Şimdi Ara

NİETZSCHE NEREDEN BAŞLANMALI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
19.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nietzsche daha önce hiç okumadım yeni başlayanlar hangi kitabından başlamalı daha iyi anlamak için?

• Nietzsche Kilit Fikirler diye bir kitap okumuştum ve gerçekten bilgilendiriciydi, direkt olarak eserlerine başlamak yerine böyle bir yol izleyebilirsin.

http://www.idefix.com/kitap/nietzsche-kilit-fikirler-roy-jackson/tanim.asp?sid=DRIM57UNU38PC4EJ0ZZ9
  • güncel
  • Nietzsche okumaya başlamak isteyenler genellikle en büyük hatası direkt olarak Böyle Buyurdu Zerdüşt yada bilinen kitaplarından okumaya başlamalarıdır.
    Sonra birşey anlamadıklarını ifade edip Nietzscheyi bilemiyorlar .Nietzsche okumak ve anlamak istiyorsanız benim tavsiyem ilk önce onun hayatını okuyun. Hakkında ve hayatı ile ilgili yazılan kitaplar var.Ünlü osmanlı anarşist ve nihilisti Baha Tevfik'in Nietzsche Yaşamı ve Felsefesi kitabını okuyabilirsiniz mesela.Aynı perspektifte görüşler olmasına gerek yok zıtta olabilir. Hayatı hakkında araştırma yaptıktan sonra Nietzsche okursanız kafanızda daha iyi şekillenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FucsioN

Nietzsche okumaya başlamak isteyenler genellikle en büyük hatası direkt olarak Böyle Buyurdu Zerdüşt yada bilinen kitaplarından okumaya başlamalarıdır.
    Sonra birşey anlamadıklarını ifade edip Nietzscheyi bilemiyorlar .Nietzsche okumak ve anlamak istiyorsanız benim tavsiyem ilk önce onun hayatını okuyun. Hakkında ve hayatı ile ilgili yazılan kitaplar var.Ünlü osmanlı anarşist ve nihilisti Baha Tevfik'in Nietzsche Yaşamı ve Felsefesi kitabını okuyabilirsiniz mesela.Aynı perspektifte görüşler olmasına gerek yok zıtta olabilir. Hayatı hakkında araştırma yaptıktan sonra Nietzsche okursanız kafanızda daha iyi şekillenir.

Ecco Homo'da Nietzsche otobiyografik olarak kendinden bahsediyor.
    Hayatını öğrenmek isteyenler en birinci elden bu yolla öğrenebilir.
    Putların Alacakaranlığı başlamak için fena değildir.

• Öncelikle hayatı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olman gerek. Ecce homo başlangıç için iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ozaman Ecco Homo dan başlıyorum zaten vikipedi'den de okudum hayatını.Ayrıca Ecco Homo hangi yayınevini önerirsiniz birkaç tane var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f0rester -- 27 Mart 2015; 20:22:12 >
  • nietzche okumak zordur, nietzche'yi yorumlayan akıcı yazarlardan başla bence. mesela irvin yalom-niçe ağladığında
  • quote:

Orijinalden alıntı: f0rester

Ozaman Ecco Homo dan başlıyorum zaten vikipedi'den de okudum hayatını.Ayrıca Ecco Homo hangi yayınevini önerirsiniz birkaç tane var ?

FelsefeKulübü yayınlarını öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.