Şimdi Ara

Hz.Muhammed biyografi önerisi (En tarafsız olanı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
2.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet İslam dininin peygamberi için en tarafsız biyografi hangisidir ?
    Bakın tarafsız. Tarih biliminin konusu olan biyografiyi kastediyorum.
    Siyer değil.

• anlaşılmaz bir mesaj nesini anlamıyorsunuz diyeceksiniz
    varsa siz sorandan başka izah etsin tarafsız ne demek
    yalan dolan dolu ve kayıran bir peygamber hayatı mı var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nascimento -- 26 Nisan 2017; 8:52:39 >
  • Taraflı mı tarafsız mı olduğunu bilmiyorum, bir arkadaşımın hediyesi olarak okuma listeme girmiş olan bir kitap var. Belki tam olarak istediğinizi karşılamayabilir ancak aklınızda bulunsun yine de. Araştırmak isteyebilirsiniz.

Carl W. Ernst - Hz. Muhammed'in Yolunda
  • Tarafsızı sen belirlersin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ceyyn kullanıcısına yanıt
    demek kahramanlık öykülerinden öteye geçmezler öyle mi?
    ay üzerindeki yarık hattı bir araştır öyle konuşalım.
  • Ceyyn kullanıcısına yanıt
    Delta II uydu değil, yük fırlatma sistemi demişsiniz
    aslında karbon izleme uydusudur.

Hristiyan dünyası da islamın delillerini ortaya koymak için gayret edecek değil bilakis saklar.
    Arıca tonla doküman var neye inanmak istersen ona inanırsın, ben seni aydınlatamam Allah c.c. aydınlatsın
    azıcık google arama ile kimse alim olmaz.

Peygamberler mucizeleri olan kusursuz ahlaka ve kişiliğe sahip insanlardır
    İsa a.s da Musa a.s da benim kabul ettiğim hak peygamberlerdir herkesin kendi peygamberini kabul etmesi
    diğerlerini de yok sayması diye birşey olamaz. Kahramanlık öyküleri ifadeniz saygısızca, sıradan bir insan değil
    Hz. Ademin adına dua edip Allah c.c afvına mazhar olduğu islam dininin peygamberidir.

Hah birde
    bir peygamber hayatı tarihi yazacaksın mucizelerini yazmayacak işe gidip gelen evde ekmek bekleyen ailesine bakacak
    sıradan bir insan hayatı gibi kitap yazacaksın. Peygamberlik makamı ihsan edilmez evvelinden bile mucize haberlerle
    müjdelenmiş kişinin hayatını nasıl anlatacaksın?
    Süt annesinin evindeki yoksulluk ardından Hz Muhammed s.a.v bakımı ve evlerine gelen bereket bolluk meleklerin gelmesi.
    Yahudi bir gezginin bu çocuğu koruyun demesi, Rabbin müjdelediği peygamberdir o demesi bunları nereye koyacaksınız kitapta.
    Benzerleri Hz. İsa içinde elbette vardır Hz. İsa'nında mucizeleri vardır inkar edilemez onlarsız tarihini yazamazsınız.

Sorulan sorular ve yorumlar komik bile değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nascimento -- 27 Nisan 2017; 11:46:36 >

• Peygamberin yaşadığı yılda Kur an bile yazıya zar zor geçirilmiş.(yanlış bilmiyorsam Hz Osman zamanında tam olarak toplandı), bu nedenle edinilen bilgilerin tamamı kulaktan kulağa geçerek gelmiş(hadisler de dahil).
    her ne kadar tarafsızlık iddia edilsede ben bahsi geçen tarihler için tarafsız bir belge olacağına inanmıyorum.bırakın 600lü yılları, selçukluyu, osmanlıyı tarafsız anlatan kaç kitap var? sen kazıklı voyvoda dersin, öbürü osmanlıya karşı dik duruşun simgesi der :)
  • Böyle bir konu baltalama sekli yok tebrikler

İlla tartışma çıkarıcam diye zorlamissin ki bu tartışmanin yeri burası degil, buraya ilgili konu hakkında kitap önerisi almaya gelenin zamanını çalıyorsun.
    @Nascimento

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi --Abc -- 28 Nisan 2017; 2:37:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya siz ne yapıyorsunuz ? Adam güzelce beyanat vermiş gelmiş burada ne tartışıyorsunuz. Kitap forumu burası kitap tartışın edebi yön , tasvir tartışın nedir abi bu garez bu hazımsızlık biri laf atmış o buna laf atmış biraz şuraya saygılı kitap okuyan düşünen insanlar gelsin.
  • Martin Lings-Hz. Muhammed (sav)
  • Martin lings müslüman. Peygamberi hakkında kötü şeyler yazacak değil adam. Zaten günümüze ulaşan kaynaklar taraflı. Yazarda bunları kullanacak. Her türlü taraflı oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarıda Martin Lings söylenmiş. Tarafsız olmayacaktır tabii fakat en azından biraz daha biyografiye benzer eserlerdir diye düşünüyorum. Yine Karen Armstrong ve Montgomery Watt gibi isimlerin de benzer biyografileri var.

Bu konuda tarafsız bir kitap bulmanın pek olanağı olmadığı için olumlu ve olumsuz eserleri ayrı ayrı okuyabilirsiniz. Olumsuz eleştiri olarak da Turan Dursun, İlhan Arsel, Arif Tekin gibi isimlere başvurabilirsiniz.
  • Gerçek tarafsız bir kitap yok, eğer olsaydı kitabın ismini hz muhammed değil, islam peygamberi muhammed koyardı. Kime göre hazret, kimin hazreti? bak daha kapakta bile belli ediyor kendini taraf-tarafsızlık.
  • Hort olacak ama ben de böyle bir kitap arıyorum ancak bulamadım. Dini öğretilerden sıyrılmış, salt tarihi kaynaklara dayanan bi kitap bulamadım maalesef. Bulursanız yazarsanız sevinirim arkadaşlar
  • turker03 kullanıcısına yanıt
    Ira M. Lapidus Corci Zeydan Lesley Hazleton Bernard Lewis işinize yarar
  • Muhammed Hamidullah’ın İslam Peygamberi kitabını kesinlikle tavsiye ederim. Müslüman bir yazar olan Hamidullah batı entellektüellerine yönelik bir olarak yazdığı için kitabı elinden geldiğince onların anlayacağı şekilde anlatmıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhiteBlackie

Ira M. Lapidus Corci Zeydan Lesley Hazleton Bernard Lewis işinize yarar

Teşekkürler dostum, kitaplarını tarayacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.