Şimdi Ara

İ7 6700K Bir Ay Kullanmadan Yandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
2.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok garip bir durum aslında bakarsanız. Sebebi ne bilinmiyor. Yenisi gelince sorun tekrar ederse ne yapacağım bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • işlemci falan bozulmamış kardeş aynı şeyi bendede yaptı eski işlemcimdede yenisindede bir hata yapıyorum büyük ihtimal bi yerde eski işlemci i5 4690k yeni aldığım i5 6600k ikisindede bunun gibi hata aldım tüm herşeyini sıfırladım bilgisayarın sonra windowsu kurdum şuan çalışıyor çatır çatır sanmıyorum işlemcinin bozulacağini i7 6700k gibi bi işlemci bide hiç daha görmedim yüksek bir işlemci alıp bozulan çok çabuk windowsun hatası herhalde tüm içerikleri ve ayarları sıfırladıgımda sorun halloldu benim deneyebilirsin sende büyük ihtimal düzelicek diskteki herşeyi silsin tertemiz yapsın 2-3 saat sürüyor bunu yapması öyle bi kur windowsu bende çözülmüştü bu olay
  • quote:

Orijinalden alıntı: tripmaker

Verdiğiniz model de hemen hemen nero 3 ile aynı hocam.

Performans açısından evet aynı hemen hemen :) Ben ağırlık açısından dedim
  • Başka bişeydir o işlemci bozulmaz hocam bozulursa hiç calışmaz

• quote:

Merhabalar. Bilgisayar da müzik yapımı için bir sistem topladım aldığım parçalar aşağıda;

İşlemci: i7 6700k (345,05$)
    İşlemci Soğutucu: Akasa Nero 3 (32,96$)
    Anakart: Gigabyte Z170x-Gaming 7 (228,66$)
    Ekran Kartı: Gigabyte Gtx 560 Tİ (Elimde vardı)
    SSD: Samsung 750 EVO 250 GB (71,59$)
    Ram: Corsair 2x8 16GB 2666MHZ DDR4 (84,98$)
    Kasa: Aerocool Gt-s Black Edition (690TL)
    Aerocool 200mm Red LED Fan: (50TL)

Bilgisayar da Cubase, Adobe After Effects, Adobe Photoshop, Sony Vegas gibi programlar kullanıyorum genelde. Bir de olur da sıkılırsam kafa dağıtmak için Flat Out araba yarışı vardı. 15-20 gün kullandım bu sistemi (overclock yapmadan). Bir sabah bilgisayarı açtığımda Windows 8.1'in mavi ekranı ile karşılaştım. Ve masaüstüne bir daha erişebilme şansım olmadı. Bilgisayarı aldığım yere götürdüm sorun Anakartta garantiye gönderiyorum dedi hiç ihtimal vermedim kendimce Gigabyte anakart boru mu 1000 lira saydık üstelik. Daha sonra 1 ay bekledik gigabyte yetkilileri anakart sağlam Windows 10 kurun hatta demişler. Bilgisayarcı aradı beni kardeşim anakartta değilmiş sorun işlemcideymiş başka makinede denedim aynı sorunu verdi dedi ve sonuna da ekledi 20 yıllık bilgisayarcıyım böyle arıza görmedim diye. Anlayacağınız i7 6700k bozuldu millet sebebi nedir anlamadı kimse. Değişim olacakmış yenisi ile. Hatanın ekran görüntüsünü aşağıya koyuyorum. Bilgisayar açılırken anakartın isminin yazdığı ekranda donup kalıyor öylece.

HATA:
    Machine Check Exception ve Whea Uncorrectable Error Hatası

Fikir olması açısından buraya yazdım. Sorun hakkında bilgisi olanlar yazabilir.

İ7 6700K Bir Ay Kullanmadan Yandı

Internet bağlantısı kablosuz mu? Yani kasada kablosuz bağlantı için usb (mini) takılı mı? Eğer öyleyse onu kasadan çıkartıp aç pc'yi bakalım olacak mı. Olursa sonra kablosuz için sürücüyü yüklersin. Ne alakası var dersen bana olmuştu böyle.

• tripmaker kullanıcısına yanıt
    tamam bu not et gelecek yaza görüşürüz
  • Bugun rx480 aldim taktim win10 sürekli farklı hatalarda mavi ekran hatası verdi. Bi formatlayim dedim ayni hatalar format ekranı açılmadı. Biosu orjinal ayarlarina yukledim pc de açıldı formatta attım. Bilgin olsun

• Ayrıca bendede gaming 7 ve 6700k var

• Bendede buna benzer bir problem olmustu islemciyi ilk aldigimda ama hem anakarti hem islemciyi servise vermistim ikiside ayni zamanda geldi garantiden ikiside degisim yapilmisti sorun hangisinden kaynaklandigini bulamamistim ama degisimden sonra sorunum tamamen cozuldu

• selam, benimde i7 6700k işlemcimin kutusundaki sealed factory bandı açık geldi yani kutu açılmış önceden, değişim istemelimiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: konfigürasyonborusu

quote:

Merhabalar. Bilgisayar da müzik yapımı için bir sistem topladım aldığım parçalar aşağıda;

İşlemci: i7 6700k (345,05$)
    İşlemci Soğutucu: Akasa Nero 3 (32,96$)
    Anakart: Gigabyte Z170x-Gaming 7 (228,66$)
    Ekran Kartı: Gigabyte Gtx 560 Tİ (Elimde vardı)
    SSD: Samsung 750 EVO 250 GB (71,59$)
    Ram: Corsair 2x8 16GB 2666MHZ DDR4 (84,98$)
    Kasa: Aerocool Gt-s Black Edition (690TL)
    Aerocool 200mm Red LED Fan: (50TL)

Bilgisayar da Cubase, Adobe After Effects, Adobe Photoshop, Sony Vegas gibi programlar kullanıyorum genelde. Bir de olur da sıkılırsam kafa dağıtmak için Flat Out araba yarışı vardı. 15-20 gün kullandım bu sistemi (overclock yapmadan). Bir sabah bilgisayarı açtığımda Windows 8.1'in mavi ekranı ile karşılaştım. Ve masaüstüne bir daha erişebilme şansım olmadı. Bilgisayarı aldığım yere götürdüm sorun Anakartta garantiye gönderiyorum dedi hiç ihtimal vermedim kendimce Gigabyte anakart boru mu 1000 lira saydık üstelik. Daha sonra 1 ay bekledik gigabyte yetkilileri anakart sağlam Windows 10 kurun hatta demişler. Bilgisayarcı aradı beni kardeşim anakartta değilmiş sorun işlemcideymiş başka makinede denedim aynı sorunu verdi dedi ve sonuna da ekledi 20 yıllık bilgisayarcıyım böyle arıza görmedim diye. Anlayacağınız i7 6700k bozuldu millet sebebi nedir anlamadı kimse. Değişim olacakmış yenisi ile. Hatanın ekran görüntüsünü aşağıya koyuyorum. Bilgisayar açılırken anakartın isminin yazdığı ekranda donup kalıyor öylece.

HATA:
    Machine Check Exception ve Whea Uncorrectable Error Hatası

Fikir olması açısından buraya yazdım. Sorun hakkında bilgisi olanlar yazabilir.

İ7 6700K Bir Ay Kullanmadan Yandı

Internet bağlantısı kablosuz mu? Yani kasada kablosuz bağlantı için usb (mini) takılı mı? Eğer öyleyse onu kasadan çıkartıp aç pc'yi bakalım olacak mı. Olursa sonra kablosuz için sürücüyü yüklersin. Ne alakası var dersen bana olmuştu böyle.

Hayır kablo ile bağlanıyorum bütün kabloları çekip çalıştırdığımda hata devam ediyordu.

quote:

Orijinalden alıntı: Swat123456789

işlemci falan bozulmamış kardeş aynı şeyi bendede yaptı eski işlemcimdede yenisindede bir hata yapıyorum büyük ihtimal bi yerde eski işlemci i5 4690k yeni aldığım i5 6600k ikisindede bunun gibi hata aldım tüm herşeyini sıfırladım bilgisayarın sonra windowsu kurdum şuan çalışıyor çatır çatır sanmıyorum işlemcinin bozulacağini i7 6700k gibi bi işlemci bide hiç daha görmedim yüksek bir işlemci alıp bozulan çok çabuk windowsun hatası herhalde tüm içerikleri ve ayarları sıfırladıgımda sorun halloldu benim deneyebilirsin sende büyük ihtimal düzelicek diskteki herşeyi silsin tertemiz yapsın 2-3 saat sürüyor bunu yapması öyle bi kur windowsu bende çözülmüştü bu olay

Bilgisayarı açar açmaz anakart markasını gösterdiği ekranda donup kalıyor malesef. Bios pilini çıkarıp taktım biosu resetledim değişiklik olmadı malesef.

quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

Bendede buna benzer bir problem olmustu islemciyi ilk aldigimda ama hem anakarti hem islemciyi servise vermistim ikiside ayni zamanda geldi garantiden ikiside degisim yapilmisti sorun hangisinden kaynaklandigini bulamamistim ama degisimden sonra sorunum tamamen cozuldu

Sizin ki daha garip bir durum olmuş ikisininde değiştirilmesi tuhaf.

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimrt27

Bugun rx480 aldim taktim win10 sürekli farklı hatalarda mavi ekran hatası verdi. Bi formatlayim dedim ayni hatalar format ekranı açılmadı. Biosu orjinal ayarlarina yukledim pc de açıldı formatta attım. Bilgin olsun

Benim sorunum biraz farklı sanırım. Biosa girebiliyorum sadece oradada yapılması gereken her şeyi yaptım yani sıfırladım ama işe yaramadı. İşlemci değişime gitti bakalım gelince sonuç ne olacak. Beni üzen bilgisayarı hiç kullanamamak. Anakartın yanlış teşhis sonucu boşu boşuna o kadar yol kat ederek garantiye gitmesi. Ve kasanın bir buçuk aydır bilgisayarcıda yatıyor olması. Pc çalışsa bile aynı hevesle kullanacağımı sanmıyorum. İnşallah kimsenin başına gelmez bu durum. Tamamen şans işi sanırım. Bilgisayarı kendim toplamıştım 1151 soket i7 tabanlı ddr4 sistem tercihimdi anakartı işlemciyi rami falan kendim seçtim acaba parçalar mı uyuşmadı bilmiyorum. Keşke bir bilene sorarak toplasaydım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tripmaker -- 7 Ekim 2016; 21:26:47 >

• Kullandıgım syklale 6500 işlemcim mavi ekran hatası vermekte wındows açılır açılmaz sistem mavi ekrana dusuyor hatta format cekıp wındowsu kurarken yüzde 37 de hata verip kurdurmuyor speed steni kapatınca mavi ekran sorunu ortadan kalkmakta anakart ram dısk e.kartı farklı urunlerle denenmesıne rağmen mavi ekran vermeye devam etti şuan vatan bılgısayara bıraktım sorunuda belırttım başkan ıslemcıyle deneyecekler sanırım bnm işlemcıde sorun speedstep acıkken makıne cakılıyor o.c yok ılk 4 ay sıkıntısız kullanmıstım sonradan oldu bır de psu denemedım sanırım oslemcıde sorun

• quote:

Orijinalden alıntı: webber

Kullandıgım syklale 6500 işlemcim mavi ekran hatası vermekte wındows açılır açılmaz sistem mavi ekrana dusuyor hatta format cekıp wındowsu kurarken yüzde 37 de hata verip kurdurmuyor speed steni kapatınca mavi ekran sorunu ortadan kalkmakta anakart ram dısk e.kartı farklı urunlerle denenmesıne rağmen mavi ekran vermeye devam etti şuan vatan bılgısayara bıraktım sorunuda belırttım başkan ıslemcıyle deneyecekler sanırım bnm işlemcıde sorun speedstep acıkken makıne cakılıyor o.c yok ılk 4 ay sıkıntısız kullanmıstım sonradan oldu bır de psu denemedım sanırım oslemcıde sorun

Benim sorunumu internette araştırırken bu konuya da denk gelmiştim. Speed Steni kapatmakta çok mantıksız bir durum olur. Nedir bu çektiğimiz anlamadım ki :)
  • Mavi ekran vermeyi omu kapatınca kesmişti ancak son günlerde kapalı olmasına rağmen enderde olsa tekrar mavi ekran almaya başladım verdim garantiye kesin anakart diyordum ben farklı anakartla kuruncada aldım işlemci büyük ihtimal başka parça kalmadı denenmedik sonucu yazarım

• Donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Birçok kişi bu sorunu yaşamış ve windows da açıklama yapmıştı ve yakında yeni bir güncelleme yayinlayacaklarmis.

• Ben de haber bekliyorum sonuçları yazarım. Büyük ihtimalle işlemciden kaynaklı.

• Klasiklesen skypake hatasi..

• Merhaba hocam,

i7 6700K Skylane kullanıcısı olarak işlemcimin sıcaklık probleminden dolayı bizzat INTEL Türkçe destek şeklinde ingiltereden aranmış biri olarak pek çok bilgi almış biri olarak + ek olarak bu forumdan yıllarca bu tarz şeyleri araştırarak size şöyle söyleyeyim.

Mantıken işlemci kaynaklı bir problem olsa o işlemci kesinlikle senin o bilgisayarı değil kullanmana açmana izin vermez.
    Sistemi kullanırken işlemci bazlı bilgisayar kitlenmeleri, mavi ekran vb bir çok durum sıcaklık, yanlış voltaj/overclock gibi durumlardan kaynaklanıyor hocam.

Yapmanız gereken şey çok basit INTEL'in bu tarz durumlar için çok basit bir çözümü var.

Intel® Processor Diagnostic Tool - Uygulamasını bilgisayarınıza yükleyip çalıştırıyorsunuz. Bu program ise işlemcinizi A-Z problemlerine karşı taramaya sokuyor. Hatta kendi kendine overclock yapıp bunuda test ediyor. Bu işlemin sonucunda işlemcinizin ne tür düzeyde çalıştığını size belirtiyor. Eğer ki ekranda ki tüm özellikler yeşil tik ile onay almış şekilde ise işlemciniz ile ilgili hiçbir problem yok. Sorun başka bir şeyden kaynaklı.

Böyle bir durumda ise size önerim direk INTEL ile iletişime geçmek çünkü şöyle bir çözümleri var. INTEL eğer kendi işlemcisi hatalı veya problemli ise sizin ile iletişime geçip gerekirse kapınıza kadar yeni işlemcinizi gönderiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: BR9

Merhaba hocam,

i7 6700K Skylane kullanıcısı olarak işlemcimin sıcaklık probleminden dolayı bizzat INTEL Türkçe destek şeklinde ingiltereden aranmış biri olarak pek çok bilgi almış biri olarak + ek olarak bu forumdan yıllarca bu tarz şeyleri araştırarak size şöyle söyleyeyim.

Mantıken işlemci kaynaklı bir problem olsa o işlemci kesinlikle senin o bilgisayarı değil kullanmana açmana izin vermez.
    Sistemi kullanırken işlemci bazlı bilgisayar kitlenmeleri, mavi ekran vb bir çok durum sıcaklık, yanlış voltaj/overclock gibi durumlardan kaynaklanıyor hocam.

Yapmanız gereken şey çok basit INTEL'in bu tarz durumlar için çok basit bir çözümü var.

Intel® Processor Diagnostic Tool - Uygulamasını bilgisayarınıza yükleyip çalıştırıyorsunuz. Bu program ise işlemcinizi A-Z problemlerine karşı taramaya sokuyor. Hatta kendi kendine overclock yapıp bunuda test ediyor. Bu işlemin sonucunda işlemcinizin ne tür düzeyde çalıştığını size belirtiyor. Eğer ki ekranda ki tüm özellikler yeşil tik ile onay almış şekilde ise işlemciniz ile ilgili hiçbir problem yok. Sorun başka bir şeyden kaynaklı.

Böyle bir durumda ise size önerim direk INTEL ile iletişime geçmek çünkü şöyle bir çözümleri var. INTEL eğer kendi işlemcisi hatalı veya problemli ise sizin ile iletişime geçip gerekirse kapınıza kadar yeni işlemcinizi gönderiyor.

Uzun uzun zahmet edip yazmışsınız teşekkürler. Önceki mesajlarda da dediğim gibi masaüstü gelmiyor nasıl program kurabilirim ki? Güç düğmesine basıyorum Anakartın markası yazıyor gigabyte falan ondan sonra donup kalıyor. Hiç bir işlem yapılmıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: kaptanedi

İşlemci bozulunca görüntü gelmez sistem hiç açılmaz bilgileri tamem yanlıştır. Yazılanları okudumda millet bol keseden sallamış. En son 6700k işlemcim bozuktu ve ramleri sadece 2 kanal okuyodu. Sistem standart ayarlarda sıkıntısız çalışıyordu. Oc yapınca veya arada kendi kendine mavi ekran veriyordu. Daha eski 2700k işlemcim ise standart voltajla mavi ekran verirdi ve voltajı arttırınca sıkıntısız çalışırdı. Sonuç olarak işlemci bozuk olabilir.

İşlemciyi değiştirip yenisini gönderdiler diyelim. Aynı sorun ile karşılaşmamak için ne yapmam lazım sizce? Diyelim aynı problemi tekrar yaşadım sürekli işlemci mi değiştireceğim ne olacak lütfen birileri bu konuda yardımcı olsun çok garip bir durum içerisindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tripmaker -- 8 Ekim 2016; 10:03:07 >

• anakarta bağlı olan bütün usb leri çıkartın öle dene

işletim sistemi iso yu piyasadan aldınsda,

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 her bilgisayara olarak indir dene...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.