Şimdi Ara

hyundai getz 1.5 vgt crdi yakit tuketimim yuksek mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar yeni aldigim 2007 model getz aracimi az yaksin diyerek aldim ancak yakit tuketimi ortalamam 6.7nin altina inmiyor ya cildiricam millet 5 litre 5.5 litre sehiricinden bahsediyor ben karisik 6.7 yapabiliyorum suana kadar 1000km kadar yol yaptim
    Ortalama yi nadil dusurebilirim neeeyi yanlid yspiyorum ilk dizel aracim deviri 1700 3000 araliginda kullabiyorum 2200 2500de vites atiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5,8 benim aracımın tüketimiydi tüketimimdi . 1,5 cdi 110 bg
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyus

5,8 benim aracımın tüketimiydi tüketimimdi . 1,5 cdi 110 bg

Benim aracim 82 yada 88 beygir olan 110 olan degil ama bu kadar fsrk olur mu ki

• Bizde 88 'lik vardi.Uzun yolda Cok rahat 4 litreleri görmesine rağmen s.ici 8-8.5 litreden aşağı hiç düşmüyordu.Tabi kısa mesafe, ve calistirip direk giderek bu degerler ortaya çıktı.
    1.5'lik ünite zaten asırı tasarruflu değil.Degerlerin Cok da fazla olduğunu düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz.

Bizde 88 'lik vardi.Uzun yolda Cok rahat 4 litreleri görmesine rağmen s.ici 8-8.5 litreden aşağı hiç düşmüyordu.Tabi kısa mesafe, ve calistirip direk giderek bu degerler ortaya çıktı.
    1.5'lik ünite zaten asırı tasarruflu değil.Degerlerin Cok da fazla olduğunu düşünmüyorum.

bende calıstırıp dırek yol alıyorum ama benım yaptıgım yol pek kısa degıl gungorenden sıslıye gıdıyorum genellıkle yok acık olursa 5. vites 110 120 arası gıdıyorum
    uzun yol daha deneyemedım bırde kiş oldugu için 0.5 fazla yaksa dıyorum 5.5 6ya dusurebilirsem yaza ıdeal benım ıcın yoksa yenı nesıl benzınlı araclar bundan az yakıyor ama onları almaya gucum yok malesef
  • Düzenli bakımını yaptırıyor musunuz? Filtreler temiz mi? Enjektörler temiz mi? Temiz yakıt alıyor musunuz? Arabanızda fazla yük var mı? Lastik basınçlarınız uygun mu? Bunların hepsi yakıtı etkileyen faktörler. Çevreyolunda 110-120 ile gitmeye göre 6.7 lt çok ama dur kalk, yoğun, trafiğe göre normal bir değer bence
  • Kışın normal bu değerler.

Yazın 5.5-6 litreye kadar düşer ki bu rakamda gayet normal.

Az yakarcıları kafana takarsan arabanı benzin döküp yakarsın.
  • 5,5 - 6,5 litre kullanıma göre değişiyo bende...tabi şehir içi değeri bu. şehir dışı 4,5-5,5 litre civarı...
  • Değerler normal sayılır benimde şuan 6.8 yalnız kış lastiğinin etkisi var,yazın uzun yolda 5, şehir içinde de 5.6 civarı idi.

Tabi araba 180.000 kilometreyi geçti motor da yorgun haliyle, en son 5 bin km önce yağını değiştirdim fakat mazot filtresine vs dokunmadım bir dahaki bakıma o da artık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.