Şimdi Ara

Honda Civic ve Seat Leon Arasında Karar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ÖTV muaf araç alma arefesindeyim. Aklımızda iki araç var. Bunlardan birisi Seat Leon Style Plus 1.0 eTSI hafif hibrit ve diğeri Honda Civic Executive 1.6 eco LPG'li. Karar vermekte zorlanıyourz o nedenle yardımınıza ihtiyacımız var.

İkisi arasındaki farklar, Civic Exe'de deri koltuk döşeme, sunroof, koltuk ısıtma ve LPG gibi özellikler mevcut. Leonda ise 1.0 120 Beygir 200 NM tork ile beraber daha performanslı bir motor mevcutken civicten farklı olarak deri koltuk yok, sunroof ve koltuk ısıtma gibi özellikler yok. Ancak Leonda adaptif hız sabitleme, şerit takip, yorgunluk uyarı sistemi gibi seçenekler mevcut.

Bu araçların 5 sene sonraki ikinci el piyayasını da düşünerek, sizin tercihiniz ne olurdu?

Önerileriniz için teşekkür ederim.

• Her iki aracı da kullandım. Civic executuve eco vardı sattım şu an 1.0 TSİ leon kullanıyorum.

Leonun yalıtım, kalite, işlevsellik, klima olsun multimedya olsun kullanımı kesinlikle daha rahat. Sizin alacağınız leon için konuşuyorum sadece acc ve şerit takip bile araç aldırır bana bundan sonra uzun yolda aşırı kullanışlı. Leonun frenleri de bana daha iyi geldi. Servis noktasında da vag grubu daha avantajlı. Fiyat olsun garanti hususları olsun.

TSİ motor tüketim ve performans konusunda gerçekten çok iyi. MTV düşük, sessiz, sorunsuz çok güzel motor.

Civicte ise sürüş dinamikleri ve direksiyon tepkisi olarak çok iyi. Leondan spor sürüş bekleyen yanılır, boynu bükülür 😂 deri koltuk kimine göre avantaj ama bana göre değil. Koltuk ısıtma mevcut bu güzel özellik soğuk yerde yaşıyorsanız. Hacim olarak özellikle diz mesafesi civicte çok iyi. Civicte klima kullanmak yol bilgisayarı ayarlarını yapmak zulüm ve gösterdiği bilgiler yetersiz bana kalırsa.

Atmosferik motor pek iyi değil bence. Uzun yolda araba dolunca cvt şanzıman ile kafa ütülüyor. Eco seçeneği çok güzel ama şu sıkıntı var. LPG benim bulunduğum şehirde 5.15 benzini de indirimli 7.50 ye alıyorum. Aradaki fark için değmiyor. Kışın da yaktığı benzin cabası. Ben çok düşündüm leonu vereyim tekrar civic alayım diye ama Kars’ta görev yapıyorum yollar ciddi eğimli memlekete gidip gelirken kışın LPG ye geçmeden araba kullanıyor insanlar burada :)

İşin özü leon benim açımdan daha ağır basıyor seçenekler içinde. Atladığım bir nokta varsa merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.
  • Al civic honda altin degerinde piyasasi var. Maaşta onemli benzinli arabanin 1.2 sine bile guc yetmiyor binmeye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 sene sonraki piyasayı düşünüyorsanız leon alın. Civic'in yeni kasası geliyor eli kulağında. Arabayı alır almaz eski kasa statüsüne düşecek. Bir de turbo benzin dururken lpg ile uğraşılır mı hocam ya lpg dediğin gariban şahin kartal yakıtıdır sıfır araçta ne lpg'si.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 5 seneye kim öle kim kala. tahmin yapmak zor ancak siz 5 sene boyunca bineceğiniz için güncel tasarım seçmenizi öneririm. leon, civic e göre daha modern. yeni makyajlandı. civic in yeni kasası çıktı artık şuan satılan civicler eskidi. lpg nin de avantajı kalmadı şuanda. ben olsam turbo benzinli hafif hibrit leon alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 23 Ağustos 2021; 10:50:41 >
  • Her iki aracı da kullandım. Civic executuve eco vardı sattım şu an 1.0 TSİ leon kullanıyorum.

Leonun yalıtım, kalite, işlevsellik, klima olsun multimedya olsun kullanımı kesinlikle daha rahat. Sizin alacağınız leon için konuşuyorum sadece acc ve şerit takip bile araç aldırır bana bundan sonra uzun yolda aşırı kullanışlı. Leonun frenleri de bana daha iyi geldi. Servis noktasında da vag grubu daha avantajlı. Fiyat olsun garanti hususları olsun.

TSİ motor tüketim ve performans konusunda gerçekten çok iyi. MTV düşük, sessiz, sorunsuz çok güzel motor.

Civicte ise sürüş dinamikleri ve direksiyon tepkisi olarak çok iyi. Leondan spor sürüş bekleyen yanılır, boynu bükülür 😂 deri koltuk kimine göre avantaj ama bana göre değil. Koltuk ısıtma mevcut bu güzel özellik soğuk yerde yaşıyorsanız. Hacim olarak özellikle diz mesafesi civicte çok iyi. Civicte klima kullanmak yol bilgisayarı ayarlarını yapmak zulüm ve gösterdiği bilgiler yetersiz bana kalırsa.

Atmosferik motor pek iyi değil bence. Uzun yolda araba dolunca cvt şanzıman ile kafa ütülüyor. Eco seçeneği çok güzel ama şu sıkıntı var. LPG benim bulunduğum şehirde 5.15 benzini de indirimli 7.50 ye alıyorum. Aradaki fark için değmiyor. Kışın da yaktığı benzin cabası. Ben çok düşündüm leonu vereyim tekrar civic alayım diye ama Kars’ta görev yapıyorum yollar ciddi eğimli memlekete gidip gelirken kışın LPG ye geçmeden araba kullanıyor insanlar burada :)

İşin özü leon benim açımdan daha ağır basıyor seçenekler içinde. Atladığım bir nokta varsa merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

• Kaza önleme, şerit takip vs donanımlar bence sunroof, deri koltuk vs den daha önemli. Civicin asıl üstün yanları geniş iç, bagaj hacmi, bağımsız süspansiyonu. Yakıt ve ikinci el olarak da daha iyi olacaktır.

Leonun da artıları az değil. Daha güncel araç, mtv düşük, alt devirlerde daha canlı motor, daha iyi yalıtım.

İki araç arasında kalsam toyota corolla 1.5 flame xpack alırdım. Şu an ikisinden de daha f/p bir araç.

• commandx C kullanıcısına yanıt

Yeni Corolla vision var şu an bende 1.6 mds araba güzel de dar. Bir önceki kasa corollayı satıp aldım hacim çok düştü bu kasada. Diğer husus da şu 1.5 atmosferik motor ne leon TSİ kadar ekonomik ne de civic gibi LPG seçeneği var. Bence çok mantıklı bir seçenek değil.

• Leon kütük gibi bir araba, yani o platforma, o direksiyon tepkilerine, o torsiyon çubuğuna sert süspansiyon takınca araç sportif veya iyi sürüş dinamikli olmuyor

Civic süspansiyon konforu ve tutuşu olarak önde

2.sininde piyasası oturmuş ve satmak istediğinizde malum apacilerin ilk tercihi oluyor ikisi de ama Leon'un yeni kasa olması avantaj artı multimedya olarak daha önde.

Performans olarak yine Leon önde. Açıkçası bagaj ve arka diz mesafesi ihtiyacı yoksa ben Leon alırdım.

• vetenes kullanıcısına yanıt

Güvenilir kaynaklara göre tsi'den daha az yakıyor. Sizin kaynak nereniz acaba?

Yalın Gülmez - Kim Geçer?youtube
    Türkiye'nin en çok satılan sınıfı olan C Sedanlar en iyiyi bulmak için bir arada. Artık son aylarını yaşayan Honda Civic, yeni nesliyle satışa sunulan Hyundai Elantra, makyajlanarak yeni motorlara kavuşan Renault Megane, kısa süre önce yeni nesline kavuşan Skoda Octavia ve yeni motoruyla kafaları karıştıran Toyota Corolla, sedan severlerin favorileri arasında. 2 videodan oluşan bu seride, Yalın Gülmez ve Halit Bolkan bu modellerin tüm özelliklerini inceleyip en iyisin bulmaya çalışıyor. İlk bölüm kullanışlılık ve modellerin genel özellikleri üzerine. Sürüş ve sonuç ise bir iki gün içinde yayında. Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın: https://www.youtube.com/channel/UCp6CtJeG3-TXFrhaqftCpjg/join
    https://www.youtube.com/watch?v=naYUtpzbv-8

Toyota'nın küçük sınıf üyesinin yeni nesli bu videonun konuğu. Yeni nesil Yaris, her zaman sunduklarının üzerine yeni Toyota genetiğini de eklemek zorunda. Yeni altyapı, yeni motor ve yeni sürüş karakteri Yaris'i ilginç bir otomobil haline getirmiş olabilir. Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın: https://www.youtube.com/channel/UCp6CtJeG3-TXFrhaqftCpjg/join
    https://www.youtube.com/watch?t=649&v=ejIoy0WmHzo&feature=youtu.be

Güzel tüketim 7.1 litre Corolla 7.2 litre Octavia yakmış. Bunda şehir içi cvt etkisi büyük. Uzun yol şartları yok tüketimde. Atmosferik motorlar düz güzergahta ekonomik olsa da rampa görünce ne yazık ki avantajı kaybediyor. TSİ motorun torkunu verdiği devir ile 1.5 atmosferik motorun torkunu verdiği devir ortada. Güncel 1.6 atmosferik Corolla ile rampalı sürüş olursa tüketim doğrudan etkileniyor TSİ ile makas açılıyor.

• vetenes kullanıcısına yanıt

Corolla ort hız 28, octavia 31.

Tam tersi, uzun yolda daha az yakacağını düşünüyorum corollanın. Cvt uzun yolda da çok ekonomik. 2bin, 2200devirde devirde 120-130 arası gider yokuş yoksa. Tsi mild hibritiyle şehir içi daha az yakacaktır. Corollada start stop bile yok. Kırmızı ışık vs varsa fark açılır. Start-stop, mild hibrit vs olmadan avrupa emisyonlarını karşılaması motorun ne kadar verimli olduğunu gösteriyor aslında. Birçok marka emisyon düşürmek, daha az ceza ödemek için mild hibrit koyuyor.

• Seat Leon hem daha keyifli hem ikinci eli güçlü. 300 bin lira verip lpgli araba binmek nasıl bir mantık anlamakta güçlük çekiyorum.

• 1.0tsi motor kullanan biri olarak muazzam az yakan 42litre bir depo 1.000km uzun yol.. sessiz ve hacmine göre dengeli ve yeterli torkuyla yokuşlarda üzmeyen bir motor...

Honda nın motoru tork fakiri ve performansı çok düşük.. lpg li olmasına rağmen leondan az yakacağını düşünmüyorum.

Karar sizin. Hayırlı olsun şimdiden.

Aslında imkan olsa denemek lazım. 1.5 Corolla sahibi bulsam çıkarım aslında şehir içi- dışı karışık bir Rotada test sürüşüne.

• Sunroof, koltuk ısıtma güzel donanımlar. Leonu leon yapan FR donanım. Tek parça stop çok güzel görünüyor. Bu da ne yazık ki FR donanım haricinde yok. Leon üstüne torsiyon.. Ben civic alırdım. Eğer muafiyetle 1.5 TSI Fr Dsg verirlerse bir düşünürdüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Civic ekonomik kaygılarla, maliyeti düşük olsun diye üretilmiş bir model; mesela euroncaptan 4 yıldız almış, ardından biraz şaibeli bir şekilde zorla 5 almış bir model, daha düne kadar tampon arkasında darbe emici demiri dahi olmayan bir modeldir. Kendi kendine göçüğü, yağmurda boya atmasını filan saymıyorum bile.

Leon ise Mercedes, Bmw, Vw ve Audi gibi daha premium tandanslı bir model.

• quote:

Orijinalden alıntı: daswagen

Civic ekonomik kaygılarla, maliyeti düşük olsun diye üretilmiş bir model; mesela euroncaptan 4 yıldız almış, ardından biraz şaibeli bir şekilde zorla 5 almış bir model, daha düne kadar tampon arkasında darbe emici demiri dahi olmayan bir modeldir. Kendi kendine göçüğü, yağmurda boya atmasını filan saymıyorum bile.

Leon ise Mercedes, Bmw, Vw ve Audi gibi daha premium tandanslı bir model.

Bu arkadaş halüsinasyon görüyor hep pek sallamayın. Çocuklukta civiclere alakali kötü bir amca anısı var belki.

Neyse konuya gelirsek, neden ikinci el 1.5 turbo civic düşünmuyorsunuz?

Leon un civic ten üstün olduğu tek konu ses sistemi ve cok az daha hızlı infotainmenttir. Geri kalan her konuda civic üstün. Otomobilden anlayanlar tarafsız olarak ne diyor izleyin kendiniz görün. Buradaki vosvos trollerini dinlemeyin. 2 saatinizi ayırıp izlemenizi öneririm, bu batirilan ekonomide her kuruşu zor kazanıyoruz.

Türkiye'nin en çok satılan sınıfı olan C Sedanlar en iyiyi bulmak için bir arada. Artık son aylarını yaşayan Honda Civic, yeni nesliyle satışa sunulan Hyundai Elantra, makyajlanarak yeni motorlara kavuşan Renault Megane, kısa süre önce yeni nesline kavuşan Skoda Octavia ve yeni motoruyla kafaları karıştıran Toyota Corolla, sedan severlerin favorileri arasında. 2 videodan oluşan bu seride, Yalın Gülmez ve Halit Bolkan bu modellerin tüm özelliklerini inceleyip en iyisin bulmaya çalışıyor. İlk bölüm kullanışlılık ve modellerin genel özellikleri üzerine. Sürüş ve sonuç ise bir iki gün içinde yayında. Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın: https://www.youtube.com/channel/UCp6CtJeG3-TXFrhaqftCpjg/join
    https://www.youtube.com/watch?v=naYUtpzbv-8&feature=youtu.be

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Google yazarsan hepsi çıkar, ben kanıtsız konuşmam, eğriye eğri doğruya doğru, dün akşam hepsinin linklerini içeren bir mesaj vardı fakat silinmiş.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.