Şimdi Ara

İ7 6700K Bir Ay Kullanmadan Yandı

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
100
Cevap
1
Favori
2.617
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> İ7 6700K Bir Ay Kullanmadan Yandı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1512 Mesaj
    Ulan 6700k alma arefesindeyim korktum şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Şimdilik bir problem yok gibi :)
    |
    |
    lazer__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Orijinalden alıntı: tripmaker

quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

quote:

Orijinalden alıntı: tripmaker

Bilgisayarcı aradı işlemcinin yandığını ve yenisinin geldiğini söyledi. Bilgisayar çalışıyormuş

İşlemci montaj ederken soğutucusunu tam temas ettirememişlerse bu yüzndende yanabilir.Zaten çok ince zarif bi işlemci 6700klar şaşırmadım.Onun dişinda tek bir sorun kalıyor oda psu dengesiz voltaj verirse oda yakabilir işlemci yada farklı bir bileşeni benimde ekran kartim yanmıştım psu yüzünden ordan biliyorum

Kesinlikle bundan dolayı olabilir. İşten çok iyi anlamayan biri montajını yapmıştı soğutucunun.

İşlemci değişti sıfırı ile ve bilgisayar sağlam bir şekilde çalışıyor. İnşallah aynı sorunu tekrar yaşamam. Yardımcı olup fikirlerini belirten herkese çok teşekkür ederim. İnşallah daha iyisi sizin olur.

Sorunun çözülmüşse ne ala. Seviniriz. Biz de inşAllah, Kaby-Lake bir sistem toplamayı düşünüyoruz.

Bu arada odan tarz olmuş, beğendim.

Çok teşekkür ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tripmaker -- 14 Haziran 2019; 12:53:24 >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    intel artık kaliteye önem vermiyor bükülen işlemci hikayesi bile kanıtı...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1260 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

intel artık kaliteye önem vermiyor bükülen işlemci hikayesi bile kanıtı...

Sırf bu yüzden Skylake sistem toplamaktan vazgeçtim. Kabylake bekliyorum. Umarım onda bu tip sorunlar olmaz. Ama madem bekliyorum, AMD ZEN'i de göreyim diyorum.
    Amd'nin performans anlamında İntel'i geçmesini beklemiyorum ama en azından biraz bile yakın olursalar tercihim Amd olacak!

AMD performans olarak pek farklı değil verdiğin paraya göre daha iyi F/P oranı demek...
    |
    |
    BalistikBomba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1260 Mesaj
    quote:

AMD performans olarak pek farklı değil verdiğin paraya göre daha iyi F/P oranı demek...

AMD'nin mimarisi bayağı eskidi ama. Yeni teknolojileri desteklemiyor oluşu bile şu aşamada AMD'nin en zayıf noktası, bu yüzden beklentim; Amd Zen'in yeni mimari yapısıyla -ki zaten modern teknolojileri destekleyecek- İntel'in az biraz gerisinde bile kalsa fiyat/performans oranı yüksek işlemciler yapıp İntel'in tekeline çomak sokmasıdır.
    Öyle böyle değil, İntel çok feci yoluyor gerçekten.

yav he he...
    eski eski sallama daha çıkmadan eski dediler yuh... şuan satılan işlemciler güncelleme gördü ilk çıktıkları halle satılmıyorlar... sırf çamur atmak için hikaye uydurmak buna denir...
    |
    |
  • Binbaşı
    1260 Mesaj
    quote:

yav he he...
    eski eski sallama daha çıkmadan eski dediler yuh... şuan satılan işlemciler güncelleme gördü ilk çıktıkları halle satılmıyorlar... sırf çamur atmak için hikaye uydurmak buna denir...

Yorumumdan AMD'ye çamur attığımı nasıl çıkardın ya? Daha başka sözüm yok.

İlk satırı okuyup mesajı sallamış :D
    |
    |
    |
    |
    İntel skylake sıkıntılı zaten.

|
    |
    sis 6326 8mb pci ,noname 32 mb riva tnt2 m64,3dfx voodoo 3 3500 16mb noname geforce2 mx400 128 bit 64mb,voodoo 5 5500 pci,his 128mb ATi Radeon 8500 LE,128mb leadtek ti 4400,128b 256 bit sapphire radeon 9800 pro@xt,128mb galaxy 6600gt agp,palit geforce 8800gt 512mb,512mb Palit Radeon HD 3850 ,512 mb powercolor ATI Radeon HD 4870, XFX 8800GTS 512 Alpha Dog Edition,2 gb powercolor 7870 ghz editon,Palit gts 250 512mb, 4gb Sapphire r9 290x, 2gb Zotac 750ti, 2gb msi gtx 950 o.c, gigabyte gtx 1070 g1, asus rx 460 dual, 8gb msi r9 390 gaming, 8gb sapphire pulse vega56
  • Uzaklaştırılmış 98826 gün cezanın, 98825 gün 20 saat 45 dakika kadarı kaldı.
    2 Not
    Konu efsane olmus. Tek tek buradaki ileri zekali cok bilmis arkadaslarin postlarindan bir kolaj calismasi yapilmali.

|
    |
    Bilgisayar halen çalışıyor şimdilik bir problem yok yeni işlemciyi taktıktan sonra. Ama After Effect ile çalışırken sıcaklık 50'yi buluyor. Sanırım soğutucuyu değiştirmek lazım. Akasa Nero 3 var şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tripmaker -- 24 Kasım 2016; 15:39:23 >
    |
    |

yaw birazcık aklınızı kullansanız fetö olduğunu anlayacaksınız

fetödür fetö

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    İşlemci bozuk olsa hiçbir tepki alamazsın. Bılgısayarcılara guvenme sorun ıslemcıden kaynaklı degıl. Bu sorunla ben SpeedFan programını acınca bazen karsılasıyordum. Kapanıp acılınca sorun kalmıyor. Islemcıde sorun yok buyuk ıhtımal. Garantıye gonder. Ha Baska İşlemciyle Denedın Duzelldıyse O zaman Is Baska. Demekkı Islemcı Uçmuş :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BYGURSEL58 -- 24 Kasım 2016; 16:34:7 >
    |
    |
    Zalman Z3 Plus / İntel(R) Core İ5 4440 6MB Cache 3.10 Ghz Turbo Boost 3.30 Ghz LGA1150 İşlemci / Asus H81M-D Anakart / MSI Nvidia GeForce GTX-1050 2GB GAMING X Ekran Kartı / 2x4 Kingston HyperX Genesis 4GB CL-9 1333 Mhz DDR3 Ram / Kıngston HyperX Fury 4GB CL-10 1600 Mhz DDR3 Ram / Everest Black Platinum Series 460 Watt (400 Real Power) Power Supply / WD Purple 64 MB Cache İntelliPower 1 TB Sata 3 HDD / KINGSTON 120 GB V300 2.5 SATA 3.0 SSD / LG PLATRON W2243S Full HD Led Monitor / LG Super Multi Sata DVD-RAM / Platoon 4226 2 1 Ses Sistemi / Everest SGM X7 Gaming Mouse

NVIDIA PASCAL Serisi Kullananlar Kulübü ©
  • Binbaşı
    1273 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

Arızalı olan işlemci işte. Adam işlemciyi değişince düzelmiş. Neyin kafasını yaşıyorsunuz?
    İntel skylake sıkıntılı zaten.

Kaç tane skylake kullandın kardes ?
    |
    |
    Zalman Z3 Plus / İntel(R) Core İ5 4440 6MB Cache 3.10 Ghz Turbo Boost 3.30 Ghz LGA1150 İşlemci / Asus H81M-D Anakart / MSI Nvidia GeForce GTX-1050 2GB GAMING X Ekran Kartı / 2x4 Kingston HyperX Genesis 4GB CL-9 1333 Mhz DDR3 Ram / Kıngston HyperX Fury 4GB CL-10 1600 Mhz DDR3 Ram / Everest Black Platinum Series 460 Watt (400 Real Power) Power Supply / WD Purple 64 MB Cache İntelliPower 1 TB Sata 3 HDD / KINGSTON 120 GB V300 2.5 SATA 3.0 SSD / LG PLATRON W2243S Full HD Led Monitor / LG Super Multi Sata DVD-RAM / Platoon 4226 2 1 Ses Sistemi / Everest SGM X7 Gaming Mouse

NVIDIA PASCAL Serisi Kullananlar Kulübü ©
  • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 12 dakika kadarı kaldı.
    2 Not
    Burada bazı arkadaşlar "işlemci bozuk olsa ekran gelmez" falan demiş. İşlemcilerin işleyişi benim çok akıl erdirebildiğim bir şey değil ancak işlemcilerin transistörlerden oluştuğunu biliyorum. Transistörlerin açık ya da kapalı olması 1 ya da sıfır değerinin elde edilmesini sağlıyor vs. vs. Şimdi Elimizdeki Skylake işlemcinin içerisindeki milyarlarca transistörden yalnızca bir tanesi üretim sürecinde işlemcinin üzerine bir toz partikülü ya da ne bileyim bir bakteri gelmesi sebebiyle bozuk bir şekilde doğarsa işlemci bu transistörü kullanmaya çalıştığında mavi ekran verecektir. Arkadaş 15-20 gün sistemi kullandığını belirtmiş bu sebeple işlemcinin Intel'den çıktığında bir arızası olmadığı teşhisini koyabiliriz. Yoğun kullanım da işlemcinin üretiminde kullanılan silikonun bir noktasının saf olmaması durumunda transistörlerin bozulmasına sebep olabilir. Örneğin arkadaşın CPU'sunun bir kısmı saflık derecesi standardın altında bir silikonla üretilmiş olabilir. Bu saflık derecesi düşük noktada bir adet transistörün yoğun yük sonrası bozulması, transistör önemli bir yerdeyse, mesela Cache, işlemcinin böyle işletim sistemine boot edememesine yol açar. Ben bunları biliyor muydum? Hayır. Merak ettim Google'a sordum İngilizce olarak Intel mühendislerinin falan yazdığı şeyleri inceledim ve bu cevabı yazdım. Selamlar.
    |
    |
    Ryzen 7 2700X@4,3 Ghz(1,4V) - EVGA CLC 280 - Cooler Master Master Gel Maker - Asus Crosshair VI Hero X370 - 8*2 GB Gskill Trident Z RGB 3200 CL14@3200 CL12 - Saphire RX 580 Nitro 8GB - Samsung EVO 970 500 GB NVME SSD - Samsung EVO 850 500GB SSD - Radeon R7 240 GB SSD - EVGA Supernova G2 650W - Rampage Imposing Rainbow RGB Kasa

• Yarbay
    3283 Mesaj
    Çok ilginç yorumlar var gerçekten bazı yorumlar inanılır gibi değil..
    Sorunun işlemciden olduğu gayet açık bir şekilde ortaya çıkmış.bunun üzerine uzatılacak bir durum yok.
    Fakat i7 6700k'da böyle sorun yaşandı diye her i7 6700k problemlidir demekte bir o kadar yanlıştır.
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.