Şimdi Ara

İ7 6700K Bir Ay Kullanmadan Yandı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
2.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: snop02

anakarta bağlı olan bütün usb leri çıkartın öle dene

işletim sistemi iso yu piyasadan aldınsda,

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 her bilgisayara olarak indir dene...

Usb kabloların hepsini çıkarıp denemiştim sorun aynen devam ediyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O hata mesajı genel olarak donanım hatalarından meydana gelir. Anakart, Ram, HDD, CPU, GPU gibi donanımlardan ortaya çıkabilir. Eğer işlemci, değişiminden sonra da aynı hata alınıyorsa yazılım sorunlarına da göz atmak gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

O hata mesajı genel olarak donanım hatalarından meydana gelir. Anakart, Ram, HDD, CPU, GPU gibi donanımlardan ortaya çıkabilir. Eğer işlemci, değişiminden sonra da aynı hata alınıyorsa yazılım sorunlarına da göz atmak gerekebilir.

Teşekkürler inşallah devam etmez sorun.

• quote:

Orijinalden alıntı: tripmaker

İşlemciyi değiştirip yenisini gönderdiler diyelim. Aynı sorun ile karşılaşmamak için ne yapmam lazım sizce? Diyelim aynı problemi tekrar yaşadım sürekli işlemci mi değiştireceğim ne olacak lütfen birileri bu konuda yardımcı olsun çok garip bir durum içerisindeyim.

aynı sorun olmayacaktır emin olun o işlemci bozuk, yenisi geldiğinde sıkıntısız kullanırsınız sisteminizi

size tavsiyem bilgisayarcı arkadaşınızdan elinde var ise 1151p herhangi bir işlemci alıp sisteminize takip test etmeniz.
  • Başka işlemci denedik sorun yoktu hocam.

• Cok enteresan bir durum INTEL' den ne cevap gelicek acaba.
  • O cok bılen arkadaslara yazıyorum okusunlar bırseyler ogrensınler.

Islemcı bozulursa ekrana goruntu gelmez dıyenler halt etmısler.Intel ıslemcıler bozuldugu zaman komple bozulmuyor.Cekırdeklerınden bırısı yada en fazla ıkısı bozuluyor aynı anda.Ekrana goruntu gelıyor fakat ıslemcı dıger cekırdeklerı kullanmak ıstedıgınde mavı ekran verıyor.Cozum bıostan all cpu cores secenegını once 3 olmazsa 2 yapmak bu sayede masaüstü gelıyor tabı 3 cekırdek yada 2 cekırdek seklınde gelıyor.
    Su forumda ınsanları yanlıs bılgılendırmekten vazgecın.
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum sana.aynı şey benimde başıma geldi işlemci bozuldu ve cıkarıp başka bir işlemci taktım aynı sisteme hiçbir problem çıkarmadan çalıştı. Kendi işlemcimi akrabamın pc ye taktım çalışmadı.mahallesindeki pc tamircisi işlemci bozulurmu ya filan saçmaladı ama işlemci de bozuluyormuş.Bizim forumdaki çok zeki arkadaşlar çok zeki olduklarından işde işlemci bozuk olsa ekrana görüntü gelmez diye zekiliğini konuşturuyor ama sorsan başına daha önce böyle bir olay gelmemiş boş keseden atıyor. Deli oluyorum şu tiplere çok biliyormuş gibi birde yazıyor. Elimde aynı arkadaşın dediği gibi 2500k mevcut bozuk işlemci.

• 6700k islemcim var 1 ay kadar once goruntu gelmemeye basladi sistemde sorun ise 8 gb lik tek ramim var slotu degistirince calisti birdahada karismadim sisteme

Baska bir arkadasin bu forumda ayni sorunla karsilasmis cpu yu cikarip temizlemek istediginde bir toz parcasinin kaldigini gorup temizlemis sorun ortadan kalkmis bir deneyin derim bende denicem uygun bir zamanda

• işlemci bozuk falan olamaz sorunu başka yerde arayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

işlemci bozuk falan olamaz sorunu başka yerde arayın

Neden bozuk olamaz hocam? Detaylı anlatırsanız engin bilgilerinizden faydalanalım. Başka işlemci takıp deneyince çalışıyor sistem.

• sorun ram veya harddisk hatası gibi duruyor. başka ramler ile deneyin. yine yaparsa başka hdd ile deneyin. işlemci son çare.

• noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
    Hepsi denendi hocam.

• Sorun işlemciden değil.
    Yeni işlemci ile sistem kurulduğunda sorun olmayacak.
    Ama yinede eski işlemcinin bozuk olduğunu düşünmüyorum.
  • iyi de arkadaş zaten başka işlemci ile denemiş ve de sistem açılmış demek ki kendi işlemcisi bozuk ben mi yanlış anladım.
  • Islemcide oc varsa kapatin biosu default hale getirin. Ramleri sokup Turk usulu ufleyin sisteme oyle takin. Bu tip sorunlar genelde ram kaynakli oluyor. Bende oyle olmustu en azindan. 2 ram varsa kombinasyonlari deneyin once biri takili kalsn sonra digeri sonra ikisi birden sonra yerlerini degstirin filan.

Format atilmadiysaniz temiz bir format atin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemcide sorun olsa sistem açılmaz mı Eksik pin olsa dahi açılabilir yalan yanlış bilgiler verilmiş.
  • islemcide birsey yok sapa saglam windows'da sıkıntı var bendede oyle seyler oluyor.

• Şurda bildiğini sanan ne kadar cahil var yahu hala adam işlemcide problem yok windows yükle veya başka şeylerde ara problemi diyor cidden komiksiniz başka bişey değil. Ulan işlemci bozuksa pc acılırda ekranada görüntüde gelir oranızdan buranızdan atmayın

• İşlemcide sorun olsa hiç görüntü alamazsın ramlardan kaynaklanır genellikle. Bence bütün bilgisayarcılara güvenme sanmıyorum ki o işlemci garantiden değişip gelecek.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.