Şimdi Ara

Honda Jazz yerine alınabilecek araçlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2012 model bir Jazz Fun'ım var 2011 sonunda aldığım. Esasen çok memnunum ama şu ana kadar hep 3-4 yılda bir araba değiştirdiğim için yine kurtlarım kaynamaya başladı. Jazz'ın da yeni modeli henüz yok ve gelecek modelde de otomatik vites olmayabilir deniliyor.

Açıkçası aynı sınıftaki diğer marka araçları pek beğenmiyorum, fakat bir üst seviyeden araçların benzin tüketimleri artacağından dizellerini almak daha mantıklı oluyor. Tabi C sınıfında bu donanımların aynısını ve Dizel olsun istediğimde uçuk fiyatlar çıkıyor.

-Benzin tüketimi zaten iyi olan bir araçtan yine de dizel'e (otomatik vites) geçmek mantıklı mıdır? CVT şanzımanı bırakmamalı mı yoksa?

-Bunu satıp üstüne 20-30bin gibi bir mebla koyup bir iki yıllık ikinci el Golf almaya değer mi?

-C sınıfı memnun olduğunuz daha uygun fiyatlı dizel otomatik araçlarınız neler? (Astra demeyin)

Kafam karıştı, yardım lütfen.
    Şimdiden teşekkürler.

• Jazz'ın yenisi gelecek ve otomatik de olacak. Yine CVT şanzıman kullanılıyor. Eylül'de gelecek deniyordu ama hala gelmedi. Bu yılın sonuna kadar gelir herhalde.

Jazz'ın iç hacmi ve kullanışlılığı hiçbir B sınıfı araçta yok. Ancak Golf alacaksanız değiştirmeniz mantıklı olur bence.
  • Jazz ın yerine turbo benzinli veya dizel hangi aracı alırsanız gidişinden memnun kalırsınız.fakat iç hacim ve görüş açısını Arayabilirsiniz.
    Jazz a ne kadar istiyorsunuz acaba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Citröen c5
  • Tüpe karşı değilseniz 1.6 amosferik toyota avensis öneririm.Dizelden daha ucuza yol alırsınız
  • Bütçe ne kadar? İç hacim ve kullanışlılık demiş bir arkadaş. Mercedes b180 düşünebilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elleme kalsın.jazzdan daha iyisini zor bulursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jazz sahibi olsam degistirmem cunku gercekten cok kullanisli bir araba.

Zamaninda esim icin Jazz Fun icin cok niyetlenip vazgecmistik, keske alsaymisiz diyorum.

Hem cok cok az yakiyor hemde cok kullanisli. Zaten sitede az kilometreli Jazz bulmakta cok cok zor.

Eger degistirecekseniz bile Golf, Focus gibi C segmenti araclar simdiye gore cok cok rahat ettirir sonucta segment farki var.

Butce sorunu yoksa Hb Civic'e bakmanizi oneririm bir cok noktada Civic HB kasa Golften ustun bir araba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar.Eski bir jazz kullanicisi olarak sizi c sinifi mpv araclari rahat ettirir diye dusunuyorum.Benim de kullandigim scenic,c4 picasso,5008 gibi bircok alternatif var.Bir coguda dizel+otomatik imkanini size sunuyor. Benim size tavsiyem, bu araclarin ikince elde epey deger kaybettigini gozonune alarak 1/2 yasinda modellere bakmaniz.Sifirlarinin donanimlari 100 bin TL civarinda ve bana gore cok pahali.
    Jazz`in kullanisliligindan sonra golf sizi tatmin etmez bana gore.
  • mesuthaksoy kullanıcısına yanıt
    Bütçe olarak 60 - 70 bine kadar çıkabilirim ama sanırım bu aracın dizeli yok ve benzin kullanımı çok ekonomik değil, yanılıyor muyum?
  • OnurD7 kullanıcısına yanıt
    Forumlarda otomatiği olmayacak gibi şeyler okumuştum, çok sevindim. Bu aralar servise 40bin bakımına gideceğim, geliş tarihini onlara da sorarım. Yurt dışı sitelerden gördüğüm kadarıyla yeni honda jazz (fit) sade görünümünü bırakmış biraz fazla sporlaşmış görünüyor gerçi ama, yine aynı donanımla gelecekse alırım. Gerçi eski Jazz'da da tek sevmediğim özellik dış görüntüsü. Eskiden birisi Jazz alacaksın ve bırakmakta zorlanacaksın dese inanmazdım.

Golf'leri eskiden beri severim, fakat bu aracı satıp üstüne 20 bin gibi bir para koysam ancak ikinci el comfortline oluyor hiçbir donanımı olmayan. Yine de golf için değer mi?
  • Bence aracınızın değerini bilin, günümüz standartları için tam bir nokta atışı otomobil. Ama illa değiştireceğim diyorsanız, yeni kasanın otomatiği olmasa da yine Jazz 2016 yı bekleyin.
  • mc33 M kullanıcısına yanıt
    Ben Jazz aldığım dönemde dizel otomatik Astrayı da denemiştim ve gidişinden hiç memnun kalmamıştım. O yüzden hangi aracı alırsam alayım Jazz'dan daha iyi bir sürüşü vardır diye düşünmüyorum. Bir de dediğiniz gibi koca aracın iç hacmi Jazz'dan kötüydü.

Satmayı henüz netleştirmediğim için de fiyatı da netleştirmedim açıkçası. Fakat internete baktığımda insanların uçuk fiyatlara sattıklarını görüyorum. 50bine satan var, ya da 100bin km araca sıfır gibi fiyat istiyor, insafsızlık.

Daha önce kullandığım eski de olmayan sözde iyi markalardan ikinci el bir arabaya neredeyse fiyatı kadar masraf etmiştim, o yüzden araç daha garanti kapsamındayken ve sorun çıkarmıyorken satmak bana mantıklı geliyor, karşılıklı win-win durumu için. O yüzden biraz da kurtlarım kaynamaya başladı.

40bin bakımına gideceğim bu ara, yeni jazz hakkında bilgi de alıp netleştiririm, o zaman tekrar yazarım ilgileniyorsanız.

• Golf'te kullanılan dsg şanzıman tam bir saatli bombadır. Ne zaman nerede ısınıp yolda kalacak belli değil. Dsg şanzımanlı bir araba ile uzun yola çıkıp aynı araçla dönebileceğinizin hiçbir garantisi yok. Sizin kullandığınız cvt şanzımanın keyfini de diğer şanzımanlarda bulamazsınız. Bir de jazz'ın iç mekan genişliğinin bazı c sınıfı araçlardan daha büyük olduğunu göz önüne alırsanız bence aracınızın kıymetini bilip bu yılın sonunda yeni kasa çıkmasını bekleyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jazz kalsin, Cvt'nin akiciligina ve konforuna, Jazz'in hacmine, islevselligi ve sorunsuzluguna alisan icin degistirmeye gercekten degmez, degisiklik icin Navigasyon-geri gorus kamerasi taktirabilirsiniz biraz daha guncel hissettirecektir. Yok ben illa degistireyim diyorsaniz ayni akiciligi ve bagaj harici ic hacmi bulabileceginiz yari yariya daha da az yakacak olan Yaris Hybrid'e bakabilirsiniz o da benzer algilari yasatacaktir. Ancak en iyisi Yeni Jazz'i ve hatta HRV'yi beklemek olacaktir.
  • supremum01 kullanıcısına yanıt
    Sağolun, ben de forumları okuyup insanların yana yakıla Jazz aradıklarını gördükçe vazgeçmeye başladım. Kıymetini bilememişim, kendisine gidip iç dış bakım ısmarlayacağım bugün. :)

Daha üst sınıf bir araca geçesim vardı ama bu donanımları da olsun dersem bütçeyi daha güçlendirmem gerekecek. Yeni Jazz kesin geliyorsa ona geçerim belki. Ya da golf için biraz daha beklerim bütçe için.

Bu arada şimdi Honda sitesine baktım da civic hb'in otomatik vitesi yok.
  • GerardoTorrado kullanıcısına yanıt
    Aslında Yaris Hybrid'i bir denemeyi düşünüyorum bayiye gidip. Yeni Yaris'lerin tarasımlarının Jazz'a benzetilmesi bu arada dikkat çekici. Hatta yeni Corsa'lar da hayli benziyor. Ve Corsa'ların dizel otomatikleri de çıkmış. Eskiden test sürüşü yaptığımda içleri oyuncak araba gibi gelmişti gerçi, ama yenilerini yine de merak ediyorum.

http://www.yenimodelarabalar.com/images/userfiles/optimized/Untitled-1-Recovered%20(9).png

http://www.otokokpit.com/wp-content/uploads/2014/07/2015-yeni-kasa-opel-corsa-7-1024x682.jpg

HRV'yi bilmiyorum yalnız, CRV'nin yeni modeli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sibelö -- 6 Eylül 2015; 14:39:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sibelö

Aslında Yaris Hybrid'i bir denemeyi düşünüyorum bayiye gidip. Yeni Yaris'lerin tarasımlarının Jazz'a benzetilmesi bu arada dikkat çekici. Hatta yeni Corsa'lar da hayli benziyor. Ve Corsa'ların dizel otomatikleri de çıkmış. Eskiden test sürüşü yaptığımda içleri oyuncak araba gibi gelmişti gerçi, ama yenilerini yine de merak ediyorum.

http://www.yenimodelarabalar.com/images/userfiles/optimized/Untitled-1-Recovered%20(9).png

http://www.otokokpit.com/wp-content/uploads/2014/07/2015-yeni-kasa-opel-corsa-7-1024x682.jpg

HRV'yi bilmiyorum yalnız, CRV'nin yeni modeli mi?

Mini MPV hissini Corsa'da bulamazsiniz ancak baska ozellikleri cezbedebilir tabi. Bu arada Yaris'in surus pozisyonu Jazz'a gore daha yuksek hatta neredeyse mini crossoverlar kadar var ancak bagaj biraz hayal kirikligi. Tabi test edin ama Jazz'i satmaya deger mi, mantiktan ziyade keyfi bir karar olur.

• sibelö S kullanıcısına yanıt
    HRV

• Orijinalden alıntı: GerardoTorrado

Mini MPV hissini Corsa'da bulamazsiniz ancak baska ozellikleri cezbedebilir tabi. Bu arada Yaris'in surus pozisyonu Jazz'a gore daha yuksek hatta neredeyse mini crossoverlar kadar var ancak bagaj biraz hayal kirikligi. Tabi test edin ama Jazz'i satmaya deger mi, mantiktan ziyade keyfi bir karar olur.

Haklısınız aslında. İlk mesajımda yazdığım gibi aynı segment diğer araçlar değil de daha büyük bir araca geçmek idi fikrim. Ne kadar donanımlı olursa olsun uzun yolda küçük araç oldugunu hissediyorsunuz. Ama her gün mü uzun yoldayım, hayır. Öte yandan haftanın birkaç günü tem'de tek yön 60-70 km yol yapıyorum. Jazz'da yine de bir yol gürültüsü var.
    Ama istediğim araçların da bütçeler biraz zorluyor ve bu zorlamaya da değeceğinden emin değilim.

Ona bakayım buna bakayım derken hoop kafa karıştı yine döndüm küçük araçlara. Neyse galiba bütçe açısından da, kullanım açısından da en iyisi yeni Jazz'ı beklemek. (ERTESİ GÜN ARACINI SATTI)

Sağolun, HRV de çok hoş ama pahalı olur bu.

Ya ben alıntı yapmayı niye beceremiyorummmm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sibelö -- 6 Eylül 2015; 15:20:19 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.