 8.0 GDR3 ile birlikte gelecek cihaz, ancak 8.1 ile gelse daha iyi olurdu diyenler olmuş, Windows Phone 8.1 güncellemesi çıkar çıkmaz, güncellemeyi alacak.

Kaynak:http://www.wpcentral.com/nokia-hold-event-october-22nd-reinvent-innovation-lumia-1520
Arkadaşlar çok önemli bir haber veriyorum. Daha önce Windows Phone 8'in destek süresi Microsoft tarafından 18 ay olarak belirlenmişti. Ancak bazı kullanıcılar tarafından bu süre 18 ay olarak algılanmıştı. Bu 18 aylık süre artık yok, evet yok yanlış okumadınız.

Çünkü Windows Phone 8 için destek süresi 18 ay değil, artık 36 ay oldu. Bu da 3 yıl yapıyor.

Ayrıca Wp8 için Enterprise Feature Pack ile iş sahasında da Windows Phone 8li telefonların kullanımını yaygınlaştıracak IT'ci Bilgi İşlemci arkadaşların işlerini kolaylaştıracak yenilikler geliyor.

Kaynak:http://www.wpcentral.com/microsoft-increases-windows-phone-support-lifecycle-and-teases-upcoming-enterprise-update

Kaynak 2:http://blogs.windows.com/windows_phone/b/windowsphone/archive/2013/07/10/making-windows-phone-an-even-better-choice-for-business.aspx RESMİ WINDOWS PHONE BLOGU
Arkadaşlar firefox 11 çıktı, bilgisayarıma indirdim kurdum, şu anda firefox hakkındaya tıklayınca " şu anda release güncelleme kanalındasınız" yazıyor.

İndirme linkleri:

Windows xp/vista/7 Türkçe Firefox için:http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/11.0-candidates/build1/win32/tr/Firefox%20Setup%2011.0.exe

Linux x86/64 Türkçe Firefox için:http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/11.0-candidates/build1/linux-x86_64/tr/firefox-11.0.tar.bz2

Linux i686 Türkçe Firefox için:http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/11.0-candidates/build1/linux-i686/tr/firefox-11.0.tar.bz2edit: resim eklendi.
Nokia, N8in devamı olan modeli pazartesi tanıtabilir!

http://www.gsmarena.com/nokia_teases_pureview_monster_cameraphone_on_video-news-3865.phpDaha fazla yazmama gerek var mı bilmiyorum. Zaten özellikler pazartesi belli olur. Nokia Carla kullanması bekleniyor.
Arkadaşlar böyle birşey var mı? bu modele uyumlu vida seti arıyorum. ya da bu tür vida üreten satan yerler var mı?
Arkadaşlar bana windows 7 de açıp kendimi görebileceğim, resim çekip videomu kaydedebileceğim bir kamera programı lazım.

ubuntuda buna benzer olarak bir program vardı ve adı cheese idi.

ben tam olarak bu programın ayarında windows için yazılmış birşey arıyorum.

Ne tavsiye edersiniz?
Arkadaşlar vatan bilgisayarın internet sitesinden bir ürün sipariş ettim. sonra bununla ilgili aradığımda kimseye ulaşamıyorum. çağrı merkezi doğru düzgün arama alamıyor. kısacası ulaşılamıyor. acaba vatan bilgisayar iflas mı etti?
Arkadaşlar mc donaldsın gençturkcell ile yaptığı kampanya halen devam ediyor mu? Bu konuda bilginize başvuruyorum.
Hakkında
Forum İmzası:

Samsung Galaxy S10 Plus 128gb Prizma Yeşil
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 20 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 21 sa.
Mesaj Sayısı: 7.661
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 8.044
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 37.567 (Bu ay: 340)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.363 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.