Şimdi Ara

Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
3
Favori
23.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
399 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkürler ya..Biz hiç bilmiyorduk ,düşünmemişiz bunu.

Dalga geçer gibi yazdığı şeye bak adamın Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? 

• adaletsizliği bile savunacak kadar düşer mi insan? eğer insansa düşmez, parti trolüyse düşer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0zkanK. kullanıcısına yanıt
    Usta en uyduruk telefon bile asgari ücretle eş değer. Bu millet niye haketmiyor alt tarafı max 1000 dolarlık telefonu. Faturası neden vatandaşa kesiliyor. Diğer ülkelerin giderleri yok mu, Almanya mesela. Adamların telefon markası da yok halbuki ama almak isteyen alabiliyor. Vatandaşın parası yav. Bırakın alsın kaç yıllık ömründe. Yaşasın adam. O uyduruk telefonlar da daha çabuk bozulup daha çabuk değiştirilme ihtiyacı hissediliyor. Bu da arttırıyor o zaman . Bu cari açık hesabını ben mi yapacağım devlet mi? Ekonomiyi ben mi ayarlayacağım üstadım?

Not: serzenişim size değil, genele hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abdülhak Hamit Tarhan

Usta en uyduruk telefon bile asgari ücretle eş değer. Bu millet niye haketmiyor alt tarafı max 1000 dolarlık telefonu. Faturası neden vatandaşa kesiliyor. Diğer ülkelerin giderleri yok mu, Almanya mesela. Adamların telefon markası da yok halbuki ama almak isteyen alabiliyor. Vatandaşın parası yav. Bırakın alsın kaç yıllık ömründe. Yaşasın adam. O uyduruk telefonlar da daha çabuk bozulup daha çabuk değiştirilme ihtiyacı hissediliyor. Bu da arttırıyor o zaman . Bu cari açık hesabını ben mi yapacağım devlet mi? Ekonomiyi ben mi ayarlayacağım üstadım?

Not: serzenişim size değil, genele hocam.

Arkadaşım İyi hoş güzel konuşuyorsunda REAL GERÇEKLER var. Sanki Türk vatandaşlarına mustahak bu telefon fiyatı onların telefon neyine demişim gibi konuşuyorsun.

https://www.haberturk.com/yeni-nesil-akilli-cep-telefonlari-yeni-nakit-araci-oldu-1839882-ekonomi

Bak 2018 yılı verileri daha o zamanlar ekstra vergiler germenden ÖTV arttırılmadan Yurtdışı kayıt sistemi 1500-2000 TL lere çıkmadan önce. Yılda ortalama 13 milyon Telefon satılıyormuş bu ülkede. Belki 2-3 milyonda kaçak ithal geliyordur. Şimdi ülkede bazı dış politikadan ve kendi siyasi haklarını korumadan sıkıntılar oluyor ve dışarı giden İthal parayı kesmen lazım ne yapman gerekir =? Bir yetkili siyasetçi olsan ne ypardın. Yılda 13-15 milyon Telefon alışını azaltmak lazım demezmisin =? Şimdi bizimde çevremizde insanlar var. Iphone 5s ten 7 Plus hatta ilk 8 çıkana kadar. Türkiye'de neredeyse liseye giden çocuktan asgari ücretle çalışana kadar herkesde bir Iphone sevdası vardı. Her yıl ihtiyacı olsun olmasın alıyordu. Lise öğrencisinin neyine 8-10 bin TL lik Iphone veya asgari ücretle çalışan adam için. Benim en az 3-4 arkadaşım asgari ücretle çalışırken her sene Iphone alıyordular tarifeye ek. Bİzzat canlı şahidiyim içine kontör atamıyor faturasını ödeyemiyor belki ama IPHONE ABİ HAVASINI atacak.

( Sen şimdi bizim hakkımız yok mu diyecen tabii ki var ama şartlar imkanlar bu duruma getiriyor.)

• quote:

Orijinalden alıntı: 0zkanK.

Arkadaşım İyi hoş güzel konuşuyorsunda REAL GERÇEKLER var. Sanki Türk vatandaşlarına mustahak bu telefon fiyatı onların telefon neyine demişim gibi konuşuyorsun.

https://www.haberturk.com/yeni-nesil-akilli-cep-telefonlari-yeni-nakit-araci-oldu-1839882-ekonomi

Bak 2018 yılı verileri daha o zamanlar ekstra vergiler germenden ÖTV arttırılmadan Yurtdışı kayıt sistemi 1500-2000 TL lere çıkmadan önce. Yılda ortalama 13 milyon Telefon satılıyormuş bu ülkede. Belki 2-3 milyonda kaçak ithal geliyordur. Şimdi ülkede bazı dış politikadan ve kendi siyasi haklarını korumadan sıkıntılar oluyor ve dışarı giden İthal parayı kesmen lazım ne yapman gerekir =? Bir yetkili siyasetçi olsan ne ypardın. Yılda 13-15 milyon Telefon alışını azaltmak lazım demezmisin =? Şimdi bizimde çevremizde insanlar var. Iphone 5s ten 7 Plus hatta ilk 8 çıkana kadar. Türkiye'de neredeyse liseye giden çocuktan asgari ücretle çalışana kadar herkesde bir Iphone sevdası vardı. Her yıl ihtiyacı olsun olmasın alıyordu. Lise öğrencisinin neyine 8-10 bin TL lik Iphone veya asgari ücretle çalışan adam için. Benim en az 3-4 arkadaşım asgari ücretle çalışırken her sene Iphone alıyordular tarifeye ek. Bİzzat canlı şahidiyim içine kontör atamıyor faturasını ödeyemiyor belki ama IPHONE ABİ HAVASINI atacak.

( Sen şimdi bizim hakkımız yok mu diyecen tabii ki var ama şartlar imkanlar bu duruma getiriyor.)

Alıntıları Göster
    2013 5s bu seneden beri kullanıyorum, artık işi bitti siri beni tanımıyor %100 şarz 2 saat dayanmıyor.

Ve bu hafta se2020 alacam onuda minimum 7-8 sene kullanırım, senin dediğin vestel bu kadar süre gider mi?

Veya şuan 5s in yaşıtı note 2 s5 vs telefonlar hala kullanılıyormu?

Paran çoksa dediğin ucuz telefonları alırsın 6 ayda çöp olur sonra yine alırsın.

Herkes her sene telefon değiştirmesi beni bağlamaz, al sana örnek 5s 7 sene kullanıldı.

Boş yapma, çoğunluk umrumda değil.

Yerine 3 senede bir telefon satıp alma hakkı olsun üstü alım satım yapana giydirsinler bu fiyatları?

Ne dersin, sıkı mı?

• 0zkanK. kullanıcısına yanıt
    Yav bu adam alıyor da bunun borcuyla yaşıyor. Telefona para ödüyorsa başka giderinden kısıyor. He dengeliyor mu bilmiyorum. Yılda 13 milyon telefon alayı 5bin lira olsa 65milyar TL eder. 13 milyar $ (dolar o zaman 5 liraydı herhalde). Zaten vergisi cartı curtu düşünce daha da düşer muhtemelen bu gider. Bu kadar parayla sarsılıyorsak kapatalım dükkanı.

Artı olarak bizim derdimiz asgari ücretlinin alım gücü zaten burada. Bu fiyat onlara müstehak demişsiniz zaten . Yahu gelişmiş devletteki alabiliyorsa benim vatandaşım niye alamıyor. Bu adamın ondan aşağı kalır yanı ne?

Lisedeki çocuğun varsa parası alır çatır çutur kullanır. Önemli olan alabilmek zaten. Başkasının parasının bekçisi değiliz. Bize ne? Harcıyor adam, var demek ki. Yoksa da o düşünsün yav.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdülhak Hamit Tarhan -- 24 Ağustos 2020; 23:50:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Bu mesaj silindi.
    Offfff 😍🤤

• Çok fazla cari açığa sebep oluyor çünkü. Malum türk milleti olarak herşeyin en son modelini almayı vazife edinmişiz. Aldığı telefonun taksidi bitmeden yenisini alan sayısız insan var. İnsanlar aklını kaybetmiş gibi elektronik cihaz ve araba alıyor. Hükümet bugünü değil geleceği düşünerek hareket ediyor. İnsanlar biraz dursun durulsun düşüncesi var ama yok hala bizim millet vergiler kalksında daha fazla alalım derdinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NoyanDervis kullanıcısına yanıt
    geleceği düşünen, ülkeyi düşünen akp? yahu trollüğün bir adabı falan da mı yok? direk işkembe-i kübradan sallamak nedir? sizler silinip gideceksiniz, ilk seçimde umarım.

not: ben ona buna blok basarken seni niye es geçmişim bu arada. ilginç. blok koydum sana da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 25 Ağustos 2020; 0:57:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoyanDervis

Çok fazla cari açığa sebep oluyor çünkü. Malum türk milleti olarak herşeyin en son modelini almayı vazife edinmişiz. Aldığı telefonun taksidi bitmeden yenisini alan sayısız insan var. İnsanlar aklını kaybetmiş gibi elektronik cihaz ve araba alıyor. Hükümet bugünü değil geleceği düşünerek hareket ediyor. İnsanlar biraz dursun durulsun düşüncesi var ama yok hala bizim millet vergiler kalksında daha fazla alalım derdinde.

aha damlamış gene hollandalı

Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? 

şşşş bana bak la ; hala kıskanıyor mu len hollanda bizim 3.havalimanını he Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? 

korkuyorlar mı

gece havalimanının pistleri giriyor mu rüyalarına hollandanın söyle bakam

hollanda biteriz falan diyordu noldu bittiler mi de bakam hele

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 25 Ağustos 2020; 0:18:32 >

• Mayısın ortalarında 900 tl olan telefonların hepsi bi anda 1900 TL oldu bunun sebebi nedir %100 zam geldi bütün telefonlara, gene vergi felan mı çıkardılar başka bir sebeb mi var.

• Bu ülkede ucuz telefonlara bir gecede 1000 lira zam yapıldı kimsenin umrunda değil, bir de öğrenmişler vestel de vestel. Adam gibi telefon yapsın, uygun fiyata satsın alalım. Telefon alırken kimse işte bu Türk markası asla almam, yaşasın çinliler deyip xaiomi vs almıyor, kaliteye fiyata bakıyor. Sen burada gümrük vergisi vs ödeme gel ithal telefonla aynı fiyata ürün sat. Yurtdışında 120 euroya sattığın bulaşık makinesini trde 400-500 euroya çak sonra yerli milli zırvala.

• Aha biri daha damlamış hemen Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? 

• Tatlı parayı seviyor

vergi almak el tatlı ve kolay yol

• lazer__ kullanıcısına yanıt

Şu anda Kanal İstanbul yapılırsa biteriz diyorlarmış.Çok korkuyorlar çok..

• eyoruk E kullanıcısına yanıt

Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? Hükümetin cep telefonları ile alıp veremediği ne? 

• Ne kullanıyorsanız bende istiyorum :)

• 1500 TL de değil, 2020 yılı için İmei kayıt ücreti tam tamına 1838,70 TL. (Bu rakam bugünün dolar kuru ile 250 dolar yapıyo, yurtdışı telefon fiyatlarıyla kıyaslamayı sizlere bırakıyorum)

Erdoğan ve Albayrak ekonomide büyümeden falan bahsederken büyük ihtimalle vergilerdeki büyümeden bahsediyolar, baksanıza her bi vergi kol gibi diyecem ama ne kolu, çınar ağacı gövdesi gibi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.